vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, ZoeM, manoslykos, PsykieG

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 19, 2013, 20:07 »
Καλησπερα.
Φιλε stepeha για κοιτα θεσσαλονικη μερια στο vapeclub.gr στο site λεει οτι εχει 1.8... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 23, 2013, 12:03 »
Θα ήθελα να προσθέσω ένα χαρακτηριστικό που έχει ο EVOD και δεν το έχω ξαναματαδεί σε άλλους bottom coil.
Είμαι στο 4ο γέμισμα και εκεί που ατμίζω ήσυχα και ωραία, χωρίς να ενοχλώ κανέναν, τι μου έρχεται στο στόμα;
ΚΑΜΕΝΟ! Μάλιστα κυρίες και κύριοι καμένο.
Αφού απαρίθμησα όλους τους αγίους και τα καντήλια που γνώριζα, γιατί είμαι θρήσκος εγώ όχι σαν κάτι άλλους, τον ανοίγω.
Δεν είχε μείνει σταγόνα υγρό. Ξέρεις αυτό το υπέροχο που φτιάνω με τα χεράκια μου. Ούτε υγρασία σου λέω!
Δεν πήρα χαμπάρι τίποτα.
Ακόμη και στον Vision nano καταλαβαίνω λίγο πριν ξευγρώσουν οι τρυπίτσες του (χωρίς να είναι ενοχλητικό).

Και μια και που το ανέφερα, να προσθέσω, ότι μάλλον μου αρέσει ελάχιστα περισσότερο από τον Vapeonly, αν και είναι διαφορετικός, χωρίς να μπορώ να διευκρινίσω επακριβώς.



Ναι το ξέρω. Δεν βγαίνει νόημα από την τελευταία φράση, αλλά μπορεί κάποιος να την καταλάβει για να μου την εξηγήσει.
 

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 02, 2013, 15:53 »
Εγώ πάντως τελείωσα με τους bottom coil...
Δοκίμασα και τον evod...
Καλύτερος από τον Τ3 Mini που είχα δοκιμάσει, αλλά οι μπουρμπουλήθρες με εκνευρίζουν  :angry_orange:
Είναι πολύ καλύτερος από τον Τ3 mini σε αυτό το θέμα, αλλά δυστυχώς συμβαίνει...

Στο συρτάρι και οι δύο για ώρα ανάγκης :)

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 02, 2013, 16:14 »
πολυ καλος ατμο ο evod θαρρω λιγο καλυτερος απο t3....και σε γευση και σε ντουμανι.....για ωρα αναγκης δεν ειναι ασχημος

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 02, 2013, 17:13 »
Εμένα ούτε μπουρμπουλήθρες κάνει ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα. Είναι ο ένας από τους δύο εργοστασιακός που έχω κρατήσει...

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 02, 2013, 17:54 »
κεφαλες εχει εδω. και πολλες μαλιστα. πηρα χτες μερικες http://www.e-smokers.gr/

ο evod ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης που εχω δοκιμασει απλα θελει προσοχη οταν το υγρο φτανει στο υψος της σιλικονης περιπου να ξαναγεμιζουμε το τανκακι αλλιως οντως κανει μπουρμπουληθρες και πεταει υγρα απο κατω.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 02, 2013, 21:51 »
τελικα μετα απο καποιες μερες μπορω να πω και εγω οτι ειναι ο καλυτερος κλιρο που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα σε ολα αλλα και σε ομορφια ειδικα με την twist δεν υπαρχει... :respect:στην αρχη βεβαια δεν ειχα την ιδια γνωμη γιατι συχνα πυκνα ειχα κατι καμενα αλλα μετα που το εψαξα ειδα οτι η kanger εχει εναν πινακα για τα αναλογα βολτ σε καθε αντισταση που αν και ηξερα οτι τα συρματα που βαζουν ειναι πολυ λεπτα και δεν ειναι για ψηλα βολτ με παραξενεψε το ποσο χαμηλα βολτ λενε αλλα το δοκιμασα και οντως...  :thumpup:
τελος να πω οτι ουτε μπουρμπουληθρες, ουτε διαρροες, ουτε πλυσιμο αντιστασης στην αρχη ουτε τιποτα.κατευθειαν υγρο και ατμισμα μετα απο λιγο που ποτιζε καλα.

Resistance   Voltage
1.7-1.9Ω      3.1-3.4V
2.1-2.3Ω      3.5-3.8V
2.4-2.6Ω      3.9-4.2V
2.6-3.0Ω      4.3-4.7V 

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 02, 2013, 22:10 »
... ο evod ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης που εχω δοκιμασει απλα θελει προσοχη οταν το υγρο φτανει στο υψος της σιλικονης περιπου να ξαναγεμιζουμε το τανκακι αλλιως οντως κανει μπουρμπουληθρες και πεταει υγρα απο κατω.

από κάτω τα πετάει αυτός, από πάνω πρέπει να τα πετάξεις εσυ...

πολύ πέταμα γενικώς...

τα υγρα που αγοράζετε δεν τα λυπάστε;

Υπάρχουν κι άλλοι εξίσου καλοί άτμο, που δεν χαλάς 2ml υγρό για να ατμίσεις 1 με 1,5

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 02, 2013, 22:56 »
δε χανω υγρο γιατι απλα συμπληρωνω πριν πεσει η σταθμη κατω απο το σιλικονακι και δεν εχω προβληματα.  :thumpup:

απλα ετσι ουσιαστικα τα ml που χωραει ειναι ακομα λιγοτερα γιαυτο και περιμενω να βγει το protank να ησυχασω  8)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:02 »
Εγώ το παραπάνω ούτε που θα το δοκίμαζα, γιατί θα .... ήθελε σουτ μετά!!!  :D
Να ρωτήσω, ξέρετε αν μπορεί να προσαρμοστεί άλλο πιπάκι αντί του διάφανου που έχει από μαμάς του;

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:10 »
@ panzor13 : Πάσο φίλε μου !

Εμένα πάλι μου άρχίζουν τα περίεργα πολύ πριν το σιλικονάκι. Το υγρό φτάνει στο σιλικονάκι πιο μετά...
Από την διαροή στον πόλο και απ' το τίναγμα...

Τέλος πάντων, σε όποιον κάθεται καλά, έχει όντως ωραία απόδοση γεύσης  :thumpup:

Για μένα όμως, εφεδρεία, κι αυτός και ο mini T3.

@ Σένια : δεν βγαίνει το drip tip του.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:21 »
Όχι τίποτ' άλλο, αλλά πραγματικά δείχνει περίεργα ....
Σ' ευχαριστώ, αλλά δεν είναι περίεργο το να μη βγαίνει;;;
Δεν το έχω δει από κοντά, αλλά το ζαχαρώνω..... και τη συγκεκριμένη εταιρεία τη θεωρώ αξιόπιστη.... Βέβαια, διαβάζω κι από σας, ότι τα προβληματάκια σε κάποιους δε λείπουν.... Αλλά νομίζω ότι αυτό συμβαίνει σε όλους τους ατμο..... έτσι δεν είναι;;;

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:41 »
Όχι δεν είναι περίεργο το να μην βγαίνει. Αν δεις πως είναι φτιαγμένος θα καταλάβεις ότι και χωρίς να βγαίνει μπορεί να καθαριστεί άψογα και εύκολα.

Τώρα για τα προβληματάκια... ουδείς τέλειος !

Διαλέγεις τί σε ενοχλεί λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:43 »
τελικα μετα απο καποιες μερες μπορω να πω και εγω οτι ειναι ο καλυτερος κλιρο που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα σε ολα αλλα και σε ομορφια ειδικα με την twist δεν υπαρχει... :respect: στην αρχη βεβαια δεν ειχα την ιδια γνωμη γιατι συχνα πυκνα ειχα κατι καμενα αλλα μετα που το εψαξα ειδα οτι η kanger εχει εναν πινακα για τα αναλογα βολτ σε καθε αντισταση που αν και ηξερα οτι τα συρματα που βαζουν ειναι πολυ λεπτα και δεν ειναι για ψηλα βολτ με παραξενεψε το ποσο χαμηλα βολτ λενε αλλα το δοκιμασα και οντως...  :thumpup:
τελος να πω οτι ουτε μπουρμπουληθρες, ουτε διαρροες, ουτε πλυσιμο αντιστασης στην αρχη ουτε τιποτα.κατευθειαν υγρο και ατμισμα μετα απο λιγο που ποτιζε καλα.

Resistance   Voltage
1.7-1.9Ω      3.1-3.4V
2.1-2.3Ω      3.5-3.8V
2.4-2.6Ω      3.9-4.2V
2.6-3.0Ω      4.3-4.7V 

Η πρώτη κεφαλή 1.8 που είχε μέσα τα έφτυσε στις 3 μέρες χρήσης.  Η 2η στα 2.2 έβγαλε κακή γεύση στο 3ο γέμισμα , πήγα να την καθαρίσω με χαρτί οινόπνευμα αλλά μάλλον κόλλησα τις σπείρες μαζί από το σπρώξιμο και έπεσε σουτ φαλτσαριστό (δοκίμασα και να τις χωρίσω πάλι με καρφίτσα) .

Η 3η κεφαλή 2.4 (2.5 υποτίθεται)  είναι μόνιμα πλέον πάνω σε lava με ανταπτοράκι στα 4.1 - 4.2 καμμία διαρροή , καθόλου καμμένο , καθόλου μπουρμπουλήθρα (γέμισμα όταν πάει κάτω από 1/3) εδώ και 10+ γεμίσματα.

Δεν είχα διαρροές σε καμμία , σε όλες αφαίρεσα τα 1 από τα 2 εξτρά φυτίλια που έχει κάτω από το μεταλλικό μυτάκι. Αν δεν μου έκανε τα πρώτα ξενερώματα θα ήμουν ενθουσιασμένος.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 03, 2013, 13:20 »
Eγώ πάντως προβλήματα σαν τα παραπάνω δεν έχω ως τώρα. Δυο τρείς αντιστάσεις στις 10 μου έχουν βγει κακές. Μέσα στην πρώτη μέρα πάντα μου δείχνει εάν η κεφαλή θα φάει κάδο.
Διαρροές δεν έχω. Μόνο εάν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα με το στόμιο προς τα κάτω, μου έρχεται υγροποιημένος ατμός με την πρώτη τζούρα. Θέμα βαρύτητας είναι και όχι μειονέκτημα του ατμοποιητή.
Τώρα το μια σταγόνα τη μέρα στον πόλο εάν άλλοι το θεωρούν πρόβλημα, εγώ δεν το θεωρώ... :) Με κανέναν άλλο ατμοποιητή δεν έχω κάνει τόσο οικονομία στις χαρτοπετσέτες. Μένω λοιπόν με τον EVOD μέχρι να βγει κάτι καλύτερο από εργοστασιακούς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios