vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #495 στις: Μαΐου 16, 2014, 01:26 »
Τα ίδια μου έκανε κ εμενα μετα απο 6 μήνες.εαν βιδώνα τον ατμοποιητης τέρμα έγραφε 0Ω αντίσταση.ο μόνος τρόπος για να παίξει ηταν να ειναι χαλαρά βιδωμένος ο άτομο σε σημείο που κουνιοτανε...εαν βεβαια έπιανε το κουμπί :-)

Πριν απο αυτο ειχα το vmax για ενα χρόνο και κατι,ηρθε το svd για έξι μήνες ώσπου κατέληξα να μην ξανασχοληθω με ηλεκτρονικά.

Άξιος αντικαταστάτης το μηχανικό lab..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #496 στις: Μαΐου 16, 2014, 01:44 »
Με βλεπω και μενα να το γυρναω στα μηχανικα! Τo svd δεν εχει κλεισει μηνα και αρχισε κολπα με το κουμπι. Απο εχθες μου εχει σβησει 3-4 φορες απο μονο του την ωρα που παταω το κουμπι.

Αναβοσβηνει 3 φορες πρασινο και κλεινει.

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #497 στις: Μαΐου 16, 2014, 02:07 »
Για μια εβδομάδα με τα περίεργα που μου έκανε γύρισα σε ego-c..Δράμα.
Καλο μηχανάκι ειναι το svd αλλα αμα σου κάτσει.τους 6 μήνες που δούλεψε ηταν μια χαρά.με τα ρεύματα του οπως πρεπει,τη διαχείρηση ρεύματος ολα καλα.αλλα τα Καταραμένα τα ηλεκτρονικά..ενα τσιπάκι μια κόλληση να παρουσιάσει θέμα τα %^** ολα..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #498 στις: Μαΐου 16, 2014, 02:22 »
Αν και το παράπονο μού ακούγεται είναι γενικά για τα ηλεκτρονικά, όπως το καταλαβαίνω φυσικά, αλλά η απάντησή μου...

Μία στραβή που λέτε, μία κόλληση, ένα βραχυκυκλωμένο τσιπάκι, και πρέπει να πληρώσεις άλλα 50 για νέο modάκι. Ενω μηχανικά, μία στραβή, ένα κολλημένο κουμπί, μία βραχυκυκλωμένη αντίσταση, και πρέπει να κυκλοφορείς με full face μάσκα.. Γούστα θα μου πεις, άλλωστε δεν έχουμε και λεφτά για πέταμα.
Τα μηχανικά αντέχουν περισσότερο, δίνει κάποιος την προσοχή και φροντίδα που δίνει στο μηχανικό του στο SVD..; Εβδομαδιαίο καθάρισμα, προσοχή που το ακουμπάς (οκ, στο ένα για να μην δίνει ρεύμα, στο άλλο για να μην πέσει) σπειρώματα επαφές, για να κρίνει ανθεκτικότητα..; Και για να μην παρεξηγηθώ εγώ δεν την δίνω και το χάλασα το κουμπάκι του, απλά.... Φυσικά όπως βολεύεται και με ότι ρεύματα/αντιστάσεις ο καθένας..

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #499 στις: Μαΐου 16, 2014, 02:37 »
δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευκολο να βαλεις μια μασκα ειτε με μηχανικο ειτε με ηλεκτρονικο μοντ....ειναι πολυ δυσκολο να εχουμε τσαφ :eyesplash: :eyesplash:  σε μπαταρια...κλειδωμα κατα την μεταφορα θελει το ενα κλειδωμα και το αλλο...προσοχη και ηγια τα δυο που τα ακουμπαμε...προσοχη φυσικα και τι αντιστασεις φτιαχνουμε...και για καλη λειτουργια και για να ειμαστε απολυτα βεβαιοι....
καλο ειναι να υπαρχουν και τα 2 σε εναν ατμιστη...


σωστο  ειναι το svd πριν το πεταξουμε να το παμε στον ηλεκτονικο της γειτονιας μας ...κατι λιγα παραπανω θα γνωριζουν...πλακετα ειναι γιαυτους ισως βρουν την ακρη ποιο ευκολα αποτι νομιζουμε...ιδιως σε ηλεκτρονικους η/υ...evic δικο μου παρατημενο το πηγα σε ηλεκτρονικο και ουτε καφε δεν προλαβα να κερασω...του εξηγησα τι ειναι...το ανοιξε το μετρησε και αλλαξε κατι :confused1: :confused1:  και μια χαρα δουλευει....

Αποσυνδεδεμένος manos01

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #500 στις: Μαΐου 16, 2014, 10:10 »
Παιδια καλο ειναι να σταματήσει αυτο το παραμυθάκι με τα μηχανικα ,εκρηξη ,full face και διαφορα αλλα .....
Δεν βοηθσει κανενα αντιθετως κανει ζημια .....Να πουμε για χιλιοστή φορα οτι οι μπαταριες που χρησιμοποιούμε ειναι
ασφαλους χημιας και ΔΕΝ σκανε ......... το περισσοτερο που μπορει να γινει απο λαθος δικο μας και μονο εινα να εχουμε λαθος αντισταση με μικρη μπαταρια και να την πρεσαρουμε πολυ ,τοτε θα δουμε οτι στο σωμα της μπαταριας οτι θα εμφανιστουν καποια μαυρα στιγματα . Οποτε την αλλαζουμε αλλα ακομα και να την αφισουμε το χειροτερο που μπορει να γινει ειναι να βγαλει τα υγρα και να αχρηστευτεί  η μπαταρια . Αλλα για να το εμπεδώσουμε το ξαναλεμε .....
Μπαταριες ασφαλους χημιας δεν σκανε .... Νο bam πως να το πουμε  .......... ?


ΥΓ........... Παντου υπαρχει ενας ΜΥΘΟΣ .........    :tongue_smilie: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #501 στις: Μαΐου 16, 2014, 10:26 »
Βρε παιδιά.. Μπήκαμε στο νόημα νομίζω αυτού που είπα, και τραβάμε το νήμα. Ούτε και τα ηλεκτρονικά έχουν κάτω από το καπάκι ημερομηνία λήξεως αν τα προσέχεις όπως τα μηχανικά. Δώσε μου οποιοδήποτε μηχανικό ή ηλεκτρονικό, και όχι επίτηδες φυσικά, θα του τα βγάλω τα μάτια. Τελέυταία ζημιά που με ενημέρωσαν σε ηλεκτρονικό μου (γατί εγώ δεν σκαμπάζω) ήταν καρβουνιασμένο ελατήριο, δε βρίσκω λόγο να μην είχε γίνει το ίδιο στο μηχανικό (και όχι, δεν έχω ιδέα ούτε στο ηλεκτρονικό πως το κατάφερα) Προσωπικά δε βρίσκω καν δόκιμη τη σύγκριση αντοχής μηχανικού και ηλεκτρονικού και πόσο μάλλον σε αυτό το νήμα. Οκ, δεν σκάει τίποτα, έχει γίνει νομίζω το point μου κατανοητό. Πείτε πως έγραψα "καταστρέφεις μπαταρίες και ατμοποιητές αν απλά δεν το κλειδώνεις και δίνει ρεύμα". Δεν έχει προστασίες. Αυτό ήταν το clue.

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #502 στις: Μαΐου 16, 2014, 11:16 »
Eδω και ενα μηνα που το εχω καθημερινα το καθαριζω σε ολα τα επιπεδα οταν βγαλω τον ατμοποιητη,η οταν χρειαστει να αλλαξω μπαταρια.


Δεν εχει πεσει κατω ποτε,αλλα εβγαλε προβλημα στο κουμπι,οπως και το coolfire που εχω.
Ενταξει το πηρα φθηνα,αλλα δεν εχουμε λεφτα καθε λιγο να παιρνουμε νεο μοντακι.



Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #503 στις: Μαΐου 16, 2014, 17:19 »
Αν είστε βέβαιοι ότι πήρατε το αυθεντικό, τότε ψάξτε το λίγο με εγγυήσεις κι έτσι. Εγώ έχω ένα svd που ο πωλητής μου είπε ότι είναι μαϊμού και παρόλ' αυτά εδώ και δυο μήνες δεν έχει πάθει απολύτως τπτ. Μόνο κάποιες ελάχιστες φορές πατούσα το κουμπι και δεν έδινε ρεύμα (ενώ είχε σβήσει η οθόνη), κατά τα άλλα όλα οκ.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #504 στις: Μαΐου 21, 2014, 07:02 »
Υπαρχει κανενας τροπος να γινει πιο μαλακο το κουμπακι?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2014, 01:18 από TakisStam »

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #505 στις: Μαΐου 26, 2014, 09:44 »
Εμένα μια χαρά από την αρχή με μπαταρίες  EFEST INR 18500 και προχθές αρχίζει και κάνει τρελά. Ενώ έχω πάνω ατμοποιητή αυτό δουλεύει και αν ρουφήξω βγάζει καπνό, ενώ αν πατήσω το κουμπί ναι με βγάζει αλλά ότι τάση θέλει και πολύ καμένο. Αλλάζω ατμοποιητή, αλλάζω μπαταρίες, το αφήνω κλειστό 2 μέρες και πάλι τίποτα... Πάω για αντικατάσταση λέτε?

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #506 στις: Μαΐου 29, 2014, 18:22 »
Αν είστε βέβαιοι ότι πήρατε το αυθεντικό, τότε ψάξτε το λίγο με εγγυήσεις κι έτσι. Εγώ έχω ένα svd που ο πωλητής μου είπε ότι είναι μαϊμού και παρόλ' αυτά εδώ και δυο μήνες δεν έχει πάθει απολύτως τπτ. Μόνο κάποιες ελάχιστες φορές πατούσα το κουμπι και δεν έδινε ρεύμα (ενώ είχε σβήσει η οθόνη), κατά τα άλλα όλα οκ.

Μεγάλη μπουκιά φάε...

Από χθες τα έχει παίξει το svd μου. Δείχνει 1ωμ κάτω σε ό,τι ατμο κι αν βάλω πανω. Dripper με 1,4 τον δείχνει 0,0R, το ίδιο και έναν trident με 0,8ωμ (τον οποίο τον έπαιζε κανονικά μέχρι προχθές), έναν cisco που έχω τον δείχνει 0,8. Δεν παίζει κανέναν από αυτούς.

Επίσης, και στο υπόλοιπο της μπαταρίας δείχνει λάθος ένδειξη. Φρεσκοφορτισμένη panasonicimr μου την έβγαζε 3.8v ενώ την προηγούμενη που είχα πάνω την έδειχνε 3.4v κι όταν την έβαλα στο φορτιστή (nitecore i2) έδειχνε 2/3 φόρτισης και φόρτισε πλήρως μέσα σε 1-1,5 ώρα.

Η αλήθεια είναι ότι έφαγε αρκετά πεσίματα τις τελευταίες μέρες, οπότε μάλλον η πλακέτα ψυχορραγεί.

ΥΓ: Τρύφωνα, είδες; Ένα μηχανικό, όσα πεσίματα κι αν φάει θα εξακολουθεί να βαράει. Αυτά τα μπλιμπλίκια με τα κουμπάκια είναι πολύ ευαίσθητα, ρε παιδάκι μου!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #507 στις: Μαΐου 30, 2014, 13:24 »
Ισοπροπυλική αλκοόλη μπας και καθαρίσει η μάκα που θα έχει πιάσει παντού! Τσέκαρε και το μονωτικό του πόλου!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #508 στις: Ιουνίου 01, 2014, 05:38 »
Εγω παιδια το "εστειλα" το δικο μου μισοτιμης.Ουτε μηνα δε την παλεψα.Αυτο το κουμπι για να το πατησεις και να μη σβησει πρεπει να κανεις βαρακια πιο πριν.
Και τα ohm μια ετσι μια αλλιως μου τα εδειχνε.
Σκεφτηκα Vamo αλλα αστο παμε για μηχανικο.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #509 στις: Ιουνίου 01, 2014, 08:52 »
Οτιδήποτε σου πέσει 50 φορές κάτω σίγουρα θα πάθει κάτι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios