vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, stamatisgr, camber

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 19, 2013, 13:16 »


Edit: Για όσους δε γνωρίζουν, θα έρθει με γρατζουνιά, αλλά η γρατζουνιά δεν είναι στην οθόνη. Έχει προστατευτικό οθόνης ala smartphone. Βγαίνει κι η οθόνη λάμπει από κάτω του.


Να σαι καλα αδερφε, νομιζα οτι το γρατσουνισα κιολας!!!  :laugh1: :laugh1:  Τωρα εβγαλα το προστατευτικο και ειναι τζαμι!!!!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2013, 13:21 από parginos »

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 19, 2013, 14:15 »
Οι υποψήφιοι αγοραστές ας ρίξουν και μια ματιά σε αυτό το νήμα από το ecf που έχει φωτογραφίες
από τις εκδόσεις του SVD της Innokin ή τις διαφορές μεταξύ των κομματιών  :dontknow:
Comparing two iTaste SVDs w/pics


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 19, 2013, 14:20 »
Γιατί έχω την εντύπωση πως κάτι παίζει εδώ.... Γιατί εμένα που ΕΙΝΑΙ της fastech, είναι ΟΛΑ όπως τις φωτογραφίες τις πρώτες, του κανονικού ας πούμε.. Τα αλλάξανε; Κάποιος στο ecf πόσταρε τις ιμιτασιόν από αλλού;

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 19, 2013, 14:51 »
Και εμενα απο fasstech ειναι οπως αυτο που υποτιθεται οτι ειναι το κανονικο.  :dontknow:


Μπορει να υπαρχουν μικροαλλαγες αναλογως την παρτιδα που βγαινει απο το εργοστασιο, ποιος ξερει....


μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα, αρα ολα καλα!!!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2013, 14:56 από parginos »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 19, 2013, 14:57 »
μηπως τελικα ο τυπος πηρε μουφα η παλαιοτερη εκδοση με τα προβληματα αλλα αναβαθμισμενο το εσωτερικο με παλιο σωληνα απο το αλλο μαγαζι που αναφερει ?
ολα παιζουν.............
μετα..ηταν και τα δυο σκετοι σωληνες η καποιο απο τα δυο ηταν απο πληρες πακετο οπου το σωμα μπορει να ειναι ποιο κοντο διοτι εχει δευτερη τηλεσκοπικη σωληνα και τουμπαλιν ?
δεν το εχω στα χερια μου και κανω εμπειρικες υποθεσεις..οποτε θελω την ανοχη σας.........


τελος να ειμαστε λιγο υποψιασμενοι διοτι το μαγαζι αυτο ταρακουναει ολη την αγορα...ας το εχουμε στην ακρη του μυαλου μας........

Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:09 »
Το δικό μου από την άλλη που παρεμπιπτόντως το έχω αγοράσει από την Ελλάδα πληρεί όλες τις προϋποθέσεις που αναφέρει ο φίλος ως γνήσιο σε οθόνη, καπάκι μπαταρίας, κουμπιά κλπ εκτός από τις εσοχές στο σπείρωμα του EGO συν που εμένα έχει ελατήριο ο πόλος του 510 που ο φίλος το αναφέρει ως της κόπιας.
Τώρα σχετικά με το ύψος και το πόσο βαθιά ή μη είναι τα χαράγματα δεν είμαι σε θέση να το συγκρίνω.


Λέω τώρα μήπως δεν έχει να κάνει με θέμα γνησιότητας αλλά με μικρές αλλαγές που έχει κάνει η ίδια η Innokin στις διάφορες παρτίδες της; Αυτό συμβαίνει πολλές φορές και σε άλλα προϊόντα εκτός του ητ

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:15 »
Πιάσε το αβγό και κούρευτο είναι η συγκεκριμένη περίπτωση, εμένα αφού δουλεύει άψογα δεν έχω θέμα κανένα, αν και το πήρα από fasttech είναι ολόιδιο με αυτό που αναφέρει ο τύπος ως <<γνήσιο>>, μπροστά μου το έχω και συγκρίνω.
Παίζει να ήταν οι πρώτες παρτίδες από innokin και οι επόμενες μισομαιμουδιές ?

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:18 »
Δεν τίθεται θέμα γνησιότητας, αλλά μάλλον για διαφορετικές παρτίδες με μικροδιαφοροποιήσεις
σε κουμπιά, χρωματισμοί φωτεινών ενδείξεων και πόλων

Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:34 »
Πιάσε το αβγό και κούρευτο είναι η συγκεκριμένη περίπτωση, εμένα αφού δουλεύει άψογα δεν έχω θέμα κανένα, αν και το πήρα από fasttech είναι ολόιδιο με αυτό που αναφέρει ο τύπος ως <<γνήσιο>>, μπροστά μου το έχω και συγκρίνω.
Παίζει να ήταν οι πρώτες παρτίδες από innokin και οι επόμενες μισομαιμουδιές ?
Σίγουρα αλλά από την άλλη σκεφτείτε πως αν οι "μαϊμούδες" είχαν μόνο τέτοιου είδους μικροδιαφορές όπως τα χαράγματα του Ω και D ή της οθόνης και όχι στα υλικά κατασκευής και τα σπειρώματα δεν έχουν τίποτα να κερδίσουν μιας και το κόστος κατασκευής τους θα είναι πάνω κάτω το ίδιο μιας και έχουμε να κάνουμε πάντα με κινέζικα προϊόντα.
Τέλος το συγκριτικό του γνωστού σε όλους μας συνφορουμιστή είναι με το SVD που αναφέρει ο φίλος ως κόπια χωρίς τις εγκοπές στα σπειρώματα του EGO και με ελατήριο στο πόλο του 510 αν και ο ίδιος το έχει προμηθευτεί κατευθείαν από την Innokin. ;)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #189 στις: Ιουλίου 27, 2013, 01:40 »
Επιστρέφω με troubleshooting. Αυτό που λέει η innokin στις οδηγίες χρήσης, όταν πας από δύο σε μία μπαταρία πάτα το κουμπί για λίγο για να φύγει το παλιό το ρεύμα από τον σωλήνα (λες κι είναι βρύση νερού  :idiot1: )
ε, δεν το λένε για πλάκα πάντως. Μου έτυχε δηλαδή, το βάζεις, από δύο σε μία και κατευθείαν σου λέει Lou. Ελέγχεις την μπαταρία (φρέσκια προφανώς) 4,1. Κι εκεί σκέφτομαι αυτό το κομμάτι του manual, και λέω δεν του ρίχνω ένα πάτημα χωρίς να κάνει επαφή, γιατί το 4,1 για δύο μπαταρίες αυτό θα έκανε, θα τις μέτραγε τόσο και θα έλεγε πως είναι χαμηλή. Το δοκίμασα κι έπιασε...

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #190 στις: Ιουλίου 27, 2013, 02:18 »
στατικος ηλεκτρισμος να υποθεσω ??

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #191 στις: Ιουλίου 27, 2013, 02:26 »
οχι, αποφορτιση των πυκνωτων λογικα. του κανει μαλλον κατι σαν reset και ερχεται στο μηδεν για να δεχτει αλλη τροφοδοσια απο 8,4V σε 4,2v ετσι ωστε απο step down να αρχισει να λειτουργει αναποδα ως step up. Πιθανον διαβαζει την αρχικη ταση και δουλευει αναλογως. Αν και δεν εχω το mod ας με διορθωσει καποιος μην τα λεω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #192 στις: Ιουλίου 27, 2013, 16:54 »
Το δικο μου ειναι ιδιο σαν αυτο που αναφερει ως "μουφα"  (λειο μαυρο κουμπι, ελατηριο στον πολο κτλ...)

Sent from my phone using my hands


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #193 στις: Ιουλίου 27, 2013, 16:59 »
Και το δικό μου έτσι είναι...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #194 στις: Ιουλίου 27, 2013, 18:58 »
εαν διαβασετε τα υπολοιπα ποστ στο φορουμ που εχει βαλει σε συγκριση τις 2 εκδοσεις θα σας λυθουν πολλες αποριες........
εν κατακλειδι εχουν κατασταλαξει και αυτοι στο οτι λογο της χαμηλης τιμης που εχει το fasttech αναγκαστηκε η μαμα εταιρεια να κανει ανακοινωση οτι δεν εχει προμηθευτει η fasttech απο εκεινη προιοντα.........!!!!
για το θεμα διαφορων συγκλινουν ολοι στις διαφορετικες παρτιδες  κ.λ.π............!!!
και αναφερουν και το παραδειγμα που εχουμε επικαλεστει και εμεις εδω με το evic και την joytech....... :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541347 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50092 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597159 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591717 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios