vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Mimhsdr, ZoeM

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #780 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:27 »
Παλια και στον Τομεα μου υπηρχε-υπαρχει  κατοχυρωση π.χ. Φιρμας.
Ολοι νομιζω ξερουμε το R.
Τωρα με την παγκοσμιοποιηση οχι μονο τους νομους αλλα και το Συνταγμα το εχουμε κανει...κουρελι.
Και φυσικα οταν εισαι μεγαλος ,πολυ μεγαλος τοτε ολοι  :respect: :respect: :respect: :respect: προσκυνανε!
Δυστυχως.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #781 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:34 »
Όσο λοιπόν οι πολέμιοι των κλώνων επανέρχονται σε αυτό το νήμα για να ξεσπάσουν (είναι δεν είναι κατασκευαστές) θα επανέρχονται οι υπέρμαχοι των κλώνων (είναι δεν είναι κατασκευαστές). Άρα το νήμα καλώς έχει και υπάρχει, καλώς κινείται στα πλαίσια που κινείται. Δε πιστεύω να φαντάστηκε κάποιος πως το νήμα φτιάχτηκε για να γράφουν κατασκευαστές όπως αναφέρθηκε έτσι..; Είναι σε πολύ συγκεριμένη τοποθεσία το νήμα στο φόρουμ.

Καλά κάνετε και λέτε "ναι μεν αλλα" και καλά κάνουμε και απαντάμε, για να φαίνονται όλα τα επιχειρήματα στο απόλυτό τους.




1) Όλοι παίρνουν αντίγραφα υγρών-Ναι αλλά αυτό είναι άλλη έκδοση

2) Όλοι αντιγράφουν ταινίες και βλέπουν YouTube-Ναι αλλά εκεί δεν υπάρχει το κέρδος του κλωνοκατασκευαστή

3) Όλοι χρησιμοποιούν κλώνους σε άλλα εμπορικά προϊόντα-Ναι αλλά πρέπει να προστατέψουμε τον δικό μας Έλληνα.

Όλοι αναφέρουμε το τι είναι νόμιμο και τι όχι, μέχρι να περάσουμε πεζοί με κόκκινο φανάρι, γιατί απλά δεν περνάει αυτοκίνητο.

@nickgr: μιας και επέστρεψες, κι εφόσον θέλω να πιστεύω η μεταξύ μας επικοινωνία έχει διατηρηθεί σε ευγενικά επίπεδα, θες να απαντήσεις και σε μένα στην προηγούμενη ερώτηση; Από 90μέρες (μετά την πάροδο του μήνα για την παραλαβή) πότε δοκίμασες 40 κλώνους, και πως θεωρείς πως μία τόσο μικρή δοκιμή είναι αντικειμενική;Έχω διατυπώσει ξανά την ερώτηση πιο τεκμηριωμένα κι εδώ.
 

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #782 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:42 »
Εγω βλεπω στην φωτο 24 ατμοποιητες. Ποσοι σκουριασαν απο τους 24 κλωνους; Ποσοι απο αυτους ειναι των 3 ευρω και ποσοι των 10; ΕΚει ειναι το θεμα. Μπορείς να μας αναφερεις το ποιοι σκουριασαν, με link στην σελιδα που τους αγορασες, ωστε τουλαχιστον να μας προστατεψεις. Βεβαια τους κλωνους του 3 ευρου δεν χρειαζεται να μας τους κανεις λινκ, αυτους ξερουμε να τους αποφυγουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 20:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #783 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:55 »
Τις παλιες καλες εποχες,τοτε που δεναμε τα σκυλια με λουκανικα,ουτε καν θα γνωριζαμε την υπαρξη των κλωνων.Θα ειχαμε την οικονομικη ανεση να αγορασουμε καθε υπερτιμημενο ελληνικο η ξενο γνησιο κατασκευασμα.Αλλα τωρα τι να κανουμε?Προσπαθουμε να ευχαριστηθουμε το χομπυ μας και να γλυτωσουμε απο το καρκινοτσιγαρο με αυτα τα λιγα μεσα που εχουμε.Το ασχημο ειναι οτι βγαινουν καποιοι,υπερμαχοι των γνησιων,και μας κατηγορουν,την μια οτι ειμαστε ανηθικοι,την αλλη οτι βοηθαμε την παρανομια,την αλλη οτι δεν ξερουμε τους νομους,την αλλη οτι ατμιζουμε σκουρια.
ελεος πια..

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #784 στις: Ιουλίου 06, 2014, 20:19 »
Ο νομος που δημοσιευεις αναφερεται για τηλεοπτικα εργα εξου και η παραπομπη στο υπουργειο πολιτισμου.
Αν καποιος θελει να κατοχυρωσει την πνευματικη του πατεντα -και εδω κατα 90% αναφερομασται σε πατεντες, πρεπει να το κανει ΠΡΟΤΟΥ κυκλοφορησει στην αγορα το προιον του. Αλλιως ο οποιοσδηποτε μπορει να το αντιγραψει και να κατοχυρωσει αυτος την πατεντα.  :))
Ο Νόμος που λίνκαρα είναι ο 2121/1993 (ΦΕΚ Α'25, 4/3/93), έχει τροποποιηθεί από το άρθρο 8 του νόμου 2557/1997 (ΦΕΚ Α'271/1997) σύμφωνα με τις οδηγίες της ΕΕ 93/83/ΕΟΚ και 93/98/ΕΟΚ.
Δεν αναφέρεται μόνο σε τηλεοπτικά έργα ή θεάματα, ούτε μόνο σε έργα τέχνης. Αφορά κάθε πρωτότυπο έργο λόγου, τέχνης ή επιστήμης και καλύπτει μια πληθώρα πραγμάτων, από κτίρια έως βάσεις δεδομένων, και από βιβλία έως σχεδιασμό προϊόντων.
Οι ξένοι νόμοι έχουν ανάλογα χαρακτηριστικά και σκεπτικό αν και συχνά είναι πληρέστεροι και πιο ακριβείς.
Οι πατέντες είναι κάτι άλλο κι εδώ ασχολούμαστε με τους κλώνους και τα ιμιτασιόν, δηλαδή προϊόντα με μορφή που μιμείται τη μορφή άλλων προϊόντων (και όχι πάντα και κατ' ανάγκη τον τρόπο λειτουργίας τους). Έτσι κι αλλιώς συχνά είναι μόνο η "επώνυμη" μορφή που πουλάει γιατί η λειτουργία είναι κοινή σε πολλά ανταγωνιστικά προϊόντα και δεν περιέχεται κάτι που θα δικαιολογούσε πατέντα.

Οπότε καλά τα γελάκια αλλά φυσικά και υπάρχει θέμα προς συζήτηση. Τώρα τα μέλη που δεν συμφωνούν με τις απόψεις μου έχουν κάθε δικαιώμα να το κάνουν. Αλλά η νομοθεσία δεν είναι οι απόψεις μου. Φυσικά, όπως φανταζόμουν, τα μέλη που θεώρησαν άξια για "bravo" την παραπληροφόρηση δεν τίμησαν ανάλογα τα στοιχεία που αναφέρω...  ;)

Όσο λοιπόν οι πολέμιοι των κλώνων επανέρχονται σε αυτό το νήμα για να ξεσπάσουν (είναι δεν είναι κατασκευαστές) θα επανέρχονται οι υπέρμαχοι των κλώνων (είναι δεν είναι κατασκευαστές). Άρα το νήμα καλώς έχει και υπάρχει, καλώς κινείται στα πλαίσια που κινείται. Δε πιστεύω να φαντάστηκε κάποιος πως το νήμα φτιάχτηκε για να γράφουν κατασκευαστές όπως αναφέρθηκε έτσι..; Είναι σε πολύ συγκεριμένη τοποθεσία το νήμα στο φόρουμ.
Συμφωνώ. Μπορούμε τουλάχιστον να καταλήξουμε από κοινού πως δεν είναι τυχαία θέμα που σηκώνει διαφωνίες και πως δεν είμαστε θεοπάλαβοι και οι μεν και οι δε. Έχει πολλά θολά σημεία αυτό το θέμα και δεν κυνηγάμε κανέναν σε άλλα νήματα να του κάνουμε κήρυγμα.

Να πω την αλήθεια θα ήθελα να ξέρω τις γνώμες των κατασκευαστών (φυσικά δεν θα τις έδιναν εδώ, ούτε κι εγώ θα το έκανα...).
Γι αυτό μου φάνηκε ενδιαφέρουσα -και προσγειωμένη, χιουμοριστική και έξυπνη- η στάση του Zarras όταν ανακάλυψε κλώνους των προϊόντων του (υπάρχει στο δικό του νήμα). Στην πράξη, πάντως, απλά δέχονται την μοίρα τους και προσαρμόζουν την πορεία τους γύρω από το πρόβλημα, αφού δεν μπορούν να το αλλάξουν. Οι μεγαλύτεροι ίσως κάτι να αρχίσουν να κάνουν. Η Hanna έχει αρχίσει να κυνηγάει δικαστικά 2 εταιρίες για κλώνους. Αλλά πόσοι πραγματικά μπορούν στον χώρο του ΗΤ; Μόνο οι καπνοβιομηχανίες θα μπορούσαν να το κάνουν, όμως κανείς δεν κοπιάρει τις φτηνοτσιγαρο-μπούρδες τους.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #785 στις: Ιουλίου 06, 2014, 21:01 »
Το θέμα έχει ξεφύγει σε κάποια προηγούμενα μηνύματα και έχει εξελιχθεί σε προσωπική αντιπαράθεση κάποιων μελών με καθόλου σωστό ύφος.
Καθένας μπορεί να γράφει τις εμπειρίες του και εφόσον δεν υπάρχουν αποδείξεις για διάψευσή τους, το μόνο που μπορούν να κάνουν όσοι τις θεωρούν "απίστευτες" είναι να καταθέσουν τις δικές τους και όχι να τις αμφισβητήσουν.

Απλά: Αν ένας λέει το Χ και οι 10 το Ψ, ο αναγνώστης αλλά και οι συμμετέχοντες θα βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Το ίδιο και αν π.χ. υπάρχει περίπου "ισοπαλία" εμπειριών (τότε ερχόμαστε μάλλον στο "να μην σου τύχει").

Κάποια εμπρηστικά σημεία που συνέχιζαν την προσωπική αντιπαράθεση αφαιρέθηκαν από κάποια από τα μηνύματα της τελευταίας σελίδας.
Παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

Κλειδώνεται προσωρινά για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Μέχρι να ξανανοίξει, έχετε όλο το χρόνο να ξαναδιαβάσετε το θέμα και να ανακαλύψετε ότι τα πολλά από αυτά έχουν ειπωθεί με μικρές παραλλαγές πολλές φορές και σε κάποιες περιπτώσεις από τους ίδιους ξανά και ξανά με μικρή διαφορά χρόνου. Αυτό κατά τη γνώμη μου δείχνει σαν να υπάρχει προσπάθεια επιβολής της άποψης του γράφοντα. Δε χρειαζόμαστε τέτοια.

EDIT: Το θέμα ξεκλείδωσε ξανά.
Ελπίζω να διαβάσατε το τι έχει γραφτεί ως τώρα. Αν έχετε κάτι καινούργιο, έχει καλώς. Αλλιώς να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια. Και παρακαλώ μην γυρίζετε το θέμα επί του προσωπικού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2014, 01:07 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #786 στις: Ιουλίου 10, 2014, 10:56 »
Mετεφερα εδω ενα ποστ , γιατι νομιζω οτι εδω ανηκει και οχι στο νημα
'' Γενική συζήτηση για mods ''
Αν εχω κανει λαθος , χιλια συγνωμη παιδια.






Eπειδη ειμουν και ειμαι σε επαφη καθε μερα εδω και πολυ καιρο με Nemesis αυθεντικο και με κλωνο (και δεν ειμαι ο μοναδικος) , εχω να πω μοναχα οτι ναι καλο το κλωναρι , αλλα η αισθηση απο το φινιρισμα , η αισθηση απο τη δουλεια , η αισθηση του τεχνικου θεματος ενος αυθεντικου Nemesis απο ενα κλωνο , οσο καλος κι αν ειναι , ειναι τετοια που ο καθενας μας αν πιασει το κανονικο και το ιμιτασιον , θα δει οτι στο ενα η δουλεια που εχει γινει ειναι τετοια που τα παντα εχουν μια ''συγγενικη'' σχεση μεταξυ τους , ενω στον οποιο κλωνο , παντα θα υπαρχει καποια διαφορα , που στην τελικη οσο το κρατας και το δουλευεις , καθε στιγμη σου κανει γνωστο οτι προκειτε για ενα μοντ , που η μονη σχεση που εχει με το κανονικο , ειναι οτι ειναι μηχανικο.


Αυτο φυσικα ειναι προσωπική αποψη και εμπειρια . Ο καθενας μας βλεπει τα πραγματα διαφορετικα , αλλα καποιες φορες , ειναι φυσικο μια εικονα/αισθηση , να μη γινεται να αλλαξει απο χερι σε χερι , γιατι εστω και εντελως ασχετος να ειναι καποιος , η κακοτεχνια στα μεταλλα , δεν μπορει να εξαφανιστει ή να κρυφτει...........

[/size]



Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #787 στις: Ιουλίου 10, 2014, 11:20 »
Νομιζω γραφοντας τα ιδια και τα ιδια τα εχουμε εμπεδωσει για καλα.
ΟΛΟΙ εχουν δικιο αναλογα πως θελεις να τα βλεπεις.
Ευτυχως για μενα λογο ηλικιας δεν αντιλαμβανομαι την κακοτεχνια που λενε.....(γαρ πρεσβυωπια) και ετσι τα ιμιτασιον τα βλεπω??  :o μια χαρα.
Τα κουμπια σε εμενα δουλευουν εξοχα.
ΑΝ εχουν αλλη κακοτεχνια οπως εχω αναφερει ,δεν γνωριζω. :dontknow:
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #788 στις: Ιουλίου 10, 2014, 11:34 »
Εχω ξαναπει οτι αν καποιος αγορασει κλωνο , θα το κανει μονο και μονο για τον οικονομικο τομεα.
Προσωπικα παντα , αυτο πιστευω.


Ειναι λοιπον αναλογα την τσεπη του καθενα το τι θα κανει και κανεις δεν εχει το δικαιωμα να τον κρινει για αυτη την κινηση.


Αφου υπαρχουν κι αυτα τα προϊοντα , ο καθενας μας εχει το δικαιωμα να διαλεξει.


Ειμαι κατα των κλωνων , δεν εχω ομως ουτε και 'γω τα λεφτα να αγορασω οτι μου αρεσει σε αυθεντικο.


Οποτε αν μου αρεσει κατι και τη στιγμη εκεινη δεν εχω τα λεφτα , αλλα θελω να το παρω , ουτε θα ρωτησω κανενα , ουτε θα σκεφτω τι θα πει καποιος.   Κουμαντο σε 'μενα κανουν οι αναγκες των παιδιων  μου και κανεις αλλος.........


Αν ειναι να μην εχουν γαλα , δεν θα παρω και τιποτα.......απλο.


Ομως οπως ειπε και ο απο πανω , το θεμα ολοι μας το εχουμε χωνεψει.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #789 στις: Ιουλίου 10, 2014, 11:43 »
Εγω παντως για το μονο λογο που ΔΕΝ  αγοραζω το πρωτοτυπο  ΔΕΝ ειναι ο οικονομικος!!
Πετρος  :thumpup:




ΞΑΝΑ  :eyesplash:
ΔΕΝ ειναι οικονομικος ο λογος που ΔΕΝ αγοραζω το πρωτοτυπο.
Πετρος  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2014, 12:31 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #790 στις: Ιουλίου 10, 2014, 12:08 »
Δεν βγάζει νόημα , πάμε πάλι...

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #791 στις: Ιουλίου 10, 2014, 12:43 »

Είμαι κάτοχος του Nemesis κλώνου από HCigar, ο ποιοτικότερος κλώνος του Nemesis με βάση τα reviews. Το είχε προσφορά ένα κατάστημα στο ebay, μαζί με 2 μπαταρίες Obtronic SX22, σε πολύ καλή τιμή και το χτύπησα. Όταν παρέλαβα και το έπιασα στα χέρια μου, ένιωσα ότι είχα κάνει και γαμπίπ τις αγορές. Πολύ καλή ποιότητα και άψογη λειτουργία. Πήρα τη flat κεφαλή (δε χρειάζομαι air control) του original και μαγνήτες για το κουμπί και το έχω κατευχαριστηθεί.


Τον ενάμιση χρόνο που ατμίζω, έχω δώσει αρκετά χρήματα στους έλληνες εμπόρους γιατί νιώθω υπερήφανος για το τι έχουν πετύχει τα τελευταία χρόνια οι έλληνες κατασκευαστές στο χώρο του Η.Τ. και θέλω να στηρίξω την ελληνική αγορά και όχι την κινέζικη. Μετά όμως από την αγορά που προανέφερα, έχω κάνει στροφή 180 μοιρών...


Μακάρι οι κατασκευαστές (όχι μόνο οι έλληνες) να βρουν τρόπους για να ρίξουν τις τιμές τους κοντά στα επίπεδα των κινέζων, έτσι ώστε, και εμείς οι πελάτες που θέλουμε να τους στηρίξουμε αλλά δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα, να το πράξουμε. Μέχρι τότε όμως, εφόσον υπάρχουν διαθέσιμες λύσεις με μικρή διαφορά στην ποιότητα/λειτουργία και μεγάλη διαφορά στη τιμή, θα κοιτάξουμε το συμφέρον μας. Μετρημένα κουκιά...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #792 στις: Ιουλίου 10, 2014, 12:53 »
Κι απ' τα λεγόμενα σου (κι από πολλων ακόμα στο φορουμ) αποδεικνύεται ότι δεν υπάρχει κόντρα μεταξύ πρωτοτύπων και κλώνων.
Αντίθετα οι κατασκευαστές των πρωτοτύπων στηριζονται οικονομικά με 1002 τρόπους από τους κλώνους κι αντιστροφα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2014, 13:08 από e-go FUN »

Αποσυνδεδεμένος Oyk152

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #793 στις: Ιουλίου 10, 2014, 17:31 »
Εχω Νemesis με 3D dripper και kick κλωνο.
Κοστος αγορας γνησιων = 130+110+40= 280 euro.
Κλωνοι = 18+9+5 = 32  euro.

Tο οτι δεν ειναι φτιαγμενοι απο χειρουργικο ατσαλι ποσος με ενδιαφερει γιατι ο ατμο και η μπαταριοθηκη (εστω και σκετο SS) ειναι το σκευος με το οποιο ατμιζω.
Τα υγρα που βαζω ειναι τα ακριβοτερα της αγορας, καθως και το συρμα με το φυτιλι καλης ποιοτητας.

Συνοψιζοντας πιστευω οτι δεν πρεπει να μας απασχολει τοσο το σκευος με το οποιο αποθηκευουμε την τροφη (μπαταριοθηκη + ατμο) οσο το τι τρωμε (υγρα) καθως και το σκευος με το οποιο τρωμε (αντισταση + φυτιλι)

..τι να το κανω αν εχω πορσελανινο πιατο αλλα τρωω κατεψυγμενο κρεας απο μπαγλαντες, προτιμω να τρωω σε πλαστικο πιατο σολωμο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2014, 17:58 από Oyk152 »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #794 στις: Ιουλίου 10, 2014, 17:48 »
( 18+9+5=32 )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342390 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541670 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1347 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios