vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 01:28 »
Kanthal 0.20.
Σπειρες, αν εχεις vv, κανε οσες θες απο 3 εως 6, δε σε νοιαζει.
Αν εισαι με μηχανικο, καλυτερα χαμηλη αντισταση δηλαση 3-4 σπειρες, μην περνας τα 1,6ωμ.

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 01:42 »
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 12:12 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 01:48 »
γιαννη, υπαρχει κανα εκπτωτικο κουπονι για το e-kapnisma σε αυτα τα καταστηματα?

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 01:50 »
15% στην Fabvape και η οποία δίνει μαζί και ένα ανταλλακτικό tube και 5 μέτρα σύρμα
Kanthal 16 για τους άλλους δεν ξέρω , αλλά καλύτερα να έρθεις εσύ ο ίδιος σε επικοινωνία
με τα καταστήματα και να ρωτήσεις για εκπτώσεις ή προσφορά. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 12:11 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 20:41 »
Kαλησπερα παιδια, ποιος αλλος genesis το ιδιο καλος με τον aga και  καπως οικονομικος υπαρχει Ελλαδα;

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 01:22 »
απο σημερα εχω κι εγω τον αγα-τ β2.
πολυ βαρυ βρε παιδακι μου.
Εκανα το πρωτο μου στησιμο με mesh. Με παιδεψε αρκετα στην αρχη και μου εκοψε το συρμα με hot spot ενω το ειχα προσεξει ιδιαιτερα  ;D
Ισως να φταιει το vmax που εχω ... και εκανα ενα 2ο σεταρισμα με την βοηθεια των rizzla και ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ επεξε μια χαρα. αναβουν ολες οι σπυρες ομοιομορφα και δουλευει τελεια.

Με 0,20 kanthal και 2ohm αντισταση στα 3V στο Vmax και παει καλα.

Το μονο προβλημα ειναι η γευση... Τι γευση ειναι αυτη????? Ουτε καμενο ειναι, ουτε το υγρο μου ειναι. Λογικα εσεις οι πιο εμπειροι θα με κατατοπισεται. Την τρυπα της καμπανας την εχω ακριβως μπροστα απο το mesh.
Ποτε στρωνει η γευση? εδω και μιση ωρα δεν λεει να μου δωσει την γευση του υγρου.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 02:24 »

Ισως εχεις συνηθισει το υγρο σου στον προηγουμενο ατμοποιητη (τι ατμοποιητες εκανες?) και σου φαινετε εντελως διαφορετικο τωρα. Και γω παρατηρησα καποια υγρα που μου αρεσαν δεν μου αρεσουν καθολου στον Aga ενω καποια αλλα με τρελενουν. Σιγουρεψου ομως για hot spots... Συνήθως αυτο αλλιωνει την γευση.


Αφιερωμενο στους ντουμανοφιλους το παρακατω σεταπ.... το καλυτερο που εχω πετυχει :D  !
5 σπειρες παλι με 0,20 κανταλ αλλα ακομα πιο χαμηλα το mesh... κατω απο την τελευταια βιδα και το συρμα πιασιμο πανω απο την πρωτη. Η σπειρες ερχονται παρα πολυ κοντα και θελουν διαμορφωση με καρφιστα την ωρα του dry burn οταν λαμπαδιαζουν. Χανει λιγο απο γευση αλλα ειλικρινά εγω προσωπικα δεν ξερω αν καταφερω περισσοτερο ντουμανι. Η αποσταση απο τον θετικο μπορει να φαινετε ισως μεγαλη αλλα δεν μου δημιουργησε προβλημα μεχρι στιγμης.

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 03:27 »
εκανα vivi nova με diy αγρινιο.
βασικα ειχα μια γευση σαν μεταλο. του εριχνα καποιες σταγονες απο αλλα υγρα πανω στην αντισταση και τον εκανα dripping. ετσι επαιρνα τις γευσεις ωραια. αλλα απο το tank που το ειχα γεμισει με αγρινιο δεν μου εδινε την γευση με τιποτα. το παλεψα λιγο απο δω, λιγο απο κει και μου εκανε ενα hot spot και εκοψε το συρμα ενω δουλευε κανονικα για 1-2 ωρες πλην το θεμα της γευσης. Αυριο παλι νεα δοκιμη.

Μηπως φταιει το vmax? Το εχω στα 3volt και παλι τσαφ και εφτιαξα και το setup με rizzla γιατι χωρις δεν μου εβγαινε.  :'(

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 07:34 »
Κοίταξε μήπως και κουνιέται η αντίσταση πάνω στο τελευταίο παξιμάδι που την έχεις πιάσει,
δοκιμάζοντας πολλές φορές να βρεις την τιμή της.
Αν είναι σταθερή +-0,2 τότε είσαι εντάξει, ειδάλλως θέλει καλύτερη οξείδωση το mesh.
Αν η τιμή της δεν είναι σταθερή, με το v max και λόγο παλμικότητας πιθανόν να δίνεις
πολλά volts - ασχέτως τα ρυθμισμένα - και έτσι παίρνεις μεταλλίλα ή σαν καμένο.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:19 »
Ναι, τις περισσοτερες φορες αν παιζει φαινετε μετα το πατημα του κουμπιου.. Γιατι πολλες φορες μολις ζεσταθει η αντισταση σου κανει βραχυκυκλωματα ή hot spots...
Ολα αυτα θα τα βλεπεις μετα το στησιμο με dry burns και ταιριαγμα των σπειρων μεχρι να αναβουν ολες ομοιομορφα με την σειρα. Απο κει και περα μετα δυσκολα ξαναασχολεισαι με την αντισταση. Δεν την πειραζεις καθολου.
Εμενα η πετυχημενες αντιστασεις δεν παιζουν καθολου 2.2 χτες 2.2 σημερα 2.2 μετα απο ατμισμα.
Αν κ ετσι παλι σε βγαζει μεταλλιλα μπορει να ειναι κακη τροφοδοσια.
Ή μπορει παλι να ειναι πολυ χαλαρη η αντισταση και να μην ακουμπαει το mesh  :dontknow: .

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 19:48 »
Τελικα ηταν η τυχη του πρωταρη....
Δευτερο σεταρισμα τα εκανα μανταρα, το πιο πιθανο, οχι σωστη οξειδωση του μες.
Πολυ παιδεμα, μεχρι τις 3 το βραδυ....  :'(


Τελικα σωθηκα με το κολπακι με το ριζλα.
Την επομενη μερα με ετρωγε παλι και το βγαζω για καθαρισμα, δεν βαζω χαρτακι φτιαχνω την αντισταση και ειμαι σε αναμμενα καρβουνα, χαχαχαχαχαχα.
Το καλυτερο αποτελεσμα που θα μπορουσα να εχω!!!!!!!!


Με την πρωτη καθησανε ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!


Τωρα καταλαβα αυτο που λεγατε, αν γινει σωστο στησιμο απογειωνεται!!!!!!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 21:38 »
τα φτυσααααααα.......
οταν το σεταρα με rizzla δεν επαιζε η αντισταση. ειχα 2,2ohm σταθερα. Σημερα εκανα αλλο setup με 2,4ohm σταθερα. εκανα κι αλλο με 2,4 εκανα κι αλλο κι αλλο, αλλα μου εχει κοψει ολες τις αντιστασεις. στην αρχη του στησιματος που ειναι στεγνο κουναω τις σπειρες και φτανω στο σημειο να αναβουν ολες ομοιομορφα. Αυτο το κανω με μπαταρια ego. Μετα το βαζω στο vmax και αρπαζει παντα το συρμα στον θετικο πολο. τι το κουναω τι δεν το κουναω μια απο τα ιδια. Δεν λεω το δουλευω για λιγη ωρα, αλλα μετα απο λιγο, τσαφ.

Εχει κανει καποιος το setup και να το δουλευει με vmax η αντιστοιχο παλμικο???

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 21:41 »
Μην δοκιμάζεις με v max βάλε απλή ego και δοκίμασε αρκεί να χεις αντίσταση μεγάλη σε Ω
μέτρησε πρώτα στο v max. Ότι είναι παλμικό μάλλον το καις από πολλά watts

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 22:02 »
μα σε ego δοκιμασα και παιζει. απλα γονατιζει λιγακι γιατι το συρμα ειναι 20αρι. μετα στο vmax εχω το προβλημα.
Εσυ τι λες? να δοκιμασω σε ego να ατμισω λιγο με αυτην και να βαλω μετα το vmax.
Α ρε ΑΓΑ τι μας κανεις .....

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 22:18 »
ρύθμισε το vmax χαμηλά, όσο πιο χαμηλά μπορείς και μετά σιγά σιγά ανέβαζε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119621 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570562 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios