vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 2 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #375 στις: Μαΐου 31, 2012, 15:24 »
Ναι καλα. Οταν αρχισε να βρωμαει αρπαξα τη πενσα και τη ξεριζωσα. Εκοψα ολα τα καλωδια για σιγουρια  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #376 στις: Μαΐου 31, 2012, 15:25 »
αυτο ηταν το καλυτερο  :))

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #377 στις: Ιουνίου 01, 2012, 01:44 »
Ναι καλα. Οταν αρχισε να βρωμαει αρπαξα τη πενσα και τη ξεριζωσα. Εκοψα ολα τα καλωδια για σιγουρια  :laugh1:
Φονιά  :)) :)) :)) εγω θα την είχα πετάξει μαζί με τη μπρίζα αμέσως  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #378 στις: Ιουνίου 01, 2012, 02:32 »
εγω πριν λιγο καιρο επαθα κατι παρομοιο και την εβγαλα στη βεραντα εκλεισα το τζαμι και την κοιταγα απο μεσα περιμενωντας ποτε θα κανει μπαμ :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #379 στις: Ιουνίου 01, 2012, 06:55 »
εγω νομιζω οτι ειναι πολυ καλες μπαταριες. εγω δεν εχω κανενα προβλημα τοσο καιροο που εχω

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #380 στις: Ιουνίου 04, 2012, 00:28 »
 :hmmm:   ξερει κανένας  παιδιά ...απο που ειναι αυτη η ego με την τόσο μίνι οθόνη.....με εχει φάει η περιέργεια ......εχει 901 σπείρωμα    :dontknow:...μπλε led ...και ειναι πολύ καλη ποιοτικά....και σε απόδοση   :yes:




Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #381 στις: Ιουνίου 04, 2012, 00:48 »
Φίλε μου βρίσκεσαι σε λάθος θέμα.

Θα ήτανε καλό κάποιος ειδικός στις μπαταρίες να μας διαφωτίσει αν υπάρχει περίπτωση μια μπαταρία να σκάσει αν λόγου χάρη βραχυκυκλώσει ή η τάση της πέσει κάτω από ορισμένο σημείο ή υπερθερμανθεί από τον ήλιο κλπ

Γιατί μπορεί τώρα να γελάμε αλλά το να βραχυκυκλώσει μπαταρία από ατμοποιητή και να αρχίσει να βγάζει καπνούς μπορεί να συμβεί στον καθένα μας και οφείλουμε να έχουμε μια ιδέα για εκείνη τη στιγμή πως πρέπει να δράσουμε.

Κι εγώ το πρώτο πράγμα που ήθελα ήτανε να τη πετάξω από το παράθυρο όμως πως θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο αν έτσι έθετα σε κίνδυνο τη ζωή κάποιου περαστικού.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #382 στις: Ιουνίου 04, 2012, 00:50 »
Αρη για ριξε μια ματια ΕΔΩ

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #383 στις: Ιουνίου 04, 2012, 02:54 »
Φίλε μου βρίσκεσαι σε λάθος θέμα.

Θα ήτανε καλό κάποιος ειδικός στις μπαταρίες να μας διαφωτίσει αν υπάρχει περίπτωση μια μπαταρία να σκάσει αν λόγου χάρη βραχυκυκλώσει ή η τάση της πέσει κάτω από ορισμένο σημείο ή υπερθερμανθεί από τον ήλιο κλπ

Γιατί μπορεί τώρα να γελάμε αλλά το να βραχυκυκλώσει μπαταρία από ατμοποιητή και να αρχίσει να βγάζει καπνούς μπορεί να συμβεί στον καθένα μας και οφείλουμε να έχουμε μια ιδέα για εκείνη τη στιγμή πως πρέπει να δράσουμε.

Κι εγώ το πρώτο πράγμα που ήθελα ήτανε να τη πετάξω από το παράθυρο όμως πως θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο αν έτσι έθετα σε κίνδυνο τη ζωή κάποιου περαστικού.


φυσικα και θα ηταν καλο να εχουμε καποιον να μας πει κατι παραπανω αλλα δεν νομιζω να καταλαβες τι ειπα δεν την πεταξα ωστε να βαλω σε κινδυνο κανεναν απλα την εβγαλα στην βεραντα μου και την παρακολουθουσα να δω τι θα γινει ειπα.αλλα τελος παντων ειπαμε οτι ο γραπτως λογος ευκολα παρεξηγητε. και δεν θεωρω οτι ειμαι σε λαθος θεμα απλα την εμπειρια μου μοιραστηκα γιατι εδω ειμαστε να ανταλασουμε αποψεις και εμπειριες και οσο μπορουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #384 στις: Ιουνίου 04, 2012, 03:30 »
αλλα τελος παντων ειπαμε οτι ο γραπτως λογος ευκολα παρεξηγητε. και δεν θεωρω οτι ειμαι σε λαθος θεμα απλα την εμπειρια μου μοιραστηκα γιατι εδω ειμαστε να ανταλασουμε αποψεις και εμπειριες και οσο μπορουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. :thumpup:

Νομίζω πως αν ρίξεις μια προσεχτικότερη ματιά στα παραπάνω μηνύματα θα καταλάβεις πως δεν αναφέρομαι η σχολιάζω οτιδήποτε δικό σου ...  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #385 στις: Ιουνίου 04, 2012, 10:22 »
ουτος η αλλος δεν ηταν υπο μορφη παρεξηγησης η απαντηση μου απλα μου εκανε εντυπωση το σχολιο σου και θελησα να ξεκαθαρισω συγνωμη παρεξηγησα :bye:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #386 στις: Ιουνίου 06, 2012, 20:26 »
Αντιμετωπίζω ένα θέμα όσο αφορά το μειωμένο χρόνο διάρκειας των ego μπαταριών τις οποίες έχω (4 στο σύνολο) Καμιά από αυτές δεν διαρκεί πάνω από 2 ώρες και ακόμη σε πλήρη φόρτιση δεν έχουν καλή απόδοση. Μπορώ με πολύμετρο να μετρήσω την απόδοση σε πλήρη φόρτιση? Πώς?

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #387 στις: Ιουνίου 06, 2012, 20:50 »
Όχι, ο μόνος τρόπος για να μετρήσεις τη χωρητικότητα των μπαταριών σου (mAh) είναι μέσω CBA (computerized Battery Tester).

Δεν ξέρω τι τιμές στη Κύπρο όμως μια ego 1100 mAh εδώ στην Ελλάδα τη βρίσκεις και με 10 ευρώ μόνο. Και σε συνδυασμό με CE4+ αντίστασης 2.2 ohm στη περίπτωση μου διαρκεί μια ολόκληρη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #388 στις: Ιουνίου 06, 2012, 20:53 »
Αντιμετωπίζω ένα θέμα όσο αφορά το μειωμένο χρόνο διάρκειας των ego μπαταριών τις οποίες έχω (4 στο σύνολο) Καμιά από αυτές δεν διαρκεί πάνω από 2 ώρες και ακόμη σε πλήρη φόρτιση δεν έχουν καλή απόδοση. Μπορώ με πολύμετρο να μετρήσω την απόδοση σε πλήρη φόρτιση? Πώς?

Είναι στα τελευταία τους  :yes:
Πόσο καιρό τις έχει?

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #389 στις: Ιουνίου 06, 2012, 21:32 »
Δεν θέλω να μετρήσω χωριτικότητα αλλά τα volt τα οποία βγάζει σε πλήρη φώρτιση. Τις έχω περίπου 3 μήνες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios