vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #945 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:04 »
να ρωτησω...το πλαστικο το μαυρο καλυμα που εχει μπροστα απο την οθονη...το οποιο εχει σπασει..σε 2 σημεια υπαρχει ανταλακτικο...γιατι κατα ταλλα λειτουργει

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #946 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:07 »
...Εάν μου επιτρέπει η διαχείριση μπορώ να βάλω το όνομα και το τηλέφωνο του καταστήματος.
Γιατί να μη πείς το όνομα? Σε θέμα κριτικής προιόντος είμαστε... δεν υπάρχει πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #947 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:14 »
Η κεφαλη μαζι με το καπακι κανει 40 ευρω
Καλα δεν ισχυει η εγγυηση ενος ετους εκτος της μπαταριας;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #948 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:16 »
Ποιός θα δεχτεί ότι το φαγωμένο σπείρωμα είναι πρόβλημα κατασκευής? Θα υποστηρίξουν ότι φταίει ο χρήστης που έσφιγγε πολύ τους ατμοποιητές... τρέχα γύρευε...

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #949 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:22 »
Καλησπέρα σε όλους, έχω ευχάριστα για τα evic μας που χάλασαν τα σπειρώματα σε μία εβδομάδα περίπου ελληνικό κατάστημα θα έχει σαν ανταλλακτικό το μεταλλικό καπάκι που έχει επάνω τα σπειρώματα ενσωματωμένα εάν δεν κάνω λάθος, απ' ότι μου είπαν που μίλησα τηλεφωνικός το κόστος θα είναι πάνω από 20 €, ελπίζω να εννοούν και την επισκευή του μαζί όπως ελπίζω το ανταλλακτικό αυτό να είναι ss για να έχει αντοχή  και όχι σε 1-2 μήνες να θέλουμε άλλο. Εάν μου επιτρέπει η διαχείριση μπορώ να βάλω το όνομα και το τηλέφωνο του καταστήματος.


Επιβάλλεται να το πεις. Δεν υπάρχει ούτε ένας κάτοχος που να μην είχει ή να έχει σύντομα το ίδιο πρόβλημα. Το θέμα βέβαια είναι πως θα γίνει η αλλαγή μιας και ο θετικός πιάνει με καλωδιάκι στην πλακέτα οπότε θέλει κολλητήρι σίγουρα. Και ελπίζω ο νέος 510 να μην είναι επίσης από βούτυρο

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #950 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:23 »
Μετα απο 1, 5 μηνα χρησης ειναι υποχρεωμενοι να το δεχθουν.
Ασε που οι κινεζοι ηδη  ξερουν τα ελλατωματικα σημεια της κατασκευης τους σε βαρος τηςτσεπης μας

Αποσυνδεδεμένος thrylos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #951 στις: Μαΐου 28, 2013, 00:26 »
Καλησπέρα.
Τέλος καλό όλα καλά με το evic μου. ηθελε αλλαγή η κεφαλή μονο στο μεταλλικο σημειο με τις σπειρες.
βγήκε η προηγούμενη, μου εδωσαν μια αλλη που ηταν αχρηστη στην κεφαλη που ηταν, αλλα οι σπειρες της αψογες, κολληθηκε και ολα καλα. κοστος 0 ευρω, και οχι 60-70 που εβαλαν καποιοι σε περασμενες σελιδες  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #952 στις: Μαΐου 28, 2013, 01:23 »
Αγαπητοί συνατμιστές το κατάστημα είναι αυτό http://www.ecig.gr/. Πολύ ευγενικοί άνθρωποι αν και τους ζάλισα λίγο στα e-mail και στα τηλέφωνα από ότι μου είπαν το ανταλλακτικό με το σπείρωμα θα είναι διαθέσιμο σε καμιά βδομάδα, όποιος έχει άμεσο πρόβλημα με το evic του ας πάρει ένα τηλέφωνο να ενημερωθεί. Δυστυχώς παράληψη μου  δεν τους ρώτησα αν το ανταλλακτικό θα είναι stainless steel  ή αν θα είναι ορειχάλκινο, ελπίζω πως όχι γιατί σε κάνα μήνα δύο θα έχουμε τα ίδια. Για κάποιους φίλους που είπαν ότι θα έπρεπε να με καλύψει η εγγύηση εφόσον είναι 1,5 μηνών ο κατάστημα που αγοράστηκε σε τηλεφώνημα μου αλλά και σε π.μ. μου απάντησε πως δεν με καλύπτει όπως είπα και παραπάνω μου το χάρισαν και δεν το αγόρασα, τονίζω και πάλι όμως πως είναι απαράδεκτα γενικά όλα αυτά που συμβαίνουν στο συγκεκριμένο mod. Σίγουρα έχουν καταλάβει τα κατασκευαστικά τους λάθη όμως κάνουν την πάπια και δεν καλύπτουν με εγγύηση και τουλάχιστον εγώ δεν θα κάνω στο μέλλον αγορά από τη συγκεκριμένη εταιρεία, αν και την είχα πολύ σε εκτίμηση στο συγκεκριμένο mod κατά τη δική μου γνώμη είναι λίαν επιοικώς αίσχος .

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #953 στις: Μαΐου 28, 2013, 11:19 »
Δεν ξερω, μπορει να ειμαι απο τους τυχερους, αλλα ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με το evic.
Και αυτο με τις σπειρες που λετε ακομα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοειτε.
Μιλατε για τον πόλο που βιδωνει ο ατμο; Τις εσωτερικες;
 

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #954 στις: Μαΐου 28, 2013, 11:55 »
χαιρομαι που δεν εχεις κανενα προβλημα ναι αυτες λεμε ισως δεν βαζεις επισκευασιμους ποσο καιρο το εχεις ? φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #955 στις: Μαΐου 28, 2013, 12:58 »
Ναι τις εσωτερικές εκεί που βιδώνουμε τον ατμο ανοίγει η διάμετρος και δεν μπορείς να βιδώσεις μετά τίποτα. Το έχω αντιμετωπίσει εν μέρει με το σώμα του φάνη το οποίο αγκαλιάζει το 510 αλλά και πάλι δεν είναι λύση αυτή. Σε ότι αφορά την εγγύηση εκτός αν το μαγαζί δίνει DOA και μόνο (πράγμα απίθανο για το evic μιας και υπάρχει εγγύηση κανονικά) προτείνω να κάνεις οπωσδήποτε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί που το πήρες εσύ ή ο φίλος που στο χάρισε. Το δικό μου εμφάνισε το πρόβλημα στο δίμηνο περίπου και το μαγαζί που το είχα πάρει μου το άλλαξε κανονικά

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #956 στις: Μαΐου 28, 2013, 13:37 »
Μεγάλο το κόστος για να φτιάξεις την ίδια κεφαλή, μικρό αν θες να κρατήσεις τα δεδομένα (προσωπικά,,, έχω θέμα με αυτό-δεδομένα) που έχει μέσα.
--- Υ.Γ.     Δε μπορώ να βρω τρόπο να προσθέσω τα δεδομένα 2 διαφορετικών eVic σε ένα. Αν βρει κανείς, μου λέει και μένα.
Υ.Γ. 2    Επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα αν δε το έριχνα συνέχεια κάτω με ατσάλινο ατμοποιητή πάνω, οπότε δε θα πάθει ζημιά αυτός, αλλά το eVic, όπως και έγινε δηλαδή. Πιστεύω πως οποιοδήποτε και να ήταν, με τόσες τούμπες θα είχε πρόβλημα. Έπειτα μου έβγαλε ένα προβλημα (παροδικό) Ε <- διπλα στα ΩΜ όπως φαίνεται

το οποίο πάλι σταμάτησε με ένα upgrade που του έκανα. τώρα αν θα συνεχίσει,,, ο Θεός και η ψυχή του. Οφείλω πάντως να πω πως είμαι ευχαριστημένος απο το eVic. 5 μήνες τώρα που τον δουλεύω πρωί μεσημέρι βράδυ σε άσχημες συνθήκες δουλειάς (τεχνικός ανελκυστήρων) απο μουτζούρα/να πέφτει κάτω κ.λ.π.  κ.λ.π.  κ.λ.π.  πάλι καλά είναι και κρατάει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2013, 13:47 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #957 στις: Μαΐου 28, 2013, 13:52 »
Ναι τις εσωτερικές εκεί που βιδώνουμε τον ατμο ανοίγει η διάμετρος και δεν μπορείς να βιδώσεις μετά τίποτα. Το έχω αντιμετωπίσει εν μέρει με το σώμα του φάνη το οποίο αγκαλιάζει το 510 αλλά και πάλι δεν είναι λύση αυτή. Σε ότι αφορά την εγγύηση εκτός αν το μαγαζί δίνει DOA και μόνο (πράγμα απίθανο για το evic μιας και υπάρχει εγγύηση κανονικά) προτείνω να κάνεις οπωσδήποτε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί που το πήρες εσύ ή ο φίλος που στο χάρισε. Το δικό μου εμφάνισε το πρόβλημα στο δίμηνο περίπου και το μαγαζί που το είχα πάρει μου το άλλαξε κανονικά
πηραμε φιλε μου το καταστημα τηλεφωνο στειλαμε e-mail δεν καλυπτετε μας ειπαν για τα σπειρωματα γιατι γιατι η εταιρεια το αποδιδει πως με εναν επισκευασιμο μπορει να επεσε κατω κ να χαλασαν η να σφιγαμε παρα πολυ τος ατμο εσυ απο ποιο καταστημα εκανες την αγορα κ στο αντικατεστησαν μπραβο τους και καλο ειναι να αναφερθει το καταστημα τετοια καταστηματα θελουμε να κανουμε της αγορες μας

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #958 στις: Μαΐου 28, 2013, 13:54 »
Από το Cleverstore το είχα πάρει και δίνουν εγγύηση 6 μήνες οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν ευγενέστατα και μου το άλλαξαν. Χώρια ότι το έδιναν (και δίνουν ακόμα νομίζω) και στην καλύτερη τιμή

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #959 στις: Μαΐου 28, 2013, 14:05 »
Μεγάλο το κόστος για να φτιάξεις την ίδια κεφαλή, μικρό αν θες να κρατήσεις τα δεδομένα (προσωπικά,,, έχω θέμα με αυτό-δεδομένα) που έχει μέσα.
--- Υ.Γ.     Δε μπορώ να βρω τρόπο να προσθέσω τα δεδομένα 2 διαφορετικών eVic σε ένα. Αν βρει κανείς, μου λέει και μένα.
Υ.Γ. 2    Επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα αν δε το έριχνα συνέχεια κάτω με ατσάλινο ατμοποιητή πάνω, οπότε δε θα πάθει ζημιά αυτός, αλλά το eVic, όπως και έγινε δηλαδή. Πιστεύω πως οποιοδήποτε και να ήταν, με τόσες τούμπες θα είχε πρόβλημα. Έπειτα μου έβγαλε ένα προβλημα (παροδικό) Ε <- διπλα στα ΩΜ όπως φαίνεται
(Image removed from quote.)ε
το οποίο πάλι σταμάτησε με ένα upgrade που του έκανα. τώρα αν θα συνεχίσει,,, ο Θεός και η ψυχή του. Οφείλω πάντως να πω πως είμαι ευχαριστημένος απο το eVic. 5 μήνες τώρα που τον δουλεύω πρωί μεσημέρι βράδυ σε άσχημες συνθήκες δουλειάς (τεχνικός ανελκυστήρων) απο μουτζούρα/να πέφτει κάτω κ.λ.π.  κ.λ.π.  κ.λ.π.  πάλι καλά είναι και κρατάει.
το συγκεκριμενο που μου εδωσε ο φιλος δεν επεσε ποτε κατω κ το προσεχε σαν τα ματια του χαλασαν τα σπειρωματα ομως εδωσε 55 ευρω τσαμπα κ τελικα αγορασε αλλο κ μου το εδωσε μαλον θα παει χαμενο η απλα θα βαζω μονο κανενα τ3 επανω

Από το Cleverstore το είχα πάρει και δίνουν εγγύηση 6 μήνες οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν ευγενέστατα και μου το άλλαξαν. Χώρια ότι το έδιναν (και δίνουν ακόμα νομίζω) και στην καλύτερη τιμή
:thumpup:  μπραβο του του cleverstore και εγω τωρα ο χαζος λεω στο δικο μας γιατι δεν εγινε αντικατασταση ? οεο  :wall: το δικο μου δεν ειναι της joytech
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2013, 14:17 από Mulder »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios