vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

427 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:14 »
Πηρα το innokin itaste svd .πρωτη μερα φοβερες εντυπώσεις μαζι με εναν protank ii παει σφαίρα πολυ σφαίρα. Εντυπωσιακη ποιότητα απο σπυρωματα και σχεδιασμό. Πολυ καλη επιλογή

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:11 »
Καλησπέρα σε όλους!
Θέλω να ρωτήσω κατι γιατί όσο κ να διαβάζω σε αλλα πόσο δεν καταλαβαίνω.

Είχα το vmax όπου εχτές το βράδυ παρέδωσε πνεύμα.να ειναι καλά το φόρουμ γιατί μέσα σε μια ώρα είχα στα χερια μου ένα Itaste svd.

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με τις λειτουργίες vv και vw.δουλευουν παράλληλα;δηλαδή ατμιζω στα 3.8v k στα 8watt? η το ένα αναιρεί το άλλο;

Ποια λειτουργία προτείνετε κ ποιες οι διάφορες;

Ευχαριστώ πολύ !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:24 »
το ενα αναιρει το αλλο.οταν εισαι στα βολτ ατμιζεις με ρυθμισεις βολτ , το ιδιο και στα βατ........


δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους............

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:36 »
Είναι δύο αλληλένδετα μεγέθη καθόλου άσχετα μεταξύ τους,αυτό τουλάχιστον είναι το μόνο σίγουρο από άποψη φυσικής(ηλεκτροτεχνίας συγκεκριμένα).
Απλά έχεις την επιλογή να ρυθμίζεις εσύ το μέγεθος που θές.Προσωπικά χρησιμοποιώ αντιστάσεις περίπου 2 Ωμ σε επισκευάσιμους και το δουλεύω στα 7-8watt ή αντίστοιχα στα 3.8-4volt
και μου δουλεύει άψογα.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:48 »
o ανθρωπος ρωτησε αν μια ρυθμιση των βολτ επηρεαζει και την ρυθμιση των βατ ..........
εκτος αν καταλαβα λαθος.........
δεν ρωτησε για ηλεκτροτεχνια...........





Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 20:01 »
Φίλε Basstar συμβαίνει το εξής:
Αν επιλέξεις λειτουργία watt, το μηχάνημά σου ρυθμίζει αυτόματα τα βολτ που πρέπει να δώσει, ανάλογα με την αντίσταση του ατμοποιητή σου.
Αν επιλέξεις λειτουργία βολτ, το μηχάνημα αυτά δίνει (στο περίπου τουλάχιστον) και αλλάζουν τα watt πάλι ανάλογα με την αντίσταση, όσο μικρότερη είναι τόσο περισότερα.

Αυτό που πρέπει να έχεις στο νου σου, είναι ότι το μηχάνημα δίνει βολτ και αποδίδει watt.
Επί του πρακτέου:
Έστω ότι έχεις δύο ατμοποιητές, έναν με αντίσταση 1.8Ω και έναν με αντίσταση 2.0Ω

1) Λειτουργία watt
Αν ρυθμίσεις το μοντ να αποδίδει 12 watt, τότε στην πρώτη περίπτωση θα δώσει 4.65 περίπου βολτ, ενώ στη δεύτερη θα δώσει 4.90 βολτ για να επιτύχει αυτό που του ζήτησες.

2) Λειτουργία βολτ
Αν ρυθμίσεις το μοντ να δίνει 4.50 βολτ σταθερά, τότε στην πρώτη περίπτωση θα επιτύχει απόδοση 11.25watt ενώ στη δεύτερη 10.13watt.

Με απλά λόγια, όποια και από τις δύο ρυθμίσεις επιλέξεις, είναι το ένα και το αυτό. Απλά στη λειτουργία watt επιλέγεις το αποτέλεσμα που θες και τα άλλα τα βρίσκει το μοντ, ενώ στη λειτουργία βολτ, λες εσύ στο μοντ τι θέλεις να κάνει και το αποτέλεσμα ρυθμίζεται αναλόγως.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 20:11 »
Εγώ όσο αλλάζω τα βολτ, τα βατ παραμένουν σταθερά. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 20:19 »
Παληκαρια ειναι 2 διαφορετικες λειτουργιες και η ρυθμιση της μιας δεν συμπαρασυρει την αλλη........
στο svd............!!!! αμα πας απο τα 3,5 βολτ στα 4 δεν θα αλλαξει κατι στην λειτουργια του svd στα βατ...διοτι κρατα μνημη την τελευταια ρυθμιση........
να γιατι λεω οτι εχει γινει παρερμηνευση..............

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 20:30 »
Επομένως δεν είναι αλληλένδετα. Πρέπει να τα ρυθμίσεις και τα δύο.
Υπάρχει κάποιος πίνακας κατάληλων ρυθμίσεων;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 20:43 »
οχι δεν ειναι στο svd........και γενικα σε οσα εχουν δυο λειτουργιες.......!!!
μιλαμε για λειτουργιες και οχι γενικα περι νομου του ωμ και τυπου ευρεσης ισχυως........



το svd κρατα στην μνημη παντα την τελευταια ρυθμιση...ειτε ειναι βατ ειτε βολτ......καθε αλλαγη που γινετε δεν επηρεαζει την αλλη λειτουργια.......


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 21:02 »
Εδώ και δύο μέρες έχω κι εγώ το svd. Είναι το πρώτο μου mod και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου!
Την ίδια απορία είχα κι εγώ για τις λειτουργίες watt και volt. Μετά όμως από την χρήση μιας ημέρας σταμάτησε να με απασχολεί αυτό. Προσωπικά το λειτουργώ με watts και για αντιστάσεις περίπου στα 2.4Ω έχω δει ότι μου δουλεύει καλά γύρω στα 8 watts. Από κει και πέρα δεν νομίζω ότι πρέπει να μας απασχολεί ιδιαίτερα κάτι άλλο. Ο καθένας ανεβάζει την ισχύ ή την τάση μέχρι να πετύχει το αποτέλεσμα που τον ευχαριστεί. Αν εμένα δλδ με ικανοποιεί η λειτουργεία στα 8 watts δεν με νοιάζει αν δίνει ταυτόχρονα 4 ή 104 volts. Σκοπός είναι να μεγιστοποιήσουμε την δικιά μας ατμιστική απόλαυση σύμφωνα πάντα με τα γούστα μας.

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 21:17 »
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!
απλα δεν ειχα την λειτουργια αυτη στο vmax κ προσπαθω να μαθω το εργαλειο.

μια τελέυταια ερωτηση.

καποια απο τις δυο λειτουργιες καταπονει περισσοτερο την αντισταση η την μπαταρια;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 21:51 »
εαν βρεις το σημειο που δεν σου φερνει καμμενο και σε ευχαριστει δεν εχεις προβλημα ζορισματος μπαταριας σε οποια ρυθμιση και αν το εχεις.....ειτε βατ ειτε βολτ.......


Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 22:30 »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

το σιγουρο ειναι πως το svd κανει ηδη πολυ καλη παρεα με τον Αιολο και μια μερα που το δουλευω ειναι ολα αψογα!!

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 02:01 »
Μετά απο αρκετό καιρό με το Vamo (V2), και επειδή τα σπειρώματα του αρχίζουν και πεθαίνουν σιγά σιγά...παρήγγειλα και εγώ σήμερα ένα SVD...σε αναμονή λοιπόν :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios