vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 6 χρήστες
mfk, white varadero, tony1976, e-akapnos, manoslykos, paiktaras

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1080 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 00:41 »
ειδα ενα video ενος τυπου που το εκαψε πολυ λιγο. οπως ειπες 5'' , μετα το εστριψε και το εβαλε στον ατμοποιητη χωρις να το βαζει φωτια με σκετη vg και τετοια.
το δοκιμασα και εγω και ειναι οκ τωρα.
απλα ακουγα που λεγανε οτι θελει παρα πολυ καψιμο και το εκαιγα πολυ και εγω και γινοτανε σαν καρβουνο. τωρα ειμαι οκ. ωραια γευση και παρα πολυ χτυπημα.
πρεπει να βρω καπου να μου ανοιξουν λιγο την τρυπα στην καμπανα για να αυξυθει και ο ατμος. ο τυπος που εκανε το video την ειχε ανοιξει στα 3mm και εβγαζε ομιχλη.
να την ανοιξω και εγω τοσο η ειναι υπερβολικο?
το εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1081 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 00:56 »
Όσο μικρότερος ο αριθμός των οπών στο πλέγμα, τόσο λιγότερο κάψιμο θέλει... Δηλαδή πιο εύκολα οξειδώνεται. ;) 
Ανάλογα, ένα 400άρι (έχει σχέση και η ποιότητα βεβαίως βεβαίως) οξειδώνεται πιο δύσκολα.


Έχει ειπωθεί και παλαιότερα αυτό. :yes:
Αν θυμάμαι, ο Γρηγόρης (grifos) ήταν πολύ ευχαριστημένος με το 235, μιας και ήθελε ελάχιστο κάψιμο και με VG απέδιδε πάρα πολύ καλά και για πολύ καιρό. (Γενικά τα πόστ του grifos ήταν σχολείο για εμένα... :respect: :respect: )



Αν είσαι λάτρης της αεράτης τζούρας xristos99 τότε άνοιξε την οπή της καμπάνας μέχρι 1,5 mm. Παραπάνω θα είναι υπερβολή...


Δες τί κάνει ο Στάθης anathema στο πρώτο πόστ του νήματος με 1,5 mm οπή...


Βέβαια αυτός έχει στήσει με U πλέγμα. 8)


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 01:38 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1082 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 01:04 »
1.5 χιλιοστα ειναι καλα στην τρυπα !
με ενα χιλιοστο κανενας ατμο δεν δινει ντουμανια  :yes:

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1083 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:45 »
Τον εχω αγορασει εδω αι μια εβδομαδα και ακομα περιμενω Mesh & Ribbon απο http://www.vape-atomizer-mesh.com/  :angry_orange: :angry_orange:


Τα νευρα μου κροσια ανυπομονο πως και πως να τον στησω και να μπω στο κοσμο τον Gennesis. Εν το μεταξυ ηδη ανοιξα την τρυπα στην καμπανα στο 1.5 περιπου  :D  (μεθοδος τριμπουσον) :D


Ελπιζω μονο να μην απογοητευτω αν και απο οτι εχω διαβασει σε ολο το θεμα του RSST λιγο δυσκολο να μην καταφερω να των σεταρω

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1084 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:10 »
1,5 ?? πολυ αερατος θα βγει, 
ευκολος ειναι επειδη εχει αρκετο χωρο σε σχεση με αλλους

εμενα στο 4ο στησιμο μου πετυχε χωρις να μου κανει  κανενα χοτ σποτ και ακομα και οταν το εχω ορθιο και παταω το κουμπι  εχει σωστη τροφοδοσια και δεν στεγνωνει η πρωτη σπειρα,
απο οτι εχω καταλαβει μεχρι τωρα μιας και δεν ειμαι  εμπειρος στο mesh  ,  το μεγαλυτερο ρολο παιζει ποσο μεσ  θα βαλεις και να το τυλιξεις σωστα  , και οχι το πολυ καψιμο
την τελευταια και πιο πετυχημενο μου στησιμο , μια φορα εκαψα το μες, χωρις να το βαλω στο νερο και 4-5 φορες το εκαψα με αναπτηρα και υγρο , και μου δουλευει τελεια

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1085 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 16:07 »
Τον εχω αγορασει εδω αι μια εβδομαδα και ακομα περιμενω Mesh & Ribbon απο http://www.vape-atomizer-mesh.com/  :angry_orange: :angry_orange:


Τα νευρα μου κροσια ανυπομονο πως και πως να τον στησω και να μπω στο κοσμο τον Gennesis. Εν το μεταξυ ηδη ανοιξα την τρυπα στην καμπανα στο 1.5 περιπου  :D  (μεθοδος τριμπουσον) :D


Ελπιζω μονο να μην απογοητευτω αν και απο οτι εχω διαβασει σε ολο το θεμα του RSST λιγο δυσκολο να μην καταφερω να των σεταρω

Ο Αγγλος τα στέλνει με απλό και παίρνει καμιά 10αρια μέρες.
Δικαιολογημένα ανυπομονείς αλλά υπάρχουν και ελληνικά μαγαζιά που πουλάνε mesh για να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να παραλαβεις από το εξωτερικό.
Όσο για την τρύπα μην ανησυχείς.Παίζω με 1.6 και 2 και μπορώ να πω ότι πνίγομαι από τα ντουμάνια.
Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερος ατμοποιητης για να αρχίσει κάποιος τους genesis αλλά όχι ότι έχει να ζηλέψει και κάτι από τους ακριβούς στην πορεία..
 Στο στήσιμο βοηθάει το insulator που έχει στην τρύπα που μπαίνει το mesh και θα γλυτώσεις αρκετό χρόνο.
 
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1086 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:35 »
Καλημερα στην παρεα.
Ποιος εμπειρος μπορει να μου πει αν με αυτα ειμαι οκ για το στυσιμο του rss η αν θελω κατι καλυτερο?Ατμιζω σκετη vg.και μαρεσει το ντουμανι!
Συρμα kanthal ribbon 03-mm 01mm και mesh 325 ..10cm-7.5cm
 

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1087 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:44 »
Τα έχεις όλα  :thumpup:
Καλό κάψιμο του mesh , τις σπείρες χαμηλά στη βάση όσο μπορείς να τις κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1088 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:46 »
Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη
Εν αναμονή λοιπόν ;)

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1089 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 16:00 »
Ηρθανε το 400mesh και το ribbon 0.30 απο replacesmoke βεβαια και οχι απο vape-atomizer-mesh.com (απο 30/08 παραγγελια και ακομα να φανει) και εκανα το πρωτο μου στησιμο στον RSST 2.1Ω μου βγηκε η αντισταση τον γεμισα αμεσως με Vg και απολαμβανω το πρωτο μου στησιμο σε Gennesis ατμο :D :D :D .  Τυχη του πρωταρη ισως αλλα μου φανηκε ευκολακι μονο με τα hot spot στη αρχη μιας και πυρωναν μονο η πανω και η κατω σπειρα λιγο κουνημα με κατσαβιδακι και αναψαν ολες. Εκοψα το mesh 4cmx4cm καψημο στο γκαζακι να κοκκινησει 3 -4 φορες και ετοιμο!!! :thumpup: :thumpup: . Οταν λετε οτι αν στρωσει το mesh γινετε ακομα καλυτερο τι εννοειτε? Και με 2.1 αντισταση ποσα Watt να παω εχω παει μεχρι 10

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1090 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 16:07 »
αν απο την αρχη εφτασες τα 10 βατ για φαντασου σε λιγα  ml που θα πιασει λιγη μακα το συρμα που θα πας  :yes:
μπορεις να πας μεχρι εκει που δεν σου φερνει καμενο !

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1091 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 00:26 »
Αρχισαν τα οργανα............


Και ενω δουλευε μια χαρα στο 2ο γεμισμα παιρνω μονο καμμενο ουε μια σωστη τζουρα.  :hmmm:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1092 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 00:32 »
Κατ΄αρχήν κοίτα αν τροφοδοτείται σωστά το mesh με υγρό, αν είναι βρεγμένο.
Πείραξε πάλι τις σπείρες σπρώχνοντας το σύρμα αν μένει στον αέρα προς τον θετικό πόλο.

Αν είναι όλα σωστά τότε άδειασε το υγρό από το tank και κοίτα μην έχεις hot spot, αυτό
είναι που λέμε "κρυφό"  :))
Έπειτα σου είναι εύκολο να δεις τι φταίει αν ανάβουν όλες οι σπείρες ομοιόμορφα με την
τελευταία να καθυστερεί.  :)


Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1093 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 00:52 »
η τελευταια σπειρα ( η πανω η πιο ψηλα) αναβει πρωτη απο ολες και στη συνεχεια αναβουν και οι αλλες
 Παιζει να ειναι υποτροφοδοσια μια και στο πρωτο γεμισμα η Vg ηταν πιο αραιη απο τη δευτερη (1ο γεμισμα με Mist 2ο με El Toro)??


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1094 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 00:56 »
Όταν ανάβει η πρώτη έντονα είναι hot spot, αν πατάς συνεχίσεις δίνοντας ρεύμα θα πετάξει
φλόγα! Πρέπει να το διορθώσεις αδειάζοντας το tank με μια σύριγγα και να δεις που οφείλεται.
Το πιθανότερο να είναι κακή οξείδωση του mesh ή να μην πατάει το σύρμα στο mesh και να
είναι στον αέρα. Πρέπει να εφάπτεται όλο το σύρμα πλην του σημείου που θα πάει με σχήμα S
στον θετικό πάνω από το παξιμάδι κάτω από τη βίδα (θετικός)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499166 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy