vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, dfoust, bloodlessz, lidbab, manoslykos

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #375 στις: Μαρτίου 17, 2013, 23:38 »
Λοιπόν σήμερα παρελαβα το δαχτυλίδι για το provari!

Μεγάλο ευχαριστω στον Giannis pap που επιμελήθηκε την κατασκευή του και φυσικά που μου το έκανε δώρο  :thumpup:
Και φυσικά στο φίλο  urahara για την μεταφορά και την παράδοση . :thumpup:

Μπορω να πω ότι ο rss πλέον ήρθε και έδεσε πάνω στο προβατακι !

Παιδιά ευχαριστώ  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #376 στις: Μαρτίου 18, 2013, 19:32 »
Αυτο το σαβατοκυριακο που τον χρησιμοποιησα αρκετα και εκανα 2-3 στησιματακια, αυτο που ειδα ειναι οτι συμφωνω με αυτους που ανεφεραν οτι ειναι καλυτερος απο AGA-T2. Αρκετα πιο απλος στο στησιμο (μου εβγαινε με την πρωτη) και αρκετα καλυτερο ατμιστικο αποτελεσμα....
..χωρια οτι με το δαχτυλιδακι δενει το ατιμο με το προβαρι... ;)

Ε, ενα τσακ ανοιγμα την τρυπουλα της καμπανας την θελει... ;D ;D

:)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #377 στις: Μαρτίου 19, 2013, 15:44 »
Παρελαβα και εγω σημερα και εκατσα εκανα μια αντιστασουλα με την βοηθεια του νηματος και του φιλου μου Κωνσταντινου...

Ηταν η δευτερη φορα που ασχοληθηκα με genesis και με την πρωτη φορα να ειναι απογοητευτικη..( κλωνος mini did )

Εφτιαξα που λετε το πλεγμα , καλο καψιμο σε φλογιστρο και κανω και μια αντιστασουλα...

Μου βγαινει 2,2 και με το πρωτο πατημα του κουμπιου αναβουν ολες ομοιομορφα!!!τυχη του πρωταρη;;;
Δεν χρειαστηκε ουτε μια σπειρα να κουνησω!!

Βαζω το υγρο και κανω μερικα πατηματα...σε 10 λεπτα εχει στρωσει και μου βγαζει υπεροχη γευση!!

Το εβαλα στο προβατο και... απολαυσηη...

Μια ερωτηση..
Αν ανοιξω λιγο την τρυπουλα στην καμπανα θα εχω και περισσοτερο ντουμανι;;

Και μια φωτο ποιημα!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 19, 2013, 17:24 »
επιτελους εκανα τον RSS να δουλευει καλα!τελικα ειχατε δικιο οτι ειναι καλυτερος απο τον αγα.ευχαριστω τα μελη του φορουμ για τις συμβουλες τους.γιαννη εισαι κορυφη..
επομενο σταδιο u wick στον 2ο RSS.

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 19, 2013, 17:53 »
Επειδή το έκανα το πείραμα και δε μου βγήκε υπάρχει τρόπος να σφραγίσουμε τρύπα στην καμπάνά του;
Άνοιξα την υπάρχουσα αλλά παραήταν αεράτη για τα γούστα μου κι έτσι άνοιξα μια ακόμα.Την εργοστασιακή την έκλεισα προσωρινά με οδοντογλυφίδα για την δοκιμή του.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 19, 2013, 18:08 »
Εγώ την άνοιξα λίγο (1.2 είναι τώρα) με το τυρμπουσόν και αυξήθηκε το ντουμάνι νομίζω. Αλλά αν την παρα ανοίξεις θα γίνει ότι έπαθε ο φίλος με το s2000  :tongue_smilie:  Γιώργο θα σου πρότινα να ρίξεις μια ματιά στο θέμα του aga. Αν θυμάμαι καλά εκεί κάποιος έιχε γράψει λύση.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 19, 2013, 18:16 »
Πολύ πιο smooth η τζούρα με την τρύπα στο 1.2, τρομερή, για τα δικά μου γούστα βέβαια

Αποσυνδεδεμένος yperagios

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 19, 2013, 22:59 »
Εμένα βρε παιδιά γιατί γεμίζει συνέχεια με υγρό στην επίπεδη περιοχή της βάσης με τις βίδες και μέσα στην καμπάνα; Ένα πράγμα σαν ...υπερχείλιση.
Το mesh που έστριψα είναι περίπου 1-1,5 χιλιοστό πιο στενό απο την τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:02 »
Μην ανησυχείς άγιε είναι λίγο τσαπατσούλικο το mesh λερώνει  :) . Είναι φυσιολογικό αυτό που βλέπεις καθαρίζει πανεύκολα με λίγο χαρτάκι

Αποσυνδεδεμένος yperagios

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:04 »
Στον AGA-W που χρησιμοποιώ κυριώς είναι απλά υδρατμοί που κάποια στιγμή γίνονται λίγες σταγόνες. Εδώ όμως πλημμύρα. Μέσα σε λίγα λεπτά...

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:07 »
για υγρά 50%-50% τι είδους πλέγμα βάζουμε ;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:07 »
Η λύση είναι... Δεν ανοίγουμε το καπάκι!!! :))  Άσε το χάλι μέσα και μην το βλέπεις!!! :laugh1:


Όταν τον αφήνεις να ξεκουραστεί, να προσπαθείς να τον αφήνεις όρθιο (τον RSS 8) ) οπότε λογικά μέσω του πλέγματος, η περρίσια υγρού, θα ξαναγυρίσει στο τανκ. :yes: 

Στον AGA-W που χρησιμοποιώ κυριώς είναι απλά υδρατμοί που κάποια στιγμή γίνονται λίγες σταγόνες. Εδώ όμως πλημμύρα. Μέσα σε λίγα λεπτά...

Μήπως παραέκανες λεπτό το πλέγμα σε σχέση με την τρύπα? ??? ? αν το έκανες όπως του Αγά, μάλλον λεπτό είναι για εδώ. ;)
Ένα τυπικό πλέγμα για τον RSS που θα πρότεινα είναι... 35Χ35 και τύλιγμα σε κάτι που είναι 1,5 χιλιοστά, όπως πχ ένα άλλεν ή τρυπανάκι. Όχι ιδιαίτερα σφιχτό, κανονικό. Όταν τοποθετηθεί στην οπή του να αφήνει ένα γλυκό κενό γύρω γύρω. Λόγω του ότι φτιάχνοντας την αντίσταση θα τραβηχτεί σε μία πλευρά αν γίνει όπως πρότεινα, θα αφήσει το κατάλληλο κενό.


για υγρά 50%-50% τι είδους πλέγμα βάζουμε ;


Βάλε ότι θες... Μπορείς όμως να δουλέψεις και το τετρακοσάρι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2013, 00:02 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος yperagios

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:16 »

Μήπως παραέκανες λεπτό το πλέγμα σε σχέση με την τρύπα? ??? ?


Μόλις μέτρησα με παχύμετρο το στριμμένο πλέγμα: εξωτερική διάμετρος 3mm, εσωτερική διάμετρος τρύπας 2mm.
Χρησιμοποίησα 325αρι 3,5x3,5

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:36 »
γνωμη μου ειναι το μες να μπαινει γλυκα στην οπη του και οταν το γυριζεις αναποδα να μην πεφτει.οι διαστασεις του μες ειναι μια χαρα(3,5-3,5).ανοιξε εναν συνδετηρα και στριψε το μες πανω του.τουλαχιστον μ'αυτον τον τροπο σε εμενα δουλεψε  :thumpup:
εννοειται πως δεν τιθεται θεμα αντιπαραθεσης.αλλωστε ολοι  μας καλοπροαιρετα μιλαμε.ολοι μας να βοηθησουμε προσπαθουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2013, 00:29 από giorgos-maria »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 19, 2013, 23:45 »
Giorgos-maria στον RSS συγκεκριμένα, δεν πειράζει... Ας πέφτει... ;)  Δεν διαφωνώ σε αυτό που λές, αλλά ένα πλέγμα σαν κι αυτό που προτείνεις θα παιδέψει παραπάνω τον αρχάριο, μιας και πρέπει να προσέξει κι άλλες παραμέτρους.


Σε άλλους συμφωνώ μαζί σου! :thumpup:


Ας μην το κάνουμε ζήτημα αυτό που λέω ε? ??? :))
Απλή πρόταση είναι... 8)


Yperagios δες και αυτό...




Φαίνεται και η ποσότητα υγρού που υπάρχει στη βάση με τις βίδες όπως λες, στον δικό μου. Φαίνεται και το κενό που έχω στο δικό μου στήσιμο μεταξύ πλέγματος και οπής του.
Επίσης:
Αφησε το πλέγμα 1mm πιο πάνω από τον πάτο του τανκ, και θα δεις μετά από κάθε τζούρα, μια φυσαλίδα να μπαίνει στο τανκ από το κάτω μέρος του πλέγματος!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2013, 00:14 από demkoni »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499089 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy