vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 5 χρήστες
chrismet, steft, Barbapaidi, lounik, lagoudakis

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2010, 12:05 »
τον αντίστοιχο ατμοποιητή του R-Evo απο το Esmoke.gr τον έχει δοκιμάσει κανείς ?

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2010, 12:23 »
τον αντίστοιχο ατμοποιητή του R-Evo απο το Esmoke.gr τον έχει δοκιμάσει κανείς ?

Σέ τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, με ενημέρωσε οτι είναι τελείως καινούργιο προιόν, και δεν ταιριάζει στα ε-τσιγάρα της αγοράς..   Ούτε κάν στα δικά του evo..
Αγοράζεις αναγκαστικά το "πακέτο".
Μάλλον θέλει ψάξιμο το θέμα απο κάποιον έμπειρο στο θέμα..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2010, 17:50 »
Σέ τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, με ενημέρωσε οτι είναι τελείως καινούργιο προιόν, και δεν ταιριάζει στα ε-τσιγάρα της αγοράς..   Ούτε κάν στα δικά του evo..
Αγοράζεις αναγκαστικά το "πακέτο".
Μάλλον θέλει ψάξιμο το θέμα απο κάποιον έμπειρο στο θέμα..
έχω την αίσθηση ότι είναι ίδιος με τον exelixis  ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2010, 10:54 »
...είμαι πλέον στην 9η αμπούλα και το χτύπημα αφού υποχώρησε στις 3-4 πρώτες αμπούλες, έχει (προς το παρόν) σταθεροποιηθεί σε ένα (σχεδόν) ικανοποιητικό επίπεδο.
Δεν λέω οτι μπορώ αποκλειστικά να χρησιμοποιώ το exelixis, πλέον ατμίζω και με τον αγαπημένο 510.
Πάντως το αντέχω ακόμα και περιμένω κι εγώ τη 2η έκδοσή του  ;)
Ευχάριστο είναι το γεγονός οτι δεν έχει παρουσιάσει καμία διαρροή  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 15:12 »
Πιστεύω οτι πρέπει να δίνουμε σε κάθε προϊόν χρόνο, ειδικότερα όσον αφορά τους ατμ, για να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας  :)
Να πω κι εγώ με τη σειρά μου, μετά από 1 μήνα χρήσης του exelixis (τελευταία περισσοτερο περιστασιακά για ευκολία) τα εξής:
Παρόλο που μου έτυχε "καλό κομάτι" που λέμε, τις 2 τελευταίες εβδομάδες το χτύπημα είναι πολύ μικρότερο απ ότι αρχικά. Για να την 'ακούσω' πλέον, πρέπει να χρησιμοποιώ pg στα 36mg, πράγμα που δεν θέλω βέβαια για σταθερή χρήση.
Το exelixis 1 κατά τη γνώμη μου, έδειξε το δρόμο για κάτι καλύτερο, πάνω σε αυτή τη λογική κατασκευής ατμοποιητών.
Παρέμεινε μετά από 1 μήνα η εξαιρετική του στεγανότητα και η ικανοποιητική αυτονομία και το γεγονός οτι ακόμα λειτουργεί  :)
Από αυτά που διαβάζω έως τώρα ΚΑΙ ο exelixis 2 όμως, απέχει από το να χαρακτηριστεί εξαιρετικός.
Πάντως κάποια στιγμή θα έρθει και ένα προϊόν το οποίο θα είναι σε πολύ καλά στάνταρ. Είμαι βέβαιος.
Απλά, λίγο υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 10:55 »
μολις τον δοκιμασα, αναμονη 15', 2 τζουρες και ειναι νεκρος....

εκανα κατι λαθος?
μπορω να κανω κατι ή τον επιστρεφω?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 10:59 »
Mε ένα συνδετήρα "πείραξε" λίγο τον κεντρικό πόλο προσπαθώντας να τον βγάλεις λίγο πιό έξω. Συχνά στις ego δεν κάνει επαφή ο κεντρικός πόλος με τον ατμοποιητή
Επίσης δοκίμασε να βγάλεις λίγο πιο έξω και τον κεντρικό πόλο της μπαταρίας

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 11:05 »
δε πρεπει να ειναι ο πολος, γιατι το δοκιμασα και στο GG με το οποιο εχεις περιθωριο να βγαλεις τον πολο πιο εξω...

οντως ο πολος ηταν πιο μεσα, τον τραβηξα, καμια διαφορα.  :(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2010, 11:15 από spiros »

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 12:25 »
Δοκίμασα  τον Exelixis2, πολύ καλό κτύπημα και σταθερός στην γεύση, τέλειο θα μπορούσα να πω κατ’ εμέ, αλλά όταν τελείωσε η αμπούλα πήρε μαζί και τον ατμοποιητή, αυτό συνέβη και με τον δεύτερο ίδιο ατμοποιητή. Τελικά είναι για μία χρήση?

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 12:40 »
Pαιδιά για ξαναδείτε το θέμα του πόλου, γιατί έχει ένα θεματάκι.  Και εγώ νόμιζα ότι "τελείωσε" η καριέρα του, αλλά τελικά ήταν ο πόλος.

Τυχαίνει ακόμα και να τον τραβήξεις, πάλι να μην κάνει επαφή.. 

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 12:54 »
Pαιδιά για ξαναδείτε το θέμα του πόλου, γιατί έχει ένα θεματάκι.  Και εγώ νόμιζα ότι "τελείωσε" η καριέρα του, αλλά τελικά ήταν ο πόλος.
Τυχαίνει ακόμα και να τον τραβήξεις, πάλι να μην κάνει επαφή..
Καλημέρα
Δοκίμασα κ εγω  προχτες  τον  ΕΧ. 2  ...Στην  αρχη  εβγαζε  μπολικο ατμο  ΧΩΡΙΣ  ομως  να  με  χτυπάει  παροτι  το  υγρό  ηταν  24αρι...Μολις  αλλαξα  αμπουλα  ο  ατμο.  παπαλα....τιποτα..σαν να  "πεθανε- sudden death κανονικα..."  μπαμ  κ  κατω  ομως...

Μπορεις  να  μου  εξηγησεις  σε παρακαλω  πως  γινεται  αυτο  με  τον  πόλο να  το  δοκιμάσω?
ευχαριστω


Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 13:13 »
Pαιδιά για ξαναδείτε το θέμα του πόλου, γιατί έχει ένα θεματάκι.  Και εγώ νόμιζα ότι "τελείωσε" η καριέρα του, αλλά τελικά ήταν ο πόλος.

Τυχαίνει ακόμα και να τον τραβήξεις, πάλι να μην κάνει επαφή..

Όχι δεν ήταν ο πόλος. Όταν τελείωσε ο πρώτος τον μέτρησα ωμικά και είχε άπυρη αντίσταση ενώ ο δεύτερος είχε κάτι ΩΜ, φυσικά και ο δεύτερος τώρα έχει την ίδια μοίρα, άπυρη αντίσταση.     

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 13:51 »
Μπορεις  να  μου  εξηγησεις  σε παρακαλω  πως  γινεται  αυτο  με  τον  πόλο να  το  δοκιμάσω?
ευχαριστω

Μέ κάτι τύπου συνδετήρα τέλος πάντων, χώσε μέσα στην τρύπα του πόλου, και τράβατον έξω προσεκτικά, μέχρι να δείς να έρθει περίπου στην ίδια ευθεία με το σπείρωμα, και άν είναι δυνατόν και λίγο πιο έξω.

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 13:59 »
Μέ κάτι τύπου συνδετήρα τέλος πάντων, χώσε μέσα στην τρύπα του πόλου, και τράβατον έξω προσεκτικά, μέχρι να δείς να έρθει περίπου στην ίδια ευθεία με το σπείρωμα, και άν είναι δυνατόν και λίγο πιο έξω.

Σε ευχαριστω,  θα  το  δοκιμάσω κ  θα  γραψω  το  αποτελεσμα.....

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 25, 2010, 14:02 »
τραβηξα ξανα τον πολο προς τα εξω, αλλα δειχνει να εχει καει δεν λειτουργει με τιποτα!

κριμα, 2 τζουρες προλαβα να κανω!!!  :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6306 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog