vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Tol1as, Mimhsdr

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #990 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 15:41 »
Δεν έκανα πλήρη λίστα συστατικών για DIY, απλώς εξηγούσα στον Γιώργο γιατί δεν θα βρει πολλούς να του απαντήσουν για ιδιοκατασκευές με ένα και μόνο άρωμα. Πριν καταλάβεις τα βασικά δεν προχωράς στα πολύπλοκα αλλά και δεν αρέσουν τα ίδια σε όλους, οπότε σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί και να "τα βλάψει".

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #991 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 16:10 »
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τησ πληροφορίες ναι έτσι είναι πρέπει πρωτα να μαθησ όντως της γεύσης και μετα να κάνεις κάποιες μίξη υγρών

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #992 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 17:13 »
Nutacco μέχρι ώρας πολύ καλό. Ούτε γλυκάδα, ούτε τίποτα. Στον justfog 1453 είναι έτσι και έτσι (tribeca/bebeca πολύ καλά στον 1453) ενώ στον gs air βγαίνει πολύ καλο.


Bebeca (αν και δεν είχα κάνει tribeca όταν το πήρα) μου είχε φανεί καλό αλλά μου έβγαζε μια χορταρίλα/χημικίλα που και που και έτσι πήρα και το tribeca 7ml να το δοκιμάσω. Όταν το tribeca τελείωσε και ξανα έβαλα το bebeca, σαν να είχε γίνει πιο καλό, (το είχα αφήσει και ανοιχτό) Στον justfog 1453 και στον gs air που το έβαλα για μένα θύμιζε πολύ tribeca και μόλις μου τελειώσει το tribeca (πήρα και ένα 30ml μετά) θα παίρνω το bebeca.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #993 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 14:48 »
Να ρωτήσω. Είχα πάρει ένα bebeca από κατάστημα join club και τώρα που τελείωσε θέλω να πάρω άλλο ένα αλλά δεν έχει στη νικοτίνη που κάνω και έτσι λέω να το πάρω από άλλο κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάπως διαφορετικό? Στο join club είναι στη σειρά drips που την φτιάχνει η atmos.


http://www.joinclub.gr/drips#/specFilters=2m!#-!7&pageSize=100&orderBy=10&pageNumber=1

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #994 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 14:57 »
Είναι το ίδιο υγρό και μπορείς να το πάρεις απ' οπουδήποτε διατίθενται υγρά και αρώματα της atmos lab :yes:

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #995 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 15:20 »
'Εγινε, ευχαριστώ. Τελικά είχε με μεσαία νικοτίνη (στο nutacco μου είχε πει ότι δεν είχε και το μπερδεύτηκα). Όπως και να χει, αν κάποια στιγμή δεν το έχει, θα το παίρνω από αλλού.

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #996 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:31 »
Ενώ είμαι πιο πολύ των καπνικών μέχρι στιγμής της προάλλες πήρε ένας φίλος το καρπούζι της atmos lab και απο περιέργεια του είπα να μου δώσει να δοκιμάσω,πίστευα οτι θα πάει νεροχύτη και απλά έβαλα περίπου 1 ml, για να μην τα πολυλογώ οχι μόνο δεν πήγε νεροχύτη αλλά του έκανα και άλλη τράκα μόλις τελείωσε,και χθες πήγα και αγόρασα ένα 20μελο.Πολύ καλό το καρπουζάκι και προστίθεται στα καθημερινά υγρά μου.

Αποσυνδεδεμένος whiteb3ard

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #997 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 00:08 »
Καλησπέρα στην παρέα του e-kapnisma. Σαν καινούργιος στην παρέα του site και του εν λογω ποστ έψαχνα συμβουλες στο πως να σβήσω την γλύκα που βγάζει ο KAPNOS. Το mixαρα με φουντούκι και μου έδωσε μία ποιο πικρή έκδοση με νότες φουντουκιού(για μένα τουλάχιστον ποιο αξιόλογη από την σκέτη του εκδοχή). Mixαρισμένο σε 50/50 βάση με μία δόση παραπάνω pg γύρω στο 60/40.Η αναλογία στα αρώματα ήταν ισόποση 2,5%-2,5%

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #998 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 14:37 »
Έκανα ένα υγρό με άρωμα Liquarice... 12 σταγόνες σε 10 ml υγρού.

Το συγκεκριμένο άρωμα είναι από αυτά που ή το αγαπάς ή το μισείς... :))

Προσωπικά η γεύση της γλυκόριζας μου αρέσει...

Μετά από περίπου 4 μόλις ml, και ενώ είχε λίγο στον πάτο ο ατμοποιητής, αποφάσισα να τον ανοίξω για να δω το σετάπ...

Το υγρό στον πάτο ήταν ένα μαύρο ζουμί... Οπότε το πέταξα (περίπου 0,5 ml)...

Η αντίσταση και το βαμβάκι έχουν γίνει κατάμαυρα και είναι σε άσχημο χάλι...

Όμως παρατήρησα ότι τα τοιχώματα του ατμοποιητή δεν είχαν κολλημένη καθόλου βρωμιά, και γι αυτό αποφάσισα να ξαναγεμίσω...


Θα ανεβάσω φωτό μετά το δεύτερο τανκ να δείτε...

ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΑ βρε παιδιά!!!! Ατμίζω εδώ και λίγη ώρα το δεύτερο τανκ, και η γεύση είναι ήδη αλλοιωμένη.... Δεν ξέρω αν θα αντέξω να το ατμίσω :( .

Προφανώς το άρωμα αυτό δεν ενδείκνυται για να ατμιστεί μόνο του, αλλά ως πρόσθετο (1-2 σταγόνες) σε μίξη αρωμάτων...

Πάντως αυτό που είδα μετά από περίπου 3,5 ml στην βαμβακοαντίσταση με χάλασε πάρα πολύ, και δεν βλέπω να συνεχίζω να το ατμίζω... :(


Τα αρώματα της ΑΤΜΟΣ είναι κατά κανόνα "καθαρά", εδώ όμως υπάρχει η εξαίρεση.

Εδώ το χρώμα του υγρού κατά το γέμισμα του 2ου τανκ

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 14:42 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #999 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 12:15 »
Το χρώμα του υγρού στο τελείωμα του 2ου τανκ...



Κι εδώ το σετάπ, περίπου 8 ml μετά...
Πρέπει να παραδεχτώ όμως οτι δεν πρέπει να είναι μάκα...
Από χρώμα όμως, μαύρο και άραχνο...





Κι εδώ μετά από ξέπλυμα του βαμβακιού με νεράκι...

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 12:29 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1000 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 12:39 »
Τωρα και 2.5 μηνεσ  εχω φτιαξη κάμποσα υγρά απο ατμοσ αυτό δεν το έχω συνάντηση ακόμα και στο καπουτσινο που  ειναι σκουρόχρωμο αλλά ουτε και στο φωτιά ισωσ να πεζη  κάτι άλλο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1001 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 12:51 »
demkoni, πρέπει να σου πω ότι έχω συναντήσει πινέλο από βερνίκι παπουτσιών πιο καθαρό από αυτό το πράγμα!

Χαρά στο κουράγιο σου, αλλά προσωπικά για να ατμίσω αυτό το υγρό μετά από αυτές τις εικόνες, θα πρέπει να είναι τόσο φανταστικό που να σε στέλνει προσωρινά σε κατάσταση Νιρβάνας/παραδείσου/Ηλυσσίων Πεδίων/Swinger Party στο Miami ή παρεμφερή....

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1002 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 13:22 »
Θυσιάστηκα για χάρη του φόρουμ Τρύφωνα!!! :))

Πολύ μάκα όμως πάνω στην αντίσταση και εσωτερικά στο βαμβάκι που βρίσκεται στο coil.

Το έχω ξαναδοκιμάσει αυτό το άρωμα και στον ΙΑΤΤΥ, όπου με 2 mm coil τα πράγματα ήταν χειρότερα σε 5 περίπου ml...

Εσκεμμένα έκανα 2,5 mm coil γιατί τα μεγαλύτερης διαμέτρου coils αντέχουν παραπάνω σε βρώμικα υγρά...

Τα μέταλλα του ατμοποιητή όμως πρέπει να παραδεχτώ ότι με λίγο ξέπλυμα άστραψαν... Και το λέω αυτό γιατί έχω κάνει και υγρά που για να βγάλεις αυτό που άφηναν τα υγρά εσωτερικά στο χώρο ατμοποίησης ήθελε πολύ κόπο!!

Σαν άρωμα το LIQUORISE είναι ωραίο... Αλλά θα το κτατήσω μόνο σαν συμπλήρωμα σε κάποια μείξη αρωμάτων, το πολύ 2 σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1003 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 13:51 »
Οπτικά μου θύμισε σπαγγέτι με μελάνι σουπιάς...




Ακόμα και το σπαγγέτι, πιο καθαρό είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1004 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 18:29 »
Διαβαζοντας πολλα θετικα σχολια για τα υγρα atmos lab πηρα να δοκιμασω μερικα ετοιμα υγρα!
Black vanila και Nutacco δεν μου αρεσαν καθολου! Ειδικα το black vanilla!
Το Lemonade αρκετα καλο, πραγματικα σαν σπιτικη λεμοναδα!
Νocciona: Αν και στην αρχη πιστευα θαναι σαν το nutacco...αρκετα ωραιο αν και δεν τρελενομαι για φουντουκι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241454 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566143 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis