vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ducati.Jimakos, Jorge, stsoulos

Twitter

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #885 στις: Μαΐου 07, 2013, 22:27 »
Τελικα το κολλησα με εποξιδικη κολλα 2 συστατικων και τωρα και να θελω δεν ξεκολαει απο το πανω μερος του πλαστικου.
Εχω προβλημα ομως γιατι δεν δουλευει παντα και καθε τοσο μου βγαζει > atomizer short ???
Τραβωντας ολο τον vivi προς τα πανω αλλοτε δουλευει με 2,8Ω και αλλοτε δειχνει αντισταση
0 Ω η 0,5 Ω
Δοκιμασα να μην τους βιδωνω πολυ,οπως γραφουν παραπανω,αλλα παλι μετα απο λιγο βγαινει το atomizer short.
κάπου βραχυκυκλώνει οταν το γραφει αυτό. ή ο ατμοποιητής σου , ή το eVic
Ας μου εξηγησει καποιος πως γινεται ολα τα μαγαζια να πουλανε το evic 90-100 ευρω και 1 μαγαζι να το πουλαει 70 ευρω.


Το καταστημα που το πουλαει 70 δεν εχει το γνησιο? η τα υπολοιπα βγαζουν υπερβολικο κερδος??

δε το πουλάει μόνο ένα μαγαζί 70€. εγώ ξέρω 2. Όσο για το ένα μαγαζί, μέσα στο site της  joyetech το μαγαζί αυτό το έχει σαν "copycat" . Μην ρωτάτε τι σημαίνει,,,, δεν ξέρω. Το μόνο που μπορώ ειναι να θεωρήσω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2013, 22:33 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #886 στις: Μαΐου 07, 2013, 22:51 »
http://www.joyetech.com/about/copycat.php, Aναφερει οτι δεν ειναι γνησιο προιον της joyetech  :dontknow: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #887 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:14 »

αυτό θεώρησα και γω. αλλά είναι και άλλο ένα μαγαζί που έχει επίσης την ίδια τιμή, και αυτό δεν το έχει στην ιστοσελίδα της η joyetech. Προφανώς για αυτό το μαγαζί έλεγε ο φίλος ότι πουλάει φτηνά. Και επειδή απο εκεί έχω πάρει 4 eVic (για μένα και άλλους), απο κάτω έχει τον κωδικό serial number που μπορείς να δεις αν είναι όντως γνήσιο ή όχι. και είναι όντως γνήσια. τώρα για το άλλο που λέει η joyetech ότι είναι μαιμού, δεν ξέρω. Ξέρω μόνο ότι το πουλάει 69€ , και στη μόστρα είναι ίδιο (και η μπαταρία και όλα). Τώρα ,,,, πρόλαβαν (εδώ και 2-3 μήνες με αυτή την τιμή υπάρχει ήδη στο μαγαζί και άλλους 2-3 μήνες που προυπήρχε το evic) κιολας να το βγάλουν και σε μαιμού;;; 

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #888 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:40 »
το οτι βλεπουμε μειωμενες κατα πολυ τιμες σε ενα προιον δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι μαιμου.

Σιγουρα αγοραστηκε σαν εμπορευμα χωρις τον μεσαζοντα "ελληνικη αντιπροσωπεια" κατα πασα πιθανοτητα απο μαζικη
παραγγελεια (μαζι με αλλα e-καταστηματα) στην  μαμα joyetech

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #889 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:46 »
Όποιος δεν "πειθαρχεί" βγαίνει στον "τάκο"....

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #890 στις: Μαΐου 08, 2013, 10:12 »
Σήμερα μπήκα στο site της ecig.gr η οποία είναι η επίσημη αντιπρόσωπος της Joyetech στην Ελλάδα και είδα πως έχουν εξελληνίσει το μενού του eVic το κακό βέβαια είναι πως για να κάνεις την αναβάθμιση πρέπει να πας στο κατάστημα τους που είναι στην Παλλήνη και δεν το έχουν διαθέσιμο για download και ένα δεύτερο πως δεν γράφουν σε ποιο firmware έχουν “πατήσει” για να φτιάξουν το Ελληνικό μενού.
Έχει πάει κανένας να το βάλει;
Δουλεύει κανονικά χωρίς κωλύματα;
Αν έχει πάει κάποιος ας ενημερώσει κι εμάς για να μην τρέχουμε όλοι στην Παλλήνη άδικα…


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #891 στις: Μαΐου 08, 2013, 19:46 »
εδώ και καιρό το έχουν κανει. πριν βγει η νέα έκδοση, ακομα με την 1,2. Μαλιστα κάποιος , προφανώς επειδή είδε ότι είχαν το menu στα Ελληνικά, θεώρεισαι πως θα υπαρχει η Ελληνική γλώσσα στην 1,3 αναβάθμιση,  που τελικά δεν υπήρχε.
αλλά όπως είπες, πρέπει να πάρεις απο εκεί ένα eVic καμιά 100€-120€ για να έχεις την Ελληνική γλώσσα. Και γω που δεν ξέρω αγγλικά, πρόβλημα δεν έχω όμως. Μάλιστα έχοντας δει στην ιστοσελίδα τους (ή κάποια άλλη) το Ελληνικό μενού, δε μ'αρέσει κιόλας, προτιμώ αυτό.


EDIT:
Βρήκε κανείς άκρια αν μπορείς να αλλάξεις τον κονέκτορα του eVic ? Και τι κονέκτορα ΘΑ μπορούσε ίσως να βάλουμε;
αμαρτία είναι να χάσουμε το evic μόνο για το σπείρωμα που κακώς έχει. ξάναπεσε κάτω με ατμοποιητή ατάλινο μέσα, και πήδηξε ξανά σπείρωμα. τώρα μου παίζει, και ξαναλέω,,,, ευτυχως που δεν βίδωνα ποτε μου τελείως ατμοποιητή επάνω. Το θέμα είναι πάντως ότι παίζει. βέβαια, δεν βγήκε για να πέφτει συνέχεια κάτω, υπάρχουν και ανοχές και αντοχές.
EDIT2:
τελικά έκανα πατέντα βάζοντας ένα αντάπτορα μέχρι να βρω κάποιον κονέκτορα που να κάνει, έτσι ώστε όταν μπαινοβγαίνει ένας ατμοποποιητής, να μπαινοβγαίνει πάνω στον αντάπτορα και να μη χαλάει το σπείρωμα του evic.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 17:58 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #892 στις: Μαΐου 10, 2013, 02:31 »
Moυ βγαζει ενα warning:max time .Δεν καταλαβαινω τι ακριβώς ειναι.Ατμιζω και μου το εμφανιζει.Η μπαταρία ειναι στο 40% περιπου....




Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #893 στις: Μαΐου 10, 2013, 06:47 »
Πήγαινε  στην επιλογή vapor set - alarm set  και επέλεξε never αν δεν θέλεις να στο εμφανίσει ξανά ή επέλεξε πότε θέλεις να σε ειδοποιεί .

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #894 στις: Μαΐου 10, 2013, 11:56 »
Ok...τι σημαινει ομως αυτο?Αlarm για ποιο πραμα?

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #895 στις: Μαΐου 10, 2013, 15:01 »
Moυ βγαζει ενα warning:max time .Δεν καταλαβαινω τι ακριβώς ειναι.Ατμιζω και μου το εμφανιζει.Η μπαταρία ειναι στο 40% περιπου....
του έχεις δώσει χρόνο ατμιζματος, που τον ρυθμίζεις. Ή τον μεγαλώνεις, ή τον βγάζεις εκτός.
έχει 2 περιπτώσεις μετά την αναβάθμιση:
  • να δώσεις τζούρες σε κάποιο χρόνο (ας πουμε για παράδειγμα 24 ώρες, και για τις 2 περιπτώσεις), π.χ. 400 τζούρες. αν τις περάσεις θα σου βγάζει μήνυμα warning max puffs ή κάπως έτσι
  • να δώσεις χρόνο σε κάποιο χρόνο (στο 24ωρο που λέγαμε π.χ.), δηλαδή συνολικά οι τζούρες που έκανες στο 24ωρο να είναι μέχρι τα 600" . Μετά τα 600δευτερόλεπτα, σου βγάζει το μήνυμα που είδες.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #896 στις: Μαΐου 10, 2013, 15:14 »
Eυχαριστω.Το βαλα στο never.

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #897 στις: Μαΐου 14, 2013, 23:15 »
Παιδια εγω να ρωτησω κατι, δεν εχει καιρο που το πηρα και ηθελα να μαθω, οταν το συνδεω με τον υπολογιστη για να φορτιζει ενω το χρησιμοποιω μου αναβοσβηνει αμεσως για μεγαλη θερμοκρασια, το αφηνω στην ακρη και μου δειχνει οτι φορτιζει και οτι ειναι πχ  στο 30%, με το που παταω 5 φορες να το ανοιξω δειχνει οτι η φορτιση ειναι στο πχ 60%. μπορειτε να μου πειτε τι παιζει αν ξερετε και μερικες συμβουλες τι πρεπει η τι δεν πρεπει να του κανω;


Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #898 στις: Μαΐου 14, 2013, 23:42 »
σε οτι αφορα τη θερμοκρασια, ρυθμισε το αλαρμ να ειναι πχ στους 38-39oC ωστε να μην αναβοσβυνει η ενδειξη,
νομιζω απο τη μαμα εχει στους 35oC

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #899 στις: Μαΐου 14, 2013, 23:51 »
Ηταν ρυθμισμενο στους 40 και το εβαλα στους 39, το θεμα ειναι οτι ειδα ποσους βαθμους εχει αυτη την ωρα και δειχνει 41

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios