vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #930 στις: Μαΐου 24, 2013, 13:43 »
Γιατί δηλαδή να είναι Β' διαλογής; δε μπορεί να είναι νορμαλ ; Επειδή κάποιος το έχει φτηνότερα απο τους άλλους;

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #931 στις: Μαΐου 24, 2013, 13:51 »
Αγόρασε και πες μας πως θα σου βγει.
Αν διαβάσεις πάντως εδω μέσα θα δεις πως κάποιοι χρήστες έχουν προβλήματα τα οποία άλλοι δεν τα έχουν.
Οπως και να εχει evic είναι αργά ή γρήγορα θα καταλήξει.
Αν εδινε τη κεφαλή σκέτη θα έλεγα οκ.
Επίσης το κατάστημα είναι οτι να ναι μια φορά παρήγγειλα απο αυτούς και κράτησαν μονο τη θετική αξιολόγηση.

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #932 στις: Μαΐου 24, 2013, 21:28 »
Δεν ξερω το κατάστημα αλλα αφου εχει paypal παρτο.
Εχω 3 ημερες τωρα, το Vamo ss ,αφου μου εσπασε η κεφαλη του evic .
Μου ηρθε απο Fastech με συστημενο σε 10 ημερες, με 2 μπαταριες,φορτιστη,
2 vivi nova 3,5 ml, με μεταλλικο drip και πλαστικο μπουκαλακι 10 ml ,με  52 δολλαρια.
Εδω το μπουκαλακι απο 0.50 ευρω το πουλανε 1,5 ευρω.
Τον φορτιστη usb απο 1,5 ευρω --> 5-8 ευρω!
Πηγα σε Ελληνικο καταστημα ,μετα απο 15 ημερες να μου αλλαξει τον φορτιστη usb,που δεν δουλευε και μου ζητησε 5,5 ευρω ,ενω τον ειχα πληρωσει 5 ευρω!(Δεν εχουν λεει εγγυηση).

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #933 στις: Μαΐου 24, 2013, 22:02 »
Αν δεν είχα μπορεί και να το έπαιρνα, αν και εμείς έχουμε φτηνά καταστήματα. έφτιαξα ένα eVic με 46€ , 40€ την κεφαλή και 6€ το σώμα απο άλλο κατάστημα. το 1ο eVic το είχα πάρει σαν start pack 70€ τον Ιανουάριο. έκτοτε έχω ξαναπάρει άλλες 2 κεφαλές. Και με την ευκαιρία να σας δειξω ένα σφάλμα που μου βγάζει κάποιες ώρες το 1ο μου eVic

αριστερα απο τα ohm μου βγάζει ένα "Ε"
όταν γίνεται αυτό, μόλις βάζω ατμοποιητή πάνω, μου τον δείχνει σαν να βραχυκυκλώνει (short atomizer)
Του περνάει από μονο του. και για να πω την αλήθεια, θα χρησιμοποιούσα το άλλο evic, αλλά θέλω  να μη χαλάνε τα ατμιστικά δεδομένα που κρατάω 5 μήνες. Το ιδανικό θα ήταν να μπορούσαν να περαστούν τα δεδομένα του ενός evic σε άλλο, εννοώντας και τα ατμιστικά δεδομένα. Εκτός του να κάνεις μια συγχώμευση τα excel δεδομένων δε νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος.
- Άλλο ένα θέμα είναι οι κάποιες αλλαγές που έχουν κάνει στα 2 evic σε διάστημα 3-4 μηνών.
Κάτι που είχε επισημάνει ο @zarras

 και κάτι που είδα σήμερα εγώ και μου έκανε εντύπωση είναι το εξής (δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να το διακρίνει κάποιος ή να το προσέξει) :


είναι ότι,,, στο αριστερό που είναι το 1ο eVic που βγήκε, έχει στο display του γράμματα και ψηφία με "ψυχρό"  φωτισμό ενώ στο άλλο είναι διαφορετικό. στη φωτογραφία δε φαίινεται τόσο πολύ αλλά στην πραγματικότητα αν το δει κάποιος ειδικά το ένα δίπλα στο άλλο κάνει μπαμ. Στη φωτογραφία είναι στο σκοτάδι δίπλα δίπλα.
Υ.Γ.   αυτό το σφάλμα ( Ε ) που μου βγάζει ώρες ώρες, του έχει εμφανιστεί κανενός;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2013, 22:08 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος thrylos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #934 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:39 »
βαζω στο Evic μου εδω και καιρο το dct τανκ απο nobacco. 1 φορα τη βδομαδα αλλαζω το καρτο. εδω και 2 βδομαδες εχω παρει 2-3 καρτο τα οποια δεν κουμπωνει καθολου στο Evic, ενω σε μικρες μπαταριες τυπου ego-t ειναι μια χαρα. ξερει κανεις τι παιζει?  :-\

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #935 στις: Μαΐου 25, 2013, 06:30 »

Αποσυνδεδεμένος stratos660

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #936 στις: Μαΐου 25, 2013, 07:47 »
Και απο καπου αλλου πολυ πιο φθηνα


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15661.msg613886.html#msg613886

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #937 στις: Μαΐου 26, 2013, 13:10 »
Ρε παιδια, εδω και λιγο καιρο μου κανει κατι περιεργα, δεν μου δινει το ρευμα που θα επρεπε, στα ιδια volt και με τον ιδιο ατμοποιητη, στο evic ειναι ετσι κι ετσι ενω στο provari δινει καμμενο (πολλα volt), εκατσα τωρα και καθαρισα παρα πολυ καλα τις επαφες και τις βολτες παντου με ισοπροπυλικη αλκοολη και δουλευει λιγο καλυτερα απ οτι πριν αλλα οχι οπως πρεπει, μετρησα με το πολυμετρο στη θεση που σφυριζει οταν κανει σωμα αλλα δεν... Παρατηρησα ομως κατι, ενω στο provari δεν δειχνει καμια ενδειξη, στο evic ενω δεν σφυριζει, συμβαινουν τα εξης:
α) χωρις μπαταρια πανω δειχνει 936,
β) με μπαταρια αλλα κλειστο, την ιδια μετρηση
γ) με μπαταρια ανοιχτο, 928,
[/size]
[/size]Ειναι λογικα ολα αυτα;Αν ειχε διαρροες απο τον θετικο (κομμενο σιλικονακι) δεν θα σφυριζε;

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #938 στις: Μαΐου 26, 2013, 13:54 »
βαζω στο Evic μου εδω και καιρο το dct τανκ απο nobacco. 1 φορα τη βδομαδα αλλαζω το καρτο. εδω και 2 βδομαδες εχω παρει 2-3 καρτο τα οποια δεν κουμπωνει καθολου στο Evic, ενω σε μικρες μπαταριες τυπου ego-t ειναι μια χαρα. ξερει κανεις τι παιζει?  :-\


Αν εννοείς ότι δεν κουμπώνει γιατί έχουν ανοίξει οι σπείρες τότε μάλλον έχεις θέμα...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #939 στις: Μαΐου 26, 2013, 16:00 »
βαζω στο Evic μου εδω και καιρο το dct τανκ απο nobacco. 1 φορα τη βδομαδα αλλαζω το καρτο. εδω και 2 βδομαδες εχω παρει 2-3 καρτο τα οποια δεν κουμπωνει καθολου στο Evic, ενω σε μικρες μπαταριες τυπου ego-t ειναι μια χαρα. ξερει κανεις τι παιζει?  :-\
μαλλον εχουν χαλασει/ανοίξει  οι βολτες (σπείρωμα) απ'ότι κατάλαβα. άκου τι έχω κάνει εγώ σε παρόμοια περίπτωση, που το έπαθε επειδή είχε πέσει κάποιες φορές με ατμοποιητή ατσάλινο μέσα και αντί να χαλάσει το σπείρωμα του ατμοποιητή, φυσικά θα χαλάασει το evic αφού δεν είναι ατσάλινο αυτού το σπείρωμα,  και δοκιμασε το και συ και θα πιάσει:
πάρε ένα ανταπτοράκι 510 (2€ κάνει) που το βάζεις πάνω σε 510 επίσης του eVic. έτσι τον ατμοποιητή που θα βάζεις μετά, δε θα τον βάζεις στο σπείρωμα του eVic αλλά πάνω στο ανταπτοράκι. Το θέμα είναι να βιδώσεις στο eVic  τον ανταπτορα, και κατά πάσα πιθανότητα θα βιδώσει, ίσως να χρειαστεί να τον βιδώσεις απλά λίγο παραπάνω. έπειτα δεν έχεις κανένα πρόβλημα, παρά μόνο οπτικό. Δηλαδή μεγαλωνει λίγο το  eVic , κατά 1,5 ποντο περίπου. Αλλά προκειμένου να μη σου δουλεύει, δε γαμ...εις. ας είναι 1-2 cm μεγαλύτερο.

http://egotube.gr/joyetech-evic.html

http://egotube.gr/evic-economy-pack.html
Φίλε zacharis1955 είναι πολύ ακριβά αυτά συγκριτικά με άλλα που υπάρχουν. Είχα γράψει και παραπάνω, αυτό το πακέτο (economic) που το έχει 66€ αν θυμάμαι καλά, το έφτιαξα με 46€. και σε αυτη την τιμή των 66€ , τα 20€ διαφορά είναι πολύ μεγάλη.
Απο αυτόν εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15661.msg613886.html#msg613886 (που γράφει και ένας φίλος παραπάνω) είναι 40€ η κεφαλή, και 70€ όλο το πακέτο.
Αλλά εδώ κοιτάμε μήπως μπορεί και το σώσει ο άνθρωπος το eVic και δεν αγοράζει άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2013, 16:16 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #940 στις: Μαΐου 27, 2013, 17:03 »
καλησπερα σας και εγω στο δικο μου χαλασαν τα σπειρωματα δεν παιρνει ανταπτορα κολυμπαει δεν  εχω δυνατοτητα για νεα κεφαλη εκτος αν βρω σπασμενη καμμενη κ το φτιαξω καποια αλλη λυση εχουμε εναμιση μηνα κεφαλη ειναι κριμα να παει χαμενη
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2013, 18:54 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #941 στις: Μαΐου 27, 2013, 17:07 »
Δε δοκιμαζετε να βαλετε ενα ανταπτορα και να τυλιξετε στις βολτες του λιγη αλουμινοταινια για να παχυνει και μετα να προσπαθησετε να το βιδωσετε στην κεφαλη;

Στάλθηκε από το HTC Desire HD A9191 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #942 στις: Μαΐου 27, 2013, 17:25 »
περισσοτερο θα ηθελα αν γινεται να φτιαχτει σε κανενα μηχανουργιο να γινει σωστη δουλεια απαραδεκτο να χαλασουν τα σπειρωματα του σε εναμιση μηνα κ δεν τα εσφιγγα ουτε κατω επεσε το προσεχα οι ego οι μπαταριες δεν παθαιναν τιποτα μα ψευτικο το εφτιαξαν αυτο  :eyesplash:
το μοντακι μου το χαρισαν δεν το αγορασα ειμαι ανεργος και δεν θα μπορουσα να το αγορασω ωρύομαι γιατι δεν μπορω να δεχτω το οτι κρατησε τοσο λιγο κριμα τα χρηματα που εδωσε το παλικαρι ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2013, 18:55 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #943 στις: Μαΐου 27, 2013, 19:06 »
Δυστυχώς δεν έχει και απο τα καλύτερα σπειρώματα το  evic. Και γω ψαχνω να βρω τροπο να του το αλλάξω.
Συμφωνώ με τον konn4312 για αυτό που είπε να κάνεις. μπορείς να διαβάσεις και δω τη δική μου γνώμη
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg631524.html#msg631524
λίγο παραπάνω στην ίδια σελίδα, σε παρόμοιο περιστατικό.

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #944 στις: Μαΐου 27, 2013, 22:57 »
Καλησπέρα σε όλους, έχω ευχάριστα για τα evic μας που χάλασαν τα σπειρώματα σε μία εβδομάδα περίπου ελληνικό κατάστημα θα έχει σαν ανταλλακτικό το μεταλλικό καπάκι που έχει επάνω τα σπειρώματα ενσωματωμένα εάν δεν κάνω λάθος, απ' ότι μου είπαν που μίλησα τηλεφωνικός το κόστος θα είναι πάνω από 20 €, ελπίζω να εννοούν και την επισκευή του μαζί όπως ελπίζω το ανταλλακτικό αυτό να είναι ss για να έχει αντοχή  και όχι σε 1-2 μήνες να θέλουμε άλλο. Εάν μου επιτρέπει η διαχείριση μπορώ να βάλω το όνομα και το τηλέφωνο του καταστήματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591958 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios