vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 3 χρήστες
dimitris1167, antiklitos140, Christos Z

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #960 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:30 »
Είναι καλός ατμοποιητής η θα τον φάω στη μάπα σαν τον Τ2 που πήρα 4 κομμάτια και τα έστειλα για ανακύκλωση;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #961 στις: Ιουλίου 06, 2013, 21:04 »
O συγκεκριμενος ατμοποιητης ειναι επισκεασιμος τυπου genesis, πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να να φτιαχνεις μονος σου mesh και να στριβεις αντισταση.
Δε θα σου προτεινα να μπεις σε αυτη τη διαδικασια μιας και βλεπω οτι εισαι αρκετα νεος ατμιστης.
Μεινε στα clearomisers καλυτερα για λιγο καιρο, ριξε λιγο διαβασμα στο φορουμ τι σημαινει επισκευασιμος ατμοποιητης κι εδω ειμαστε παλι.  :)

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #962 στις: Ιουλίου 06, 2013, 21:06 »
Είναι όσο καλός όσο καλά θα τον στήσεις, αν το έχω γράψει πολλές φορές στο νήμα παίζει να είναι ο ευκολότερος genesis σε θέμα στησίματος που έχω δοκιμάσει. Αν έχεις όρεξη είναι διαφορετικό άτμισμα σε σχέση με τα clearo που κάνεις

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #963 στις: Ιουλίου 06, 2013, 21:13 »
Με ποια κριτηρια να σου πει καποιος αν ειναι καλος?
Για εμενα ειναι ο καλυτερος,γιατι δεν ειχα κατι καλυτερο απο αυτον σε τζενεσις
Για αλλον ειναι μετριος γιατι εχει παρει πχ Did που εχει τριπλασια λεφτα και παιζει σε αλλο επιπεδο.
Για αλλον ειναι για ανακυκλωση γιατι δεν γουσταρει τα νουμερα που κανει το μες.
Το αν ειναι κατι καλο εξαρταται απο την συγκριση με αλλες συσκευες που εχει δοκιμασεει καποιος και απο το προσωπικο του γουστο...


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #964 στις: Ιουλίου 06, 2013, 21:39 »
Είναι καλός ατμοποιητής η θα τον φάω στη μάπα σαν τον Τ2 που πήρα 4 κομμάτια και τα έστειλα για ανακύκλωση;


Ειναι αρκετα καλος ατμοποιητης αλλα αν εχεις σκοπο να μπεις απο τοσο νωρις σε αυτο το χωρο πρεπει να ξερεις οτι θελει γερα νευρα, πολυ υπομονη και πολυ διαβασμα στα σχετικα νηματα, αν νομιζεις οτι με την πρωτη στραβη ( με τη δευτερη, με την τριτη.....) θα τα παρατησεις, τοτε καλυτερα ακολουθησε τη συμβουλη του nemesis και να μεινεις στα clearo ωσπου να αισθανθεις οτι εισαι ετοιμος, και γω μπηκα νωρις στο mesh( οχι τοσο) αλλα.... Παντως η προσπαθεια και ολα τα παραπανω που σου ειπα ανταμειφθηκαν οταν καταφερα επιτελους να τον στησω, παντως, οπως ειπε και ο tzes13 τον θεωρω τον ευκολοτερο στο στησιμο απο πολλους αλλους και αυτο γιατι εχει μονωμενη την τρυπα του mesh. Αν αποφασισεις να προχωρησεις να ξερεις οτι ολοι εδω μεσα ειμαστε διατεθημενοι να βοηθησουμε οπως μπορουμε  :thumpup: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #965 στις: Ιουλίου 06, 2013, 23:23 »
Είναι  όντως  πολύ  κάλος  εγώ  μετά  πολύ  καιρό  με  τον  αγαπημένο  μου  steam/m  είπα  να  φύγω  και  να  πάω  στον  rsst   είναι  σχετικά  εύκολος  στο  στήσιμο     και  φθηνος…αξίζει  με  το  παραπάνω  τα  χρήματα  του     

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #966 στις: Ιουλίου 07, 2013, 00:01 »
εγω πάντως (τελικά ΝΑΙ κατάφερα να το στήσω... σταθερά) νιώθω την απόδοση του λίγο πιο ήπια σε σχέση με το φυτίλι....
Εχω μια αντίσταση γύρω στα 1.9Ω με πέντε σπείρες και ναι βγάζει καλή και καθαρή γεύση, αλλά έχει μια προοδευτικότητα στη λειτουργία του όχι όπως στο φυτίλι. Για να ευχαριστηθώ πρέπει να κάνω τζούρες των 8 δευτερολέπτων και μόνο πάνω στο vamo...
Προβλήματα δεν έχω, ούτε διαρροές, ούτε καμμένα... αλλά μάλλον προτιμώ το dripping με φιτιλάτο... ασε που βαριέμαι αφόρητα να πρέπει να καταναλώσω όλο το υγρό, να ανοίξω, να πλύνω, για να αλλάξω γεύση....

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #967 στις: Ιουλίου 07, 2013, 00:04 »
1,9 με 5 σπειρες; Τι συρμα χρησιμοποιεις; Ποσα volt τον δουλευεις;

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #968 στις: Ιουλίου 07, 2013, 00:10 »
εγω πάντως (τελικά ΝΑΙ κατάφερα να το στήσω... σταθερά) νιώθω την απόδοση του λίγο πιο ήπια σε σχέση με το φυτίλι....
Εχω μια αντίσταση γύρω στα 1.9Ω με πέντε σπείρες και ναι βγάζει καλή και καθαρή γεύση, αλλά έχει μια προοδευτικότητα στη λειτουργία του όχι όπως στο φυτίλι. Για να ευχαριστηθώ πρέπει να κάνω τζούρες των 8 δευτερολέπτων και μόνο πάνω στο vamo...
Προβλήματα δεν έχω, ούτε διαρροές, ούτε καμμένα... αλλά μάλλον προτιμώ το dripping με φιτιλάτο... ασε που βαριέμαι αφόρητα να πρέπει να καταναλώσω όλο το υγρό, να ανοίξω, να πλύνω, για να αλλάξω γεύση....


στα  ποσα  v/w τον  δουλευεις  φιλε  μου  στο  vamo    με  1,9ω  ;;;;;    μετα  το  στρωσιμο

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #969 στις: Ιουλίου 07, 2013, 00:32 »
Τον δουλεύω στα 4.2-4.5V στο vamo (γιατί στο evic τα δίνω όλα, αλλά δεν) , πιο κάτω δεν παίζει καλά, ενώ από τα 4.5 αρχίζει να παραμορφώνει την γεύση.... Στο στρώσιμο ξεκινάω με 3.5 και ανεβαίνω...

Από συρματα έχω καταλήξει σε δύο σεταρίσματα, 4 σπείρες με 0.20 (AWG32) ή 5 σπείρες με 2,2(AWG31) και τα δύο βγαίνουν κοντά στα 2Ω, λίγο λιγώτερο στην αρχή, αλλα τελικά σταθεροποιούνται στα 2-2.2Ω (το σύρμα είναι Kanthal A).
Δεν έχω προβλημα με την παραγωγή ατμού, ακόμα δεν έχω πειράξει την τρύπα αν και μου φαίνεται ότι είναι πολύ μικρή, και η γεύση είναι καλή αλλά όχι τόσο μεστή όπως στον φιτιλάτο dripping.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2013, 00:42 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #970 στις: Ιουλίου 07, 2013, 01:02 »
Εγω την ανοιξα λιγο την τρυπα,ξεκουραστο ατμισμα, περισσοτερος και πιο πυκνος ατμος  :thumpup:



Διαγραφή μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2013, 07:14 από Giannis Pap »

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #971 στις: Ιουλίου 07, 2013, 08:09 »
Είναι καλός ατμοποιητής η θα τον φάω στη μάπα σαν τον Τ2 που πήρα 4 κομμάτια και τα έστειλα για ανακύκλωση;

Μην γίνεται σύγκριση μεταξύ clearomizers και genesis.
Ο Τ2 είναι ένας καλός ατμοποιητής εμπορίου και με τις όποιες αστοχίες υλικού,
αλλά έχει πλαστικά μέρη και διαφορετικές ποιότητες αντιστάσεων-κεφαλές.

Ο Rss έχει υλικά από ανοξείδωτο ατσάλι και πολυκαρμπονικό tank για το υγρό.
Ο Rss tank είναι ένας πλήρως επισκευάσιμος ατμοποιητής τύπου genesis, ο οποίος
όπως όλοι οι genesis παίρνει mesh και αντίσταση ιδιοκατασκευής σύμφωνα με τις
απαιτήσεις του καθενός.

Στο χέρι σου είναι αν θα λειτουργεί σωστά, απροβλημάτιστα με το ανάλογο σετάρισμα
που θα του κάνεις και με καθαρά προσωπικά κριτήρια απόδοσης ατμού και θερμοκρασίας.

Βέβαια σε όλα υπάρχουν όρια και μην περιμένεις με έναν ατμοποιητή των 20-25 € να τα έχεις
όλα όπως άριστη ποιότητα υλικών και πολλαπλά σεταρίσματα.
Μπορείς όμως να έχεις έναν ατμοποιητή στα 22 mm, ιδανικός σε εμφάνιση για μπαταριοθήκες
22 mm, μικρό σε μέγεθος-όχι σε διάμετρο- πολύ ελαφρύ, με μεγάλη χωρητικότητα υγρού,
εύκολο στο σετάρισμα, με ανταλλακτικά και φυσικά επώνυμο λόγω Smoktech.

Τώρα αν θα τα "βρεις" μαζί του είναι άλλη ιστορία και διδάσκεται σε προχωρημένους  :)) :))
Πάντως σαν επιλογή αρχάριου χρήστη σε genesis ατμοποιητές πιστεύω δεν έχει απογοητεύσει
κανέναν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων  :D

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #972 στις: Ιουλίου 07, 2013, 08:28 »
Giannis-pap τι 20-25€ λες; Βλέπω μεγάλες διάφορες στις τιμές. Αλλος 30ευρα http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=406
http://www.vaporsolutions.gr/rebuildable-rdaatomizer/340-smok-rsst-genesis-type-atomizer.html
Και άλλος 21ευρα
http://www.ecig.gr/ανταλλακτικά-αξεσουάρ/cartomizers/500-smok-rsst-stainless.html
Παίζει κάτι με δώρα η με έκπτωση στα μέλη;

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #973 στις: Ιουλίου 07, 2013, 08:38 »
25,5 € με σύρμα kanthal και mesh
Πλέον τον φέρνουν και άλλα καταστήματα με εύρος τιμών από 20-25 € , αυτό λέω  :)

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #974 στις: Ιουλίου 07, 2013, 08:48 »
Μόλις έκανα τους υπολογισμούς και κατάλαβα απο που θα μου έρθει 20€ μαζι με 3μ σύρμα και 3μ φυτίλι. Εχει στην Λήμνο η ecig μαγαζι η γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στο νησί;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823540 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1610 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1013 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem