vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:53 »

Το θέμα είναι θα αξίζει η θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο???


Αξιζει καθε ευρο του.......οτι πιο ποιοτικο υπαρχει με dna20 για μενα

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:09 »
...και του ταιριάζουν οι σωλήνες που ταιριάζουν και στην κεφαλή του evic πχ bob by leo , κυρ Φάνης κτλ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:18 »
Ξεκίνησα με ένα Ζ..  Στις 2 εβδομάδες λέω κάτσε να πάρω και ένα 2ο μη γίνει ατύχημα..  Παίρνω ένα SVD.. Καλό αλλά απτο Ζ υποδεέστερο (νιώθω).. Και ξαφνικά μαθαίνω ότι υπάρχει το Provari και το  χάος (τα υπόλοιπα)..  Υπερβάλλω βέβαια αλλα  κάπως έτσι είναι.. Βλέπω την τεχνολογία του προβάτου και λέω ρε γ@#ώτο Οκ μετράει χρόνο αρκετό στην αγορά είναι δυνατόν να μην υπάρχει εφάμιλλο προς το καλύτερο? Μου αρέσει πάντα και το φρέσκο και ξαφνικά πέφτω στο DNA 20.. Τώρα για το τα είπα όλα αυτά.. Γιατί εάν είσαι έτοιμος να δώσεις 200 για το πρόβατο στα 250 θα κολλήσουμε για το bugs? Εγώ όχι.. Το θέμα είναι θα αξίζει η θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο???

Αυτο ειναι το μεγαλο λαθος που κανουν πολλοι νεοι ατμιστες.
Μεσα στον ενθουσιασμο τους αγοραζουν 2-3 φτηνα mod που με τα ιδια χρηματα θα ειχαν αγορασει ενα provari ή ενα DNA Box.

Το provari κοστιζει 207$ με τα μεταφορικα, ητοι 151€, ενω το mod του Μark Bugs 250€ + μεταφορικα.
Αρα μιλαμε για σχεδον διπλασια τιμη. Σε πολλους φαινεται υπερβολικη η τιμη του provari, ποσο μαλλον τα 250€+ του Apprentice.
Αλλα και παλι το Apprentice ειναι απιστευτο mod, ποιοτικοτατο και το DNA πολυ δυνατο, τα αξιζει τα λεφτα που ζηταει.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:22 »
Προφανώς δεν κοίταξες στο νήμα  ;)

http://www.fluidvaper.com/cyborg
175 € κόστος + μεταφορικά. Είναι out of stock αλλά θέμα ημερών να βάλει κομμάτια

Φίλε Γιάννη τι να πρώτο προλάβω να κοιτάξω ο άμοιρος :-)
1  μήνα ατμιστης έχω χάσει τη μπάλα με τόσες πληροφορίες...
Δεν ξέρω που να αρχίσω και που να τελειώσω..
Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ και μας δίνει ένα μπούσουλα αλλά πολλές οι πληροφορίες :-)

Υπάρχει παιδιά Κάποιος που να έχει δουλέψει DNA 20 και Provari με το ίδιο στήσιμο να μας πει εντυπώσεις από σύγκριση τον 2?

Συγχώνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:13 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:47 »
Αν χαθηκες , μπορεις να πας σε μια συναντηση και να δεις απο κοντα πολλα μοντακια και διαφορετικα σε τροπο λειτουργιας και αποδωσης.

Ολα τα παιδια θα σε βοηθησουν και θα εχεις μια καλυτερη εικονα σε ολα οσα θελεις να μαθεις....τουλαχιστον στα πιο πολλα...... ;D

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:56 »
Φίλε Shadockan είμαι σίγουρος πως οι συναντήσεις θα είναι απολαυστικές και τα παιδιά πρόθυμα να βοηθήσουν άρχαριους σαν σαν εμένα και όχι μόνο αλλά...  Χρόνος δεν υπάρχει δυστυχώς. ..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:22 »
Κοιτα.....για αυτο που ρωτησες '''πιο ειναι καλυτερο''' , απο ολα τα ατομα που υπαρχουν εδω και εχουν ή εχουν δοκιμασει και τα δυο μοντακια,θα παρεις διαφορες αποψεις και γνωμες.......


Για 'μενα ειναι καλυτερο το DNA 20 D που εχω .   Δοκιμασα το Provari και δεν μου εκανε το -- κλικ --....

Αυτο ομως ειναι προσωπικη αποψη και δε σημαινει οτι ειναι και σωστη για 'σενα.

Αλλος θα πει οτι ειναι το Provari , άλλος οτι ειναι το   Dani , το Vamo, το......κλπ. κλπ. κλπ.       

Αυτο ειναι το καλο.....εχεις πολλες επιλογες αναμεσα σε καλα και ωραια μηχανακια,αλλα δεν ειναι ολα για 'σενα.   Οποτε ή πας σε μαγαζι και δοκιμαζεις ή πας σε συναντηση .......... ή εισαι ατυχος σαν και 'μενα σε αγωνο μερος που δεν υπαρχει τιποτα και αγοραζεις , δοκιμαζεις,το αφηνεις και περνεις αλλο.........κλπ. κλπ. κλπ.

Τωρα πια υπαρχουν - σχεδον - παντου μαγαζια που εχουν και κατι καλο μεσα να σου δωσουν (εκτος των Τρικαλων  :angry_orange: )

και να χαραξεις με τα γουστα σου , εσυ ο ιδιος την πορεια σου......



Αν παλι    οχι       εγω λεω DNA 20 D            Μετα απο λιγο καιρο,θα ξερω και για το  DNA 30 D...... ;D :)) ......οταν το παρω..... :-\



Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 02:19 »
Πραγματικά, το να συγκρίνεις ποιο είναι καλύτερο από τα δυο είναι λίγο άστοχο, διότι είναι και τα δυο κορυφαία. Το αν υπολείπεται κάποιο του άλλου σε μικροδιαφορές, δεν θα σου αλλάξει το ατμιστικό αποτέλεσμα.
συγκρίνοντας τις πλακέτες εννοώ. Περισσότερο θα δεις ποιο από τα δυο σε βολεύει ως πακέτο.
Η μεγάλη διαφορά που βρήκα υπέρ του dna είναι η αυτονομία.
Εχοντας ένα κουτάκι dna ιδιοκατασκευή ενός εκ των δυο μεγάλων μαστόρων του φόρουμ, εξασφάλισα ποιοτική συναρμολόγηση στο μικρότερο δυνατό μέγεθος για κουτάκι. Οπότε, σε ένα κουτάκι στο ίδιο ύψος με το μινι προβαρι, αλλά πιο λεπτό και δυο φορές πιο πλατύ (κάτι που δε με ενοχλεί, διότι κρύβεται στη χούφτα μου) έχω υπερτριπλάσια αυτονομία. Αντί για τις 700ρες μπαταρίες του μίνι πρόβαρι, χρησιμοποιώ 2250 μιλιαμπέρ μπαταρίες, αυτές που χρησιμοποιεί το πολύ πιο ογκώδες μεγάλου μεγέθους πρόβαρι. (για την περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, το προβαρι βγαίνει σε δυο μεγάθη)
Πρακτικά, δε χρειάζομαι φορτιστή πολλών θέσεων και μια τσέπη γεμάτη μπαταρίες. Μια στο μοντάκι και μια σε έναν μονό φορτιστή. Αυτή τη διαφορά θεωρώ πολύ σημαντική. Ακόμη κι αν βρω αύριο την πλακέτα του προβαρι ελαφρώς καλύτερη από του dna, πάλι θα προτιμήσω το συνδυασμό μικρό μέγεθος-μεγάλη αυτονομία του dna. 

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 02:42 »
Αν δεν έχεις κόλλημα με σωλήνες πάντως, υπάρχει ένα κουτάκι ξύλινο (the box) που παρόλο που φαίνεται θερίο στις φωτογραφίες είναι πολύ μικρό στην πραγματικότητα. Ίδια λεφτα με το πρόβατο έρχεται, σίγουρα το έχεις δει.


Και υπάρχει και το άλλο φυσικά στα ίδια χρήματα, σωληνας και αυτό. Ο ζορμπάς και το πλήρες σύστημα (λερναία ύδρα).


Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αν μένεις αθήνα να πας στα καταστήματα που τα πουλάνε και να κάνεις σύγκριση των τριών, να δεις ποιο σου αρέσει πιο πολύ. Ίδια λεφτά είναι στο κάτω κάτω.


Αν δεις ότι σου αρέσει το dna αλλά δεν θες αυτό το κουτί, υπάρχουν πολλές προτάσεις στην αγορά. Διαλέγεις και παίρνεις.


Πάντως 1 μήνα ατμιστής να δίνεις 200 ευρώ σε τέτοιο μηχανάκι... μάλλον βιάζεσαι λίγο. Χαλάρωσε και κάνε κινήσεις πιο σιγά. Κρίμα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 09:59 »
Αν χαθηκες , μπορεις να πας σε μια συναντηση και να δεις απο κοντα πολλα μοντακια και διαφορετικα σε τροπο λειτουργιας και αποδωσης.

Ολα τα παιδια θα σε βοηθησουν και θα εχεις μια καλυτερη εικονα σε ολα οσα θελεις να μαθεις....τουλαχιστον στα πιο πολλα...... ;D


Συγγνώμη για το οφτόπικ αλλά σε μια τωρα τελευταία που πέρασα για λίγο, όλοι Καυφούν με Νέμεσις είχαν...  :angel: :))

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 10:59 »
Αν δεν έχεις κόλλημα με σωλήνες πάντως, υπάρχει ένα κουτάκι ξύλινο (the box) που παρόλο που φαίνεται θερίο στις φωτογραφίες είναι πολύ μικρό στην πραγματικότητα. Ίδια λεφτα με το πρόβατο έρχεται, σίγουρα το έχεις δει.
Και υπάρχει και το άλλο φυσικά στα ίδια χρήματα, σωληνας και αυτό. Ο ζορμπάς και το πλήρες σύστημα (λερναία ύδρα)
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αν μένεις αθήνα να πας στα καταστήματα που τα πουλάνε και να κάνεις σύγκριση των τριών, να δεις ποιο σου aρέσει πιο πολύ. Ίδια λεφτά είναι στο κάτω κάτω
Αν δεις ότι σου αρέσει το dna αλλά δεν θες αυτό το κουτί, υπάρχουν πολλές προτάσεις στην αγορά. Διαλέγεις και παίρνεις.
Πάντως 1 μήνα ατμιστής να δίνεις 200 ευρώ σε τέτοιο μηχανάκι... μάλλον βιάζεσαι λίγο. Χαλάρωσε και κάνε κινήσεις πιο σιγά. Κρίμα είναι.


ΦΙλε Atrum  καλημερα & ευχαριστω για το μηνυμα σου...
Το ξερω το Box by SEB.. Το εχω δει βεβαια μονο απο φωτο οποτε ξερεις..
Αυτο που δεν μου αρεσει απο μακρια μπορει να με τρελλανει απο κοντα  ;D  [size=78%]Θα περασω απο Fabvape να το δω...[/size]
[/size][size=78%]Αν βιαζομαι λεει... Τρεχω με χιλια [/size] :))  Εχω βρει καινουργιο παιχνιδι τωρα καταλαβαινεις...  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 11:08 »
Να ξέρεις ότι όλα έχουν αξία μεταπώλησης στο forum, οπότε τελείως χαμένος δεν βγαίνεις, αλλά και πάλι με ρέγουλα ρε παιδί μου, δεν είναι ανάγκη να τα δοκιμάσεις όλα από τον πρώτο μήνα. Μετά δεν θα έχεις τίποτα να παίζεις όταν τα βαρεθείς και χρειάζεσαι αλλαγές (όλοι περνάμε αυτή τη φάση).  :))


Την λερναία ύδρα την βρίσκεις στο atmostore. Κάνε τη γύρα σου και κρίνε τι σου κάνει πιο καλά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 11:14 »
Αν και προτιμώ Ελληνικά προϊόντα ρίξε και μια ματιά εδώ.


http://gepettomods.miiduu.com/gepetto-quotclassicquot-series

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 11:29 »

Ευχαριστω φιλε...ΓΙα να ειμαι ειλικρινης (προσωπικα) προτιμω μακραν του SEB απο αυτο...


Να ξέρεις ότι όλα έχουν αξία μεταπώλησης στο forum, οπότε τελείως χαμένος δεν βγαίνεις, αλλά και πάλι με ρέγουλα ρε παιδί μου, δεν είναι ανάγκη να τα δοκιμάσεις όλα από τον πρώτο μήνα. Μετά δεν θα έχεις τίποτα να παίζεις όταν τα βαρεθείς και χρειάζεσαι αλλαγές (όλοι περνάμε αυτή τη φάση).  :))

Την λερναία ύδρα την βρίσκεις στο atmostore. Κάνε τη γύρα σου και κρίνε τι σου κάνει πιο καλά  :thumpup:



Atmur διαφωνω... ΠΟΤΕ δεν προκειται να σταματησουν να βγαινουν καινουργια παιχνιδια...  :yahoo:
Βεβαια ετσι οπως παμε στο Ελλαντα μπορει να σταματησουν να βγαινουν λεφτα οπερ  :wall:
Σε ευχαριστω φιλε..


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2014, 11:40 από petra »

Απ: Mods με την πλακέτα DNA20 by Evolv (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 13:55 »
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν
Για τον λόγο Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται
Παρακαλούμε στο θέμα μας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios