vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει σαν επιλογή αλλά εγώ θα ψηφίσω την Ιθάκη.είναι ο πρώτος μου επισκευασιμος.χωρίς καμια προηγουμενη εμπειρία με επισκευασιμους, μου την δειξανε μια φορα και αυτό ηταν!!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Προστεθηκαν Ithaka και Diver, αν υπαρχει και καποιος αλλος που πρεπει να προστεθει μπορειτε να το αναφερετε  ;)

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Στο νουμερο ενα εχω τον dripper για δυο λογους
βαζεις μια ετοιμη αντισταση και δεν εχεις να κανεις με τροφοδοσια κατι που συμβαινει στον κιλερ(ενω εχει τις ιδιες ετοιμες αντιστασεις)
Σαν δευτερο εχω τον α2 κλασικ ο λογος οτι χρησημοποιει ενα συρμα που τον στηνει και κουλος  :laugh1: αλλα εχει την δυσκολια του να φτιαξεις το σερα και να δουλευει σωστα(ουτε να γεμιζει με 5 σταγονες αλλα και να κατεβαζει ολο το υγρο μεχρι τελευταιας σταγονας απο το πιπακι...)ενοειτε και ολους τους σερα χωρις κεραμικο τους εχω σε αυτην την κατηγορια..

Η τριτη μου ψηφος θα πηγαινε στον rsst αν υπηρχε στην λιστα που τον θεωρω τον πιο ευκολο απο τους μεσατους.

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
μακράν ο Spheroid :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Μετά από νεώτερες προσπάθειες με επισκευάσιμους, συνεχίζω να πιστεύω ότι δύο ατμοποιητές είναι οι ευκολότεροι για έναν αρχάριο... ο Omikron/Eternity και ο Α7.
Ο αρχάριος πρέπει να ξεκινήσει με dripping, όπου το θέμα τροφοδοσία απλά δεν υπάρχει και να επικεντρωθεί έτσι στο στήσιμο της αντίστασης. Και οι δύο έχουν εύκολο στήσιμο, δεν χρειάζονται μηδενικό σύρμα και παίζουν καλά....
Τους ατμοποιητες με απορροφητικό υλικό ποτέ δεν τους συμπάθησα γιατί έχουν πολύ μεγάλο θέμα με τις αλλαγές γεύσης.
Εναλλακτικά μπορεί κάποιος να ξεκινήσει με genesis. Οι genesis είναι ένας ξεχωριστός δρόμος, δεν είναι προυπόθεση η εμπειρία με φιτιλάτο. Ενας εμπειρος με τους φιτιλάτους έλαχιστα διαφέρει με έναν απολύτως αρχάριο σε ότι αφορά την εμπλοκή του με genesis. Νομίζω ότι ο RSST είναι ένας από τους πιο εύκολους genesis.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Ο νέος ατμιστής πρέπει πρώτα απ' όλα να είναι συνειδητοποιημένος στο που πάει να μπλέξει.

Αν έρθει η ώρα για επισκευάσιμο θα πάρει ότι νομίζει και θα τον καταφέρει σίγουρα

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Προστεθηκαν Ithaka και Diver, αν υπαρχει και καποιος αλλος που πρεπει να προστεθει μπορειτε να το αναφερετε  ;)

O RSST που είναι και κατά την γνώμη μου μκράν ο ευκολότερος τουλάχιστον από τους genesis.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Α7 δαγκωτό  ;D
Φθηνός , SS ,σύρμα μόνο με αντίσταση , τροφοδοσία κατά βούληση .
Με ένα VV , ούτε καν τι αντίσταση βγήκε δεν σε ενδιαφέρει .

ET Vision . Δεν πιστευω να υπαρχει πιο ευκολος στο σετάρισμα, έχει και ετοιμη φυτιλοαντίσταση σε παρά πολύ χαμηλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Εγω θα πω τον Οδυσσεα γιατι εχει και αρκετο χωρο να δουλεψεις οποτε γινεται το σεταρισμα πιο ευκολο ;)

Αποσυνδεδεμένος maragos7

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απο οσους εχω δοκιμασει ο α7 ειναι ο πιο ευκολος.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ο RSST ειναι αρκετα ευκολος στο στησιμο για εναν νεο λογω το χωρου που εχεις για να τον στησεις και τις σωστες αποστασεις κεντρικου πολου-τρυπας mesh.
Ακομα ευκολοτερος στο στησιμο ειναι ο Cobra, αλλα πιστευω η τιμη του ειναι απαγορευτικη για πρωτο επισκευασιμο που ακομα ψαχνεσαι αν σου κανει το "αθλημα" ή οχι.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Κάποιους τους έχω δοκιμάσει, κάποιους τους ξέρω, και κάποιους άλλους τους ακούω πρώτη φορά. Από όσα ξέρω βάζω τον Igo L όπου τον έχω δοκιμάσει κι όλας.
Αν και όσο κι αν δεν υπάρχει και μάλλον δε θα προστεθεί, θα έβαζα vivi nova. Το πιο εύκολο στήσιμο ever!

(Iatty;;! Ο πιο εύκολος για τον νέο ατμιστή; Στους έμπειρους είναι δηλαδή που δυσκολεύει μάλλον..)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Α2 classic για αρχη.Αν κατσεις στους επι/μους,συμαινει οτι γουσταρεις.Αρα ειναι ολα ευκολα

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Steam Machine σοκολατάκι για πολύ ατμό και γεύση που μπορεί να κράτηση ένα νέο στο θέμα
 :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507307 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1104 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4000 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem