vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #660 στις: Απριλίου 27, 2013, 12:13 »
Σίγουρα δεν φταίει πάντως ο ατμοποιητής αλλά το σετάρισμα σου.
Προσπάθησε πάλι με το σύρμα δεν είναι δα και τόσο δύσκολο!
Αφού άλλαξες mesh πιθανόν να μην το έχεις οξειδώσει σωστά.

Το mesh δεν το αλλάζουμε κάθε τόσο, μπορείς να περνάς άνετα
πολλούς μήνες με το ίδιο mesh αρκεί να το πλένεις κάθε τόσο
και να του αλλάζεις τακτικά την αντίσταση λόγω "μάκας"  :)

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #661 στις: Απριλίου 27, 2013, 13:02 »
Σίγουρα δεν ρίχνω το φταίξιμο στον ατμοποιητή.

Θα ξαναδοκιμάσω το στήσιμό του.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #662 στις: Απριλίου 27, 2013, 14:21 »
Μαλιστα το θεμα ειναι ομως να μαθω να την αλλαζω σωστα. Αμα την αλλαζω και μου φερνει καμενο δεν καταφερνω τπτ . Να σου πω την αληθεια πριν 1 μιση βδομαδα που ειχα καταφερει να την φτιαξω μετα απο 5 μερες παιδεμα δεν ηθελα να την ακουμπισω μην χαλασει τιποτα αλλα ειδα σημερα μου εφερνε μια πολυ περιεργη γευση , δεν πηγαινε αλλο :P

Αδερφέ μπορείς να φροντίζεις να κάνεις την αλλαγή αντίστασης ταυτόχρονα μα άδειασμα του τανκ (για να μην πετάς υγρά), να βγάζεις το μες και να το πλένεις λιγάκι, ένα γρήγορο κάψιμο να στεγνώσει και ξανά την διαδικασία της αντίστασης. Εγώ δεν το κάνω σε κάθε αλλαγή, αλλά κάθε 2 αλλαγές αντίστασης ένα πλυσιματάκι στο mesh με κάψιμο για στέγνωμα κάνει καλό.

Α,, και σκούπισμα την καμπάνα σε κάθε γέμισμα.

(τώρα τον έχω πάνω στο nemesis με kick στα 9 watt, 1.7 αντίσταση και σκοτώνει λέμε)

Αποσυνδεδεμένος trapfc95

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #663 στις: Απριλίου 27, 2013, 17:40 »
Θα το κανω αλλα πλησιμο του mesh εννοεις με νερο η με vg ? Το καμενο πρεπει να ειναι λογο οτι δεν εχω τυλιξει καλα τις αντιστασεις και δεν εφαπτονται καλα θα το πνίξω το mesh :



Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και
να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2013, 18:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος komatoza

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #664 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:32 »
Με νεράκι φίλε, και αν θες λίγο σαπούνι.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος trapfc95

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #665 στις: Απριλίου 27, 2013, 19:52 »
Του εριξα νερο vg τα παντα το ξαναεκαψα το επνιξα με το συρμα αλλα και παλι καμενο . Θα το κοιταξω και αυριο και ο θεος βοηθός

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #666 στις: Απριλίου 27, 2013, 20:00 »
Δεν είναι απαραίτητα όλα αυτά, πλένεις με νερό και το σκουπίζεις με χαρτί κουζίνας,
εν συνεχεία με αναπτήρα το καις για να στεγνώσει και όχι για να οξειδωθεί.
Βάζοντας το πάνω και φτιάχνοντας πάλι αντίσταση, για κάποιες τζούρες θα παίρνεις
περίεργη γεύση "καψίλα" αλλά σε 5-6 τζούρες αν δεν έχεις hot-spot θα στρώσει και πάλι  :)

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #667 στις: Απριλίου 30, 2013, 10:46 »
Καλημερα,
Να κανω μια ερωτηση,
Τον εχω σεταρει αρκετες φορες με ribbon 0.3x0.10 και με 0.20 kanthal αντισταση γυρω στα 1.6 εως 1.9, ουτε hotspots εχω ουτε βλεπω κατι λαθος γιατι και απο ατμο καλα παει.
Γιατι ζεστενεται τοσο πολυ η καμπανα? Μετα απο 3-4 τζουρες και οχι απανωτες ουτε σε πολλα watt, μιλαμε καιει... και δεν μπορεις να ατμισεις γιατι καιει και το ντριπ τιπ, οποιο και να βαλω.
στον aga δεν το ειχα ποτε αυτο?
Το εχει συναντησει κανεις αλλος? Λετε να φταιει κατι στο σεταρισμα μου η ετσι ειναι.


Ευχαριστω



Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #668 στις: Απριλίου 30, 2013, 10:49 »
Σε όλους τους genesis το κάνει αυτό, ίσως δεν το έχεις παρατηρήσει στον aga
αλλά και πάλι παίζει ρόλο η συχνότητα των ρουφηξιών και τα volts παίζουν ρόλο.
Προσωπικά δεν με ενοχλεί ειδικά αν κάνει κρύο πιάνω και τη καμπάνα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #669 στις: Απριλίου 30, 2013, 10:54 »
Σε φυσιολογικα επιπεδα το ξερω οτι ζεστενεται, αλλα σε αυτον ειναι υπερβολικο και χωρις να κανω κατι υπερβολικο στις τζουρες. Και δεν νομιζω τα 7 watt να ειναι πολυ, στον aga με τις ιδιες αντιστασεις παιζω στα 10-11 watt.


Τελος παντων, μαλλον κατι θα κανω λαθος στο σεταρισμα.


Ευχαριστω

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #670 στις: Απριλίου 30, 2013, 11:08 »
Μπορεί να έχεις χαμηλότερα σε ύψος σε σχέση με το πάνω μέρος της καμπάνας το mesh και την αντίσταση στον Aga από ότι στον RSS, παίζει και αυτό ρόλο όπως και τα watts  :yes:
Επίσης παίζει ρόλο και το ύψος της καμπάνας, όσο ψηλότερη τόσο λιγότερο ζεστός ατμός.
Ακόμα και το υλικό παίζει ρόλο, ας πούμε στον cobra που έχει ψηλότερη καμπάνα και από τιτάνιο,
το φαινόμενο αυτό είναι σαφώς πιο μειωμένο.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #671 στις: Απριλίου 30, 2013, 11:17 »
Χωρίς να λέω φίλε Βαγγέλη ότι φταίει αυτό, αλλά...


Τώρα που καλοκαιριάζει, είναι καλό να έχουμε στο νου μας ότι η συμπεριφορά των περισσότερων ατμιστικών εργαλείων καθώς και των υγρών λόγω της θερμοκρασίας αλλάζει...


Σετάπ που το χειμώνα δούλευαν σωστά, μπορεί τώρα να αρχίσουν να έχουν υπερτροφοδοσία, και άλλα τέτοια... :idiot1:


Οπότε να περιμένετε διάφορα τρελά... :idiot1: :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #672 στις: Απριλίου 30, 2013, 11:34 »
παιζει ρολο και το ιδιο το στησιμο στην θερμοκρασια της καμπανας.
Αν για παραδειγμα δεν τροφοδοτειται καλα με υγρο η αντισταση τοτε το μες δεν πολυ ψυχεται απο το υγρο και η θερμοτητα πηγαινει προς ατμοποιητη και καμπανα. Αν η τρυπα της καμπανας δεν κοιταει το μες, παλι εχω παρατηρησει οτι αυξανει την θερμοκρασια του ολου συστηματος... Παιζει επισης να εχει σχεση και αν την αντισταση την τυλιγεις χαμηλα σε σχεση με την τρυπα της καμπανας ή στο κεντρο.

Ειναι φορες που με το στησιμο μου οντως αυξανονταν κατα πολυ περισσοτερο η θερμοκρασια της καμπανας, ενω με το αμεσως επομενο (την επομενη μερα) ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα. Δεν ξερω αν τα παραπανω που εγραψα ειναι οντως οι λογοι που συμβαινει..αλλα κατι παιζει με το στησιμο που βοηθαει σε αυτο..

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #673 στις: Απριλίου 30, 2013, 12:18 »
Σας ευχαριστω ολους,
Εκανα ενα ακομα σετ απ, αλλα δεν βλεπω διαφορα, ισως να μου φαινεται υπερβολικο επειδη ειναι και πιο λεπτο το μεταλλο της καμπανας.


θα συμβιβαστω με την ωραια γευση που εχει και με την βοηθεια να μειωσω τα ml γιατι οσο τον αφηνω να κρυωνει δεν ατμιζω. χαχαχα  :thumpup:


Να εισαστε καλα και καλες γιορτες σε ολους

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #674 στις: Απριλίου 30, 2013, 13:19 »
Για αυτό έχω και έναν aga-t μαζί, ζεσταίνεται ο ένας. πιπίλα ο άλλος και τούμπαλιν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1114996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243495 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293818 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1653 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem