vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, Tem, camber, chkontog, Blackwolf

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος sobi1984

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
  • redwood original
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #990 στις: Μαρτίου 26, 2016, 15:54 »
καλησπερα παιδια, ερωτηση.
τα υγρα αυτα ειναι της ιδιας εταιρειας γιατι εχω μπερδευτει.

https://www.fasttech.com/products/0/10020528/4387600-authentic-liqua-q-e-liquid-for-electronic
https://www.fasttech.com/products/0/10004083/1297000-authentic-liqua-e-liquid-for-electronic

ατμιζει μια φιλη και θα ηθελε να τα παραγγειλει ετσι ωστε να τις ερθει πιο οικονομικα.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #991 στις: Μαρτίου 26, 2016, 15:59 »
Ακριβως τα ιδια O0

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #992 στις: Μαρτίου 27, 2016, 15:10 »
[justify]Σε diy καταστάσεις είμαι άχρηστος, παρ' όλα αυτά μικρές εκπλήξεις υπάρχουν παντού. Άκουγα για απαλά καπνικά και σε συνδυασμό με σύντομες δοκιμές (με ευχάριστες γεύσεις, π.χ. καφέ), έφεραν το 2 σε 1 με 1:3. Ασφαλώς δεν είναι κάτι καινούργιο, απλώς μέχρι εδώ είμαι σε diy...  [/justify]




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #993 στις: Απριλίου 01, 2016, 15:42 »
http://www.gearbest.com/liqua-_gear/

Ηρθαν κι εδώ!!!


Αλλο: το two apples θανατώνει τις αντιστάσεις και τραυματίζει τα πλαστικά τανκάκια. Τα πλαστικά τανκάκια θα τη γλυτώσουν μόνο αν το αραιώνετε 1:1 με βάση. Αλλιώς, τα γεμίζει γραμμές

[justify]Αγαπητή petra, καλημέρα όλη μέρα και καλό μήνα.[/justify]
[justify]Μία ερώτηση: επειδή είμαι άχρηστος ακόμα και στα πιο απλά παντρέματα υγρών, έχω καιρό τώρα ένα 30μελο two apples, μπορώ να βάλω (1:1) βάση με ίδια mg νικοτίνης αλλά φουλ vg; Δεν έχω θέμα με φθορά τανκ (χρησιμοποιώ ss), απλώς ρωτάω για να μην μου βγει χάλια γεύση.   [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #994 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:26 »
Χάλια όχι, πολύ πιο υποτονική σίγουρα.
Δοκίμασε πρώτα μια μικρή ποσότητα, π.χ. 2+2 ml

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #995 στις: Απριλίου 01, 2016, 17:09 »
[justify]Καλησπέρα, αγαπητέ φίλε Doubt. Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό θα κάνω πρώτο, είναι και το πιο λογικό αυτό που λες, ξεμπερδεύω με τα εξωσχολικά και τα πιάνω άμεσα. Παρεμπιπτόντως, η παραπάνω φωτογραφία, έγινε απλό πάντρεμα των 2 υγρών, και ναι, το κατάφερα, έγινε χάλια, (παράλληλα, το κάνει άλλος και είναι σούπερ).  [/justify]


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
[justify]Φίλε Doubt, επιστρέφω με ωραία νέα. Τα πρώτα 2+2 ml σχεδόν εξαφανίστηκαν. Πάρα πολύ όμορφο αποτέλεσμα! Τα Two apples με 1:1 βάση (vg) ήταν απολαυστικότατα, ξεκούραστα και απαλά. Στην εικόνα υπάρχει και το αντίθετό τους, δηλ. το Cuban cigar, το οποίο άφησα ως έχει χωρίς να προσθέσω βάση, πραγματικά, κι αυτό πολύ όμορφο υγρό. [/justify]



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2016, 23:15 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #996 στις: Μαΐου 02, 2016, 21:25 »
Πήρα κάτι δείγματα να δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής έχω κάνει virginia, turkish tobacco και French Pipe.
Το turkish μου φάνηκε βαρύ και λίγο "βρώμικο".
Το virginia αν και δεν τραλάθηκα είναι ένα υγρό που το κάνω άνετα. Full καπνικό βεβαίως
Το French Pipe ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη! :thumpup: Μου κάνει εντύπωση που δεν είναι απο τα πρώτα στις προτιμήσεις γιατί συνήθως ταυτίζομαι με την πλειοψηφία όσον αφορά τα υγρά. (Είμαι ο μόνος που μου θυμίζει tribeca? ή έχω ξεχάσει πως ήταν το tribeca?) Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει άλλα, όμως ακολουθούν cuban cigar και  RY4. Έχω και ένα tiramisu αλλά και μόνο απο το χρώμα του υγρού σκέφτομαι να το πετάξω χωρίς να το δοκιμάσω! Πολύ σκούρο και πηχτό.
Μόλις δοκιμάσω και τα άλλα θα γράψω αλλά για το French pipe...απο εμένα ... :respect:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #997 στις: Μαΐου 02, 2016, 23:51 »
JoeBarTeam πολλά μονοδιάστατα (ή έστω μη πολυ-διάστατα υγρά) βγάζουν αυτό
το "ξεκούραστο και απαλό" άμα τα αραιώσεις (και ειδικά με VG). Δοκίμασέ το και
με άλλα παρόμοια και δεν θα χάσεις. Στο λέει αυτό άτομο που κάνει πολλούς μήνες
"νερωμένα" υγρά και είναι ευτυχισμένος (βέβαια υπήρχαν και φορές που αναζητούσα
full γεύση, οπότε τα αραιωμένα μπαίναν -για λίγο- στην άκρη). Για τα πολυδιάστατα
από την άλλη δεν μπορώ να γράψω το ίδιο. Πχ το Castle Long (το παλιό τουλάχιστον)
μου άρεζε αραιωμένο ακόμη και 100%, σε συνδιασμό με μη σφιχτό-αέρα έβγαζε μια
πολύ ευχάριστη γλυκάδα (στον ατμοποιητή που είχα τότε), ενώ από την άλλη το Grand-
master είχε καταστραφεί τελείως, το μόνο που γευόμουν ήταν... μπανανόφλουδα (καλά
το να αραιώσεις υγρά φράουλα + 4/5 custards = ιεροσυλία). Εκεί που θέλω να καταλείξω
είναι πως τα περισσότερα Liqua αντέχουν αραίωση (προσωπικά προτείνω και λίγες μέρες
να δέσουν καλύτερα).

lageor7 η πυραζίνη σου θυμίζει Tribeca. Μπορείς να πεις πως το French Pipe είναι στην
οικογένεια των tribeco-ειδών, αλλά κατά τ' άλλα είναι σα να βλέπεις ξανθιά αλλοδαπή
τουρίστρια στη Χαλκιδική και να λες... Γερμανίδα. =p Το Cuban Cigar είναι πιο βαρύ,
πιο λαδίλα, πιο pop-corn. Το RY4 πιο ελαφρύ και πιο οινοπνευματόδες. Το tiramisu...
καλή τύχη (ανεξάρτητα το χρώμα/κατάλοιπα, το 'χα βρει απαίσιο όπως και τη σοκολάτα
Liqua). Το turkish ορθά το χαρακτήρισες βρώμικο αφού γεύεσαι... π0ρδ0ύλ3ς Τούρκων.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #998 στις: Μαΐου 03, 2016, 10:56 »
[justify]@FML, καλημέρα και χρόνια πολλά. [/justify]
[justify]Έχεις απόλυτο δίκιο, κι όσο περνάει ο καιρός το βλέπω κι εγώ, και σε συνδυασμό πως δεν τα καταφέρνω καθόλου καλά με τα υγρά, όλο αυτό μου έδωσε μία ωραιότατη λύση. Απλά υγρά με αραίωση (συμπτωματικά άρχισα με vg, κι έμεινα σ' αυτή την επιλογή). Και για τα πολυδιάστατα υγρά έχεις δίκιο, πρόσφατα μάλιστα κατέστρεψα ένα, με ελάχιστη -όπως πίστευα- αραίωση. [/justify]
Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις οδηγίες. 

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #999 στις: Μαΐου 06, 2016, 16:58 »
Παράθεση


Μόλις το πρωτο δοκίμασα σε μαγαζί είπα αυτό είναι υγρό! Χωρίς γλυκάδα, καθαρά καπνικό, έντονο όσο πρέπει κλπ.. Μετά την πρώτη ώρα ατμίσματος δεν μπόρεσα να το ξαναβάλω στο στόμα μου. Τόσο έντονο και βαρύ που νόμιζα ότι είχα κάποιο δηλητήριο στο στόμα μου.


Το έδωσα σε φίλο που από ότι μου είπε του άρεσε, αλλά ότι δεν είναι για όλη μέρα, γιατί του στεγνώνει το στόμα και είναι πολύ έντονο.
Αυτό το σύμπτωμα έχει να κάνει με την πολύ pg 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1000 στις: Μαΐου 06, 2016, 17:26 »
Η VG σου στεγνωνει το  στόμα. Έχει αυτή την ιδιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1001 στις: Μαΐου 07, 2016, 14:34 »
Παιδιά μια ερώτηση. Κάνω αυτη τη στιγμη που γραφω το ροδακινκ της λικουα. Διάβασα οτι εχει 70pg/30vg η καπου εκεί. Οπότε λόγω υψηλής pg είναι φυσιολογικό να κάνει μκκρές ρουκετούλες να το πω...ξέρετε ένα λίγο μεγαλύτερο παφ κατά την άτμιση. 
Σωστα;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1002 στις: Μαΐου 07, 2016, 14:42 »
Αν κατάλαβα καλά, είναι τα γνωστά "σκασίματα", που εμφανίζονται όταν στο υγρό περιέχεται κάπως παραπάνω νερό.
Φυσιολογικό είναι, πάντως.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1003 στις: Μαΐου 10, 2016, 11:14 »
Τα υγρά αυτά είναι τα πρώτα στα οποία έχω τεράστια απόκλιση από την πλειοψηφία. Cuban και Turkish που είναι πρώτα στη ψηφοφορία δεν μπόρεσα να  τα κάνω καν. Από όλα όσα δοκίμασα κρατώ μόνο το French pipe το οποίο μου άρεσε και πολύ!

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1004 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:23 »
Έχω κάνει λίτρα Cuban cigar και όντως ειναι πολύ καλό καπνικο αλλά γούστα ειναι αυτά! Ειναι τίμια υγρακια και σε καλές τιμές,ευτυχώς υπάρχει και αυτή η κατηγορία και δεν έχουμε φαλιρισει!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1114955 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506725 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762442 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1045 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem