vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, kostapapa8971

Twitter

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 11:51 »

δεν ξερω ρε παιδια η εμενα μου αρεσει παρα πολυ,η οτι και αν του βαλεις παιζει.



Την ιδια απορια ειχα κι εγω, αλλά τελικα μαλλον παιζει ο,τι και να του βαλεις.


Τον ατμιζα στα 3.5 βολτ με 1.9ΩΜ αντισταση και πηγαινε σφαιρα.


Μετα αλλαξα ατμοποιητη και εβαλα εναν που ειναι σεταρισμενος για ψηλα βολτ (4,3).


Μετα ξαναεβαλα πανω τον κιλλερ ξεχνωντας να κατεβασω βολτ. Πυροβολουσε χωρις ιχνος καμενου. Καταλαβα οτι ειχα ψηλα βολτ απο το εξτρα χτυπημα και ντουμανι. Τον κρατησα εκει και ποτέ δεν εδωσε καμενο.
Τον εριξα παλι στα 3.5 βολτ και πηγαινε παλι σφαιρα.


Το συμπερασμα μου ειναι οτι συγχωρει λαθη στις ρυθμισεις, βολτ, σεταρισμα, και δεν χρειαζεται μικρομετρικες ρυθμισεις για να βρεις πού επιτελους ατμιζει σωστα, γιατι πολυ απλά ατμιζει παντα σωστα.


Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Killer 705
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 12:38 »
Με το αρχικο σεταρισμα 1.8 Ωμς αντισταση και στα 4,1 Volts πυροβολαει  :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun:

χωρις κανενα προβλημα και με :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:  που σκοτωνει ειναι θαυματουργο παλι ενα μεγαλο

 :respect: :respect: :respect: :respect:  στους κατασκευαστες.....

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 12:39 »
εφτιαξα και εγω το πρωι (δεν εβλεπα και καλα) μια αντιστασουλα

 :)) :)) :)) Άστα Γιώργο... μια απ'τα ίδια :)) (τα γυαλιά μου βρε παιδί μου. που τα έβαλα; :)) )


Στα σοβαρά τώρα.
Από τις 12-12-2012 και περί ώρας 10ης πρωϊνής που παρελήφθη λόγω αντίσκηνου :)) , τον δουλεύω στο ufs ασταμάτητα.

Με δυο λόγια: Ένας Dripper σε τανκ, με ελάχιστα πιο κρύο ατμό.
Με άλλα δυο λόγια: Μπράβο σας.

Στην αρχή ήμουν λίγο προσεκτικός στις ρυθμίσεις, γιατί δεν ήξερα τι γίνεται με την τροφοδοσία γενικά.
Μέσα σε 1-2 ώρες συνειδητοποίησα οτι οτι και να του κάνεις... δε μασάει το εργαλείο!

Δεν μπόρεσα να τον υπερτροφοδοτήσω ούτε με μιάμιση στροφή ανοικτού υγρού και δεν μπόρεσα να φάω καμένο, παρά μόνο όταν μια μέρα γέμισα τέρμα το ufs, σε σημείο να μην μπορεί να κατέβει το υγρό και με επαναλαμβανόμενες τζούρες, άρχισε να στεγνώνει ο κακομοίρης ;D

Το σετάρισμα δικό μου με 0.16 σύρμα, 5 σπείρες, διπλό δυάρι φυτίλι, στα 8watts (το Kick στα 7 γιατί εκεί δίνει 8  8) )

Χτύπημα, γεύση, ντουμάνι, εφάμιλλα του Dripper, αλλά με ελάχιστα πιο κρύο ατμό (εμένα έτσι μ'αρέσει πιο πολύ)  ;D

Έκανα βέβαια και κάτι άλλες παράξενες δοκιμές π.χ. τον έβαλα μέσα στο ufs μαζίμε τον αντάπτορα για τα tanks για να δω τι θα κάνει, αλλά δεν δούλεψε ;D :))

Άλλο ένα μπράβο σε όλους σας για τον σχεδιασμό και την υλοποίηση του tankodripper :))

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :respect: :respect: :respect:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2012, 21:42 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Killer 705
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 12:44 »
Πιστευω 2 πραγματα τον κανουν ετσι αποδοτικο ή τουλαχιστον ετσι καταλαβαινω


α)Τροφοδοσια αερα απο χαμηλα με συνδιασμο στενεματος της καμπανας απο καποιο σημειο και μετα
β)Σωστο και συνεχες βρεξιμο του φυτιλιου

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 12:53 »
Χτύπημα, γεύση, ντουμάνι, εφάμιλλα του Dripper, αλλά με ελάχιστα πιο κρύο ατμό (εμένα έτσι μ'αρέσει πιο πολύ)  ;D



Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι ανωτερος απο τον ντριππερ σε ολα τα παραπανω. Προσωπικα διαπιστωσα οτι εχει αρκετα παραπανω χτυπημα και ντουμανι, και ισως και γευση. Ο ατμος ισως λιγο πιο κρυος σε κατασταση ντριππινγκ, και αρκετα πιο κρυος μεσα σε τανκ.


Ο ντριππερ υπερτερει φυσικα στην αυτονομια λογω μεγαλυτερης δεξαμενης, οπως και στην εμφανιση. Ειδικα με το προβαρι ο ντριππερ προ δεν εχει αντιπαλο.
Ομως το μεγαλο "μπουρι" του στερει αρκετο χτυπημα.


Ο κιλλερ χρησιμοποιειται καλλιστα και σκετος για ντριππινγκ, θελει ομως τον ανταπτορα που χαλαει την εικονα. Δοκιμασα με ο-ρινγκακι στον πολο του κιλλερ να απαλλαγω απο τον ανταπτορα αλλά δεν τα καταφερα. Αλλά αυτο συγνωρειται επειδη ειναι βασικα φτιαγμενος για μεσα σε τανκ ή ufs. Αλλά ειναι τρομερα ευχαριστη εκπληξη οι τεραστιες δυνατοτητες του στο ντριππινγκ.


Ενω θεωρω τον ντριππερ μια πολυ καλη αγορα, θεωρω τον κιλλερ μια απο τις καλυτερες αγορες στον χωρο του η.τ. γενικως.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 13:19 »
καλημερα και απο μενα
ελαβα και γω το δολοφονο τη παρασκευη και επαιξα αρκετα με τη μαμα αντισταση μαζι του παρα πολυ καλη δουλεια!!!
τον εχω μεσα σε πριβε τανκ πανω στο προβατακι μου και ολα σουπερ!!!

σημερα το πρωι ειπα να παιξω λιγο μαζι του
εβαλα 2πλο φυτιλι με 0,17 συρμα αντισταση 4 σπειρες δε χρησιμοποιησα καθολου συρμα χωρις αντισταση και το σεταρα πανω στο κεραμικο ολα κομπλε!κεραμικο στο πολο συρματα εκει που πρεπει καμπανα πανω παμε....
αντισταστη στα 3.4  φτου λεω παλι απο την αρχη
2πλο φυτιλη 0,17 συρμα 3 σπειρες κεραμικο πολος συρματα κομπλε παμε μετρηση 2.1 ωραια λεω εδω ειμαστε!
το περιεργο ειναι οτι ενω εχω ντουμανι δεν εχω χτυπημα στην αρχη...το αφηνω λιγο να ποτισει το φυτιλακι σταζω λιγο υγρο και απο πανω να παρει τα μποσικα και αρχιζω το ρουφηγμα!
ντουμανι χτυπημα στο θεο!!!ειμαι στα 4.2βολτ με 2.1 αντισταση και βαραει αλυπητα με 10αρα νικοτινη!!!!
φανταστικη δουλεια μπραβο παιδια!!!

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 13:25 »
Εχω αυτη την απορια με το συρμα χωρις αντισταση. Οταν χρησιμοποιειτε μονο συρμα ΜΕ αντισταση, αναγκαστικα καποιο τμημα αυτου του συρματος ειναι γυμνο και χωρις να ακουμπαει σε φυτιλι ή ακουμπαει ελαχιστα στις ακρες του φυτιλιου. Αυτο οπως το τμημα επειδη εχει αντισταση πυρακτωνεται. Δεν σας φερνει καμενο?


Επισης, δεν ζεσταινει πολυ τον θετικο πολο με κινδυνο για το λαστιχακι?

Απ: Killer 705
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 13:29 »
εγω μισο τανκ εχω αδειασει καθολου καμμενο


στον θετικο πολο μονο ξανα ακουμπαει το φυτιλι που ειναι ηδη βρεγμενο


αφου σκεφτομαι να κανω και 2 σπειρες και στη θηλια!
 ;D

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 13:29 »
προσωπικα μεχρι στιγμης καμενο δεν εχω παρει...ισως να μου το φυλαει για μετα αλλα αν ειναι σωστα το φυτιλι μεσα στη βαση δηλαδη σφινωμενο αναμεσα σε βαση και κεραμικο καμενο δε μου χει δωσει
περισοτερα οταν τελιωσω το τανκ... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 16:14 »
κυριακη σημερα, αραχτος, ειπα να παιξω λιγακι.. :angel:

το ντριπ zantos, ειναι το αγαπημενο μου... για πολλους λογους.
δεν καθοταν καλα ομως πανω στον κιλλερ..το εκανε πολυ κλαρινο.

βροχερος ο καιρος, αλλα μια παλιοσομπα χειροποιητη στο γκαραζ υπαρχει... οποτε παμε εκει για καφεδακι κ πατενταρισμα.


πιασιμο του ζαντος σε μια μικρη μεγγενη, κ φαγωμα της πανω πατουρας με ντρεμελ που φοραγε πετρα....
(ελαφρως κωνικο στο τελειωμα για να μπαινει πιο σφιχτα μεσα κ να παιζει πολυ αψογα το ρολο του ρυθμιστη στο υγρο.)
το αποτελεσμα?  "συρμα" λεμε... μπαινει ολο το ντριπ μεσα στον κιλλερ κ η εμφανιση ειναι τελεια.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Killer 705
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 16:36 »
Μα ειναι και θεμα διαφημισης. Αλλο να τους λες και αλλο να το βλεπουν !


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Κάπως ετσι δηλαδή; ;)


Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Killer 705
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 16:46 »
μαλλον πρεπει και εγω να βαλω το τζαμακι ωστε να βλεπω το λογοτυπο.πολυ ωραια δουλεια δεν εχω φαει καμμενο μετα απο εντατικη χρηση 3 ημερων παει τελεια.συγχαρητηρια στους κατασκευαστες.
 :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 17:04 »
Κάπως ετσι δηλαδή; ;)



Κάτι έκανες εσύ και φαίνεται έτσι :hmmm:
Και βλέπω και το καπάκι και δεν κλείνει καλά :hmmm:
Τι έκανες ρεη;;;;;;;  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Killer 705
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 17:26 »
Καμία παρέμβαση Στέλιο.
Το καπάκι μου στο v1 τερματίζει εκεί. ;)
Στο v2 πώς φαίνεται δηλαδή με διάφανο; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 17:32 »
Στο V3 που έχω εγώ (το καινούριο), το λογότυπο φαίνεται χαμηλά, δηλαδή πρέπει να κοιτάξεις το τζαμάκι από ψηλά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245569 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios