vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, perelevas, aragiannis, mathimatikos1966

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #810 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 01:49 »
Η ουρά του κεραμικού έχει στα πλάγια δυό ρηχά κανάλια. Το non θα πρεπει να μην βρίσκεται εκτός αυτών των καναλιών.

Επίσης, αν δεν ευθύνεται το παραπάνω, μήπως ευθύνεται το πάχος του non; Καμμιά φορά τα αγοραστά έχω ακούσει ότι είναι χοντρύτερα από το 0.20 που προτείνει ο Leo ..

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #811 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 02:01 »
Ειναι κανονικα..η γευση που εχει αλλιωθει..που μπορει να οφειλεται;;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #812 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 02:05 »
Τότε τσέκαρε ότι το νον βρίσκεται παράλληλα με τα κανάλια + ότι δεν έχει κάποια τσάκιση/κόμπο κλπ που το παχαίνει. Επίσης, μπορεί να ευθύνεται και το κεραμικό, να είναι κατά τι παχύτερο, συμβαίνει καμμιά φορά, λέμε τώρα …  :dontknow: 
Το πιο απίθανο είναι να φταίει ο άτμο πάντως ..






Σε σφιχτά τυλιγμένο σύρμα που στραγγαλίζει το φιτίλι, ή ανεπαρκή τροφοδοσία, ή υπερβολικά βατ, δεν μπορώ να ξέρω. Πάντως κάτι στο στήσιμο ευθύνεται, αλλά με κάνα δύο δοκιμές και λιγάκι υπομονή πιστεύω θα τα καταφέρεις ..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #813 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 02:10 »
Η αντισταση ηταν ετοιμη..αρα η χαζομαρα εγινε οταν πηγα να την ξαναβαλο στο πολο..μαλλον πατησα  και το συρμα με το χερι και σφινωσα το συρμα πιο πολυ στο φυτιλι..κριμα και ηταν καινουργια..εχθες την εβαλα

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: The Dripper
« Απάντηση #814 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 05:39 »
όταν στρίβω την αντίσταση  κάποιες  φορές  βάζω και τον κόμπο του non πάνω στο φιτίλι , δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα αλλά είναι σωστό  η οχι  ; 

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #815 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 08:52 »
Κανενα προβλημα, ισα ισα που δεν αφηνεις εκτεθειμενο συρμα με αντισταση εκτος φιτιλιου - βαμβακιου κλπ, για μενα καλυτερα ετσι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #816 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:33 »
Αν τραβηξεις το φυτιλι για να φυγει η θεση του καμμενου απο την αντισταση παρατεινεται η ζωη του...Δηλαδη τραβηξα τα δυο φυτιλια που προεξεχουν απαλα μετα ξαναδιορθωσα προσεκτικτα τα συρματα και φαινεται να δουλευει...το εχει δοκιμασει κανεις; (δεν ξερω αν εγινα κατανοητος) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #817 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:39 »
Κατανοητος εγινες και το εχουν κανει αρκετοι παλαιοτερα, αλλα, σκεψου και κρινε μονος σου αν αξιζει να το κανεις.
Δεν θα ηταν καλυτερα να αλλαξεις μια αντισταση που θα ειναι φρεσκια διχως τμημα καμμενου στο χωρο ατμοποιησης;  :)

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #818 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:44 »
Το ξερω.. Αλλα μπορεις λιγο να διαβασεις την περιπτωση μου παραπανω; Επειδη την ωρα που ξανατοποθετησα το κεραμικο μαλλον ακουμπησα και τα συρματακια και μ εβγαζε καμμενο γι αυτο το εκανα..

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #819 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:48 »
Πιστευω οτι ο φιλος σε κατατοπισε, κατι αλλο  :dontknow: 
Απο ''μακρια'' μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε  :(
Σε σφιχτά τυλιγμένο σύρμα που στραγγαλίζει το φιτίλι, ή ανεπαρκή τροφοδοσία, ή υπερβολικά βατ, δεν μπορώ να ξέρω. Πάντως κάτι στο στήσιμο ευθύνεται, αλλά με κάνα δύο δοκιμές και λιγάκι υπομονή πιστεύω θα τα καταφέρεις ..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #820 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:51 »
Η αντισταση ηταν ετοιμη..αρα η χαζομαρα εγινε οταν πηγα να την ξαναβαλο στο πολο..μαλλον πατησα  και το συρμα με το χερι και σφινωσα το συρμα πιο πολυ στο φυτιλι..κριμα και ηταν καινουργια..εχθες την εβαλα


Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που θεωρώ ότι έχει ένας επισκευάσιμος είναι ότι μπορείς να έχεις συνέχεια καινούρια αντισταση. Ουδείς λόγος να έχεις επισκευάσιμο και να χρησιμοποιείς έτοιμες αντιστάσεις. Είναι εύκολο να φτιάξεις μόνος σου, δοκίμασέ το και θα καταλάβεις

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #821 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 12:03 »
Petra συμφωνω αλλα..ακομα ειμαι της αποψης οτι απλα θελω να ατμιζω και οχι ολη μερα να ασχολουμαι με αυτο.Θα
μου πεις οτι μετα απο λιγες μερες θα σου φανει γελοιο.πιστευω βραχυπροθεσμα θα το επιχειρισω..Τωρα θελω να ευχαριστηθω το dripper μου χωρις παιδεμα.. 8)




Και μην ξεχνατε οτι ειμαι μολις 6 μηνες στο Η.Κ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #822 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 12:22 »
ok, εσύ ξέρεις. Η αλήθεια είναι πάντως ότι ο ντρίπερ ήταν ο πρώτος που έστησα βλέποντας το βιντεάκι της πρώτης σελίδας και παραμένει ο πιο εύκολος για μένα στο στήσιμο, από τους συνολικά 4 που πέρασαν από τα χέρια μου. Αν ξεπεράσεις τη φοβία της πρώτης φοράς θα τα καταφέρεις και μετά η άνεση και η ποιοτητα ατμίσματος του να πετάς αντίσταση στα 20μλ και σε 5 λεπτά να στήνεις άλλη, θα σε εντυπωσιάσει.
Συνυπολόγισε και το γεγονός οτι με τα κατάλληλα υλικά, οι αντιστάσεις σου θα είναι καλύτερες από του εμπορίου. Οταν το αποφασίσεις, εδώ είμαστε. Αν και το βιντεάκι του Leo μάλλον θα σου είναι αρκετό

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Dripper
« Απάντηση #823 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 12:48 »
Σίγουρα έχει ρωτηθεί ξανά, αλλά δεν το βρίσκω. Τσαφ ή αντίστοιχη συσκευή για να φτιάχνω δικές μου αντιστάσεις που μπορώ να αγοράσω?
Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς τον dripper με nakamichi cotton pads? Επειδή είναι σε μορφή pad me 8cm μήκος, κόβοντας ένα στριπάκι φτάνει άνετα να το κάνεις φυτίλι χωρίς να χρειάζεται να ενώνεις δύο κομμάτια βαμβάκι μαζί.
Έχω όμως την εντύπωση ότι με φυτίλι ekowool έχω την καλύτερη γεύση για τα γούστα μου πάντα.

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #824 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 13:11 »
Γειά σας παιδιά, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με τον Dripper.. Με την φυτιλοαντίσταση που είχε πάνω όλα ήταν καλά, ούτε καμμένο, τέλεια γεύση, μεγάλη διάρκεια της αντίστασης... τώρα όμως είμαι στην 3η έτοιμη αντίσταση απο το Σάββατο και αυτό γτ παίρνω καμμένο στην 5-6 τζούρα.. άντε να πάρω καμια φορά στη 10η.. Σταγόνες νομίζω βάζω αρκετές, με μπουκάλι απο liqua 10-15 σταγόνες.. Επίσης θεωρώ ότι βάζω καλα το κεραμικο και τη φυτιλοαντίσταση μέσα στη βάση... όπως ακριβώς δείχνουν τα βίντεο.. τις σπείρες τις ελεγχω και έχουν σωστές αποστασεις, δε νομίζω να στραγγαλίζετε το φυτίλι γιατι δεν το πολυπιέζω... μπορείτε σας παρακαλώ να προτείνετε τίποτα??? Να παίζει μήπως τπτ με τις έτοιμες αντιστάσεις??



Διορθωση μορφοποιησης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 16:08 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191827 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 740 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589531 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313336 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12265 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13517 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711