vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 6 χρήστες
geoliol, camber, Ηρακλης, maraki1308, Milarepa, pngtszs1976

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #330 στις: Αυγούστου 26, 2013, 21:59 »

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά για ποιό micro coil μου λες φίλε μου, εδώ ζορίζομαι να φτιάξω τις κανονικού μεγέθους αντιστάσεις, σε λίγο θα χρειαστώ αυτό
(Image removed from quote.)
για να τις φτιάξω...  :-[
δεν είναι καλο, μη το πάρεις :)
το δοκίμασα και γω

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: The Dripper
« Απάντηση #331 στις: Αυγούστου 27, 2013, 10:46 »
δεν είναι καλο, μη το πάρεις :)
το δοκίμασα και γω


θα βγούμε πάλι εκτός θέματος, αλλά γιατί δε σου άρεσε; Δε δουλεύει σωστά; Υπάρχει και αυτό:



http://www.gadget-shop.gr/megethintikos-fakos-kefalis

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #332 στις: Αυγούστου 27, 2013, 22:33 »
Προτείνω σε οσους διαβασουν νς δοκιμασουν το new style coiling και τα twisted του bishop και ψαχτηκα με αυτα διοτι στο μηχανικο και με μικρη μπαταρια ειχα ενα παραπονο απο την τζουρα μου  οι αντιστασεις που φτοαχνω δεν θελω να ειναι κατω απο 1.4 διοτι χανω σε γευση κλπ. Εφτιαξα διπλο συρμα λοιπον και το εστριψα σε δυαρι διπλο φυτ. Τα ωμ δεν ξερω ποσο ειναι μιας και το βικακι δεν μετραει διπλα συρματα λεει βραχυκ. Καταφερα και χωρεδα τις σπειρες τις σενιαρησα και λιγο..βρεχω και...σφαλιαρα ! Με πεντε δευτερολεπτα τζουρα εβγαλα ντουμανι πουδεν ειχα ξαναδει στον ντριππερ παρολο που εχω δοκιμασει   και dual highlanders... το χτυπημα ειναι σε αφορητο επιπεδο πλεον πιο πολυ απο duals αλλα και καμια εκπτωση στη γευση μου εχει κανει τρομερη εντυπωση. Εχει ανεβει αισθητα η θερμοκρασια του ατμου βεβαια και στην δευτερη απανωτη ο ατμος ειναι ζεστος και η καμπανα την ακουει..
Αυτα για τωρα θα επανελθω.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #333 στις: Αυγούστου 27, 2013, 22:43 »
Δωσε κανα link για video φιλε μου, μην μας αφηνεις ξεκρεμαστους  ;D

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #334 στις: Αυγούστου 28, 2013, 00:06 »
Δεν μπορω να παραθεσω λινκ αν ψαξεις στο youtube ithaka new sryle coiling θα δεις τον ιμεο να σεταρει μια ιθακη. Επίσης εαν βαλεις αναζητηση ithaka twisted dual coil setup θα σου βγαλει τον μπισοπ να σεταρει με στριφτα συρματα βοηθησα οσο μπορω.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #335 στις: Αυγούστου 28, 2013, 21:20 »

θα βγούμε πάλι εκτός θέματος, αλλά γιατί δε σου άρεσε; Δε δουλεύει σωστά; Υπάρχει και αυτό:


(Image removed from quote.)
http://www.gadget-shop.gr/megethintikos-fakos-kefalis
δε μου άρεσε διότι πρέπει να έχεις αυτό που θες να δεις (στην προκειμένη περίπτωση την αντίσταση του dripper- το έσωσα, δε βγήκαμε από το θέμα :) ) πρέπει να το έχεις κολλητά στα γυαλιά. αν το πας έστω και 2-3 cm παραπέρα, δε βλέπεις.

Αποσυνδεδεμένος alexan985

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #336 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2013, 18:24 »
Εδώ και μια εβδομάδα κάνω χρήση του dripper pro και νομίζω είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές σε σχέση ευκολίας σεταρίσματος-τιμής-απόδοσης...

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #337 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:06 »
Χρησιμοποιω το dripper σχεδον 8 μηνες ,σχεδον ως βασικο μου ατμοποιητη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη καθως με βολεψε σε ολα τα θεματα .τη τελευταια βδομαδα σαν να μη κανει καλη επαφη με το μοντ , δηλαδη κουναω τον ατμοποιητη για να ατμισω δεξια αριστερα .τι μπορει να φταιει?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #338 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:09 »
Μήπως έχει ανέβει λίγο ο πόλος και δεν κάνει καλή επαφή? Βγάλε τον και δες με το μάτι αν ο πόλος του ντριπερ είναι λίγο πιο μέσα από τις σπείρες. Αν ναι, ξεβίδωσε το πάνω μέρος και σπρώξε ελαφρά το κεραμικό για να κατέβει ο πόλος. Με τον καιρό το μπλε πλαστικό που μονώνει χαλαρώνει λίγο και έτσι ο πόλος μπαίνει μέσα πιο πολύ από ότι πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #339 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:13 »
Σ ευχαριστω για την απαντηση, ο πολος δεν ειναι πιο μεσα ,σχεδον εξεχει απο τις σπειρες...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #340 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:23 »
Μήπως κάποιο βραχυκύκλωμα τότε που με το κούνημα γίνεται και δεν γίνεται.

Τον έχει "λύσει" καθόλου τον τελευταίο καιρό? Αν δεν το έχεις κάνει είναι εύκολο (σόρυ αν γράφω πράγματα που γνωρίζεις ήδη). Βγάζεις το κεραμικό και εφαρμόζεις ένα μικρό σταυροκατσάβιδο στον πόλο από την μέσα μεριά. Κρατάς το σώμα σφιχτά και σπρώχνεις σίγα σιγά μέχρι να αρχίσει να βγαίνει. Μόλις βγει δες σε τι κατάσταση είναι αυτό το μπλε πλαστικό το στρογγυλό. Ίσως έχει μετακινηθεί με τον καιρό (αν δεν το έχεις βγάλει καθόλου εννοώ). Για να το ξαναβάλεις "φοράς" αυτό το μπλε στο πινάκι του πόλου και ευθυγραμμίζοντας το ξαναβάζεις μέσα.


Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #341 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:28 »
Καλα κανεις και τα γραφεις!οχι,δε το εχω λυσει καθολου ,οποτε θα το δοκιμασω!σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #342 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 15:59 »
Χρησιμοποιω το dripper σχεδον 8 μηνες ,σχεδον ως βασικο μου ατμοποιητη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη καθως με βολεψε σε ολα τα θεματα .τη τελευταια βδομαδα σαν να μη κανει καλη επαφη με το μοντ , δηλαδη κουναω τον ατμοποιητη για να ατμισω δεξια αριστερα .τι μπορει να φταιει?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Κοίταξε το συρματάκι Νοn R που ''περισεύει'' να ακουμπάει το σώμα του ατμοποιητή και όχι το οριγκ ή να είναι στον αέρα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #343 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 20:05 »
Τον ελυσα τον ατμοποιητη...να ρωτησω οποιον τυχον εχει ιδεα , ο πολος εχει σα ψιλοσκουρια κατω χαμηλα γυρω γυρω.λετε να ειναι απτα πλυσιματα?επηρεαζει την αποδοση του?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος ελλανιος

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #344 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 21:43 »

Τον ελυσα τον ατμοποιητη...να ρωτησω οποιον τυχον εχει ιδεα , ο πολος εχει σα ψιλοσκουρια κατω χαμηλα γυρω γυρω.λετε να ειναι απτα πλυσιματα?επηρεαζει την αποδοση του?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4


καλησπερα συνατμιστρια Ευστρατια, παραξενευτικα οταν αναφερες περι σαν σκουριας του πολου....διοτι ειναι κατασκευασμενος απο ατσαλι 304,οτι καλυτερο υλικο για τα Η.Τ. μας.
και ειμαι βεβαιως οτι δεν ειναι σκουρια...αλλα κατι αλλο,με την προυποθεση βεβαια οτι εχεις στην κατοχη σου τον THE Dripper By Leo.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 640 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6769 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12065 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13319 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711