vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 0 χρήστες

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 21, 2013, 23:27 »
Σκαλοπάτια ?  :hmmm:
Ορόφους ????    :wall: :wall: :wall:

Και ζει ακόμα !   :o

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 21, 2013, 23:39 »
Μωρέ ζει κι ατμίζει και μια χαρά, σχεδόν αγρατζούνιστο. Ο λόγος που ρωτάω αν το έχει πάθει κανένας άλλος το μεγάλωμα του τζόγου και ανυπαρξία πλέον διαδρομής

1) αν το ανοίξω από πάνω μπορεί απλά να έχει φύγει το πλαστικό κάλυμμα από το κουμπί, να το βάλω σωστά πάλι και όλα καλά.
2) Αν όμως δε φταίνει οι τούμπες του και το παθαίνει, πιο πιθανό είναι να το χαλάσω..

Υπολόγισε πως ένας από τους βασικούς λόγους που ζει το σπείρωμα είναι πως σε κάθε ατμοποιητή που μπαίνει, και συνήθως ήταν ο nautilus ή ο IgoL, ξεβίδωνα το δαχτυλίδι του svd για να σφηνώσει. Οπότε με κάθε πτώση, στον κονέκτορα δεν πήγαινε καμία πίεση.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 00:42 »
Κοίτα, τρία κλικ το ανοίγουν, τρία κλικ το κλείνουν. Αν το πετάς στο τσαντάκι ανοιχτό και πατηθούν τρια κλικ θα κλείσει. Λογικό. Νομίζω πως τα τρία κλικ σε κάποιες φάσεις είναι λίγα τελικά..



όχι, δεν ήταν λάθος χειρισμός, το mod έκλεινε από μόνο του, ούτε κατά λάθος πλήκτρα πατούσα ούτε σε τσαντάκι ήταν παρατημένο. Το κρατούσα και άτμιζα, σε κάποια φάση έκλεινε, κι αυτό μου το κάνει κάποιες φορές ακόμη και τώρα. Βγάζει την ένδειξη off και τέλος. Επίσης να πω ότι το δοκίμασα με άλλες 8 μπαταρίες που έχω (samsung και panasonic) και η συμπεριφορά του είναι η ίδια. Εννοείται σε φρεσκοφορτισμένες μπαταρίες. Αφού κι άλλο μέλος του forum ανέφερε το ίδιο πρόβλημα τότε φαντάζομαι πως κάτι συμβαίνει γιατί νόμιζα ότι έπεσα σε ελλατωματικό
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2013, 01:09 από testament »

Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 00:58 »
Το κάνει και σε μένα κάποιες φορές φίλε μου αλλά πάντα όταν κάποιες συγκεκριμένες μπαταρίες είναι κοντά στο να αδειάσουν. (3,5V και κάτω)


Από ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με τα Αμπερ που μπορούν να δώσουν σε συνάρτηση με αυτά που τους "ζητάει" το SVD.
Δεν είναι κάτι που πρέπει να σε προβληματίζει ως προς την ποιότητα κατασκευής του mod σου. ;)
Πειραματίσου και με AW μπαταρίες. :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 21:19 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ  :yes: (to προηγούμενο μοντακι μου ήταν ενα lava )
καμία σχέση πιο στοιβαρο, πιο βαρυ, πιο βαρβατηλα
μαλιστα μου έβαλε φίλος συμφορουμίτης (  :respect: :respect: :respect: Ντανυ) αυτο ideal noalox στα πάσα και γλυστράνε σαν βούτηρο, κανένας μεταλλικός ήχος  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Εχω τωρα μία απόρία να βάλω και σε αυτό ανταπτοράκι μόνιμο πάνω στο μοντάκι (όπως είχα στο lavaki) ή δεν χρειάζεται αυτό? :hmmm:



Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 21:51 »
βαλε..καλο θα ειναι............
απλα να ειναι καλος.........
καλοατμιστο

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 22:27 »
Δίλλημα...
Από τη μία αν βάλεις θα γλυτώσεις την πιθανότητα να πιεστεί ο πόλος της μπαταρίας σου όπως αλλάζεις ατμοποιητές.
Από την άλλη αν έχεις ατμοποιητή από 20 cm και πάνω θα μπορεί να σφηνώνει και να σου προτατέψει τον αντάπτορα σε περίπτωση πτώσης.
Επίσης από το αποτέλεσμα βάλε και μερικά εκατοστά παραπάνω στην πλάτη σου από τον αντάπτορα και αποφασίζεις!

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 22:42 »
Κοίτα, τρία κλικ το ανοίγουν, τρία κλικ το κλείνουν. Αν το πετάς στο τσαντάκι ανοιχτό και πατηθούν τρια κλικ θα κλείσει. Λογικό. Νομίζω πως τα τρία κλικ σε κάποιες φάσεις είναι λίγα τελικά..

Αλλά αφού δε θες δε σου λέω τέτοια οκ, θα πω ένα χειρότερο, που δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλον. Πτώσεις απο σκαλοπάτια κάτι ορόφους και γενικά η ταλαιπώρια που του έκανα είναι πιθανόν να το δημιούργησε.. Ο τζόγος του κουμπιού μεγάλωσε αρκετά, εννοώντας σε σημείο να είναι μικρότερη η διαρδρομή του πατήματος από τον τζόγο. Μαζί με αυτό έχασε και το "κλικ" που έκανε σα κουμπί. Κάποιος που του έχει τύχει;
Το κουμπι του svd ειναι η αχιλλειος φτερνα αυτου του μοντ. Επαθα ακριβως το ιδιο με 2 μηνες χρηση, χωρις πεσιματα και το εστειλα για αντικατασταση. Απο μικρη ερευνα στο δικτυο καταλαβα οτι εχουν και αλλοι το ιδιο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 11:50 »
Από χθές είμαι κι εγώ κάτοχος του SVD.
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το Sigelei ZMax το οποίο μου παρουσίασε ένα μικρό προβληματάκι στο κουμπί. Με λίγη σκέψη και λίγο πειραματισμό κατάλαβα ότι ανέβηκε πιο πάνω το κουμπί γιατί έσφιγγα πολύ την μπαταρία. Μερικά χτυπήματα στο τραπέζι και του κουμπί ψιλοήρθε στα ίσα του και τώρα παίζει πολύ καλά.
Σε σύγκριση λοιπόν θεωρώ ότι το SVD έχει καλύτερα ρεύματα και με αρκετή προσοχή στο βίδωμα την μπαταρίας αισιοδοξώ ότι δε θα έχω πρόβλημα στο κουμπί. Και τα δύο πάντως τα θεωρώ πολύ καλής ποιότητας. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε ότι έχουν προνοήσει την ροή αέρα στο δαχτυλίδι του κονέκτορα (στο ZMax έπρεπε να του κάνεις πατέντα).

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 11:57 »
καλοατμιστο φιλε..........απο fasttech?

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 12:12 »
Το χρησιμοποιω εδω και 8 μηνες και μπορω να πω οτι μετα το vamo ειναι ενα πολυ καλο και φτηνο μοντακι.Ευκολος χειρισμος παρα τα 3 κουμπια, στοιβαρη κατασκευη και ωραια σπειρωματα.Το μονο μου παραπονο ειναι οτι ενω το σωμα ειναι ss τα μικρα κουμπια και το καπακι της μπαταριας ειναι μαλλον επινικελωμενος χαλκος με αποτελεσμα απο τη χρηση να εχουν αλλαξει χρωμα.Ειδικα το καπακι της μπαταριας.Κριμα γιατι δεν υπαρχουν και ανταλακτικα σε αυτα τα ειδη οπως πχ το provari που εχει ξεχωριστα καπακια μπαταριας προς πωληση

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 12:19 »
καλοατμιστο φιλε..........απο fasttech?


Όχι φίλε μου από Ελλάδα. Είμαι πολύ παρορμητικός για να ψωνίζω απ έξω.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 17:34 »
καλοφτιαγμένο και ανθεκτικό μοντ το svd kai me καλά ρεύματα.Αντεχει  αδιαμαρτύρητα στη σκληρή χρήση με όλα τα μεγέθη μπαταριών.Μόνο που εδώ πουλιέται δυόμιση φορές πιο ακριβά...

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 23:32 »
Παιδια Καλησπέρα. Τελικα vamo v5 η innokin itaste svd.καποιος να με βγαλει απο την δύσκολη . ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 00:11 »
αν μπορείς να διαθέσεις ακόμη 55(25 exei to v5 kai 30 to SVD) ευρ για το η.τ παρτα και τα δύο .Δεν θα το μετανοιώσεις  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 00:18 από vamaxin »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios