vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:38 »
Επειδή το παθαίνω κι εγώ στην δουλειά που έχω τον ίδιο και έχο άβυζες, σηκώνω τον αρνητικό πόλο λιγάκι έτσι ώστε η μπταρία δεν είναι παράλληλη προς τον φορτιστή. Ετσι τις φορτίζει.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:38 »
Αν την μετακινησεις ενα κλικ προς τα πανω θα δεις οτι θα αρχισει να την φορτιζει κανονικα

το ιδιο μου εκανε και μενα το πρωι και αφου την κουνησα λιγο προς τα επανω αρχισε νατην φορτιζει

κανονικα και μετα απο 2 ωρες ηταν ετοιμη φορτιζμενη :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:41 »
Αν την μετακινησεις ενα κλικ προς τα πανω θα δεις οτι θα αρχισει να την φορτιζει κανονικα

το ιδιο μου εκανε και μενα το πρωι και αφου την κουνησα λιγο προς τα επανω αρχισε νατην φορτιζει

κανονικα και μετα απο 2 ωρες ηταν ετοιμη φορτιζμενη :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Το έκανα και έχεις απόλυτο δίκιο.Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου,καλό σου βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:46 »
Βάλτε ένα μαγνητάκι ρε παιδιά στην μπαταρία για να μην παιδεύεστε....


ΥΓ:Σαν και αυτά

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:18 »
Παιδεια προσοχη λιγο με τα μαγνητάκια γιατι το βραχυκυκλωμα καραδοκεί,
αυτο δεν ειναι δυσκολο να συμβεί!!!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:20 »
To μαγνητάκι συνήθως μπαίνει στον αρνητικό πόλο που είναι επίπεδος και λίγο βυθισμένος... τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε εμένα με τις Efest 18350/18650 πάνω σε έναν φορτιστή Trustfire...

Αποσυνδεδεμένος Κρόνιος

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:36 »
Σκεφτόμουν να δώσω 50-60 για να πάρω το λάβα. Τελικά με 70 πήρα το evic και μπορώ να πω ότι έκανα καλά...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:39 »
Και πολυ καλα εκανες φιλε μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 09:27 »
Παιδεια προσοχη λιγο με τα μαγνητάκια γιατι το βραχυκυκλωμα καραδοκεί...

Τα μαγνητάκια μπορεί να είναι επικίνδυνα να προκαλέσουν βραχυκύκλωμα όταν τοποθετούνται σε mod...
Oταν τοποθετούνται σε φορτιστές σαν spacer δεν τρέχει τίποτα...
Eγώ αντί για μαγνητάκια χρησιμοποιώ 1 ή περισσότερα ... Lipa (Lipa: υποδιαίρεση του Kuna που είναι το Kροάτικο νόμισμα)!

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 09:53 »
Εγώ έχω βιδώσει στην δεξιά υποδοχή μόνιμα μία κοντή βίδα και φορτίζω εκεί τις 18650 nipples μπαταρίες κι έτσι δεν ανησυχώ για βραχυκυκλώματα κ.τ.λ.
Στον Sysmax i4 φορτίζουν κανονικά χωρίς βίδες, μαγνήτες, spacers, οπότε μάλλον είναι καλύτερη αγορά από τον XTAR.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 10:09 από nasbar »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 10:55 »
[youtube]http://www.youtube.com/#/watch?v=uju6bThhlfw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 18:06 »
Συνάδελφοι μια ερώτηση :

Αν αγοράσω μόνο την κεφαλή του evic και την συνδυάσω με σώμα για 18350 απο τον Κυρ Φάνη, θα μπορώ να χρησιμοποιώ τις μπαταρίες AW imr 18350 με "κουμπί" στον θετικό πόλο που ήδη έχω ή θα πρέπει να αγοράσω flat top ?
Γενικά η κεφαλή του evic "παιζει" με μπαταρίες που έχουν "κουμπι" στον θετικό πόλο ?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 18:44 »
Mε όλες παίζει

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 19:50 »

Κυκλοφόρησε το mvr για mac:http://www.joyetech.com/support/down_nr.php?id=43&k=1

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:03 »
Από εχτές είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός evic. Παρότι υπάρχουν πάρα πολλά reviews και παρότι πολύ νέος στο χώρο ελπίζω να μην καταχράζομαι το χώρο γράφοντας και εγώ κάποιες εντυπώσεις μου


1. Το μέγεθος του. Είναι πολύυυυυυ μεγάλο  :) . Ίσως κάποιους τους βολεύει αυτό μιας και δίνει καλύτερο grip αλλά πραγματικά δεν κρύβεται εύκολα. Δεν έχω εμπειρία από άλλα mods αλλά η διαφορά του από ego μπαταρία που είχα ως τώρα είναι μεγάλη.


2. Για όσους είναι gadgetάκηδες όπως εγώ είναι πραγματικά απίστευτο. Και μόνο το γεγονός ότι ήδη είναι στην τρίτη version σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα λέει από μόνο του πολλά. Δεν έχω άποψη για τις προηγούμενες αλλά βρίσκω τα μενού του αλλά και το interface του πάρα πολύ καλά και εύχρηστα. Από ένα κουμπάκι και μια ροδέλα περιστροφική με πολύ καλή αίσθηση του κάθε κλικ και πολύ άνετη πρόσβαση με δείκτη και αντίχειρα, μπορείς να κάνεις όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις χωρίς να μπεις στο μενού. Κράτημα της ροδέλας αριστερά αλλάζει την απεικόνιση (puff counter/remain puffs, date, Ω/V ή W/V με ορατά πάντα το υπόλοιπο μπαταρίας και V/W ανάλογα την επιλογή), ενώ κράτημα της ροδέλας δεξιά αλλάζει την ρύθμιση αν θέλουμε να αυξομειώνουμε V ή W ή μεταβλητά V ή W)


3. Το πρόγραμμα του. Εδώ πραγματικά υποκλίνομαι. Πλήρης παραμετροποίηση όλων των παραμέτρων του evic από το pc για ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ χρήστες. Αναλυτικότατα reports για τα πάντα. Η αλήθεια είναι πάντως ότι κάποιες φορές (έχω Windows 8 ίσως φταίει αυτό) το πρόγραμμα δεν βλέπει την συσκευή και αναγκάζομαι να το ξανακάνω setup πράγμα που λύνει το θέμα. Οπότε έχετε το προγραμματάκι εύκαιρο στο desktop σας  :D


4. Τεχνικά δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα λόγω απειρίας ειδικά συγκριτικά με άλλα mods που διαβάζω εδώ (βλ πρόβατα κριάρια και λοιπά ευγενή ζωντανά) αλλά για έναν νέο στο άθλημα όπως εγώ ομολογώ ότι η διαφορά του από τις απλές EGO που χρησιμοποιούσα ως τώρα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Πήρα τόσες διαφορετικές γεύσεις από τους καρτο που χρησιμοποιώ ως τώρα που πραγματικά δεν ήξερα ότι θα γινόταν από τον ιδιο καρτο με το ίδιο υγρό  :) . Βέβαια αυτό περιπλέκει λίγο τα πράγματα με τα DIY υγρά μου αλλά ελπίζω να βγάλω άκρη σιγά σιγά.


Συμπερασματικά και ψάχνοντας έναν σχετικά οικονομικό τρόπο να μπω στον κόσμο του vv αποφάσισα με κάτι τις παραπάνω να επενδύσω στο evic. Η αρχική μου εντύπωση είναι ότι είμαι ενθουσιασμένος που το έκανα αλλά όπως όλα τα πράγματα στη ζωή ο χρόνος θα δείξει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios