vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #870 στις: Απριλίου 30, 2013, 22:02 »
Θα το κοιταξω φιλε μου, πρωτη κινηση θα σηκωσω λιγο τον πολο με ενα κατσαβιδακι αλλα αν δω και χρειαζετε αλλαγη το σιλικονακι δεν νομιζω να κανω κατι απο μονος μου γιατι οπως εχουν πει και παραπανω ειναι λιγο δυσκολο να το ανοιξεις και φοβαμαι μην το καταστρεψω 

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #871 στις: Απριλίου 30, 2013, 22:27 »
κάποιος (δε θυμαμαι ποιος) το είχε ανοίξει για να αλλάξει τον πόλο. Και τον άλλαξε τελικά. αλλά όντως χαλάει ευκολα, όπως ανοιγει και εύκολα. Πολλοί τον έχουν ανοίξει κατά λάθος! Αυτό μάλλον (προφανώς δηλαδή) το εμαθε και η joyetech και άλλαξε κάπως το σύστημα του eVic που κυκλοφορεί τώρα με 2 βιδάκια στο πάνω μέρος , και ίσως (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα) αν τα ξεβιδώσεις να μπορείς να τον ανοίγεις κατευθείαν.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #872 στις: Απριλίου 30, 2013, 22:29 »
Εγώ επιμένω πάντως αυτό που πρέπει να βρούμε είναι πως να αλλάζουμε τον κονέκτορα είναι σαν βούτυρο τα σπειρώματα του αν του στραβοβιδώσεις κανέναν ναυτίλο ή aga πάνω του αντίο..

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #873 στις: Απριλίου 30, 2013, 22:45 »
Πεφτοντας απο το 1 μετρο, μου ξεκολησε το επανω μερος απο το μαυρο πλαστικο της κεφαλης.Κοπηκαν οι 2 επαφες,τις κολλησα αλλα ραισε ο πλαστικος κυλινδρος της κεφαλης, βαζοντας ξανα το μεταλικο δακτυλιδι!
Ειχε ενα ιχνος κολλας με το πλαστικο,οποτε για να μην βγει παλι τοχω με επιδεσμο.
Φαινεται οτι το καταλαβανε μετα γι'αυτο και βαλανε βιδουλες
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg620977.html#msg620977

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #874 στις: Απριλίου 30, 2013, 22:54 »
ναι, αυτές τις βιδούλες λέω. δε μπορεί να μην μαθαίνουν τι δεν πηγαίνει καλά με τα προιόντα τους.
@morr , αν δεις τη φωτογραφία (είναι τραβηγμένη απο τον zarras) http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg620977.html#msg620977
το ένα eVic έχει πάθει ακριβώς το ίδιο. του κόλλησε τις επαφές ο @zarras και το πάνω μέρος μετά,  και παίζει.
Εγώ επιμένω πάντως αυτό που πρέπει να βρούμε είναι πως να αλλάζουμε τον κονέκτορα είναι σαν βούτυρο τα σπειρώματα του αν του στραβοβιδώσεις κανέναν ναυτίλο ή aga πάνω του αντίο..
  και γω θέλω να τον αλλάξω, αν και δεν είναι τελικά όπως φαινεται. εμένα μου επεσε το evic κάτω με δύναμη με τον κιλλερ μέσα, και πήδηξε στροφή στο σπείρωμα. τελικά μετά από λίγη ώρα σιγά σιγά κατάφερα να το ξεβιδώσω, απλά τώρα έχει λίγο αβάτζο όταν βιδώνει ένας ατμοποιητής πάνω. Εκτος αν τον βιδώσω πολύ. πλάκα πλάκα αυτό σώζει: Να ΜΗΝ βιδωνεις πολύ τον ατμοποιητή (όπως κάνουν πάρα πολλοί) πάνω στο μοντ ή τη μπαταρία. έτσι ούτε  ο πόλος κατεβαίνει, ούτε το σπείρωμα όλο χαλάς αφού δε το χρησιμοποιείς όλο, και στην προκειμένη περίπτωση αν μου χαλούσε σπείρωμα, πάλι θα είχα σπείρωμα ακέραιο πιο κάτω.
Αλλά για να λέμε την αλήθεια θέλω και γω να αλλάξω τον κονέκτορα με κάποιον καλύτερο-πιο δυνατό :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2013, 23:08 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #875 στις: Απριλίου 30, 2013, 23:45 »
Έχεις δίκιο δεν θέλει πολύ βίδωμα. Αλλά να σου πω ποιο είναι το πρόβλημα. Έτσι και δεν είναι τελείως ευθεία ο ατμο με τον κονέκτορα δηλαδή έχει και μια μικρή γωνία σε σχέση με τον κάθετο άξονα σπρώχνει το πλαϊνό τμήμα του σπειρώματος. Έτσι και το κάνεις ασυναίσθητα και συνεχίσεις ο κονέκτορας ανοίγει σε βαθμό που πια δεν θα βιδώσει τίποτε επάνω του. Είναι τόσο μαλακό το τοίχωμα του. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι το σώμα του Kir Fanis επειδή στηρίζει ουσιαστικά σε σημείο "πνιγμού" τον κονέκτορα δείχνει κάπως ποιο σταθερό. Πάντως είμαι σίγουρος ότι όσοι τουλάχιστον βάζουμε επάνω επισκευάσιμους σίγουρα θα του φάνε το σπείρωμα αργά αλλά σταθερά οπότε θα χρειαστούμε αντικατάσταση και δεν ξέρω πως.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #876 στις: Μαΐου 01, 2013, 00:05 »
ναι, αυτές τις βιδούλες λέω. δε μπορεί να μην μαθαίνουν τι δεν πηγαίνει καλά με τα προιόντα τους.
@morr , αν δεις τη φωτογραφία (είναι τραβηγμένη απο τον zarras) http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg620977.html#msg620977

Δεν ξερω για τα αλλα mods,
για μενα και για φιλο που συνεβη το ιδιο αλλα δεν τοφτιαξε το evic ηταν πεταμενα λεφτα
Προχειροτητα κατασκευης, χωρις μελετη και σχεδιασμο.
Δεν γινεται να συνδεουν ενα τμημα πλαστικου με μεταλο με κολλα!
ειδικα οταν εχει αυξημενο βαρος λογω μεταλου και μπαταριας
Θα μπορουσαν εστω να βιδωνει το μεταλικο δακτυλιδι στο πλαστικο,οπως στους ατμοποιητες.
 

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #877 στις: Μαΐου 03, 2013, 22:34 »
Τελικα το κολλησα με εποξιδικη κολλα 2 συστατικων και τωρα και να θελω δεν ξεκολαει απο το πανω μερος του πλαστικου.
Εχω προβλημα ομως γιατι δεν δουλευει παντα και καθε τοσο μου βγαζει > atomizer short ???
Τραβωντας ολο τον vivi προς τα πανω αλλοτε δουλευει με 2,8Ω και αλλοτε δειχνει αντισταση
0 Ω η 0,5 Ω
Δοκιμασα να μην τους βιδωνω πολυ,οπως γραφουν παραπανω,αλλα παλι μετα απο λιγο βγαινει το atomizer short.

Αποσυνδεδεμένος tzougas

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #878 στις: Μαΐου 03, 2013, 23:44 »
και εγω τα ιδια προβληματα ειχα μεχρι που το ανοιξα και ειδα οτι ηταν κομενο το λαστιχακι κατο απο τον πολο ...το αλλαξα και εγινε καινουριο :yes:

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #879 στις: Μαΐου 04, 2013, 20:49 »
Ας μου εξηγησει καποιος πως γινεται ολα τα μαγαζια να πουλανε το evic 90-100 ευρω και 1 μαγαζι να το πουλαει 70 ευρω.


Το καταστημα που το πουλαει 70 δεν εχει το γνησιο? η τα υπολοιπα βγαζουν υπερβολικο κερδος??

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #880 στις: Μαΐου 04, 2013, 20:57 »
θεωρω οτι ολα παιζουν στις ποσοτητες που αγοραζει το καθε καταστημα.
Μεγαλυτερη ποσοτητα = μεγαλυτερη εκπτωση απο τον εμπορο χοντρικης

Παιζει ομως αν παραγγειλει καποιο καταστημα μεγαλη ποσοτητα για να κερδισει μεγαλυτερη εκπτωση να δημιουργησει bad stock ( αργα κινουμενο εμπορευμα η και καθολου κινουμενο ) και να δεσμευσει κεφαλαιο κινησης με χασιμο ανταγωνιστικοτητας

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #881 στις: Μαΐου 04, 2013, 23:46 »
Το ιδιο μαγαζι εχει και στο vv mod no1 την καλυτερη τιμη της αγορας...
Δεν ειναι τυχαιο μαλλον,δεν μπορει σε ολα τα ειδη να φερνει μεγαλες ποσοτητες,απλα εχει κορυφαιες τιμες.......

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #882 στις: Μαΐου 05, 2013, 01:49 »
Δεν είναι μόνο η ποσότητα, η JOYETECH ακολουθεί τη πολιτική της εναρμονισμένης τιμής, θέλει δηλαδή όλα τα προιόντα της να έχουν μια συγκεκριμένη τελική τιμή παντού. Η τιμή αυτή είναι υποχρεωτική για όλα τα επίσημα σημεία πώλησης, μείον μια λογική έκπτωση που έχει το δικαίωμα να κάνει το καθε μαγαζί. Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η τιμή περιέχει υπερβολικό κέρδος εισαγωγέα-καταστήματος όμως αν ένα μαγαζί θέλει να παραμείνει στο "άρμα" της φίρμας οφείλει να  υπακούσει.
Το μαγαζί που συζητάτε, το cleverstore δηλαδή (γιατί δεν το λέτε?) προφανώς κάνει παράλληλη εισαγωγή από κάποιον χονδρέμπορα και επειδή γενικώς δουλεύει με χαμηλώτερο συντελεστή κέρδους και/ή επειδή πέρνει μεγάλη ποσότητα βάζει τιμή λιανικής πολύ χαμηλώτερη της επίσημης με το κίνδυνο να το "κράξει" η μαμά για unauthorised πώληση ή και εγω δεν ξέρω για τι άλλο... Κάποια στιγμή το κατάστημα είχε γράψει στο θέμα του, ότι θα ανεβάσει την τιμή στο site για να μην έχει πρόβλημα με τη joyetech αλλά θα κρατήσει την τιμή χαμηλή μετά από συνεννόηση με τον πελάτη. Φαίνεται ότι τελικά δεν ανέβασε την τιμή ούτε στο site....

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #883 στις: Μαΐου 05, 2013, 01:53 »
καλησπερα και χρονια πολλα
διαβασα οτι εχουν γινει καποιες αν αναβαθμισεις στον EVIC επιδη ενδιαφερομαι τι πρεπει να προσεξω για να παρω την τελαιυταια εκδοση?? για παραδειγμα μερικα μηνηματα πριν αναφερατε κατι βιδακια στη κεφαλη... τι αλλο πρεπει ναδω? ??? firmware κτλπ

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #884 στις: Μαΐου 05, 2013, 02:44 »
Δες την φωτογραφια του zarras
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg620977.html#msg620977
Αυτες τις βιδουλες με το κοκκινο τα πρωτα evic δεν τις ειχανε,οπως το δικο μου (ητανε με κολλα της κακιας ωρας,οποτε με το 1ο πεσιμο,μετα απο 3 μηνες ξεκολησε.Τωρα εχει προβλημα με τον πολο.
Και τωρα οι βιδουλες φανταζομαι οτι θαναι στο πλαστικο βιδωμενες,,οποτε παλι ευκολα θα σπασουν.
Θα σε συμβουλευα να παρεις αλλο mod,το μονο καλο ειναι η μπαταρια του που μου κραταγε μια ημερα.Σιγουρα θα εχει εχει καλυτερα.
Οσο για την joyetech, καλα θα εκανε να μην εχει την πολιτικη της Apple στις τιμες,χωρις να εχει την αντιστοιχη ποιοτητα κατασκευης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios