vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1935
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #315 στις: Μαΐου 04, 2012, 14:58 »
ειπα να μην ανοιξω νεο θεμα ελπιζω εδω να το δει καποιος να μου απαντησει
πηρα σημερα μια μπαταρια απο cleverstore και ενω αναβει το κουμπι, κλειδωνει/ξεκλειδωνει δεν φορτιζει οταν τη βαζω στο φορτιστη.. μου ειπε βεβαια ο ανθρωπος στο τηλ να του την παω πισω αλλα επειδη ειμαι κ λιγο μακρια μηπως υπαρχει κατι που μπορω να κανω? 'η απλα ειναι χαλασμενη?
μου ειπε να την φορτισω πριν τη χρησιμοποιησω

Αν ανάβει, κλειδώνει-ξεκλειδώνει, πιθανό να είναι φορτισμένη...... Αν είναι αφόρτιστη, δεν ανάβει το κουμπί καν.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #316 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:01 »
στο μαγαζι μου ειπαν να την φορτισω παντως αλλιως θα χαλασει..
με  την καρφιτσα δεν θελω να την πολυζορισω μην της βγαλω τα ματια τελειως.. αλουμινοχαρτο δοκιμασα αλλα δεν βλεπω να κανει κατι
δεν αναβει καθολου το φωτακι του φορτιστη και φορτισμενη να ηταν κατι θα αναβε

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #317 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:05 »
Πάρε μια φουρκέτα και διαγωνίως προσπάθησε να σηκώσεις τον πόλο μισό χιλιοστό
και θα είσαι εντάξει  ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #318 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:17 »
στο μαγαζι μου ειπαν να την φορτισω παντως αλλιως θα χαλασει..
με  την καρφιτσα δεν θελω να την πολυζορισω μην της βγαλω τα ματια τελειως.. αλουμινοχαρτο δοκιμασα αλλα δεν βλεπω να κανει κατι
δεν αναβει καθολου το φωτακι του φορτιστη και φορτισμενη να ηταν κατι θα αναβε
αλουμινοχαρτα και προσθετα αντικειμενα ειναι 100% επικινδυνα.
με τσιμπιδακι η βελονα σηκωνουμε ελαφρα τον πολο....

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #319 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:30 »
...
δεν αναβει καθολου το φωτακι του φορτιστη και φορτισμενη να ηταν κατι θα αναβε
Άλλη μπαταρία δοκίμασες αν τη φορτίζει ο φορτιστής;
Αν δεν ανάβει το λεντ του φορτιστή χωρίς την μπαταρία πάνω, έχει θέμα ο φορτιστής/μετασχηματιστής  σου.
Μπορείς να δοκιμάσεις ν'αποσυνδέσεις το μετασχηματιστή και να συνδέσεις το φορτιστή σε μια USB υποδοχή του πισί σου.
Αν λειτουργεί ο φορτιστής, έχεις καμένο μετασχηματιστή.
Αν δε λειτουργεί, έχεις καμένο φορτιστή.

Αν όλ'αυτές ο συμβουλές που δώσαμε δε σε βοήθησαν, πρέπει να πας στο μαγαζί που τα ψώνισες, να σου δώσουν στην εγγύηση καινούργιο όποιο εξάρτημα χάλασε.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #320 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:39 »
την παλια μπαταρια την ειχα φορτισει το πρωι οποτε θεωρουσα σιγουρο οτι θα δουλευει..
ομως...
εβαλα το φορτιστη στο πισι και δεν αναβει..... :idiot1: >:( :eyesplash: :angry_orange:

του μετασχηματιστη αναβε το φωτακι και στην πριζα το αλλο δεν αναβε οταν εβαζα τη μπαταρια.. πουλανε τετοια σκετα?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #321 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:41 »
R.I.P. o φορτιστής?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #322 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:46 »
...
πουλανε τετοια σκετα?
...ένα μαγαζί απ'τα πολλά (επειδή ανέφερες ότι ψώνισες από εκεί):
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35390
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #323 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:57 »
to nobacco που εχω κοντα μου για να μην ξανατρεχω αιγαλεω το εχει 9... http://www.nobacco.gr/product/576/usb-egot

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #324 στις: Μαΐου 04, 2012, 16:07 »
...τι να σου πω, αν σε βολεύει λόγω χρόνου και εισιτηρίων/βενζίνης, πάρ'το απ'το γείτονά σου...
(αν πάθει και κάτι, θα μπορείς να το αλλάξεις απευθείας, χωρίς πηγαινέλα και ταλαιπωρίες) ;)

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #325 στις: Μαΐου 04, 2012, 16:12 »
βασικα για να παω σημερα για να εχω να ατμισω αλλιως ολοι οι εμποροι στην περιοχη μου ειναι..... ο ενας χειροτερος απο τον αλλο.. και εχω παει σχεδον σε ολους..

φορτιστης παιζει να ειναι η 1η φορα που μου καιγεται μετα απο τοσα κινητα, υπολογιστες κλπ και στον 1 μηνα..
τωρα που τον εχω στο usb ζεσταινεται παντως.. αλλα χωρις να αναβει φωτακι.. στο λινκ που μου εστειλες δινουν μονο το φορτιστη 'η και το μετασχηματιστη?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #326 στις: Μαΐου 04, 2012, 16:21 »
Σκέτος είναι, ας μη χαλάμε το νήμα όμως.
Είναι θέμα τύχης η αξιοπιστία στα κινέζικα.
Παρ'όλ'αυτά ο δικός μου είναι joytech και κοντεύει χρόνο απροβλημάτιστος :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #327 στις: Μαΐου 10, 2012, 06:33 »
Τελικά η μπαταρία που μάλλον έκαψε κ το φορτιστή συνεχίζει να
κάνει κόλπα.Όσο τη φόρτιζα τρεμοπαιζαν τα φωτάκια του νέου φορτιστή κ τώρα έδειξε ότι φόρτισε κ μόλις τη βάζω στον ατμο είναι
αχνό το φωτάκι κ δεν κάνει τπτ
βέβαια.Που τις βρίσκουν τόσες μουφες οι έμποροι η.τ στην ελλάδα?Αγοράζω κινέζικα από   νετ τόσα χρόνια κ όσες μουφες έχω πάρει αυτές τις μέρες δεν είχα πάρει ποτέ....Και είναι και αιγάλεω μεριά το μαγαζί κ δεν πρόλαβα να την πάω πίσω ούτε ξέρω ποτέ θα προλάβω..

Sent from my MT11i using Tapatalk

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #328 στις: Μαΐου 10, 2012, 16:36 »
Καθάρισε καλά τους πόλους από τη μπαταρία και τον φορτιστή σου μπορεί αυτός να είναι
ο λόγος και δεν αφήνει αυτή η μαυρίλα να κάνει καλή επαφή και κατά συνέπεια φόρτιση :)
Πείραξε και λίγο τον πόλο της μπαταρίας με μια καρφίτσα σήκωσε λιγάκι και δοκίμασε 8)

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #329 στις: Μαΐου 12, 2012, 04:30 »
ο φορτιστης την παλια μπαταρια τη φορτιζει κανονικα!
μπαταρια 1 εβδομαδας και θα πρεπει να ανεβαζω τον πολο καθε εβδομ? καπως κουτσοδουλευει τεσπ.. ευτυχως εφτασε κ η  μπαταρια απο health...

λες να μου την αλλαζουν αν βρεθω προς τα εκει 'η τωρα ειναι κ χρησιμοποιημενη .. ειναι κ δυσκολο να παω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12025 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499576 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos