vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kostapapa8971, petra, Sergios

Twitter

VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 05, 2013, 01:16 »
Aγοράσα από fabvape δύο κομμάτια και τα δοκίμάζω μερικές μέρες ...
Αψογη συσκευασία και άριστη ποιότητα κατασκευής (ίσως είναι ο ποιοτικότερος εργοστασιακός ατμοποιητής)...
Τους έπλυνα πρώτα με καθαρό οινόπνευμα, τους ξέβγαλα με νερό και τους κούμπωσα την 2.5Ω κεφαλή στην οποία όμως δεν είδα 3ο φυτιλάκι αλλά ούτε καν 2ο...Εγώ φυτίλι είδα μόνο ένα χοντρό  και "ξεμαλλιασμένο" οπότε δεν αφαίρεσα τίποτα...
Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι γενικά θετικές:
Καθόλου διαρροές (ούτε κατά το γέμισμα), τζούρα αρκετά σφιχτή χωρίς μπουρμπουλήθρες καλή απόδοση γεύσης (κατώτερη όμως απ' αυτήν των άλλων δύο Clearomizer Bottom Coil  ΜΤ3 & eVod της Κanger αλλά αυτό μπορεί ενδεχομένως να βελτιωθεί με μια καλύτερη παρτίδα κεφαλών) και αρκετό ντουμάνι πάνω σε ProVari & WildFire μέχρι τα 3.7~ 3.8 Volt περίπου, και σε Vmax & Ζmax μόνο στα 3 Volt, μετά αρχίζει να δίνει καμένο...

Σίγουρα είναι ένα πολύ δυνατό New Entry στην οικογένεια των clearomiser που άν βελτιώσουν τις κεφαλές με τις φυτιλοαντιστάσεις θα κάνει τρελλές πωλήσεις...

Edit: Οχι πολλά Volt (μέχρι 3) και απανωτές & απότομες τζούρες στο πρώτο γέμισμα (γιατι παίρνεις από αλλοίωση γεύσης μέχρι καμένο) αλλά σχετικά αραιές και μακρόσυρτες, μετά σιγα σιγά στρώνει...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 21:57 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 05, 2013, 02:38 »
atmomixani , fab vape & replase smoke έχουν όντως τον συγκεκριμένο άτμο
 ανταλακτικές κεφαλές δεν βλέπω σε κανέναν  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 05, 2013, 02:49 »
Το fabvape όπως μου είπαν τα παιδιά θε έχει διαθέσιμες κεφαλές σε λίγες μέρες και προφανώς και οι άλλοι...

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:19 »
Τον έχω εδώ και δέκα μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τις τελευταίες όμως μέρες μου βγάζει καποιες φορές στην ημέρα μια γεύση σαν καμένο αλλά μετά πάλι μου στρώνει. Τι μπορεί να συμβαίνει? Τον δουλεύω στα 2,2Ω με 3,0-3,3v

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:39 »
Οχι  πολλά Volt (μέχρι 3) ή απανωτές & απότομες τζούρες ειδικά στην αρχή γιατι παίρνεις από αλλοίωση γεύσης μέχρι καμένο αλλά σχετικά αραιές και μακρόσυρτες, μετά σιγα σιγά στρώνει...

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 06, 2013, 02:16 »
Τον έχω εδώ και δέκα μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τις τελευταίες όμως μέρες μου βγάζει καποιες φορές στην ημέρα μια γεύση σαν καμένο αλλά μετά πάλι μου στρώνει. Τι μπορεί να συμβαίνει? Τον δουλεύω στα 2,2Ω με 3,0-3,3v

μήπως να έκανες καμιά δοκιμή με καινούρια κεφαλή  ; :hmmm:
10 ημέρες μπορεί να μην είναι πολλές , αλλά δεν είναι και λίγες!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2013, 09:22 από STYLIANOS »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 07, 2013, 18:31 »
Συμφωνώ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί μου χαλάει η γεύση σαν καμένο και μετά είναι οκ?

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 07, 2013, 19:07 »
Καλησπέρα ενθουσιασμένος στην αρχη
Και γω αλλα τωρα τελευταία αντιμετώπιζω τα ίδια και γω.. Εχω κάνει τα πάντα (έβγαλα τα έξτρα φυτιλακια τα ξαναβαλα ενα ενα γεμάτος και μη λιγα βολτ πολλα βολτ) άλλαξα κεφαλές τιποτα..στο άσχετο καμμενο και μετα Όκ 
Θα σκισω τα πτυχία μου..


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 07, 2013, 19:23 »
Συμφωνώ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί μου χαλάει η γεύση σαν καμένο και μετά είναι οκ?

 υπάρχουν δυο ειδών αλοιώσεις γεύσης που μοιάζουν με καμένο
 
1η κατευθείαν ή μετά την δεύτερη Τρίτη απανωτή τζούρα = κακή τροφοδοσία , δεν προλαβαίνει να ποτίσει το φυτίλι πριν ξαναπατήσεις κουμπί για να ατμίσεις
 
 
2η πρώτη τζούρα μετά από ώρα ή αρκετές ώρες , οσο πιο πολύ το έχουμε αφήσει στην άκρη τόσο το χειρότερο = αρκετά κατάλοιπα στο φυτίλι που όσο κάθετε το υγρό πάνω του τόσο πιο δυσάρεστο θα είναι όταν θα ατμίσεις ( γιατί έχει  ποτίσει από αυτά) , ενώ στην δεύτερη Τρίτη δείχνει να καθαρίζει η γεύση μόνο και μόνο γιατί εξατμίζεται υγρό που δεν έχει κάτσει πολύ πάνω στο φυτίλι με τα κατάλοιπα .
 
δοκίμασε να αλλάξεις κεφαλή και πες μας  ;)
 
 

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 07, 2013, 21:34 »
Σύμφωνα με αυτα που λες styliane τα σκέφτηκα και δοκιμασα και γω οπωσ γραφω παραπάνω..ποσα κατάλοιπα να εχει μια καινούργια κεφαλή? πως να μην υπάρχει τροφοδοσία σε εναν bottom coil? και μάλιστα γεμάτο?
Ειναι πραγματικά περίεργο


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 07, 2013, 21:43 »
κατάλοιπα σε καινούρια όχι, αλλά ο φίλος μας παραπάνω μας μιλά για 10 ημερών  ;)

τροφοδοσία προβληματική σε καινούριο  , γίνετε πανεύκολα αρκεί να έχει παραπάνω φυτίλι απο ότι πρέπει και να πνίγει με αυτόν τρόπο τις εισόδους του υγρού στον χώρο ατμοποίησης

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 07, 2013, 22:14 »
Σωστά για τα παραπάνω φυτιλακια όντως υπάρχει καλυτερη τροφοδοσία με την αφαίρεση τους.
Στην περίπτωση μου ομως επανηλθε το προβλημα και χωρίς τα φυτιλακια και απ οτι βλέπω ειναι μόνιμο και "κουσούρι" τελικα.εχω δοκιμασει ολους τους πιθανούς συνδυασμούς με τα φυτιλακια (χώρις,με ενα δυο κλπ) ειλικρινα δε μπορω να καταλάβω τι φταίει


Σε ολα τα βόλτ με καινούργιες κεφαλές
(5ημερων) με τον 2.2ωμ λίγο πιο αξιόπιστο


Μην κάνετε συνεχόμενα πόστς, πατήστε το κουμπάκι Τροποποίηση


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 22:26 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 07, 2013, 22:24 »
 Κοίταξε όσο και καλοί να είναι οι άτμο δεν παύουν να είναι κινεζιές
 
Ίσως έχεις πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι
 
Κάτι παρόμοιο είχα πάθει με τις πρώτες κεφαλές που είχα πάρει για τ3 , μέχρι που συγχύσθηκα και έφτιαξα δικές μου φυτιλοαντιστάσεις και ησύχασα
 
Δοκίμασε το επόμενο κομμάτι μήπώς είσαι πιο τυχερός   
 
 
 Υ.Γ κάνε τροποποίηση και μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα  ;)
πάτα τροποποίηση δλδ και διόρθωσε το ήδη υπάρχων μήνυμα αν είναι το τελευταίο
 Θα σου την πουν οι συντονιστές    ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 22:33 από STYLIANOS »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 07, 2013, 22:27 »
Οι δικοί μου με τις μαμίσιες 2.5Ω κεφαλές και μετά από μιία εβδομάδα χρήσης (6 γεμίσματα των 3 ml περίπου και ένα πλύσιμο με απορρυπαντικό κουζίνας) έχουν πλέον σταθερή απόδοση  χωρίς ποτέ καμένο πάνω σε ProVari & WildFire μέχρι τα 3.9 Volt, ενώ πάνω σε Vmax & Ζmax αποκλειστικά και μόνο στα 3 Volt ανεξάρτητα αν οι τζούρες είναι αραιές & μακρόσυρτες ή απανωτές & απότομες,...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 08:01 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 07, 2013, 23:28 »
Τι να πω αυριο σύρμα φυτιλι και επισκευη... Και την συγνώμη μου στους συντονιστές για τα απανωτά μηνύματα.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 272 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510448 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios