vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, camber, vag21, Sergios, Parolos

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1125 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 12:30 »
και μηπως το μεσ ειναι μακρυ και ακουμπαει στο πανω μερος την καμπανασ???

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1126 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 12:50 »
κρυφά hot spot σίγουρα δεν έχω.. έκανα 30 λεπτά δοκιμές..
Η οπή αερισμού είναι σε προφίλ με το mesh.
η τρύπα τροφοδοσίας είναι με το σιλικονάκι.
Το mesh είναι δοκιμασμένο και απο demkoni είναι λίγο χοντρούτσικο αλλά δεν στεγνώνει..
Άλλαξα drip tip από μεταλλικό σε ακρυλικό και εξαφανίστικε η μεταλλίλα, τώρα πέρνω μόνο μυρωδιά καμμένου, αλλά όχι όσο πριν.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1127 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 12:53 »
Αν ατμίσεις με ανοιχτή την τρύπα τροφοδοσίας έχεις πάλι καμένο ?

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1128 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 13:05 »
Άνοιξα την τρύπα τροφοδοσίας και ατμίζω, στο στόμα και όταν κατεβάζω δεν καταλαβαίνω πια καμμένο καθόλου. (βέβαια τόσα χρόνια καπνιστής οι γευστικοί κάλλυκες τέλος)
Όταν μυρίζω με τη μύτη κοντά στο drip tip μυρίζω καμμένο αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως καμμένο ή έτσι είναι η μυρωδιά του τριμπέκα
σε αυτόν τον άτμο.. πχ σε clearomizer δεν μυρίζω κάτι..

Στα θετικά του ο βελούδινος ατμός, στα αρνητικά πως δεν πέρνω τόσο ατμό όσο με άλλους

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1129 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 13:27 »
Η ροδέλα τελικά στους πόλους είναι σωτηρία!!!

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1130 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 15:24 »
Άνοιξα την τρύπα τροφοδοσίας και ατμίζω, στο στόμα και όταν κατεβάζω δεν καταλαβαίνω πια καμμένο καθόλου. (βέβαια τόσα χρόνια καπνιστής οι γευστικοί κάλλυκες τέλος)
Όταν μυρίζω με τη μύτη κοντά στο drip tip μυρίζω καμμένο αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως καμμένο ή έτσι είναι η μυρωδιά του τριμπέκα
σε αυτόν τον άτμο.. πχ σε clearomizer δεν μυρίζω κάτι..

Στα θετικά του ο βελούδινος ατμός, στα αρνητικά πως δεν πέρνω τόσο ατμό όσο με άλλους
SAn,ειχα νομιζω κατι αναλογο.
Λυσε το πλεγμα και την αντ/ση.   Καψε λιγο το πλεγμα,εκει  που σου εχει κοιλιδες μπλε-κοκκινες.
Αυτο που λες με το ντριπ,ειναι κατι αλλο.....μπορει να εχεις καποιο ειδος διαρροης ρευματος.
Αν το μεταλικο ντριπ το βαζεις στα δοντια σου,μπορει να νοιωθεις το ρευμα    ;)     Κοιταξε το λιγο αυτο. Το σηρμα του αρνητικου να μην ακουμπα στην βαση του ατμοποιητη. ;)
 
Σου αρεσε dioliv?????????????    ;D ;D ;D
Πραγματικα τον αλλαζει εντελως.Οταν το εκανα πρωτη φορα....επαθα πλακα με την αλλαγη του ατμο........ ;) ;) ;)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 18:00 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1131 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 20:54 »
Χοτ σποτ μπορεί να μην έχεις, με την έννοια του βραχυκυκλώματος, όμως μάλλον έχεις σπείρα που δεν ακουμπάει σωστά στο πλέγμα. Ατμοποιεί μεν, αλλά λόγω του ότι δεν ακουμπάει σωστά (έχει απόσταση από το πλέγμα) έχεις αυτή την κακή αίσθηση μετάλλου στον ατμό.

Με το παρόν πλέγμα, έχουν γυριστεί οι υπερπαραγωγές βίντεο που έχω ανεβάσει εδώ  :)). Οπότε στα σίγουρα παίζει σωστά!!

Φρόντισε να έχει ΠΑΝΤΑ το πλέγμα 1-2 χιλιοστά απόσταση από τον πάτο του τανκ.

Δώσε ρεύματα... 4,5 τον δούλευα εγώ συνήθως.

Δοκίμασε 0,22 κάνθαλ 5 σπείρες. Αν σου φανεί λίγος ο ατμός, αφαίρεσε μία σπείρα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1132 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 21:18 »
Πολύ newbie friendly ατμοποιητής τελικά :D Μετά από αρκετά αποτυχημένα στησίματα στον aga t v2 (προβλήματα τροφοδοσίας), μόλις έστησα τον rsst και λειτουργεί τέλεια :thumpup: 18αρι κανθαλ σε 400άρι πλέγμα 3,5 cm πλάτος 4 σπείρες στα 2,4 ωμ και 5,5 βολτ στο προβάρι. Απόλαυση :yes: :yes: :yes: ;D Τώρα μένει να ανοίξω ελάχιστα την τρύπα αέρα 8) Πιστεύω πως περισσότερο με διευκόλυνε η μεγαλύτερη τρύπα του πλέγματος που έχει σε σχέση με τον aga ;)

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1133 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 10:22 »
Αργότερα να δοκιμάσεις και με μεγαλύτερο πλέγμα σε πλάτος όπως 7 cm αλλά καλά "πατημένο"

Βέβαια το παραπάνω το χω κάνει με U wick οπότε δεν ξέρω αν με μόνο την οπή του mesh,
θα έχει σωστή τροφοδοσία.

Να πω ότι όποιος μπορεί και θέλει να βάλει "χέρι" ας του ανοίξει 2η οπή για U wick πραγματικά
απογειώνεται ο ατμοποιητής  :)

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1134 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 20:32 »
Μας βάζεις σε σκέψεις Γιάννη ^-^
Τι κερδίζουμε όμως με το u?

Vape Maniac



Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1136 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 19:32 »
Ω ναι τα κατάφερα.. 2.1 ohm στα 4.5 βολτ και μετά από εξαντλητικές δοκιμές στις σπείρες να μην έχω hot spot , ατμίζω δίχως ίχνος καμμένου..
Αρκετά βελούδινος και μαλακός ατμός, σε ικανοποιητική ποσότητα! Πίνει βέβαια το άτιμο και αυτό!

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1137 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 19:37 »
Πείραμα με σύρμα 0.25 LR , 6 σπείρες, 1.1Ω. Mesh 400 4x3.5 cm. Όπως ήταν αναμενόμενο χτύπημα απίστευτο, ντουμάνι πολύ καλό αλλά γεύση έχανε. Πιο γρήγορη απόκριση στο πάτημα φυσικά.
Το κράτησα 3 μέρες, μου έκανε "κάπως" τον λαιμό και δεν θα το υιοθετήσω.
Eπιστροφή στο kanthal ribbon 3x0.1 στο 1.8 Ω με 4 σπείρες.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1138 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 19:42 »
ρε συ δοκίμασα με ribbon περίπου 8 σεταπ σε 03 και σε 04..Μόνο Hot spot έπερνα και ευτυχώς το γύρισα στο απλο kanthal γιατί έχανα την υπομονή μου..
Εκτός του ότι έπρεπε να παίζω 5-6 βολτ για να ανάβουν οι σπείρες σχετικά καλά

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1139 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 19:58 »
Νομίζω ότι το ribbon είναι λίγο πιο εύκολο στο να αποφύγεις τα hot spot ή και να τα διορθώσεις αν τύχουν. Το προτιμώ γιατί καλύπτει περισσότερη επιφάνεια. Στο στρίψιμο προσπαθώ να το κρατώ πιο τεντωμένο γιατί είναι πιο εύκολο να μου φύγει. Πέρνω καλύτερο ατμό από αυτό. Πιάνει βέβαια και πιο εύκολα κατάλοιπα πάνω του (μάκα). Στα volt , ναι , θέλει κάτι παραπάνω. Που και που κάνω και με 0.20 kanthal. Εντάξει δεν έχει φοβερές διαφορές. Όπως βολεύεται κανένας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 126 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140