vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 3 χρήστες
Giannis.B, Tazz, Doubt

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #480 στις: Μαΐου 11, 2014, 23:41 »
Καλησπερα σε ολους. Την Παρασκευη παρελαβα εκτος απο american και cuban που τα ανεφερα πιο πανω, French Pipe -
Traditional Tobacco -Bright tobacco - Citrusmix - Tiramissu- και τρελαθηκα απο ολα. Σιγουρα ο συντονιστης  και δοκιμαστης  Cruiser79 οχι μονο ειχε δικιο για τα υγρα αυτα τοσο για τις βαθμολογιες του οσο και για τα σχολια του. Εγω πρωσωπικα απο το 2011 εχω δοκιμασει υγρα απο οπου εβρισκα  ( παντα καπνικα ομως )  εχω δωσει ενα σκασμο χρηματα και εκτος απο  T.W Dia american red δεν μπορουσα να βρω κατι αλλο μεχρι που βρεθηκε αυτος ο καλος ανθρωπος (  Cruiser79 ) που με τις δοκιμες του με επεισε να αγορασω Liqua . ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΕ ΟΛΑ..............ΑΚΟΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣ

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #481 στις: Μαΐου 12, 2014, 00:39 »
Μεταξυ των american, bright και traditional ποιο σου αρεσε περισσοτερο;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #482 στις: Μαΐου 12, 2014, 00:40 »
Φίλε soctap σε ευχαριστώ. Αν και διαφωνώ με το "δοκιμαστής", δεν είμαι κάτι τέτοιο, απλά μεταφέρω την εμπειρία μου. Τώρα, το ποιο να κρατήσεις, μάλλον έχει μόνο μία σωστή απάντηση: όλα, αναλόγως το τι θες κάθε φορά. Το πολύ το κύριε ελέησον, το βαριέται και ο παπάς, οπότε γιατί να κρατήσεις μόνο ένα?

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #483 στις: Μαΐου 12, 2014, 00:45 »
Μεταξυ των american, bright και traditional ποιο σου αρεσε περισσοτερο;

Προσωπικα με την σειρα american - traditional- bright αλλα με ελαχιστη διαφορα εδω μπαινει και πως καθεται η γευση στον καθενα. Εγω θα τα εναλλασω και τα 3 στον dripper. Δεν παιζονται τα υγρα ελπιζω να μην τα χαλασουν.....

Cruiser79 έχεις δικιο ολα θα τα εναλλασω αναλογως την ωρα ο dripper τα παει μια χαρα με τις εναλλαγες και χωρις πλυσιμο και τα σχετικα. Τωρα λεω να δοκιμασω και αλλα εκτος καπνικων και να δω που θα τα βαλω!!

Συγχώνευση συνεχόμενων.
Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Τροποποίηση κειμένου.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2014, 11:34 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #484 στις: Μαΐου 16, 2014, 15:38 »
Μόλις τους έστειλα ένα mail ζητώντας διευκρινήσεις. Να δούμε τώρα πότε θα απαντήσουν!

Πριν λίγο, έλαβα το εξής:

Cuban Cigar details.‏                                                                                                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                                                                                                              ([email protected])                                                                                                                       
                                                                                                                                            12:30 PM                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Cc:  Gianluca Bertuzzi                                                                                                                             
                                                                                                                                         
Dear Tryfonas P. Papadopoulos.
  I would like to inform you that we are verifying the issue with our production team and I will let you know about the solution as soon as possible.
  Thank you and best regards,
 

Η αναμονή καλά κρατεί...

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #485 στις: Μαΐου 18, 2014, 02:54 »
Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Παρακαλούμε: Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.


Μαλλον αναγνωριζουν το προβλημα στην παραγωγη και θα το εξετασουν. Καλο μου φαινεται..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2014, 16:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #486 στις: Μαΐου 27, 2014, 02:17 »
καλησπέρα παιδία ατμίζω εδώ και λύγες μέρες το turkish tobaco, μόλις το δοκίμασα ξετρελάθηκα με τη γέυση του αλλά στες 3μέρες έχασα αυτή τη γέυση τη χαράκτιριστικη του που μου έδεινε την πρώτη μερά ξερη να μου κανείς γιατι έτσι ? και επίσης μου φένεται πολύ αρεο για 70 pg

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #487 στις: Μαΐου 27, 2014, 02:20 »
Η συνθεση του ειναι μια χαρα και αν το αφησεις κανα δυο μερες στην ακρη θα ξαναβρεις αυτο που σου αρεσε τοσο.Συμβαινει σχεδον με ολα τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #488 στις: Μαΐου 27, 2014, 02:34 »
οκ φίλε ευχαριστώ για την απάντιση

Υπενθύμιση: υπάρχει το κουμπάκι bravo
Παρακαλούμε μην δημοσιεύετε μηνύματα μόνο επιδοκιμασίας.
Καλύτερα πατήστε μόνο το κουμπάκι Bravo ή thank you δεξιά από τον τίτλο του μηνύματος ή αν έχετε να πείτε κάτι σχετικό με το θέμα, γράψτε και δυο λόγια γι' αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2014, 11:41 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #489 στις: Μαΐου 27, 2014, 16:21 »
Χτες το βραδάκι, έλαβα το εξής:

My name is Lucie Zachová and I am responsible for business development in Greece for Ritchy Group.  I am contacting you from our EU Central in Prague (Czech Republic). We are very glad that you are interested to our products. 
  Let me first of all apologize for late answer. I was waiting the valuation from our Development Director. Bellow you can find her official statement:
  1. About the manufacturing process:We did not change the recipe of Cuban Cigar Tobacco. On the other side we have implemented improved process since June 2013. This process did help us to improve our product quality's stability and uniformity, keep every batch product's quality is the same. 2. Open the bottle and vape it after some days:Every flavour has its own unique  mix of ingredients. So there could be some flavours which need some time to deliver full taste like Cuban Cigar. But at the same time we do not recommend to have the bottle opened for long time. The reasons are:  1) when you open the bottle, oxygen will oxidise some of ingredients inside the e-liquid quickly, such as nicotine. This will be shorten the e-liquid's shelf life. 2) When you open the bottle, some volatiles of the flavour will be easy to evaporate. It can influence the taste.So we suggest: during the shelf life, please seal the bottle and keep it in a dark place or refrigerator away from the children.  I hope this response match your required information. If there is anything else you would need to clarify, please do not hesitate to contact us again.  Best Regards,   
   
Μετάφραση των βασικών σημείων τα οποία στο κείμενο έχω κάνει κόκκινα:


1. Όσον αφορά την διδικασία παρασκευής:
Δεν έχουμε αλλάξει την συνταγή του Cuban Cigar Tobacco. Από την άλλη όμως έχουμε εισάγει βελτιωμένες διδικασίες από τον Ιούνιο 2013. Αυτή η διαδικασία μας βοήθησε να βελτιώσουμε την σταθερότητα στην ποιότητα και την ομοιογένεια του προϊόντος μας, να σιγουρέψουμε ότι όλες οι παρτίδες θα είναι οι ίδιες.2. Άνοιγμα μπουκαλιού και άτμισμα μετά από μερικές μέρες:
Κάθε γεύση έχει το δικό της μοναδικό μίγμα συστατικών. Θα μπορούσαν να υπάρχουν γεύσεις που χρειάζονται λίγο χρόνο μέχρι να αποδώσουν
την πλήρη γεύση τους όπως το Cuban Cigar. Ταυτόχρονα, δεν συστήνουμε να αφήνετε το μπουκαλάκι ανοιχτό για πολύ καιρό. Οι λόγοι είναι:  1) Όταν ανοίγετε το μπουκαλάκι, το οξυγόνο θα οξειδώσει γρήγορα κάποια συστατικά, όπως τη νικοτίνη. Αυτό θα μειώσει τη διάρκεια ζωής του προϊόντος. 2) Όταν ανοίγετε το μπουκαλάκι, κάποια πιο πτητικά στοιχεία της γεύσης, εξατμίζονται εύκολα. Αυτό μπορεί να επηρρεάσει τη γεύση.Οπότε, προτείνουμε: Κατά τη διάρκεια ζωής του προϊόντος, να κλείνετε το μπουκαλάκι και να το φυλάτε σε μέρος σκοτεινό ή ψυγείο, μακριά από παιδιά.

Τι καταλαβαίνω εγώ:

Οι κύριοι κάποια αλλαγή έχουν κάνει στην παραγωγή και εμφανώς έχει αντίκτυπο στο αποτέλεσμα. Ο Ιούνιος 2013 που αναφέρουν είναι κοντά στην ημερομηνία που άρχισα να παρατηρώ και εγώ την αλλαγή στη συμπεριφορά του υγρού. Οπότε καταλήγω στο ότι πρέπει να ανοίγουμε το μπουκαλάκι να πάρει αέρα για λίγο, να το κλείνουμε ξανά και να το ατμίζουμε μετά από κάνα δυο μέρες. Μάλλον έδωσαν σοβαρή βάση στο ότι το Cuban τριμπεκίζει αρκετά και είπαν να του δώσουν και το στοιχείο της ωρίμανσης ;D

Αυτά από την επικοινωνία μου με τη Ritchy. Ελπίζω να βοήθησα παιδιά, με άργησαν λίγο οι παλιοχαρακτήρες αλλά τουλάχιστον πλέον νομίζω ότι έχουμε μια ιδέα.
[/size][/font]


Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #490 στις: Μαΐου 31, 2014, 00:46 »
βγηκε και νεα γευση ροδακινο!!!! :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #491 στις: Μαΐου 31, 2014, 00:53 »
Και επίσης




Επιβεβαιωμένα από το site Ritchy! Ας ελπίσουμε να έρθουν σύντομα κατά Ελλάδα μεριά!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #492 στις: Μαΐου 31, 2014, 01:06 »
Εγώ παιδιά δοκίμασα  το cherry και το  citrus mix σε 9 και 12 νικοτίνη και εκτός ότι έχει δυνατό χτύπημα ( σε πνίγη )δεν μου άρεσε καθόλου η γεύση τους  , σαν άρωμα στο μπουκάλι αν το μυρίσεις έχει ακριβός τη γεύση που λέει πως είναι … αλλά σε protank 2 – 3D – και vivi nova που τα δοκίμασα αλλάζει η γεύση …μέρα με τη νύχτα

 Ιδικά στο 3δ πέταξα το βαμβάκι μαζί με αντιστάσεις , ότι και αν ντριπαρα μετά από αυτά δεν άλλαζε η γεύση με τπτ

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2014, 01:11 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #493 στις: Ιουνίου 15, 2014, 16:50 »
Πέρασα από ένα ψιλικατζίδικο σήμερα να πάρω παγωτά , και βλέπω μέσα μια βιτρίνα με ατμοποιητες , αντιστάσεις , υγρά κτλ … αφού έφαγα ένα φλας και ψιλό χαμογέλασα  :D είπα να πάρω το cuban σε 10μελο να το δοκιμάσω( Να σημειώσω ότι τα 10 ml τα είχε 5 ευρω) το πήρα σε 6 mgκαι όντως αναιρώ ότι είπα σε προηγούμενο μήνυμα μου  … το υγρό δεν υπάρχει… έχω ήδη κάνει παραγγελία 30αμελο …


εχω αλλα 2 30αμελα δωρακι απο παραγγελιες που ειχα κανει , το citrus mix kai to cherry σε 9 και 12 mg αλλα εχουνε λιξη απο τις αρχες του μηνα.. ημερομηνια ληξης ιουνιος του 14 λεει .. αυτα να τα ατμισο η να κρατισω μονο τα μπουκαλια ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 17:28 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 15, 2014, 18:33 »
Ατμιζω συστηματικα εδω και 3μηνες traditional & cuban tobaco παρα πολυ καλα δεν τ'αλλαζω....!!
Εχει δικιο ο Cruiser79 ,και εγω τυχαια ανακαλυψα οτι αν ανοιξεις το μπουκαλακι και αφησεις καποιες μερες (εγω το αφησα τυχαια 10-11 μερες) εχει μεγαλη διαφορα :thumpup:

edit : Συγνωμη για το λαθος μου cuban cigar και οχι cuban tobaco όπως προανέφερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 21:55 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499049 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 99 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy