vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 1 χρήστης
razen

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #540 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 16:19 »
Δεν είναι μόνο τα υγρά, είναι και ο ατμοποιητής...
Άλλοι μετά τα 6-6.5W αρχίζουν να αλλιώνουν τη γεύση, ενώ άλλοι από τα 9W αρχίζουν κάτι να βγάζουν.... Και δεν μιλάω για τα Ω αλλά το συνολικό στησιμο...
Μια φιαχτή αντίσταση για παράδειγμα με 0.20 και 6-7 σπείρες αν και μπορεί να είναι τελείως νορμάλ στα Ω, για να βγάλη σωστή γεύση θέλει γκάζια.
Τελείως συμπτωματικά, με το evic κατάλαβα ότι ατμίζω κοντά στα 8-9 W... 


Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #541 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 16:39 »
Με ένα καλό στήσιμο, όσοι χρησιμοποιούν επισκευάσιμους , το Evic είναι ότι πρεπει με αυτά τα watt που μπορεί να σου παρέχει. Δηλαδή με 1.5Ω-2Ω εννοώ αντίσταση κάνει παπάδες με την έκδοση 1,2. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη. Και το έχω λιώσει παιδιά, και σε genesis style ατμοποιητές και σε φυτιλάτους. Εμένα με ικανοποιεί. Δεν το συκρίνω με κανένα άλλο της κατηγορίας VV/VW γιατί απλά είναι διαφορετική συσκευή. Για να μη σας κουράσω άλλο, για τα λεφτα που μπορείς να το προμηθευτείς από ορισμένα καταστήματα αν ψαχτείς λίγο με ικανοποιεί. I love my Evic  :D   

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #542 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 17:48 »
Μερικοι φοβίζουν το κόσμο δεν ξέρω γιατι αλλά το κάνουν άθελα τους.
Πραγματικά πάνω απο τα 5 volt δεν ανεβαίνεις και αν ανέβεις πάλι τα ιδια αποτελέσματα θα εχεις αφού θα έχεις και την ανάλογη αντίσταση.
5 volt δεν ατμ'ιζω ποτε εννοείτε θα ήθελα 20 watt για ψυχολογικό λόγο ετσι για να λεω οτι την εχω μεγαλύτερη αλλά οκ.
Το αστείο ειναι να εχεις μηχάνημα 200 ευρών και να ατμίζεις κάτω από 5 volt μπεεεΕΕΕε style.
Το μηχάνημα απλα ανοίγει αλλη κατηγορία στο η/τ και είναι ένα είδος απο μόνο του!
Ολα αυτα δίχως να θέλω να προκαλέσω τους κατόχους το προβάτου ή οποιουδήποτε mod.Ενας που δεν ξέρει δεν θα το πάρει και λογο περιορισμένου budget θα αγοράσει καμιά κινεζιά αντιγραφή τις αντιγραφής και θα κλαίει τα χρήματα του!

Δεν με ενδιαφέρει τι θα αγοράσει ο συνατμιστής αλλα με ενδιαφέρει να μην αφήνουμε λανθασμένες εντυπώσεις!

Το evic ειναι must have για οποιοδήποτε χρήστη είτε ειναι δράκος είτε σπουργίτη!
Κάπνιζα 1 καπνό την ημέρα αρα μάλλον είμαι δράκος!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #543 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:05 »
Μια χαρούλα είναι και απ' ότι βλέπω κάθε επόμενη έκδοση του firmware είναι καλύτερη από την προηγούμενη και το κάνει πιο εύχρηστο.

Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #544 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 00:05 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9MvsxSS31aM[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #545 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 00:19 »
Γιάννη αν και τα βιντεάκια vs γενικά δεν τα πάω, γιατί το κάθε προϊόν απευθύνεται κάπου, δεν τον είδα όμως να τραβάει τζούρα, 1.4 αντίσταση και πάνω από 4 Volt ρεύμα. Εγώ ας πούμε, πάντα με βάση τα δικά μου γούστα, αν τράβαγα τέτοια τζούρα θα μου ερχόταν καμμένη χοιρινή κατακέφαλα, θα έπεφτε πολύ  :'( .

Από την άλλη πλευρά το συγκεκριμένο βιντεάκι, ίσως τους κάνει να κατεβάσουν λίγο ακόμη την τιμή του evic, οπότε ίσως κάνει καλό και στους υποψήφιους αγοραστές του.

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #546 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 01:05 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9MvsxSS31aM[/youtube]


Άλλο το ένα mod, άλλο το άλλο. Άλλα ηλεκτρονικά το joyetech, άλλα το provari. Αλλού στοχέυει το ένα, αλλού το άλλο. Κακό να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Πές οτι εγώ έκανα άρση βαρών και ήμουνα champion, θα μπορούσες να με συγρίνεις με κάποιον τοξοβόλο άμα σηκώναμε μπάρα? (Αν κάναμε σκοποβολή ίσως να ήταν αντίστροφα τα προγνωστικά). To Provari δίνει πόνο σε ρεύμα απ'ότι έχω καταλάβει, αν και τσιγκουνεύομαι να τα σκάσω για να το αγοράσω. Απλά αυτό που προσφέρει το Evic είναι πρωτοπορία ,design και ρύθμιση που δεν μπορεί να τη κάνει το Provari, δυστυχώς, πλέον με το καινούργιο του update. Είναι τουλάχιστον ατυχής συγκριση κατά τη γνώμη μου. Ευχομαι να μη με παρεξηγήσει ο Pap. . .
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2013, 01:10 από Anastasis »

Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #547 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 01:15 »
Ο σκοπός δεν είναι η σύγκριση και φυσικά δεν κατάλαβα τα πιο πάνω post.

Σε όποιον κάνει και τον ευχαριστεί και γω μαζί του !
Κανείς δεν ξεκίνησε με προβαρι όλοι με μπαταρίες eGo ξεκινήσαμε και σε αυτές
οφείλουμε που είμαστε μακρυά από το τσιγάρο.
Στα mods ίσως οφείλουμε την περισσότερη απόλαυση, αλλά άλλο το ένα και
άλλο το άλλο.
Το eVic προσωπικά είναι στις μελλοντικές μου αγορές, απλά να περάσουν πρώτα
οι "παιδικές" ασθένειες  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #548 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 14:37 »
Καλησπερα σε ολους τους συνατμιστες.Ηθελα να ρωτησω κάποιον που γνωρίζει,που πρέπει να ρυθμίσουμε το alarm για την θερμοκρασία του evic.Παίζω στα 6,5watt με το sokolataki ή τον dripper με αντίσταση 1,5-1,8  ζεσταίνεται όλο το mod και ο οτμοποιητής.Μπαταρία έχω 18500effest v2 στα 1100mah.Μόλις το ξεκουράσω για 5 λεπτά όλα οκ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #549 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 15:00 »
Καλησπέρα  :)

Βάλτο για αρχή στους 40  :yes: βαθμούς Κελσίου να δεις πως τα πάει, αλλά να μην ξεπεράσεις τους 50  (πάει μέχρι τους 60) αν δεν θέλεις να μειώσεις την ζωή του  :bye:

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #550 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 17:55 »
φιλος brickaρε την ωρα του update το evic του, ψαχνωντας βρηκα αυτο,
το παραθετω σε περιπτωση που καποιος παθει το ιδιο:


If a firmware update is interrupted before it's finished (power loss, disconnected data cable, ect) the eVic may lose partial or all functionality. Affectionately known as a 'brick'. In most cases the eVic can still be recovered though. Here is how:
  • Insure that you have installed MVR to your computer.
  • Disconnect the eVic battery from its control panel.
  • Connect the control panel to your computer using the USB cable.
  • Hold the fire button for 2 seconds.
  • The MVR screen should now automatically open on your computer.
  • Click 'Upgrade My eCig' and allow the update to complete.
  • Disconnect the eVic control panel and close the MVR screen.
  • Reconnect the battery to the control panel.
  • You will see a factory default message.
  • The eVic can now invoke MVR normally again but has no other functionality.
  • Preform the normal firmware update to restore it's functions.
     (see 'How do I update the eVic Menu?')

ελληνικη μεταφραση μεσω google  (οσο μπορει να μεταφρασει τελος παντων)

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #551 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 18:13 »
Ελληνική μετάφραση google  :o


Αν μια ενημερωμένη έκδοση firmware έχει διακοπεί πριν τελειώσει (απώλεια ισχύος, αποσυνδεδεμένο καλώδιο δεδομένων, κλπ) η eVic μπορεί να χάσει μερική ή όλες τις λειτουργίες. Αγάπη είναι γνωστή ως «τούβλο» :idiot1: (Affectionately known as a 'brick'). Στις περισσότερες περιπτώσεις η eVic μπορεί ακόμα να ανακτηθεί όμως.

 Εδώ είναι πώς:

     Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει MVR στον υπολογιστή σας.
     Αποσυνδέστε την μπαταρία eVic από τον πίνακα ελέγχου του.
     Συνδέστε τον πίνακα ελέγχου με τον υπολογιστή σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB.
     Κρατήστε πατημένο το κουμπί φωτιά για 2 δευτερόλεπτα.
     Η οθόνη θα πρέπει να MVR τώρα ανοίγει αυτόματα στον υπολογιστή σας.
     Κάντε κλικ στο κουμπί "Αναβάθμιση ecig μου» και να επιτρέψει την ενημέρωση για να ολοκληρωθεί.
     Αποσυνδέστε το eVic πίνακα ελέγχου και κλείστε την οθόνη MVR.
     Επανασυνδέστε την μπαταρία στον πίνακα ελέγχου.
     Θα δείτε ένα μήνυμα εργοστασιακές.
     Η eVic μπορεί πλέον να επικαλεστεί MVR κανονικά και πάλι, αλλά δεν έχει καμία άλλη λειτουργία.
     Προμορφωμάτων την κανονική αναβάθμιση του firmware για την αποκατάσταση λειτουργιών του.
      (βλέπε «Πώς μπορώ να ενημερώσω το eVic μενού;")

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #552 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 18:58 »
Παιδες εγω δεν καταλαβαινω τι εννοειτε οταν λετε οτι ειναι για ατμιστες με λιγες απαιτησεις, δηλαδη που σας περιοριζει ; και ποιον εννοειτε hardcore ατμιστη ας πουμε ; ενημερωτικα ρωταω γιατι σκεφτομαι να το παρω

Sent from my Nexus S using Tapatalk
Πιστεύω πως εννούν (δε το ανέφερα εγώ) κάποιους που κάνουν πειράματα με μεγάλες αντιστάσεις (Με κατι ατμοποιητές που εχουν ακόμα και 2 αντιστασεις ) ή που ΔΕΝ κάνουν πειράματα αλλά θέλουν μεγάλες επιδόσεις, οπότε μπορεί να χρειαστούν παραπάνω αμπερ, οπότε και παραπάνω τάση.
έτσι νομίζω εγω τουλάχιστον. Επίσης νομίζω ότι κάνει για το 99% αυτων που κάνουν χρήση, αφού προσωπικά χρησιμοποιουσα τον lavatube πριν από αυτόν, και ειμαι ικανοποιημένος τώρα με αυτόν (με το evic) παρόλο που δεν φτάνει στα 6 volt όπως ο lavatube. Με 2,1 και 2,2 αντιστάσεις, ρύθμισα να μου ανεβάζει τα βατ κάθε δεύτερο, από τα 5,7watt. Αν κρατήσω τη τζούρα μέχρι τέλος ( 10" ) θα μου ανέβει στα 6,6watt. μια χαρά είναι για τη χρήση που κάνω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #553 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 19:09 »
Να ρωτήσω 70ε είναι καλή τιμή? Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω εδώ το όνομα του μαγαζιού που τον δίνει αλλά νομίζω θα τον πάρω από εκεί. Αναφέρομαι σε ελληνικό μαγαζί μπορείς να τον πάρεις και από εκεί χωρίς καμιά άλλη επιβάρυνση (έχει και το ΦΠΑ μέσα η τιμή). Τι μου προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #554 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 19:12 »
πολύ καλή τιμή

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597651 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11763 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593118 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios