vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ΒΑΓΓΟς, Buliwyf, dvelev

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #675 στις: Μαΐου 06, 2014, 15:52 »
Διάβασε φίλε μου πρώτα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.msg71217.html#msg71217

Τα υγρά που πήρες είναι έτοιμα για άτμισμα δεν πήρες βάσεις

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #676 στις: Μαΐου 08, 2014, 12:56 »
Η Nobacco εμπορεύεται μόνο τις βάσεις της Atmos lab, καθώς επίσης και κάποια από τα δημοφιλή αρώματα της εταιρείας. Τα έτοιμα υγρά αναπλήρωσης της Atmos lab τα βρίσκουμε σε άλλα καταστήματα του χώρου.

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #677 στις: Μαΐου 12, 2014, 22:15 »
Εχει δοκιμασει κανεις καποιο εκ των Kamaki, Nice, Puro Cubano και Velvet?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #678 στις: Μαΐου 12, 2014, 23:51 »
Εγώ nemesis, αλλά τζούρες μόνο, όχι αρκετά για περιγραφή. Πρέπει να ομολογήσω ότι γενικά με τα καπνικά του Atmos, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, πλην του fotia και nutacco.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #679 στις: Μαΐου 13, 2014, 00:21 »
Velvet: Άρωμα που ανταποκρίνεται στο όνομά του. Απαλό, ελάχιστα καπνικό με γλυκάδα.
Nice: (νάις ή νις, ιδού η απορία) Πιο έντονο από το velvet, ελαφρως καπνικό με πολλή γλυκάδα.
Kamaki: Σίγουρα πιο καπνικό από τα προαναφερθέντα, ελαφρώς ξηρό. Από τα καλά καπνικά της atmos, χωρίς αυτό να σημαίνει και πολλά.
Puro Cubano: Σκέτη απογοήτευση. Εντάξει, έχει έναν καπνικό τόνο, αλλά κατ' εμέ, είναι απαίσιο. Έχει μια χαρακτηριστική ξινοπικράδα που δεν παλεύεται. Άσε που δε φεύγει με τπτ το άρωμα από τον ατμοποιητή.

Τα παραπάνω τα έχω φτιάξει μόνο μια φορά, με την προτεινόμενη αναλογία που δίνει ο κατασκευαστής. Για το pc κάποιος είχε γράψει ότι σε πιο μικρή αναλογία είναι ωραίο, αλλά λυπάμαι τη βάση που θα χαλάσω, λυπάμαι μέχρι και το απ' όλων.

Εν κατακλείδι από αυτά τα 4 μόνο το kamaki θα ξαναφτιάξω κάποια στιγμή. Το pc το έχω ήδη δώσει ενώ τα άλλα δύο μάλλον θα μείνουν να πιάνουν χώρο μήπως και μου έρθει καμιά φορά να τα ατμίσω.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #680 στις: Μαΐου 13, 2014, 18:27 »
Τα τελευταία ποστ που αφορούσαν πρόβλημα ατμοποιητή μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20892.msg737017.html#msg737017

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #681 στις: Μαΐου 13, 2014, 20:32 »



Έφτιαξα για τρίτη φορά GINA της ATMOS LAB. Ακολούθησα ότι έκανα και τις άλλες φορές αλλά αυτή την φορά μου βγάζει μια φαρμακίλα η οποία καλύπτει την γεύση της GINA. Και μάλιστα επειδή ήμουν σίγουρος ότι μου αρέσει από τις άλλες φορές που έφτιαχνα λίγα ml έφτιαξα δύο παρτίδες έκαστη από 50 ml.  :wall:


Έχει τύχει σε κανέναν? Βάση χρησιμοποίησα EL TORO VG-PG 12mg που χρησιμοποιώ και με άλλα υγρά. Τις άλλες φορές είχα αναμίξει PG - VG και VG νικοτινούχα από TW, αλλά δεν έχω πρόβλημα με την EL tORO με τα λοιπά υγρά. Άρωμα 5%.


Καμιά ιδέα? Μήπως να προσθέσω άρωμα.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #682 στις: Μαΐου 13, 2014, 20:43 »
Αν το αρωμα ειναι απο το ιδιο μπουκαλακι που ειχες φτιαξει και τις προηγουμενες φορες
και οι σταγονες που εβαλες ειναι σωστες, τοτε φταιει η βαση σου, μιας και ειναι η διαφορετικη παραμετρος.
Αστο μερικες μερες μπας και στρωσει, αλλιως αν συνεχιζει και δε σου αρεσει, φτιαξτο με την παλια σου βαση.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #683 στις: Μαΐου 13, 2014, 20:46 »
Δεν είναι από το ίδιο μπουκαλάκι, καινούργιο μπουκαλάκι αρώματος χρησιμοποίησα. Το έχω αφήσει πάνω από 20 ημέρες !!!!


Edit: Με την ίδια βάση έχω φτιάξει και άλλα υγρά χωρίς πρόβλημα. Μπορεί η συγκεκριμένη βάση να είναι οκ με άλλα αρώματα και με άλλα όχι?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #684 στις: Μαΐου 13, 2014, 20:55 »
Εχεις φτιαξει κι αλλες φορες υγρο απο αυτο το μπουκαλακι?
Αν οχι και ειναι η πρωτη φορα, τοτε μπορει να φταιει και το αρωμα, αστοχιες υλικου συμβαινουν.

Οσο για το αν μια βαση μπορει να μην ειναι "φιλικη" με συγκεκριμενα αρωματα,
δε μου εχει τυχει, αλλα πιστευω πως μπορει να ισχυει.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #685 στις: Μαΐου 13, 2014, 21:08 »
Μάλλον θα δοκιμάσω με άλλο άρωμα και την ίδια βάση μικρή ποσότητα να δω ! Τι να πω τζάμπα τόσα ml. Πάντως θα δοκιμάσω από το ίδιο άρωμα να αυξήσω την δόση του αρώματος να δω τι θα γίνει.

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #686 στις: Μαΐου 15, 2014, 21:46 »
Πριν 3 μηνες οπου αρχισα να ατμιζω ξεκινησα με ετοιμα υγρα της Atmoslab. Σχεδον αμεσως αρχισα να τα φτιαχνω μονος μου.

Παιρνω την βαση balanced 20mg & και την μηδενικη. Ξεκινησα με 9mg και αρωμα ry69.

Eδω και 20 μερες περιπου παρατηρησα οτι εχω χασει το χτυπημα και την γευση. Ανεβασα την νικοτινη στα 12mg και εβαλα 4 σταγονες παραπανω αρωμα.

Για 3-4 μερες ας πουμε οτι ειχα χτυπημα και γευση. Μετα τιποτα. Ειναι σαν να ατμιζω σκετη βαση μηδενικη.

ΣΕ 4 διαφορετικους ατμοποιητες και με συνεχομενη αλλαγη κεφαλων το προβλημα δεν διορθωθηκε.
Δεν ξερω τι συμβαινει. Ρωτησα στο καταστημα οπου ψωνιζω και μου ειπε να κανω εναλαγες ανα 4-5 ημερες σε αρωματα,γιατι το συνηθιζει ο οργανισμος.

Το εκανα αλλα τζιφος. Με ολα τα αρωματα χανω σχεδον την γευση και χτυπημα μηδεν.

Τι συμβαινει?



Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #687 στις: Μαΐου 15, 2014, 21:55 »
Απ' ό,τι φαίνεται ο οργανισμός σου προσαρμόζεται γρήγορα και συνηθίζει εύκολα τις γεύσεις και το χτύπημα. Το ατμοποιητή χρησιμοποιείς; Αν έχεις εργοστασιακό, θα σου πρότεινα να πάρεις δυο τρεις και να τους έχεις πάντα μαζί σου για να εναλλάσσεις συχνά τις γεύσεις. Αν είσαι στους επισκευάσιμους ένας dripping θα σε σώσει.
Από εργοστασιακούς dripping υπάρχει ο cisco που είναι πολύ καλός, αλλά έχει πολύ μικρή χωρητικότητα.
Λογικά με συχνές εναλλαγές γεύσεων θα επανέλθει και το χτύπημα.

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #688 στις: Μαΐου 15, 2014, 22:28 »
O βασικος μου ατμοποιητης ειναι ο davide anyvape & Nobacco vivi nova s, με mod itaste svd & coolfire 1

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #689 στις: Μαΐου 15, 2014, 22:34 »
Αφού εχεις δυο σετάκια ατμοποιητη-mod, πάρε ενα ακόμα άρωμα (αν γίνεται με όχι πολύ κοινη γεύση) ώστε να κανεις εναλλαγές.
Αν ατμιζεις συνεχώς το ίδιο άρωμα, συνηθίζεις τη γεύση του και καταλήγεις να νομίζεις οτι ατμιζεις σκέτη βαση.
Εναλλακτικά, όταν φτάνεις σε αυτον τον κορεσμό γεύσης, μπορείς να ατμιζεις σκέτη βαση για μια δυο μέρες και μετα να επανέλθεις στο RY.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242004 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 518 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13064 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis