vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #720 στις: Ιουλίου 04, 2014, 23:19 »
Magma clone .

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #721 στις: Ιουλίου 04, 2014, 23:39 »

@angelosdes
Γραψε λαθος αδερφε..  :tongue_smilie:
Για το δεν υπαρχει κλωνος που να ατμιζεται, εννοεις για τον origen συγκεκριμενα ή γενικα?


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #722 στις: Ιουλίου 04, 2014, 23:58 »
ΠΚαλά είναι νσ ξεχωρίζουμε αυτό που βάζουμε στο χέρι μας με αυτό που βάζουμε στο στομα(χι)  μας.  Όσο ατμιζα καυφουν γνήσιο όλα μέλι γάλα.  Οταν κολλησα στο ντριππινγκ και άρχισα να δοκιμάζω ότι κλωνο κυκλοφορεί άρχισαν τα όργανα. Καούρες ληγουρες μέχρι να ξυπναω στι 5 με κρύο ιδρωτα και αφορητο πονο στο στομάχι πριν 3 μέρες.  Πέρασα τεστ σκουριά ς όλους τους κλώνους ( πλύσιμο κσι στέγνωμα σε βρεγμένο χαρτί). Οι περισσότεροι τιγκα στη σκουριά.
Και πολλά άλλα παρατράγουδα.
Εφαγα πολυ σκουριά.
Εχω βγάλει φωτο απο 12 σκουριασμενους κλώνους
Θα το ανεβάσω σε ποστ μολις βρω χρονο.

Και σκέφτομαι
Αν ο Κινέζος δε βάζει ανοξείδωτο ατσάλι στη βιδα που ξέρει ότι θα το δω αργά η γρήγορα, τι μεταλα χρησιμοποιεί στον υπόλοιπο ατμοποιητη? Πως να τον εμπιστευτείς?

Πιστεύω ότι αν βρεις τον ατμοποιητη που θα κρατήσεις για 6 ως 12 μήνες πρέπει να πάρεις το γνήσιο. Ο κλώνος πρέπει να είναι ένα φτηνό τεστ νραιβ.

Στα μοντακια και λοιπά παρελκόμενα που δεν τίθεται θεμα υγείας η επιλογή είναι θεμα γούστου και τσέπης.

Αλλά στον καθημερινο ατμοποιητη όχι. Δεν αξίζει το ρίσκο.

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #723 στις: Ιουλίου 05, 2014, 00:58 »
δεν υπαρχει rda..origin αλλα origen...
δεν υπαρχει κλωνος που να ατμιζεται με τιποτα!!!!!!!!!!!!
..για μπαταριοθηκες ομως..συμφωνω οτι υπαρχουν και καλοι κλωνοι...
Δηλαδη εγω πως ατμιζω; Μηπως δεν ατμιζω αλλα και κοροιδευω τον εαυτο μου; Τετοιες υπερβολες βλεπω και απορω ωρες ωρες. Τοσος κοσμος ατμιζει με κλωνους και ουτε σκουριες εχει αλλα και καλα ατμιζει. Στο κατω κατω δεν ειναι καμια επιστημη η αντιγραφη ενος απλου ντριπερ. Εκτος και να νομιζεις οτι το γνησιο εχει το μαγικο αγγιγμα.  Δερεκοπουλε, δεν ξερω για ολα τα μοντελα του Gus, μπορει αν ειναι με το σλιμ διακοπτη και να ανεβαινει η τιμη για αυοτ το λογο; Ιδεα δεν εχω αλλα τοσα λευτα δεν θα εδινα ουτε για Gus . ΤΟ θεμα ομως ειναι οτι παιρνεις Gus και με 75 ευρω, και αποδιδει και εχει και καλη ποιοτητα κατασκευης. ΤΟ οτι η ατμομηχανη πουλαει τοσο ακριβα προβλημα δικο της ειναι και οχι δικο μου. Απλα θα παρω κλωνο νεμεσις και γνησια Gus  ;)
Nickgr, αν τα καταφερες να εχεις 12 στα 12 αποτυχια μαλλον δνε φταιει ο κινεζος.... Μηπως δεν το εψαξες και πολυ καλα; Αποκλειεται να μην υπηρχαν reviews που να ελεγαν για σκουρια...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #724 στις: Ιουλίου 05, 2014, 01:26 »
....
Εχω βγάλει φωτο απο 12 σκουριασμενους κλώνους
Θα το ανεβάσω σε ποστ μολις βρω χρονο.
...............
Θα βάλω παρακολούθηση λοιπόν για να ποστάρω 13 κλώνους που δεν έχουν σκουριάσει. Και δεκατέσσερις spheroid με κομμένα καλώδια.. Δηλαδή δε ενδιαφέρεται κανείς να κρατήσει μία ελάχιστη σοβαρότητα σε αυτό το νήμα..; Υπάρχουν κλώνοι που σκουριάζουν, όπως έχεις πει και σε άλλο(/άλλα) νήμα(/νήματα), και δε θυμάμαι να συμφώνησε κι εκεί κάποιος στα στατιστικά σου. Όπως και νά'χει, κατά την ταπεινή μου άποψη δεν είναι θέμα απόδειξης φωτογραφίας ή όχι, ειδικά στους κλώνους που έχουν και το λογότυπο, μέχρι και γνήσιοι θα μπορούσαν να ήταν! Πάτησα rusted kayfun στο google και μου έβγαλε άπειρες σελίδες από εικόνες, τι αποδεικνύει αυτό; Αν τώρα θέλετε να το κανιβαλλίσετε εγώ πάω πάσο, θα βάλω κι εκείνο το βιντεάκι μου με τα γνήσια που δείχνω το λιωμένο μονωτικό.

Κλείνοντας, για το αν ατμίζονται ή όχι, έχω βρει την χαρά μου εδώ και μήνες (έχοντας παραμερίσει γνήσιούς μου) με omega κλώνο. Και ατμίζεται ακόμα, τι να σας πω τώρα, πιθανότατα ο πιο γευστικός ντουμανιάρικος που έχω δοκιμάσει. 30 Watt, πολύ πλύσιμο, και δεν έχει βγάλει τίποτις (τόσο που πήρα και δεύτερον..). Κι αν δεν μπορώ να συγκρίνω την ποιότητα κατασκευής μιας και δεν έχω (και ούτε και βγαίνει για να πάρω) τον γνήσιο, μπορώ να πω πως έχει μια πινελιά παραπάνω, που είναι οι τρύπες για τα σύρματα.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #725 στις: Ιουλίου 05, 2014, 01:33 »
Kαλο θα ειναι να πεις απο που τα πηρες για νας μας προφυλαξεις.
Επισης νομιζω οτι πρεπει να τα εκανες επιστροφη ζητωντας τα χρηματα σου πισω και επιπλεον ψυχικη οδυνη για την ζημια που επαθες.
Το ΦΟΡΟΥΜ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ να μαθαινουμε απο ΠΡΩΤΟ χερι τυχων αστοχιες υλικων και οχι μονον.....
Καλο λοιπον θα ειναι να  πεις απο που τα πηρες και τις ημερομηνιες για να τσεκαρουμε τις παρτιδες.
Απο Ελλαδα απ εξω? δεν μας λες .
Τι ποσοστο αστοχιας ειχες 100% ?
Κατι δεν παει καλα. :hmmm:
Πετρος   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #726 στις: Ιουλίου 05, 2014, 01:48 »
12 στα 20 περίπου θα έλεγα.
Εχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι στατιστικά 1 στους 3 κλώνους (της φαστεκ) δουλεύει. 2 στους 3 πάνε κουβα σαν ξυνισμενα ληγμένα υγρά.

Το βλέπω σα χόμπι, δε με πολυχαλαει,καπνιζα και 3 πακέτα μαλμπορο τη μερα οπότε ούτε τα λεφτά κλαίω.

Αλλα είναι το γ@#ώτο.

Ειχα 3 βδομάδες στο σπίτι τον "καλο"  καυφουν λιτε της φαστεκ αυτο που έχει και νανοκιτ.

Βαριόμουνα να τον σνοιξω μιας και εχω δοκιμάσει μέχρι τωρα καμια 10 κλώνους καυφουν.

Χθες δεν είχα τι να κανω. Τον έλυσα τον έβρασα σε γάλα τον έβαλα μισή ώρα σε υπερηχο.

Οταν πηγα να το δεσω διαπιστωσα οτι στη μια σπο τις 2 τρύπες που βιδωνουβ οι βίδες για την αντίσταση δεν ειχε σπείρωμα, ηταν σκετη τρύπα! !! Δεν μπορουσες νσ βιδώσεις βιδα.

Εμένα στα τέτοια μου, για πλάκα τον αγορασα  Αν ήταν όμως κανένα παιδάκι που τον περίμενε πως και πως δυο μήνες, δεν θσ ήταν σκότωμα?

Έχει και εταιρίες που (  απ οτι λέγεται) κάνουν αξιοπρεπείς κλώνους. Σήμερα δοκιμάζω ένα atomic της eh pro που μαμαει και δέρνει. Αλλά αν αποφασισω να παμε για γάμο δεν το ρισκάρω, θα παρω το γνήσιο φιλε.

Για να λέμε και του στραβού το δικαιο σε ατμοποιητες ποιο πολυ εχω κλάψει 2-3 πολυδιαφημισμενες γνήσιες πατάτες που είναι γύρω στο κατοσταρικο  (μεταξυ των οποίων και ελληνικές) παρα τους 30 40 κλώνους που στοιχισαν συνολικά λιγότερα λεφτά.

Το συμπέρασμα μου στους ατμοποιητες είναι: Δοκιμάζουμε τον κλωνο και αν μας αρέσει περνουμε το γνήσιο.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #727 στις: Ιουλίου 05, 2014, 02:03 »
12/20 αποτυχια?
Μηπως να εκανες κανα ευχελαιο?? (χιουμορ καθαρα.. ) :thumpup: :thumpup:


Εχει μια βαση αυτο που λες, να δοκιμασεις κλωνο & μετα γνησιο αν θες.
Αναλογα τι ζηταει ο καθενας.


Για τις βιδες τωρα, υπαρχει λυση. Αγοραζεις τις γνησιες (νομιζω 3ευρω μαζι με o-rings)
κ εισαι κομπλε.


Κ επισης οπως αναφερεις, δεν ειναι κ ολοι οι γνησιοι οι super duper ατμοποιητες. Ασχετως εαν εχουν
καλα υλικα κατασκευης ή εχεις υποστηριξη κτλ κτλ..


Προσωπικα, οπως ανεφερα κ πιο πανω, εχω στο ματι τουλαχιστον 5-6 rda που θελω να παρω.
Το ιδανικο θα ηταν να τους δοκιμασω πρωτα απο κανα γνωστο, αλλα δυστυχως δεν εχω πολλους γνωστους/φιλους
ατμιστες. Τουλαχιστον αυτοι που ξερω δεν εχουν αυτα που θελω να δοκιμασω..


Απο την αλλη, δεν εχω κ την οικονομικη δυνατοτητα να τους αγορασω ολους γνησιους.
Και απο το να παρω 1 γνησιο που δε ξερω εαν μου αρεσει, θα προτιμησω να παρω κ τους 5-6 (αντε 2-3)
κλωνους (ψαγμενους ομως) κ να μεινω με αυτους ακομη κ εαν ειμαι ικανοποιημενος.


Αλλωστε παντα θα ισχυει το περι ορεξεως.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #728 στις: Ιουλίου 05, 2014, 02:14 »
Ολοι οι ντριπερ με πολυγωνο αλεν κλειδί και σχεδον όλοι οι ρουσιαν καυφουν που εχουν ρύθμιση αέρα με αλεν κλειδί σκουριαζουν.

Αν αφήσεις οποιαδήποτε τέτοια μαυρη αλεν βιδα σε βρεγμένη χαρτοπετσέτα το βράδυ το πρωί θα δεις γύρω γύρω της κατι που μοιάζει με μυγοσκατα γίγας.

Και αυτές οι βίδες δεν βρίσκονται εύκολα.
Μια καλή αρχη αν κάποιος επιμένει στους κλώνους είναι να αποφεύγει ατμοποιητες με πολυγωνες αλεν βιδες.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #729 στις: Ιουλίου 05, 2014, 02:41 »
Διαβαζω αυτό το νήμα μηνες τώρα και μα το θεο δε βρίσκω το νόημα ύπαρξης του. Τι ακριβως προσπαθει να κερδίσει η κάθε "πλευρα"; Να πείσει τους " αντιφρονούντες" οτι δεν έχουν δίκιο. Δεν πρόκειται να γίνει. Ο καθένας έχει την άποψη του περί κλώνων και αυθεντικών προιοντων, ξέρει τα θετικά και τα αρνητικά του καθενός και έχει αποφασίσει προς ποια κατευθυνση θα κινηθεί.
Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατί κάποιοι μαχεστε και υποστηρίζετε τα ελληνικά καταστήματα και τα mods και επισκευάσιμους που έχουν κατασκευάσει και προσπαθείτε να πεισετε τους υπολοιπους να αγοράζουν τα αυθεντικά κι όχι τους κλώνους τους. Τι κέρδος έχετε εσεις απο αυτο; Αν εσείς αγοραζετε το αυθεντικό ελληνικό ή μη mod που επιθυμειτε τι σας ενοχλεί τι θα αγοράσει ο γειτονας;
Την ίδια απορία έχω και γι' αυτους που επιλέγουν να αγοράσουν κλώνους. Εχετε ζυγίσει τα πραγματα κι αποφασίσατε να αγορασετε τον κλώνο ενος μηχανικού mod. Τέλεια. Δικαίωμα σας. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί να προσπαθείτε να αποδειξετε οτι είναι εξίσου καλό με το αυθεντικό. Αν είναι για εσας, αυτό δε μετράει; Γιατί ασχοληστε με τον καθένα που προσπαθει να το βγάλει άχρηστο ενω εσείς θεωρείτε οτι δεν είναι;
Δεν καταλαβαίνω γιατί να φανατιζεται κάποιος για την αγορά ενος αυθεντικού ή μη προϊόντος απο τη στιγμη που δεν είναι ο ίδιος ο έμπορος/κατασκευαστής του.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #730 στις: Ιουλίου 05, 2014, 02:56 »
Οντως, το νημα ειναι ενας φαυλος κυκλος.
Μια λουπα που δεν προκειται να οδηγησει σε εξοδο..  :tongue_smilie:
Δεν πιστευω οτι προσπαθει η μια μερια να πεισει την αλλη για κατι.
Κουβεντα να γινεται.. Ανταλλαγη αποψεων & επιχειρηματων.


Ετσι το βλεπω εγω παντως.


Στην τελικη οπως πολυ σωστα ειπες, ο καθενας ξερει τι δρομο θα ακολουθησει..

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #731 στις: Ιουλίου 05, 2014, 03:22 »
Ίσως πρέπει να αλλάξουν οι κατευθύνσεις.
Στη βιολογία κλώνος = πιστό αντίγραφο.
Το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι δεν ενημερώνεται για τα αντισώματα των νέων ιών (στην περίπτωσή μας, δεν ενημερώνεται για τις εξελίξεις στο χώρο του ΗΤ, κάτι που σαφώς αφορά και το πρωτότυπο).

Και δυο δικοί μου πρόχειροι όροι:

Ψευδοαντίγραφο = πιστό αντίγραφο (στο μάτι), αλλά με πιο φθηνά υλικά, για όλους τους λόγους που έχουν αναφερθεί στο νήμα.

Απόγονος = Ναι μεν αντίγραφο, ίσως όχι με τα ίδια ακριβώς υλικά, αλλά έχει φέρει βελτίωση στο...

Μην ξεχνάμε ότι αν, σε οποιοδήποτε θέμα, δεν υπήρχε η γνώση των παλιότερων, οι νέες καινοτομίες δεν θα μπορούσαν να υπάρξουν.
Φαίνεται άσχετο, αλλά αν δεν είχε εφευρεθεί ο τροχός δεν θα υπήρχε τυπογραφία.

Αν θέλουμε την πρόοδο του ΗΤ, που είναι ακόμα στα σπάργανά του, δεν πρέπει να μας νοιάζει μόνο το οικονομικό (που κυριαρχεί λόγω συγκυρίας, δυστυχώς) αλλά και η αντιγραφή με σκοπό τη βελτίωση.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #732 στις: Ιουλίου 05, 2014, 09:46 »
Tην FAST  ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΗΡΑ(πριν 3 μηνες) τσεκαρα την αξιοπιστια της σε ολους τους τομεις.
Εφ οσον τα στανταρ της με καλυπταν ξανα παραγγειλα.
Εσυ 30-40 τεμαχια που τα μισα και πανω σκουριαζουν η εχουν και αλλα προβληματα και συνεχιζες  μεχρι προτινος να αγοραζεις?
Εκτος αν εχεις αγορασει και απο Ελλαδα και δεν θελεις να εκθεσεις προσωπα και πραγματα.
Πετρος  :thumpup:

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #733 στις: Ιουλίου 05, 2014, 10:23 »
Διαβαζω αυτό το νήμα μηνες τώρα και μα το θεο δε βρίσκω το νόημα ύπαρξης του. Τι ακριβως προσπαθει να κερδίσει η κάθε "πλευρα"; Να πείσει τους " αντιφρονούντες" οτι δεν έχουν δίκιο. Δεν πρόκειται να γίνει. Ο καθένας έχει την άποψη του περί κλώνων και αυθεντικών προιοντων, ξέρει τα θετικά και τα αρνητικά του καθενός και έχει αποφασίσει προς ποια κατευθυνση θα κινηθεί.
Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατί κάποιοι μαχεστε και υποστηρίζετε τα ελληνικά καταστήματα και τα mods και επισκευάσιμους που έχουν κατασκευάσει και προσπαθείτε να πεισετε τους υπολοιπους να αγοράζουν τα αυθεντικά κι όχι τους κλώνους τους. Τι κέρδος έχετε εσεις απο αυτο; Αν εσείς αγοραζετε το αυθεντικό ελληνικό ή μη mod που επιθυμειτε τι σας ενοχλεί τι θα αγοράσει ο γειτονας;
Την ίδια απορία έχω και γι' αυτους που επιλέγουν να αγοράσουν κλώνους. Εχετε ζυγίσει τα πραγματα κι αποφασίσατε να αγορασετε τον κλώνο ενος μηχανικού mod. Τέλεια. Δικαίωμα σας. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί να προσπαθείτε να αποδειξετε οτι είναι εξίσου καλό με το αυθεντικό. Αν είναι για εσας, αυτό δε μετράει; Γιατί ασχοληστε με τον καθένα που προσπαθει να το βγάλει άχρηστο ενω εσείς θεωρείτε οτι δεν είναι;
Δεν καταλαβαίνω γιατί να φανατιζεται κάποιος για την αγορά ενος αυθεντικού ή μη προϊόντος απο τη στιγμη που δεν είναι ο ίδιος ο έμπορος/κατασκευαστής του.
Το θεμα δεν ειναι να πεισουμε κανεναν για τιποτα. Το θεμα ειναι να λεμε πραγματα που γνωριζουμε για να μαθαινουν και οι υπολοιποι. Εγω δεν υπερασπιζομαι ουτε κλωνους ουτε γνησια, απλα δεν μου αρεσει να κατηγορω χωρις λογο ενα προιον. Ενας νεος ατμιστης δεν πρεπει να ξερει τι ειναι οι κλωνοι και τι τα γνησια; Για αυτο και υπαρχει το θεμα. Αν δω οτι ο κλωνος τριντεντ που εχω βγαλει προβλημα (και εχει βγαλει ενα ψιλοπροβληματακι με τον θετικο πολο, προβλημα που βγαζει και ο οριτζιναλ), δεν πρεπει να το πω ωστε να το γνωριζουν και οι υπολοιποι;
Το προβλημα ξεκιναει απο ατομα που ισχυριζονται με τελειως απολυτο τροπο οτι μια ολοκληρη κατηγορια προιοντων, ειτε κλωνοι ειτε οριτζιναλ, ειναι για πεταμα, κατι που απλα δεν ισχυει.
Nickgr, τωρα μιλας σωστα. Σου ετυχε μεγαλος αριθμος κακων κλωνων και αυτο το καταλαβαινω. Αυτο που εχω δει εγω, οταν καποιος αγοραζει απο φαστεκ, ειναι οτι ΔΕΝ πρεπει να αγορασεις αυτο που σου αρεσει αλλα αυοτ που εχει τις καλυτερες κριτικες.... Με λιγα λογια αν πρεπει να προτεινω μηχανικο μοντ αοπ φαστεκ θα προτεινω οτ πολυ 4 μοντακια, και απο ντριπερς το πολυ 5.... Ειναι μικρος ο αριθμος σε σχεση με την γκαμα που προσφερει το καταστημα, αλλα ξερω οτι με τα συγκεκριμενα δεν θα εχει κανενας προβλημα. (και σοβαρα τωρα, οποιος θελει φτηνο και καλο μηχανικο το launcher και ο κλωνος νεμεσις ειναι μονοδρομος).

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #734 στις: Ιουλίου 05, 2014, 11:54 »

Εσυ 30-40 τεμαχια που τα μισα και πανω σκουριαζουν η εχουν και αλλα προβληματα και συνεχιζες  μεχρι προτινος να αγοραζεις?
Εκτος αν εχεις αγορασει και απο Ελλαδα και δεν θελεις να εκθεσεις προσωπα και πραγματα.
Πετρος  :thumpup:

Φίλε TSARLY  εγω ξεκίνησα το ατμισμα πριν 4 μηνες με καυφουν λιτε γνήσιο.
Κάποιο συνάδερφοι στη δουλειά θελανε να δοκιμασουν και αυτοί και ετσι αρχισαν οι κλωνοι.

Ο πρώτος απο ελληνικό μαγαζι είχε  σκουριασμενη καμπάνα.  Εχω σχετικό ποστ.  Μετά σρχισαν να έρχονται οι Κινέζοι.  Ενασ εσταζε ο άλλος υποτροφοδοσια ο άλλος ελαττωματικος και παει λέγοντας.

Ολοι ξενέρωσαν,  κανενας από αυτούς δεν έγινε ατμιστης. Εγω πριν 4 μηνες λαχανιαζα για να δεσω τα κορδόνια μου και τώρα ανέβενω στον εκτο απο τις σκάλες για πλάκα. Αν ξεκινούσα το ατμισμα με σκαρτο κλωνο μάλλον θα λαχανιαζα ακόμα.
Για αυτό υπερασπιζομαι το γνήσιο τουλάχιστον για το νέο ατμιστη.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592130 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios