vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, Ηρακλης

Twitter

VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 01:56 »
Εγώ που χρησιμοποιώ τις τελευταίες 3 μέρες ταυτόχρονα τον vapeonly και τον EVOD, με 5-6 ml στον καθένα χρήση έχω να πω πως είναι καταπληκτικοί και οι δύο απλά ο evod έχει πιο αεράτη τζούρα.
Από απόδοση γεύσης είναι πολύ καλοί και οι δύο

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 02:12 »
Τον έχεις τόσες μέρες, χτύπημα και ντουμάνι είναι βελτιωμένα σε απόδοση ή παραμένουν
υποτονικά όπως είχες πει στις αρχές της χρήσης ?

Υποτονικα ηταν μεχρι να βγαλω το 3ο φυτιλι απο πανω. Αυτο, οπως με πληροφορησαν διαφοροι φιλοι, το βρηκαν ΟΛΟΙ αλλα μονο στην κεφαλη 2,5Ω.

Γενικα, μετα απο τοσες μερες που εστρωσε για τα καλα, μπορω να πω οτι σαφως βελτιωθηκε. Εχθες που ενιωσα οτι πηγαινε να γινει λιγο πιο υποτονικο, καθαρισα την κεφαλη και της εκανα dry burn (θα το εκανα νωριτερα αλλα ηθελα να δω μεχρι ποσο θα αντεξει) και επανηλθε στην καλη του κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 02:25 »

Τον πηρα κι εγω απο fabvape.
Ειναι με τα 2 φυτιλακια και οι 3 αντιστασεις στη συσκευασια.
Ξεκινησε με ενα καλο μπανακι, επειτα 3-4 dry burn στα 3v χαλαρα και μετα γεμισμα το tank.
Επειτα απο 2 ωρες ατμισμα εχω να πω πως ειναι παρα πολυ καλος ατμοποιητης! Εργοστασιου και να δουλευει τοσο καλα, προκαλει εντυπωση.
Τον δουλευω στην 2.2 αντισταση, ξεκινησα με 3.5v με evic και δεν περιμενα τοσο ντουμανι. Αυτη τη στιγμη παιζω στα ~4v χωρις να χρειαζονται πολυ μακροσυρτες τζουρες.
Επιγραμματικες εντυπωσεις:
Σε σχεση με kanger t3:
ειναι πιο σφικτη η τζουρα, λιγο πιο σφικτη, μακαρι να ηταν ετσι ο t3.
Ατμος πιο ζεστος, κτυπημα λιγοτερο, το κτυπημα του t3 ειναι μοναδικο, γευση ιδια, ντουμανι ομως περισσοτερο.
Δεν δειχνει να κουραζεται, μπουρμπουληθρες ελαχιστες, διαρροη καμμια.


Vivi nova, T3, πλεον και ο vapeonly στα top κι αυτος. Μενει ο evod να δοκιμαστει.


PS. Στον evic ταιριαζει απολυτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 02:28 »
Αγόρασα και γώ χθές 2 κομμάτια από fabvape.gr (http://www.fabvape.gr/vapeonly-clearomizer/vapeonly-bcc)...   
Η Μαρία μου είπε ότι θέλουν καλό πλύσιμο με οινόπνευμα πρίν χρησιμοποιηθούν και ξεκίνημα απò χαμηλά Volt για να στρώσουν oι κεφαλές...

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 02:49 »
αδερφε vato η κεφαλες ειναι επισκευασιμες? εννοω με την ιδια λογικη που επισκευαζονται οι κεφαλες του vivi nova.

και μια ερωτηση..λες καθαρισες την κεφαλη...εννοεις dry burn σε χαμηλα volt ή και κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 09:30 »
Καλημερα.επειδη τον εχω και εγω συμφωνω με ολα οσα ειπωθηκαν αλλα μου παρουσιαζει το εξης:
οταν φτανει η σταθμη του υγρου γυρω στο 1,5μλ και κατω αρχιζει τις μπουρμουληθρες και μου βγαζει το υγρο απο τις τρυπες που τραβαει τον αερα,εχει κανεις καποια ιδεα τι συμβαινει;

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 10:17 »
Αγόρασα και γώ χθές 2 κομμάτια από fabvape.gr (http://www.fabvape.gr/vapeonly-clearomizer/vapeonly-bcc)...   
Η Μαρία μου είπε ότι θέλουν καλό πλύσιμο με οινόπνευμα πρίν χρησιμοποιηθούν και ξεκίνημα απò χαμηλά Volt για να στρώσουν oι κεφαλές...

Πολυ σωστα. Γενικα ολοι οι νεοι ατμοποιητες θελουν πλυσιμο, στο στομα το βαζεις. Ειδικα οι φυτιλοαντιστασεις που φτιαχνονται στο χερι και δεν ξερεις τι ειχε πιασει πριν τη φτιαξει  :tongue_smilie:
Οσο για το στρωσιμο, φυσικα στο πρωτο γεμισμα θα τον αφησεις να ποτισουν καλα τα φυτιλια (καλο θα ηταν να τραβηξεις και μερικες τζουφιες στην αρχη για να κυκλοφορησει το υγρο). Και επειδη οι πρωτες τζουρες δεν θα ειναι με "π#@αριασμενο" φυτιλι, καλο θα ηταν να μην ξεκινησεις με πολλα γκαζια.

αδερφε vato η κεφαλες ειναι επισκευασιμες? εννοω με την ιδια λογικη που επισκευαζονται οι κεφαλες του vivi nova.

και μια ερωτηση..λες καθαρισες την κεφαλη...εννοεις dry burn σε χαμηλα volt ή και κατι αλλο?

Οι κεφαλες ειναι επισκευασιμες οπως του vivi nova. Απλα επειδη η αποσταση απο τον πολο ειναι λιγακι μεγαλυτερη απο οτι στον vivi ισως (λεω ισως) να ηταν καλυτερο να χρησιμοποιηθει και συρμα χωρις αντισταση, αν και παλι δεν πιστευω οτι ειναι πολυ απαραιτητο.
Στην κεφαλη αφαιρεθηκε το καπακι/σωληνακι, ολα τα μερη μπηκαν κατω απο τη βρυση , η κεφαλη ξεπλυθηκε μεχρι να ασπρισουν τα φυτιλια, τα μικρα φυτιλακια ξεπλυθηκαν ξεχωριστα, εγινε dry burn σε χαμηλα βολτ.

Καλημερα.επειδη τον εχω και εγω συμφωνω με ολα οσα ειπωθηκαν αλλα μου παρουσιαζει το εξης:
οταν φτανει η σταθμη του υγρου γυρω στο 1,5μλ και κατω αρχιζει τις μπουρμουληθρες και μου βγαζει το υγρο απο τις τρυπες που τραβαει τον αερα,εχει κανεις καποια ιδεα τι συμβαινει;

Οπως εχει εξηγησει και σε αλλα νηματα ο Πολυκρατης, οσο αδειαζει το τανκ απο ενα σημειο και μετα ο αερας ειναι τοσος που ασκει αρκετη πιεση η οποια προκαλει υπερτροφοδοσια. Σε εμενα δεν εχει συμβει κατι τετοιο, αν και το tribeca που ατμιζω θεωρειται λιγο παχυρευστο και ισως αυτο να εμποδιζει το φαινομενο. Επισης, η αληθεια ειναι οτι τον ξαναγεμιζω μολις φτασει στην κατωτερη γραμη διαβαθμισης, δηλαδη sto 1ml. Ισως αν το αφηνα να αδειασει λιγο ακομα να συνεβαινε και σε εμενα το ιδιο.
Ισως αν παρεις απο ενα αλλο φυτιλακι ισα ισα μια-δυο ινες και προσθεσεις απο πανω να στο κανει αργοτερα απο το 1,5ml.

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 18:54 »
vato η μαυριλα στην αντισταση δεν παραμενει?

edit: Παρελαβα σημερα κι εγω τον ατμοποιητη...παρατηρω οτι στο evic μου δινει καμμενο πανω απο τα 3,4 volt...εχει κανει καποιος την ιδια παρατηρηση? την κεφαλη με τη μεσαια αντισταση εχω πανω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2013, 17:41 από aristarxos »

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 20:24 »
Σήμερα μιας κ τελείωσε το υγρό (tribeca) κ ήθελα να αλλάξω για να βάλω (vega) βγάζω τη κεφαλή κ πλένω με χλιαρό νερό τα φυτιλάκια αλλά μάλλον απ' οτι φαίνεται έκανα λάθος γιατί ενω μετά στέγνωσα την κεφαλή με την αντίσταση το εβαλα στο tube γέμισα ολα καλά κ το βάζω πάνω στη μπαταρία τίποτα δεν άναβε καν το λαμπάκι το βάζω σε άλλη μπαταρία πάλι τίποτα αλλάζω την αντίσταση βάζω την κεφαλή που ειναι στα 2.2 το αφήνω κανα 5λεπτο ως οτου μουλιάσουν τα φυτιλακια παω να ατμισω απο χαμηλα volt κ μου ρχεται μια πλαστικιλα αλλο πραγμα! χαλι μαυρο δεν εφερνε καμενο αλλα κατι σα πλαστικο ανεβασα σταδιακα βολτ παλι το ίδιο! μήπως ξέρουμε τι μπορεί να φταίει; δεν αντεξα κ εβαλα κ την 1.8Ω ωπου κάπως έστρωσε το πράγμα αλλα παλι μου φερνει λίγο... :-\

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:06 »
το πιο ποιοτικό clearomizer μαζικης παραγωγης που παιζει αυτη την στιγμη κατα την άποψη μου... Σκεφτομαι σοβαρα να διώξω όλους τους επισκευασιμους και να φουμάρω αποκλειστικά με αυτό! :yes:


Θέλει πλύσιμο με οινόπνευμα πριν απο την πρώτη χρήση... ¨οχι βρασιμο με γάλα, :nope:
οινόπνευμα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:08 »
Θα συμφωνήσω με το Στέλιο από πάνω μου! :))
Δεν θέλει βρασίματα με γάλα και νερά, μόνο καθάρισμα - πλύσιμο με οινόπνευμα (όχι μπλέ) και είναι έτοιμος για τρελή ατμοκατάσταση!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:50 »
ρε παιδιά δε το βρασα ούτε με γάλα ούτε με νερό απλα ξέπλυνα τα φιτιλάκια!!!!!!αλλα μαλλον μπηκε το νερο στην αντισταση κ την εκαψε ξερω γω;
Λετε πλυσιμο με καθαρο οινοπνευμα αμα παρουν τα φυτιλακια καθαρο οινοπνευμα στη πρωτη τζουρα δε θα σου ρθει οινοπνευματιλα;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 00:59 »
Αν το ξεπλυνεις καλά με άφθονο νερό το οινόπνευμα δεν βγαζει οινοπνευματίλα...  Εχω την εντυπωση ομως οτι η ασχημη μυρωδια που πρεπει να "σβησουμε" με το οινοπνευμα προέρχεται απο το τάνκ και όχι απο την αντίσταση...




Ομορφιά λέμεεεεεε!!!!!







« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2013, 01:15 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 01:22 »
Ακριβως το ιδιο παρατηρησα κι εγω. Μολις ελυσα τον ατμοποιητη μου μυρισε εργοστασιλα, αυτη η μυρωδια της μηχανης που λενε και προερχοταν απο το τανκ, ασχετως που ειχε παρει μυρωδια και η αντισταση. Γι'αυτο οπως πολυ σωστα ειπωθηκε, πριν απο την πρωτη χρηση, πλυσιμο με καθαρο οινοπνευμα.


Επειτα απο 48 ωρες και 6-7 ml ατμισματος ειναι να τον χαιρεσαι. Ντουμανι πολυ, σωστη γευση και περιεργως πανω απο 3.8 v στην 2.2 αντισταση ισως να ειναι ανουσιο. Στα δινει ολα ακομη και σε χαμηλη ταση.

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 02:04 »
εδω δινει ντουμανι στα 3,3 ...σκεψου παραπανω τι γινεται  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem