vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 8 χρήστες
KORG N364, Milarepa, bloodlessz, tapantari, Sergios, camber, Parolos, Aspirecigs

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 15, 2012, 22:43 »
ευχαριστω KINGGREECE!!!!!το τσεκαρα και εγω με αλλη ego και εχεις  δικιο!!!:respect:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 15, 2012, 22:55 »
 :thumpup: να σαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 15, 2012, 23:09 »
Καταρχας καλησπερα. Λοιπον δειτε ενα προβλημα για γερους λυτες! Αγοραζω σετ η.τ. ego-t με 2 μπαταριες ego-t 650αρες πριν ενα μηνα και τις χρησιμοποιω εναλλαξ καθε δυο περιπου ημερες αλλαγη. Στο μηνα επανω αλλαζω ατμο σε ego-w με τις ιδιες μπαταριες. Δουλευουν καλα για μια εβδομαδα ωσπου ξαφνικα η μια αρχιζει πανω στο ατμισμα να αναβοσβυνει 20 φορες και να κλειδωνει. Λεω θα αποφορτιστηκε και την βαζω για φορτιση. Γεμιζει τιγκα και ξαναδοκιμαζω. Τα ιδια: δεν επικοινωνει με τον ατμο. Την καθαριζω, τη σκουπιζω κτλ, τα ιδια. Την παω πισω στο μαγαζι, τους λεω εχει προβλημα. Την στελνουν Αθηνα για επισκευη. Ερχεται πισω με απαντηση: δεν εχει κανενα προβλημα. Την δοκιμαζουν μπροστα μου με αλλο ατμο και δουλευει μια χαρα!!! Την ξαναδοκιμαζω με το δικο μου ατμο αφου βγαλω τη "διδυμη" της, παλι ΤΙΠΟΤΑ. Κατεβασα τα μουτρα μου, την πηρα κι εφυγα !! :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 15, 2012, 23:15 »
κατι παιζει με την αντισταση του ατμο και μαλλον τον αποριπτει το pcb της μπαταριας.
αφου σε αλλον δουλευει.
εχω και εγω μια μπαταρια οπου κανει το ιδιο με ατμο 1,25ωμ!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 15, 2012, 23:27 »
Καλησπέρα για άλλαξε τανκ υπάρχει πιθανότητα να έχει πρόβλημα το σύρμα  από μέσα

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 16, 2012, 00:24 »
Καταρχας καλησπερα. Λοιπον δειτε ενα προβλημα για γερους λυτες! Αγοραζω σετ η.τ. ego-t με 2 μπαταριες ego-t 650αρες πριν ενα μηνα και τις χρησιμοποιω εναλλαξ καθε δυο περιπου ημερες αλλαγη. Στο μηνα επανω αλλαζω ατμο σε ego-w με τις ιδιες μπαταριες. Δουλευουν καλα για μια εβδομαδα ωσπου ξαφνικα η μια αρχιζει πανω στο ατμισμα να αναβοσβυνει 20 φορες και να κλειδωνει. Λεω θα αποφορτιστηκε και την βαζω για φορτιση. Γεμιζει τιγκα και ξαναδοκιμαζω. Τα ιδια: δεν επικοινωνει με τον ατμο. Την καθαριζω, τη σκουπιζω κτλ, τα ιδια. Την παω πισω στο μαγαζι, τους λεω εχει προβλημα. Την στελνουν Αθηνα για επισκευη. Ερχεται πισω με απαντηση: δεν εχει κανενα προβλημα. Την δοκιμαζουν μπροστα μου με αλλο ατμο και δουλευει μια χαρα!!! Την ξαναδοκιμαζω με το δικο μου ατμο αφου βγαλω τη "διδυμη" της, παλι ΤΙΠΟΤΑ. Κατεβασα τα μουτρα μου, την πηρα κι εφυγα !! :eyesplash:

μερικοι ego w οταν τους βαλεις αρκετες φορες  στη μπαταρια πιεζουν το κεντρο της παρε ενα μαχαιρι και κουνα
εκει που κανει επαφη και μην  βιδωνεις τερμα τον ατμο γιατι τα ιδια θα παθεις και με τις αλλες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 16, 2012, 00:36 »
Καταρχας καλησπερα. Λοιπον δειτε ενα προβλημα για γερους λυτες! Αγοραζω σετ η.τ. ego-t με 2 μπαταριες ego-t 650αρες πριν ενα μηνα και τις χρησιμοποιω εναλλαξ καθε δυο περιπου ημερες αλλαγη. Στο μηνα επανω αλλαζω ατμο σε ego-w με τις ιδιες μπαταριες. Δουλευουν καλα για μια εβδομαδα ωσπου ξαφνικα η μια αρχιζει πανω στο ατμισμα να αναβοσβυνει 20 φορες και να κλειδωνει. Λεω θα αποφορτιστηκε και την βαζω για φορτιση. Γεμιζει τιγκα και ξαναδοκιμαζω. Τα ιδια: δεν επικοινωνει με τον ατμο. Την καθαριζω, τη σκουπιζω κτλ, τα ιδια. Την παω πισω στο μαγαζι, τους λεω εχει προβλημα. Την στελνουν Αθηνα για επισκευη. Ερχεται πισω με απαντηση: δεν εχει κανενα προβλημα. Την δοκιμαζουν μπροστα μου με αλλο ατμο και δουλευει μια χαρα!!! Την ξαναδοκιμαζω με το δικο μου ατμο αφου βγαλω τη "διδυμη" της, παλι ΤΙΠΟΤΑ. Κατεβασα τα μουτρα μου, την πηρα κι εφυγα !! :eyesplash:
Οι w ατμοποιητες οταν τους σφιξεις αρκετα επανω στο σπειρωμα της μπαταριας eGo εχουν την ταση να πιεζουν προς τα κατω τον πόλο της μπαταριας (ένα χρυσαφί,στρογγυλό δισκάκι που ειναι στην ουδια η "ρόγα" του θετικου πόλου της μπαταριας λιθιου που βρισκεται μεσα στο ego περιβλημα)... Χρειάζεσαι ενα τσιμπιδακι των φρυφιων ή εναν απλο συνδετηρα γραφειου ,χρησιμοποιησε το περιμετρικα της "ρώγας" ωστε να τηνανασηκωσεις λίγο....
Προσοχή!!!! Πολυ απαλά και προσεκτικά! Αν ασκησεις υπερβολικη δυναμη η "ρωγα" μπορει να ξεκολλησει και τοτε κλάφ'τα Χαραλαμπε... :yes:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:12 »
Το να ξεκολλησει ειναι το λιγοτερο φιλε Pastafarai. Μηπως βρεθω με σκασμενη μουρη και χωρις δαχτυλα σαν εκεινου του τυπου φοβαμαι!! Τι τσιμπιδακια και συνδετηρες. Μηπως να την πεταξω καλυτερα; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:19 »
Το να ξεκολλησει ειναι το λιγοτερο φιλε Pastafarai. Μηπως βρεθω με σκασμενη μουρη και χωρις δαχτυλα σαν εκεινου του τυπου φοβαμαι!! Τι τσιμπιδακια και συνδετηρες. Μηπως να την πεταξω καλυτερα; :confused1:

Αδερφε τι λες τωρα?????????????:confused1: :confused1:
καμια σχεση!
η απλη και ταπεινη eGo μπαταρια σου εχε υπ'οψιν οτι εχει κυκλωμα προστασιας μεσα... :yes:
οπως στα ειπα...συνδετηρας και ανασηκωσε λιγο την ρώγα του πόλου...
3.7 βγαζει η μπαταρια, δεν προκειται να παθεις ηλεκτροπληξια ουτε προκειται να κανει "μπουμ".... :yes:
και στο λεω εγω που ειμαι απο τους πλεον προσεκτικους του φορουμ και με το παραμικρο λέω "πηγαιντε το σε μαστωρα" ή "πηγαιντε σε γιατρο"... :yes:
Αρκει να μην ειναι passthrough και την εχεις συνδεδεμενη στο ρευμα οταν το κανεις (που και ετσι ακομα να το κανεις και παλι δεν βλεπω κανεναν κινδυνο).....

Αυτο που επαθε η μπαταρια σου ειναι η πιο συνηθισμενη δυσλειτουργια σε eGo μπαταριες και ο τροπος που σου προτεινα ειναι ο πιο χιλιοδοκιμασμενος,ασφαλης και αποτελεσματικος τροπος!   :dontknow:

Αν φοβασαι και ειναι να την πεταξεις δωσε την σε εμενα!  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2012, 01:33 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:28 »
Αδερφε μετα τις επιβεβαιωσεις σου το εκανα και σου..... αφιερωνω την πρωτη τζουρα :respect: Να σαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:30 »
 8)
Γενικα μην σφιγγεις τερμα δυνατά τους ατμοποιητες σου πανω στις μπαταριες σου... Δεν ειναι βίδα!  :dontknow:
Αντε, καλοάτμιστος!
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος topou24

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #251 στις: Απριλίου 05, 2012, 09:30 »
Παιδιά καλημέρα θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.
Έχω μια μπαταρία ego-t όταν την βάζω για φόρτιση το λαμπάκι του φορτιστή  κόκκινο και το led μπαταριάς μόνιμα αναμμένο. Το λαμπάκι του φορτιστή δεν ανάβει ποτέ πράσινο όσες ώρες και να την αφήσω να φορτίσει, η μπαταρία δουλεύει κανονικά αλλά κρατάει μικρό χρονικό διάστημα  ξέρει κάνεις τι μπορεί να φταίει;
Φορτιστής και atomizer (2 τύποι c και ce4 plus) είναι οκ γιατί τα δουλεύω και με άλλες 2 μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #252 στις: Απριλίου 05, 2012, 09:41 »
ειχα και εγω 2 τετοιες ο φορτιστης δεν εχει και πρασινο λεντακι;χωρις μπαταρια αναβει πρασινο;

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #253 στις: Απριλίου 05, 2012, 12:15 »
Παιδιά καλημέρα θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.
Έχω μια μπαταρία ego-t όταν την βάζω για φόρτιση το λαμπάκι του φορτιστή  κόκκινο και το led μπαταριάς μόνιμα αναμμένο. Το λαμπάκι του φορτιστή δεν ανάβει ποτέ πράσινο όσες ώρες και να την αφήσω να φορτίσει, η μπαταρία δουλεύει κανονικά αλλά κρατάει μικρό χρονικό διάστημα  ξέρει κάνεις τι μπορεί να φταίει;
Φορτιστής και atomizer (2 τύποι c και ce4 plus) είναι οκ γιατί τα δουλεύω και με άλλες 2 μπαταρίες
Το λαμπάκι του φορτιστή στον τοίχο είναι μόνιμα κόκκινο( :respect:), Το λαμπάκι στον φορτιστή usb αλλάζει χρώμα  :thumpup:
Κόκκινο ( :respect:) όταν φορτίζει, πράσινο (:heat:) όταν έχει γεμίσει. ;)

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #254 στις: Απριλίου 05, 2012, 12:20 »
εχω κ εγω μια μπαταρια ego-t(650) η οποια οσες ωρες κ να την αφησω να φορτωνει,,,το  led του φορτιστη ποτε δεν γινεται πρασινο...την αφηνω γυρω στις 3 ωρες κ ειναι μια χαρα μετα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511738 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios