vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 09, 2013, 14:40 »
Εδώ συγκριτικά με έναν Aga-T V2



Υπερτερεί ο RSS:
1. Βάρος  50% πιο ελαφρύς
2. Μέγεθος περίπου 1,5 εκατοστά μικρότερος
3. Ευκολία σεταρίσματος  πολύ χώρος και ευκολία στις βίδες
4. Σύγχρονος εμφανισιακά με flat top
5. Χτύπημα και γεύση
6. Παίρνει βελτιώσεις με μετατροπή αν ανοίξεις άλλη τρύπα για U wick, μιας και ο χώρος το επιτρέπει  :yes:

Υπερτερεί ο Aga-T V2:
1. Τανκ από pyrex
2. Εύκολο λύσιμο
3. Παραγωγή ατμού
4. Μπορείς να βάλεις U wick χρησιμοποιώντας την οπή για φιτίλι (πόλος)

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 09, 2013, 16:34 »
Σήμερα που ανέβασα τον χοντρούλη στα 4,5 βολτ, έχω να πω ότι ο όγκος του ατμού του είναι τεράστιος ακόμη και χωρίς ΟΥ πλέγμα!!!!

Θα μπορούσα να ανεβάσω βίντεο, αλλά μετά το βίντεο του Anathema... ντρέπομαι :-[ :-[



Μήπως φοβάσαι να κόντραρεις τα ντουμανια μου ;;;;; :laugh1:
Βιντεο τώρα παρακαλώ !!!

Για να δούμε τι μπορεί να κάνει αυτός ο τίμιος  ατμοποιητης και χωρίς μετατροπη !
 
Edit : ανέβασα στα 4.6 V αντίσταση διχνει 1.9 Ω πλέον
ΤΟΝΟΙ από ατμο ! Δεν μπορείς να δεις μέσα στο δωμάτιο μετά από 2-3 λεπτά !!!
Και δεν στεγνωνει με τίποτα ....
Λέω να ανεβασω και άλλο αλλα φοβάμαι ότι θα πλακωσει η πυροσβεστική ... :idiot1:

DEMKONI : νιαου ρεεεεεεεεε
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 22:36 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 10, 2013, 00:48 »
Για καντε καμια προταση για σεταρισμα ...εχω φτιαξει αντισταση 2.2Ω με  συρμα 20ρι D  2 ολοκληρες και 2 μισες σπειρες και τον δουλευω με το ego VV στα 5V ...καλο ντουμανι γευση λιγη χτυπημα σχεδον καθολου (υγρο 6mg  50-50) ...δεν εχω hot spot οι σπειρες αναβουν ολες μαζι ....εχω επισης 22αρι D και ενα αλλο που μου εστειλαν σημερα μαλλον 16ρι..

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:30 »
Λοιπόν καλύτερο σετάρισμα είναι, όταν δεν παίρνεις μεταλλική γεύση, όταν βγαίνει πολύ
ατμός, όταν νιώθεις καλό "χτύπημα".

Με βάση τα volts & Ohm είσαι στα 11+ watts, λογικά αν δεν νιώθεις "χτύπημα" και κει
μάλλον πας για άλλο υγρό με ανεβασμένη PG ή και ανέβασμα νικοτίνης, εφόσον όπως
λες όλα τα άλλα τα χεις σωστά  :-\

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:49 »
Σήμερα ήρθα Ελλάδα για διάλειμμα από τη νέα ταινία που πρωταγωνιστώ στο Hollywood. :tongue_smilie:  Τίτλος ταινίας "Vapes Away" :))
Λόγω του ότι ο ατζέντης μου δεν μου το επιτρέπει πλέον, αυτό είναι το τελευταίο μου βίντεο προσφορά στο νήμα του RSS. Μετά πληρώνετε!! 8)


Ξέρω ότι μετά το βίντεο του "Anathema την ώρα κατάρα στη στιγμή"  :angry_red: :angry_orange:  (που το ανέβασε) δεν θα έπρεπε να το κάνω αλλά το ανεβάζω γιατί υπάρχει μια σημαντική διαφοροποίηση.
Ο RSS είναι όπως αγοράστηκε. Πιστεύω ότι αν η οπή της καμπάνας γίνει 1,2 mm τότε το ντουμάνι θα διπλασιαστεί.
Δείτε λοιπόν κάποιοι που σκέφτεστε να τον αγοράσετε, ένα μέρος από αυτά που μπορεί να κάνει, μιας και ούτε γκουρού είμαι ούτε ειδήμων. Κάποιος με καλύτερο σετάπ εννοείται ότι θα πάρει την ανάλογη απόδοση.
Το σετάπ είναι δύο ημερών, αλλά από προχθές δεν τον άτμισα ως σήμερα οπότε είναι καινούριο. 0,22 κάνθαλ 5 σπείρες 2,0 Ω...

[youtube]WI3bhCSVcDU[/youtube]



Θα μπορούσα να τον πάω και 4,8 ή 5,0 βολτ, αλλά για τα δικά μου τα δεδομένα δεν τον παλεύω παραπάνω και θα είχα βήχα. :o
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 02:18 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 10, 2013, 02:02 »
Και ένα αρνητικό για τους ατζούμπαλους του φόρουμ. Μιας και οι τσίπιδες έχουν κάνει την καμπάνα πολύ λεπτή, μπορείς να πάθεις αυτό αν την βγάλεις ατζούμπαλα.





Αυτό είναι μετά από πολλές ωρές τραυμαπλάστ και πλύσιμο. Είναι αρκετά βαθύ το κόψιμο. Με λίγα λόγια, όταν βγάζουμε την καμπάνα τραβάμε προς τα πάνω περικυκλόνοντας την με το χέρι μας και όχι με δύο δάχτυλα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 10, 2013, 02:07 »
Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς Atrum!!!! Περαστικά!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 10, 2013, 03:18 »
Λοιπόν για την τρύπα αέρα στην καμπάνα :
Οπως έχω πει την άνοιξα στα 1.5 mm
Για να πω την αλήθεια ειναι μεγάλη
Την κλεινω με ταινία αλουμινίου εσωτερικά
Έκανα διάφορα πειράματα κλείνοντας την  περισοτερο η λιγότερο !
Οσο πιο μεγάλη τόσο περισσότερο το ντουμανι , χάνει όμως σε χτύπημα ,η γεύση χωρίς σημαντικές μεταβολές !
Ο ατμο έχει μικρή τρύπα για μένα και θέλει μια στα 1.2mm
Ενταξει με το ντουμανι λίγο νωρίτερα ήμουν για μπύρα !
Με το U δεν μασάει με τίποτα ... Ανέβασα στα 5V και όλο το μαγαζί κοιτούσε !




Για καντε καμια προταση για σεταρισμα ...εχω φτιαξει αντισταση 2.2Ω με  συρμα 20ρι D  2 ολοκληρες και 2 μισες σπειρες και τον δουλευω με το ego VV στα 5V ...καλο ντουμανι γευση λιγη χτυπημα σχεδον καθολου (υγρο 6mg  50-50) ...δεν εχω hot spot οι σπειρες αναβουν ολες μαζι ....εχω επισης 22αρι D και ενα αλλο που μου εστειλαν σημερα μαλλον 16ρι..


Από την αρχή στους τζεννεσις κάνω αντιστάσεις με .20
Μαζί με τον rss πήρα και 0.22 και πραγματικά ειναι πολύ ανώτερο σε γεύση και χτύπημα κατα την γνώμη μου !
Το δοκίμασα και στον did και εκεί πήρα πολύ καλά αποτελέσματα !

Κανε ένα στήσιμο με 5 σπειρες (4-5) και θα με δεις διάφορα !
Θα είσαι 2-2.3 Ω ανάλογα με το πλέγμα σου .
Θα έχεις μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποιησης με το μες και λόγο σύρματος και λόγο
Σπειρων θα ανεβεις έτσι σε γεύση σίγουρα αλλα και σε χτύπημα !
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 04:14 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 10, 2013, 10:26 »
να και 1 βιντεακι απο τον δικο μου 2.2Ω 4.5v
και μετα απο πολυτιμες συμβουλες που ελαβα :respect:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sa_kd5zybtU&feature=youtu.be[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 10, 2013, 11:16 »
Αυτά είναι!!!! Μπράβο gtm!!! :respect:


Τελικά ο RSS είναι ένας ατμοποιητής όπου εύκολα ο χρήστης μπορεί να πάρει, από το λιγότερο ένα μεγάλο ντουμάνι εώς (ανάλογα με το σετάπ και την εμπειρία τους στον συγκεκριμένο) ένα τεράστιο ντουμάνι!!!, :tongue_smilie:
Άμα πειραχτεί κι όλας?!? ??? :idiot1:  έρχεται η πυροσβεστική!!! :laugh1: :laugh1:


Δεν ανάρτησα το βίντεο γιατί είμαι ψώνιο και νομίζω ότι κάνω καλά σεταρίσματα, το εννοώ :yes:  ότι ανέβηκε για να δείτε τί κάνει ο RSS από το στήσιμο ενός μέσου χρήστη όπως είμαι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 10, 2013, 13:48 »
Τελικά ο RSS είναι ένας ατμοποιητής όπου εύκολα ο χρήστης μπορεί να πάρει, από το λιγότερο ένα μεγάλο ντουμάνι εώς (ανάλογα με το σετάπ και την εμπειρία τους στον συγκεκριμένο) ένα τεράστιο ντουμάνι!!!, :tongue_smilie:
Άμα πειραχτεί κι όλας?!? ??? :idiot1:  έρχεται η πυροσβεστική!!! :laugh1: :laugh1:

Ας μην γελιόμαστε... Δεν ειναι ο RSS ο ατμοποιητης που θα δωσει το τεραστιο ντουμανι.. και ουτε ειναι οτι ειναι ο "ευκολος" ατμοποιητης τζενεσις που ειχε ως αποτελεσμα και το βιντεο του gtm και των υπολοιπων.. Ολοι οι τζενεσις σχεδον την ιδια ευκολια/δυσκολια εχουν και ολοι σχεδον το ιδιο ντουμανι μπορουν να βγαλουν.

Εγω το συμπερασμα που εχω βγαλει εδω και καποιον καιρο, ειναι οτι η προσφορα και η βοηθεια απο καποια μελη του φορουμ πανω στο θεμα των τζενεσις ειναι ο λογος που βλεπω τοσους ικανοποιημενους χρηστες τζενεσις και τοσα βιντεο και φωτογραφιες απο καλα στησιματα και τεραστια ντουμανια (για να μην αναφερω τους διθυράμβους για την γευση).

Ειναι ο δασκαλος και οχι το εργαλειο.
Και μπραβο στα παιδια για την συνεχη ενασχοληση τους και την βοηθεια που εχουν δωσει σε τοσους ατμιστες... να αναβαθμισουν το ατμισμα τους...

 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #221 στις: Μαρτίου 10, 2013, 14:59 »
Σαν σχετικά νέος στους genesis πάντως, έχω να το λέω ότι είναι πιο εύκολος από τον aga. Έχει περισσότερο χώρο για στήσιμο και άρα πιο εύκολος για νέους. Όσο για παλιούς, αν θέλουμε μπορούμε να φτιάξουμε και mesh μούμια  :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #222 στις: Μαρτίου 10, 2013, 15:03 »
Atrum φαίνεται πως είσαι ο πρώτος που έχυσε αίμα στον βωμό του mesh!
Τα σέβη μου!  :bow:


 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #223 στις: Μαρτίου 10, 2013, 15:16 »
Θέση οπής καμπάνας σε σχέση με το πλέγμα στον RSS.



Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #224 στις: Μαρτίου 10, 2013, 15:24 »
φιλε urahara πραγματικα αν δεν υπηρχαν τα μυν με συμβουλες και προτροπες μεσω βιντεο του giannis pap πιθανα ακομα να ετρωγα το καμενο της αρκουδας :))
πραγματικα ολα μπορει να αποδιδουν , δεν το γνωριζω γιατι μονο αυτον εχω , αλλα αυτο που ξερω με σιγουρια ειναι οτι στο φορουμ υπαρχουν ατομα που δεν σου λενε αι παρατα με αλλα ακομα και χωρις να τους γραφεις για βοηθεια σπευδουν αμεσα να σε συμβουλεψουν.
ισως ο συγκεκριμενος εχει 1 + λογω περιοχης σεταρισματος και επιτρεπει πιο ευκολα για εμας του πρωταρηδες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy