vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, Silisav, dallaskdp, Milarepa, Blackwolf, Tem

Twitter

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:34 »
Γενικα δεν εχω κανενα προβλημα και κανω τις ατμοτζουρες μου χωρις να υπολογιζω διαφορα ανοητα

σχολια που ακουω κατα καιρους αλλωστε ειμαι συνηθισμενος σε αυτα  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

και ποτε δεν εχω νοιωσει αβολα :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:




Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:46 »
Περίπου μια βδομάδα+ ατμιστής.

Γενικώς είμαι άνθρωπος διακριτικός και αφενός δεν προκαλώ αλλά και αφετέρου δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία στα ενδεχόμενα σχόλια τρίτων. Πήγα λοιπόν δύο φορές για ένα σύντομο καφέ μόνος με τον ατμό μου και μάζεψα περίεργα βλέμματα αρκετά.

Σε δύο καφέδες που πήγα με φίλους δυστυχώς "ντράπηκα" και δεν το πήρα μαζί. Και πήρα πακέτο και σιχαινόμουν την γεύση και τον εαυτό μου αλλά ήθελα την νικοτίνη. Δεν μπορώ να εξηγήσω αυτό το "ντράπηκα" ρε γμτ. Σαν να θεωρούσα δεδομένο ότι θα με "κοροϊδέψουν" (μη καπνιστές οι φίλοι) για τη νέα συνήθεια.

Ίσως να φταίει και το ευμεγέθες του eVic ίσως και όχι. Δεν ξέρω. Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να αγνοήσει τους τρίτους και να κάνει αυτό που του αρέσει και "πρέπει" (για την υγεία) αλλά το έχω καταφέρει προς το παρόν μόνο στο σπίτι μου και στο αυτοκίνητο. Όχι σε παρέα.

Θα το παλέψω.


Σε καταλαβαινω απολυτα... Και εγω νιωθω πολυ αμηχανα σε δημοσιους χωρους.. Ειδικα σε μπαρακια κλπ προτιμω να χαρμανιασω ή να μη παω.. Μαλλον θα ενιωθα πιο ανετα με κατι πιο διακριτικο απο το vamo που εχω, οπως ενα μηχανικο μοντακι των 6-6,5 cm..



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 12, 2013, 01:03 »
Το θεωρω απολυτα λογικο να νιωθετε ετσι τον πρωτο καιρο.
Παντα το διαφορετικο τραβαει τα βλεμματα κι αν δεν ειστε ατομα που σας αρεσει να προκαλειτε τοτε θα νιωθετε λιγο αμηχανα.
Με τον καιρο θα σταματησει αυτη η αμηχανια γιατι αφενος οι φιλοι και γνωστοι θα μαθουν τι εστι η.τ.
και αφετερου θα σταματησετε να νοιαζεστε για τις επικριτικες αποψεις των καπνιστων.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 12, 2013, 08:43 »
Aμηχανα εχω αισθανει καποιες φορες στην ατμιστικη μου ζωη,ντροπη ομως ποτε.
Πιστευω οτι οσο πληθαινουν οι πληροφοριες σχετικα με το η.τ.,τοσο θα μειωνονται και οι σχολιασμοι και οι αντιδρασεις πασης φυσης.
Ολοι οι καπνιστες λιγο πολυ θελουν να απαλαγουν απο το κ.τ.,απλα θελουν να μαθουν περισσοτερα γυρω απο το ατμισμα...
(ξερετε τι εχουμε ακουσει κατα καιρους)..


Αυτο που κανω εγω,ειναι οπου και να παω το πρωτο πραγμα που ακουμπαω στο τραπεζι ειναι το η.τ. μου,ετσι ολα τελειωνουν εκει...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 12, 2013, 13:11 »



Σε καταλαβαινω απολυτα... Και εγω νιωθω πολυ αμηχανα σε δημοσιους χωρους.. Ειδικα σε μπαρακια κλπ προτιμω να χαρμανιασω ή να μη παω.. Μαλλον θα ενιωθα πιο ανετα με κατι πιο διακριτικο απο το vamo που εχω, οπως ενα μηχανικο μοντακι των 6-6,5 cm..

@ Prof

Όταν κάνουμε μια επιλογή καλό είναι να την στηρίζουμε κ να μην ντρεπόμαστε ούτε να νιώθουμε αμήχανα για αυτήν!
Οι επιλογές μας εξάλλου είμαστε ΕΜΕΙΣ;)

Για ποιόν λόγο να ντραπώ που ατμίζω όταν αυτό το η.τ. είναι η αιτία που εγώ σήμερα χαμογελάω κ νιώθω πολύ καλά ?
Κ αμήχανα να νιώσω γιατί ? Επειδή έκανα μια ξεχωριστή (για μένα ) επιλογή όταν όλοι οι άλλοι (δλδ οι περισσότεροι) επιλέγουν τον σίγουρο καρκίνο?

Είναι πολύ καλύτερα να ξεχωρίζεις για μια σου καλή επιλογή κ ας μην είναι "αποδεκτή" από αυτούς που δεν έχουν την δύναμη να κάνουν βήμα
πέρα από την συνήθεια τους!


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 12, 2013, 13:27 »
Εγω παντα αισθανομαι περιφανεια με το η.τ. Για διακριτικοτητα βεβαια παντα υπαρχει πανω μου μια 650αρα ego και ο evod, εκτος απο τα ¨βαρια εργαλεια"... ;)

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 12, 2013, 13:27 »
Ποτέ δεν ένιωσα άσχημα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, και με το Vamo, φροντίζω να το κρατάω χαμηλά και όχι κρυμμένο μέσα στη χούφτα μου για να φαίνεται καλά.... ;)


Χαίρομε επίσης, που βλέπω  ατμιστές παντού και πόσο σε μία μικρή πόλη όπως είναι η Καβάλα... :)


                                                                                                                              ΑτμίΖΩ

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 12, 2013, 13:42 »
ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 12, 2013, 14:53 »
Τα συναισθήματα, οι αισθήσεις γενικότερα, έρχονται σε όλους ανεξαίρετα, σε -συγχωρέστε μου τον περιφραστικό όρο- ποσοστά. και όχι σε κάποια απόλυτης μορφής αίσθηση που είναι ίδια σε όλους ..


 
Ε, ο καθένας το βιώνει κάπου ενδιάμεσα από τα δύο άκρα, ανάλογα τη χαρακτήρα και τις ευαισθησίες, πιο πολύ ή πιο λίγο.

Προσωπικά, νοιώθω πάντα αμηχανία, ντροπή ή κάποιο ανασφαλές συναίσθημα σε κάποιο ποσοστό, αλλά τείνει να μειώνεται όσο συνηθίζω τη νέα κατάσταση. Πάντα με κλαρίνο!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 12, 2013, 15:12 »
παιδια λογικα στους περισσότερους μας λενε για το μεγεθος και τι ειναι αυτο το εργαλειο που κουβαλας .εχω βρει μια απαντηση αφου ειμαι αγορακι και το να μου λενε οτι κουβαλαω μεγαλο εργαλείο ειναι τιμη μου ;) οπότε συνήθως το παω καπως ετσι .παλιότερα εμπαινα στην διαδικασία να εξηγω και να κανω τον αντιπρόσωπο  :eyesplash: πλεον κανω μονο χαβαλε  :thumpup: .νομιζω θα ηταν ωραιο να ανοιξουμε ενα θεμα η ακομα και εδω να πουμε ορισμενεσ πληρωμένες απαντησεις που δίνουμε κατα κερους.τωρα οσον αφορα τους γυρω μας οκ εχει να κανει με τον καθε ενα απο εμας ξεχωριστα σαν ψυχοσύνθεση πως αντιλαμβανόσαστε τα πράγματα

Οδησσεύς μαζι με προβαρι και προέκταση για 18650

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 12, 2013, 15:23 »
Κραταω vamo με epsilon xl.στα σχολια του τυπου "καλα τι φουγαρο ειναι αυτο" "τιποτα μεγαλυτερο δεν εβρισκες" "σου αρεσουν τα μεγαλα" απλα τους κοιταζω σιωπηλα.ειμαι 2.10 και ζυγιζω 120 κιλα.μια ματια σου μονο φτανει που λεει και ο αηδος.
Μονο περηφανια νιωθω για το τσιγαρο μου.ντροπη να νιωθουν αυτοι που βρωμανε τσιγαριλα και λενε τετοιες αηδιες

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 12, 2013, 16:05 »
Τις περισσότερες φορές ξεκινάω εγώ το πείραγμα με σχόλια του τύπου <<έφερα και τη φλογέρα, να πούμε κανά τραγουδάκι>>, βλέπετε το evic + protank μόνο διακριτικό δε το λες  :)) , έτσι και έχω το πάνω χέρι μια κ ο αυτοσαρκασμός είναι κάτι που δε το περιμένουν πολλοί  :confused1:  ,,αφετέρου εκεί που όλοι είναι έτοιμοι για χαβαλέ αυτομάτως το γυρνάνε στο ενδιαφέρων αφού βλέπουνε οτι δε χαμπαριάζω από δούλεμα  :thumpup:


Άσε που το έχω και κρεμασμένο <<κολιέ>> να φαίνεται και όταν δεν ατμίζω  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2013, 16:10 από alkaz77 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 12, 2013, 16:11 »
με την άνεση μου κάνω τους άλλους να αισθάνονται αμήχανα να με ρωτήσουν
τι είναι αυτό
και αν κάνει δουλειά

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 12, 2013, 17:27 »
εγω να δεις σημερα,πηγα για καφε με το κενουριο μου πεχνηδακι τοcorolla rider με μια μπαταρια 18650 και ατμο τον cobra 8) 8) 8) 
μου φερνη λιπον τον καφε το ειχα πανο στο τραπεζη ορθιο το κηταζη και μου πεει ειρονηκα ρεση τηνε αυτο το πραγμα κλοπ μου λεει ;D ;D ;D  οχη βρε δονητης ειναι του απανταο ;D ;D ;D ;D  ετση του εκοψα τον βυχα ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:07 »
Ποτε!!!!!!!!!!Και ουτε πρόκειται να τους κάνω την χαρη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8824 1114906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 23:22
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823724 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154441 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243465 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem