vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, razen, teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 21, 2014, 10:10 »
τώρα είμαι και εγώ σίγουρος αλά και εμένα όπως του testement  τώρα μετά από 5 μήνες δεν μου το κάνει σαν να έστρωσε.

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 24, 2014, 22:26 »



Σημερα παρελαβα το πακετο.
Ο κινεζος τελικα εστειλε μονο το σωμα του μοντ. Δυστηχως και αυτο εχει προβλημα στο πληκτρο +. >:( :angry_orange:
Ειναι ελαφρως ποιο μεσα απο το αλλο και δεν λειτουργει καθολου.
Δεν προκειται να ασχοληθω αλλο μαζι του γιατι βαρεθηκα. Αυτες τις μερες εψαξα στο νετ και ειδα οτι το προβλημα ειναι γενικο με τα κουμπια του SVD. :thumpdown: Κριμα.........Ειχα σκοπο να παρω απο Ελλαδα το ΜPV.......αλλα δεν...... :nope:

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 25, 2014, 09:32 »
Το MVP 2.0 δε φαίνεται να έχει πρόβλημα με το κουμπί του, 2 μήνες τώρα μου δουλεύει άψογα.

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #528 στις: Ιουνίου 25, 2014, 10:22 »
Αν καεις απο τον χυλο φυσας και το γιαουρτι.....
Προσωπικα δεν προκειται να πεταξω παλι λεφτα ξανα για innokin. Αν κραταγα τα χρηματα που εχω δωσει,θα επαιρνα Provari! :)

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #529 στις: Ιουνίου 25, 2014, 17:27 »
Αυτό το κουμπί του SVD έχει βασανίσει πολύ κόσμο τελικά. Είχα το ίδιο θέμα με το 1ο που παρήγγειλα απο FT, το έστειλα πισω και αυτό που μου έστειλαν έχει διαφορετικό (στην υφή και αίσθηση) κουμπί και λειτουργεί αγόγγυστα μισό χρόνο τώρα. Στην αρχή πίστεψα ότι στην innokin συνειδητοποίησαν την αδυναμία του προϊόντος τους και την διόρθωσαν. Αλλά τώρα διαβάζω αυτά που αναφέρετε και καταλήγω -δυστυχώς- ότι είναι η κλασσική κινέζικη "μου έκατσε το κουσουρλίδικο"....
Για τα... αμνοερίφια τα έχουμε ξαναπεί: Χαλάνε και αυτά, πολύ πιο σπάνια όμως. Πληρώνεις 160-200$ και αν σου κάτσει η στραβή έχεις ταξίδια Αμερική και 40$ μεταφορικά, ενώ με τα SVD και τα παρόμοια έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα για ελάττωμα/βλάβη και στην χειρότερη θα χάσεις 37$ (FT). Συνυπολογίζεις πιθανότητες απώλειας, κλοπής, απαξίωσης από νέα μοντέλα, κλπ, διαλέγεις και παίρνεις.
Αν εξαιρέσουμε το θέμα του κουμπιού πάντως (όπου και αν εμφανιστεί), το SVD είναι κελεπούρι για αυτά που προσφέρει: Ατσάλινο, πυροβολάει, τηλεσκοπικό (χρήσιμο σε αυτούς που θελουν να το παίζουν την μια αυτόνομοι και την άλλη κάπως πιο.... διακριτικοί) και όλα αυτά με 28 ευρώ!!!

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #530 στις: Ιουνίου 26, 2014, 00:42 »
Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου οσο αφορα τα πλεονεκτηματα του SVD,αλλα δεν βλεπω να εχει κανει κατι η innokin με το προβλημα. Σε μενα εκατσε 3 μοντ και τα 3 με προβλημα?
Αυτη την στιγμη ατμιζω με το coolfire μεχρι να παραδωσει πνευμα το κουμπι και σε αυτο οπου εχει και αυτο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #531 στις: Ιουνίου 26, 2014, 04:08 »
Eνα χρόνο ακριβώς έχω τα Innokin SVD & Vamo V2 από Fasttech  και τα κουμπιά τους κλπ εξακολουθούν να δουλεύουν κανονικά όπως την πρώτη μέρα!

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #532 στις: Ιουλίου 06, 2014, 03:07 »
Τελικα αφου απελπιστικα με το προβληματικο κομματι που μου εστειλαν σαν αντικατασταση,το αφησα στο συρταρι και δεν ασχοληθηκα μαζι του. Σημερα το πρωι που ειχα μια κουβεντα με ενα φιλο ηλεκτρονικο περι του θεματος οτι ηρθε το σωμα του SVD και το ενα κουμπι ειναι ελαφρως μεσα και δεν λειτουργει,μου ειπε να του το παω να του ριξει μια ματια.
Πηρε ενα πολυ μικρο μυτοτσιμπιδο και επιασε ελαφρα το κουμπι και το τραβηξε εξω. Απο εκεινη την ωρα το κουμπι λειτουργει κανονικα και κανει ολες τις ρυθμισεις κανονικα!!! :hapy_jump: Μου ειπε οτι την ωρα που το τραβηξε ηταν σαν να ειχε στραβοτοποθετηθει. Απο το μεσημερι μεχρι και τωρα το SVD  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:







Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #533 στις: Ιουλίου 18, 2014, 16:59 »
Εμένα μετα απο δυο εβδομάδες χρήσης με μπαταρίες efest και παρόλο που ηταν γνήσιος (τον πήρα απο aliexpress αλλα έλεγξα s/n) χάλασε. Συγκεκριμένα βάζω φροντισμένες μπαταρίες, δίνει δυο χτυπήματα και μετα αναβοσβήνει το λαμπάκι σαν να τελείωσε η μπαταρια. Συνέχεια το ίδιο. Μέχρι και βίντεο έστειλα στον προμηθευτή και μου είπε πως δεν χρησιμοποίησα καλές μπαταρίες (είπε). Εν παση περιπωση, υπάρχει τρόπος ν τον φτιάξω η να τον στείλω κάπου για επισκευή? γνωρΙζετε κανέναν?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #534 στις: Ιουλίου 18, 2014, 17:10 »
γιατι δεν κανεις μια δοκιμη με αλλες μπαταριες?
μου εχει τυχει και μενα αυτο με μπαταρια.....
ενδεχεται να παρεμβαλει ο ελεγκτης της μπαταριας εαν ειναι με προστασια.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #535 στις: Ιουλίου 18, 2014, 18:22 »
Η μία περίπτωση αυτή που λέει κι ο KINGGREECE.

Δεύτερο, επειδή μιλάμε για efest, κόκκινες ή μωβ; Υπάρχει πιθανότητα απλά οι μπαταρίες να είναι "κακές" και να πέθαναν κι εντός της βδομάδας.
Έχεις άλλες μπαταρίες να δοκιμάσεις την μπαταριοθήκη ή άλλη μπαταριοθήκη να δοκιμάσεις τις μπαταρίες;

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #536 στις: Ιουλίου 19, 2014, 00:23 »
Εχω δυο μπαταρίες τις οποίες τις πήρα μαζι με το SVD! Να χάλασαν οι μπαταριες τόσο γρήγορα?

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #537 στις: Ιουλίου 19, 2014, 01:08 »
Eνα χρόνο ακριβώς έχω τα Innokin SVD & Vamo V2 από Fasttech  και τα κουμπιά τους κλπ εξακολουθούν να δουλεύουν κανονικά όπως την πρώτη μέρα!

επιβεβαιώνω, VAMO V2 και Innokin SVD από Fasttech και του εχω αλλάξει τα φώτα!! αγορά Μάιος 2013 δουλεύουν σαν την πρωτη μερα!

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #538 στις: Ιουλίου 19, 2014, 01:56 »
Στραβοβίδωσα  έναν ατσάλινο ατμο και κονεκτορας γιοκ δεν βιδώνει τπτ επάνω


ξέρει κανείς αν αλλάζει παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #539 στις: Ιουλίου 19, 2014, 04:32 »
Εχω δυο μπαταρίες τις οποίες τις πήρα μαζι με το SVD! Να χάλασαν οι μπαταριες τόσο γρήγορα?

Μου έχει τύχει με efest κόκκινες (καλά, μου έχει τύχει και με με panasonic, αλλά..). Ειδικά το σφάλμα που περιγράφεις δεν μπορώ να το συνδέσω με την μπαταριοθήκη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343113 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597823 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios