vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, Sergios, treloneritis

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #270 στις: Ιουλίου 11, 2013, 17:25 »
Η τιμή είναι ενοχλητική, προτιμώ όμως να ατμίζω 1 1/2 χρόνο με proVari και όταν το δώσω
να πάρω πίσω σχεδόν όλα τα χρήματα που είχα αρχικά δαπανήσει.


Φροντησε μονο να το πουλησεις πριν ανακοινωθει νεο αναβαθμισμενο μοντελο!!!   ;)


Σ.Σ οταν διαβαζω για "κορυφαια ομορφια και λειτουργικοτητα" του προβατου ξανακοιταζω το δικο μου με αλλο ματι αλλα κατι μαλλον δεν παει καλα με μενα γιατι δεν... ::)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #271 στις: Ιουλίου 11, 2013, 18:38 »
Θα μνε συγχωρήσετε εμένα, αλλά δεν είδα τόσο χάλια παροχή ρεύματος από τα μοντάκια που έχω χρησιμοποιήσει για προχωρήσω σε αμνοερίφιο. Απλά μετά τα 2 vamo (που τα έχω κρατήσει κι όλας) πέρασα σε kick και κλώνο του, με μηχανικά sigelei. Προτίμησα να αποσυνδέσω το ηλεκτρονικό μέρος από την σωλήνα. Οποιο πάθει κάτι αντικαθίσταται χωρίς να χρειάζεται ψάξιμο/αγορά νέου vw μοντ. Και σωλήνα να θελησω άλλη, για οποιονδήποτε λόγο, το ηλεκτρονικό μέρος θα είναι το ίδιο αξιόπιστο.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #272 στις: Ιουλίου 11, 2013, 20:46 »

Δεν είπαμε ότι έχουν άλλα μοντ χάλια παροχή ρεύματος,απλά ότι την διαχειρίζεται καλύτερα..το πως δεν ξέρω,ηλεκτρονικός δεν είμαι.Μιλάω εμπειρικά σαν χρήστης,μετράω σε ml την αυτονομία και όχι με ώρες η οτιδήποτε άλλο.
Για παράδειγμα...
Lava tube(το κινεζικο εννοείται)+DID=στο μισό tank ήθελε άλλη μπαταρία.
Vamo+DID=στα 3/4 του tank ήθελε μπαταρία. (υπόψιν χωρίς να σκαλίσεις για να σε <<γεμίζει>>)
Provari+DID=όλο το tank τελειώνει χωρίς αλλαγή.


Η μπαταρία που είχα χρησιμοποιήσει ήταν AW IMR 18650 2000mah.


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #273 στις: Ιουλίου 11, 2013, 20:50 »
μα είτε με vamo είτε με μηχανικό + kick ή κλώνο, και rsst ή agi ή aga-t2, ή τώρα με τον aga-t2 + καμπάνα agi (aga-t2-i) άνετα 2 τανκ γεμάτα με μία panasonic 3400mAh και πάντα άτμισμα με αντίσταση 1.8-2.0 και 10 watt.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #274 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:00 »
προβατο δεν ειδα με το μετρο συγκρισης σου...μονο βαμο και κικ...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #275 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:03 »
Μα δεν είπα ότι έχω ούτε με ενδιαφέρει να αποκτήσω μια και είμαι ευχαριστημένος απόλυτα με ό,τι έχω. Ισως, π.χ. αν άλλαζε μπαταρία στο vamo ο φίλος να είχε το ζητούμενο αποτέλεσμα, νομίζω λιγάκι φθηνότερα θα του ερχόταν.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #276 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:13 »
απλα ο φιλος λεει πως τα ιδια μλ στο προβαρι ειναι με μια μπαταρια ενω στα αλλα ηθελε 2η και 3η...και κανει τη συγκριση με μλ οχι με ωρες ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #277 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:15 »
Βρε παιδιά κανείς δεν είπε ότι το προβάρι δεν είναι καλό, ότι δεν έχει καλή διαχείριση ενέργειας,
ότι δεν είναι αξιόπιστο. Αλλά πόσο καλύτερο είναι σε όλα από το vamo πχ? 20%? 50%? 200%?

Δείτε τώρα και τις τιμές τους, για ένα εξαιρετικό ατμιστικό εργαλείο που μπορεί να είναι 50% ή
και 100% καλύτερο από το vamo, καλούμαστε να πληρώσουμε 7,5 φορές περισσότερα, είναι
δηλαδή 750% ακριβότερο (180 δια 24 = 7,5 για όσους αρνούνται ακόμη να το κατανοήσουν).
https://www.fasttech.com/products/0/10004394/1351803-vamo-vivi-voltage-adjustable-e-cigarette-battery-c

Φίλε Knomax αν το πρόβατο έχει 25% καλύτερη διαχείριση ενέργειας από το vamo θα έπρεπε
να κοστίζει 24+25%=30 ευρώ. Κι επειδή είναι πιο όμορφο, πιο στεγανό, πιο αξιόπιστο,
πιο κυριλέ κλπ, άντε να είχε τα διπλά. Αλλά τα 60 ευρώ αποτελούν μόλις το 1/3 της τιμής του.

Όπως και να το δεις, είτε το προβάρι είναι απίστευτα υπερτιμημένο, είτε το vamo αποτελεί
σούπερ ευκαιρία σε αυτή την τιμή και θα έπρεπε να το προτείνουμε συνέχεια και σε όλους.
Εκτός αν πιστεύει κανείς ότι το προβάρι προσφέρει 7,5 φορές καλύτερη ατμιστική εμπειρία
από το vamo.

Να το δούμε και σαν επένδυση? Αν πουλήσεις το πρόβατο, θα έχεις επενδύσει 180 ευρώ για να
χάσεις το λιγότερο την αξία του vamo αν το δώσεις 155. Πιο κάτω χάνεις περισσότερα.
Με το vamo επενδύεις 24 και δεν χάνεις περισσότερα με τίποτε, ακόμη κι αν το πετάξεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2013, 21:31 από bokostas »

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #278 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:33 »
Αν ήταν έτσι καλά θα ήταν  :)) :)) θα είχαν όλοι ..... eGo!

Με 105 €

ProVari V2 Satin Silver - Blem


Φροντησε μονο να το πουλησεις πριν ανακοινωθει νεο αναβαθμισμενο μοντελο!!!   ;)

Δεν χρειάζεται φίλε μου να το κάνω δεν είμαι έμπορος αλλά δεν έχω χάσει ποτέ από ανταλλαγή
με proVari όπως και οι περισσότεροι, ακόμα και αυτοί που πωλούν με 100-120 το V1 ξέρεις πότε
και πόσο το πήραν ? εκτός και αν νομίζεις πως είχε πάντα όσο τώρα.

Πάντως συμφέρουσα αγορά είναι ένα μηχανικό- όχι Κινέζικο- με τρεις σωλήνες ή τηλεσκοπικό
που είναι ...... τσάμπα !!! όπως Chi You mod ή το DEES
και φυσικά τόσα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #279 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:38 »

Μπορεί να σου φαίνεται λίγη η αυτονομία που είπα αλλά εγώ δεν κάνω αντιστάσεις 1,8-2Ω αλλά 1,1-1,3Ω βαριά..οριακά δουλεύει και το Provari...ξέρεις ότι έχουν τερααααστια διαφορά σε απαιτήσεις ρεύματος οι χαμηλές αντιστάσεις.

Μα δεν είπα ότι έχω ούτε με ενδιαφέρει να αποκτήσω μια και είμαι ευχαριστημένος απόλυτα με ό,τι έχω. Ισως, π.χ. αν άλλαζε μπαταρία στο vamo ο φίλος να είχε το ζητούμενο αποτέλεσμα, νομίζω λιγάκι φθηνότερα θα του ερχόταν.



Προσωρινά θα μου ερχόταν φθηνότερα με αλλαγή μπαταρίας...στο εξάμηνο πάλι για Vamo δεν θα έψαχνα?Κάπου εκεί είναι το προσδόκιμο ζωής εκτός και αν σου πέσει κάτω..ανοίγει σαν τα παλιά κινητά..αλλού η μπαταρία...αλλού η κεραία κτλ.


Αν κρατήσει χρόνο+ για εμένα τα λεφτά του τα έχει βγάλει.

Vagskarm υπόψιν φίλε να μην παρεξηγηθώ..έχει να κάνει και με τις ανάγκες του καθενός.
Πχ. Εγώ είχα ήδη αρκετές μπαταρίες 18500 και 18650 καινούριες. (για αυτό και δεν πήρα το mini)
Είχα τους επισκευάσιμος που δεν ταίριαζαν σε όλα κτλ κτλ...
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πολλοί παράγοντες επηρεάζουν μια επιλογή.





Φίλε Knomax αν το πρόβατο έχει 25% καλύτερη διαχείριση ενέργειας από το vamo θα έπρεπε
να κοστίζει 24+25%=30 ευρώ. Κι επειδή είναι πιο όμορφο, πιο στεγανό, πιο αξιόπιστο,
πιο κυριλέ κλπ, άντε να είχε τα διπλά. Αλλά τα 60 ευρώ αποτελούν μόλις το 1/3 της τιμής του.


Bokostas δεν θα διαφωνήσω φίλε..πληρώνεις και το όνομα όμως όπως και κάθε άλλο επώνυμο προϊόν.
Τι το κάνει επώνυμο?Το ότι για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα ήταν μονοπώλιο στο χώρο..αυτό και το κανονικό Lava.Δεν υπήρχαν κινέζικα...έχει κάνει ένα όνομα πλέον..πολλοί χρήστες το Provari το έχουν συνδυάσει με κάτι όμορφο και κυρίως αξιόπιστο.

ΥΓ.Το vamo που είχα σε black chrome στον μήνα επάνω φαινόταν λες και το έχω 10 χρόνια από τις γρατσουνιές+ξέβαφε και στα χέρια μου.


ΥΓ2. Τι να πουν και αυτοί που πήραν το Orion V3!200+ ευρώ...με τεράστιο ρίσκο μιας και είναι ηλεκτρονικό..αν πάθει κάτι την έβαψαν.Παρόλα αυτά το πήραν γιατί ο κατασκευαστής έχει δώσει ένα δείγμα γραφής..δεν είναι χαζοί όλοι αυτοί.

Όπως και να το δεις, είτε το προβάρι είναι απίστευτα υπερτιμημένο, είτε το vamo αποτελεί
σούπερ ευκαιρία σε αυτή την τιμή και θα έπρεπε να το προτείνουμε συνέχεια και σε όλους.
Εκτός αν πιστεύει κανείς ότι το προβάρι προσφέρει 7,5 φορές καλύτερη ατμιστική εμπειρία
από το vamo.
Πολλά μέλη προτείνουν πχ το Vamo για αρχή στα VV/VW...αν μετά θέλεις κάτι καλύτερο!!!Είναι μονόδρομος. :tongue_smilie:






Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #280 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:47 »
ναι το προβαρι ειναι ακριβο
ναι τα υπολοιπα ειναι σχεδον το 1/3 της τιμης του
ναι το προβαρι ειναι πισω θεωρητικα σε τεχνολογια αν και δε χρειαζονται τα βατ απλη πραξη κανεις και υπολογιζεις...η μπαινεις εδω http://www.onlineconversion.com/ohms_law.htm
και κοιτας με ποσα βατ εισαι
το θεμα ειναι οτι θα περνεις τα ιδια βατ μεχρι να τελειωσει η μπαταρια
το θεμα ειναι οτι δε φοβασαι να σου πεσει και να ψαχνεις μετα για ανταπτορα για τον ατμοποιητη σου
το θεμα ειναι οτι το πουλας και παιρνεις τουλαχιστον τα 2/3 της τιμης του πισω

ναι κατασκευαστικα ειναι πολυ καλυτερο απο τα υπολοιπα ββ εκτος απο τα χειροποιητα
ναι οι σπειρες του ειναι βουτηρο
ναι δε ξεφαβει

και ναι αν δεν εχεις ζησει μαζι του δε μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα με ενα αλλο ββ εμποριου

υγ
καλο ειναι να μη λεμε οτι το βαμο κανει 24 ευρα καθως χει και εξοδα τελωνειου...και φπα καπελο και μεταφορικα
αλλιως να σου στειλω 25 γιουρα να μου φερεις ενα για να χω για τη παραλια...και να ναι και ss οπως το προβαρι βεβαιως βεβαιως και παρακαλω ιδιο παχος το ατσαλι οπως του προβαρι

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #281 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:47 »
Το προβαρι θα αξίζει κάθε cents του αν στην επόμενη version έχει τα κάτωθι χαρακτηριστικά...
.1a Flat cap.
 b με Airpaths στην κεφαλή.
.2 Βγεί και σε 18650 Version.
.3 Ίσως με το display οριζόντια.
.4 Ίσως και πιο κοντό.
Το να θες στο τωρινό provari και δαχτυλίδι και extension το κάνει πολλύ ακριβό,τουλάχιστον με τον τρόπο και τα μαραφέτια που ατμίζω...Χωρίς τα δύο αυτά απλά θα ήθελα 10 x 18350 και θα ήταν πανάσχημο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2013, 21:54 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #282 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:59 »
Όλα τα προηγούμενα post νομίζω τα περνάτε στο <<ντούκου>>.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #283 στις: Ιουλίου 11, 2013, 22:40 »
...
καλο ειναι να μη λεμε οτι το βαμο κανει 24 ευρα καθως χει και εξοδα τελωνειου...και φπα καπελο και μεταφορικα
αλλιως να σου στειλω 25 γιουρα να μου φερεις ενα για να χω για τη παραλια...και να ναι και ss οπως το προβαρι βεβαιως βεβαιως και παρακαλω ιδιο παχος το ατσαλι οπως του προβαρι


Ακριβώς τόσο κοστίζει, άλλα έξοδα δεν υπάρχουν, ούτε ταχυδρομικά, ούτε τελωνείο, ούτε ΦΠΑ,
24 ευρώ τελική στα χέρια σου. Έχω πάρει 2 από το λινκ που έβαλα. Και είναι ss και δεν ξεβάφει.
Το πάχος του ατσαλιού δεν το μέτρησα, λες να είναι 7,5 φορές πιο λεπτό?

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #284 στις: Ιουλίου 11, 2013, 22:40 »
ναι το προβαρι ειναι ακριβο
ναι τα υπολοιπα ειναι σχεδον το 1/3 της τιμης του
ναι το προβαρι ειναι πισω θεωρητικα σε τεχνολογια αν και δε χρειαζονται τα βατ απλη πραξη κανεις και υπολογιζεις...η μπαινεις εδω http://www.onlineconversion.com/ohms_law.htm
και κοιτας με ποσα βατ εισαι
το θεμα ειναι οτι θα περνεις τα ιδια βατ μεχρι να τελειωσει η μπαταρια
το θεμα ειναι οτι δε φοβασαι να σου πεσει και να ψαχνεις μετα για ανταπτορα για τον ατμοποιητη σου
το θεμα ειναι οτι το πουλας και παιρνεις τουλαχιστον τα 2/3 της τιμης του πισω

ναι κατασκευαστικα ειναι πολυ καλυτερο απο τα υπολοιπα ββ εκτος απο τα χειροποιητα
ναι οι σπειρες του ειναι βουτηρο
ναι δε ξεφαβει

και ναι αν δεν εχεις ζησει μαζι του δε μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα με ενα αλλο ββ εμποριου

υγ
καλο ειναι να μη λεμε οτι το βαμο κανει 24 ευρα καθως χει και εξοδα τελωνειου...και φπα καπελο και μεταφορικα
αλλιως να σου στειλω 25 γιουρα να μου φερεις ενα για να χω για τη παραλια...και να ναι και ss οπως το προβαρι βεβαιως βεβαιως και παρακαλω ιδιο παχος το ατσαλι οπως του προβαρι
τοσο εχει http://www.fasttech.com/products/0/10004394/1351803-vamo-vivi-voltage-adjustable-e-cigarette-battery-c και με δωρεαν μεταφορικα,να σου πω την αληθεια το εχω εδω και 10 μερες,για την παραλια το πηρα για να μην εχω το προβατακι μου μεσα στην αμμο και στα λαδια,αν μου βγαλει τον αυγουστο τα εβγαλε τα χρηματα του,γνωμη μου χτυπα το,για δευτερο ειναι μια χαρα ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116214 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1788 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem