vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

387 επισκέπτες, 2 χρήστες
seniorize, karmakoma

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #705 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 19:38 »
ευχαριστώ για την αμεση απαντηση.  εχτες το παλευα λιγο κ μπηκε. σημερα ολη μερα προσπαθω και δν μπαινει  :eyesplash: .
Πρώτα σπρώχνεις αυτό με την ελαστική "ίνα", και μετά το υπόλοιπο θα κλείσει. καταλαβαίνω τι λες. καποιες φορές θέλει και 2η προσπάθεια :)
Σου κολλάει αυτό και μένει εξω κατά πάσα πιθανότητα.
παρέλαβα κ εγώ το δικό μου evic μπορώ πλέον με σίγουρα να πω ότι εμένα δεν μου κάνει..πολύ φτωχή κατασκευή..δεν έχει την δύναμη που περίμενα..δεν ξέρω γιατί λένε 15 βατ ενώ πάει μόνο 11..τα σπέιρωματα τησ κεφάλησ δείχνουν πολύ ευαίσθητα κ φοβάμαι ότι αν πέσει θα γίνει κομμάτια..

η ροδελα που έχει για ρύθμιση μου άρεσει πολύ..κ έχει ωραία πράγματα στο μενού του κ χρήσιμα..

θα πάει για πούλημα,αυτα από μένα..

Δε λένε 15watt, 11watt λένε μετά την αναβάθμιση του.

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #706 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 21:06 »
Εγώ πάντως που πάνω από 9 βατ δεν θα πάω ποτέ (κι αυτά πολλά είναι συνήθως 6.5-8 παίζω) είμαι υπερκαλυμμένος... Μάλλον δεν είμαι τόσο θεριακλής, τι να πω.. :tongue_smilie:
1 εβδομάδα κάτοχος και εγώ της Βικούλας και πραγματικά (τουλάχιστον προς το παρόν..) είμαι εντυπωσιασμένος..
Και όχι τόσο με τις λειτουργίες της, οι οποίες είναι αυτές που πρέπει να είναι, αλλά με το ότι θα έχει συνεχώς δυνατότητες βελτίωσης,καινούριων ρυθμίσεων και πολλών αλλαγών ΧΩΡΙΣ να είμαι αναγκασμένος να αγοράζω συνέχεια (πράγμα δύσκολο πλέον..) καινούριες συσκευές..Αρκεί βέβαια να έχει συνέχεια η υποστήριξη και φυσικά να αποδειχτεί ανθεκτικό στο χρόνο..
Η ποιότητα κατασκευής του μπορεί να μην είναι η κορυφαία (σχετικό κι αυτό..) αλλά σίγουρα ΔΕΝ είναι καμιά φτηνή κινεζιά..Και αν σκεφτείς ότι αλλάζει φορεσιά (πάνω-κάτω), μπορεί να μετατραπεί σε μία άκρως ποιοτική συσκευή.. ;)
Το σίγουρο είναι ότι η Βικούλα κάνει μια ωραία αρχή... :)

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #707 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 21:22 »
αν σου φαινεται φτηνη κατασκευη, το τσιτσιδωνεις :whip:   και το ντυνεις αλλιως

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #708 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 22:13 »
όντως το ντύνεις όπως θες, και έχει ρούχα πολλά η αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #709 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 00:39 »
νομιζω η καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη για πακετο evic σαν προπαραγγελια ομως με αποστολη το πολυ μεχρι 11/03/13 στα 64.99 ευρω...
περιεχει
1 x eVic control head

1 x eVic battery tube

1 x rechargeable 2600mAh battery

1 x eVic USB charger cable

1 x eVic manual

1 x MVR manual
και
Please note: the warranty is for 90 days as per our suppliers instructions

http://www.bargainvapour.com/JoyeTech_eVic_Pre-order/p1274299_8322042.aspx


εχει και σκετη κεφαλη προσφορα στα 45.99 ευρω αλλα με την απο πανω προσφορα καλυτερα εκεινη...

http://www.bargainvapour.com/JoyeTech_eVic_Control_Head_in_stock!/p1274299_8649233.aspx

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #710 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 07:19 »
Για όσους έχουν νεύρα και κόβουν το κάλυμμα του USB τώρα πια έχουμε και ανταλλακτικά

Αποσυνδεδεμένος yama

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #711 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 23:16 »
Καλησπέρα σε όλους..
Μια ερώτηση και μια παρατήρηση ταυτόχρονα...
Δεν ξέρω ποιοι από τους κατόχους έχουν μπει στη διαδικασία της αναβάθμισης σε 1.2 όπως εγώ αλλά εγώ τουλάχιστον που το έκανα αντιμετώπισα και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα. Πρώτον και κυριότερο είναι ότι κλείνει όποτε θέλει στα καλά καθούμενα.
Εν συνεχεία αν ρυθμιστεί το system στο never  δεν μπαίνει σε sleep. Τρίτον κλειστό καταναλώνει 20 με 25% της μπαταρίας με ή χωρίς ατμοποιητή. Τέλος, δεν μπορεί πλέον να το αναγνωρίσει το πρόγραμμα του υπολογιστή.
Είμαι βέβαιος ότι δεν συμβαίνουν όλα αυτά μόνο σε μένα.....
Ξέρει μήπως κάποιος πως μπορεί να διορθωθεί η κατάσταση;;;;; Αν μπορεί;


Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #712 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 23:55 »
Γεια σου yama :)
Η 1.2 έκδοση είναι beta εκδοση, που σημαίνει ότι είναι απλά για προεπισκόπηση και για trial and error καταστάσεις λειτουργίας. Πρέπει να περιμένουμε τη τελική έκδοση 1,2. Aν έχεις το χρόνο , στείλε στη joyetech να της πεις τα ευρήματα σου αυτά σχετικά με τη beta. Κατά τα άλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω. . . απο το να περιμένουμε :)
Α και να μη ξεχάσω. . . όσον αφορά το κλείσιμο στα καλά καθούμενα. . . εγώ από τότε που χρησιμοποιώ IMR στο evic, δεν το ξαναέχω αντιμετωπισει, + το ότι δεν μου έχει ξανακολλησει να μην ανοιγει. Με αυτή τη μπαταρία που έχει από μαμά. . . κάτι παίζει. . .

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 00:27 »
Τέλος, δεν μπορεί πλέον να το αναγνωρίσει το πρόγραμμα του υπολογιστή.

Το πρόβλημα με το "No hardware found" λύνεται αν τρέξεις το πρόγραμμα του evic σαν administrator. Για να μην το κάνεις συνέχεια αυτό πήγαινε στα properties με δεξί κλικ επέλεξε το compatibility και τσέκαρε το αντίστοιχο κουτάκι.

Για το sleep νομίζω έχει αναφερθεί και παλιότερα είναι μάλλον θέμα της beta. Το τελευταίο που λες για τη μπαταρία είναι όντως περίεργο δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο πρέπει να τσεκάρεις τη μπαταρία σου μάλλον

Αποσυνδεδεμένος yama

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 01:35 »
Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση απόκρισή σας.
Έχω τηλεσκοπικό στο Evic και το κάνει σε όλες μου τις μπαταρίες οπότε συμπεραίνω ότι δεν είναι μάλλον θέμα μπαταρίας, ειδικά από τη στιγμή που όλες είναι aw. Κατά πάσα πιθανότητα είναι μάλλον το λειτουργικό που είναι σε "πειραματικό" στάδιο ακόμα. Όσο για το πρόγραμμα τρέχει μόνιμα ως διαχειριστής. Το μόνο που φαίνεται να λύνει το θέμα, αν μπορεί να χαρακτηριστεί ως λύση είναι η απεγκατάσταση και επενεγκατάστασή του με το εβικ συνδεδεμένο οπότε και το βλέπει... δεν ξέρω τι να πω.. εν αναμονή του λογισμικού μάλλον...


Αποσυνδεδεμένος Giorgakis

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 09:31 »
Για όσους έχουν νεύρα και κόβουν το κάλυμμα του USB τώρα πια έχουμε και ανταλλακτικά


Καλημέρα.
Τα έχει φέρει κάποιος Ελλάδα? :)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #716 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 09:56 »
Καλησπέρα σε όλους..
Μια ερώτηση και μια παρατήρηση ταυτόχρονα...
Δεν ξέρω ποιοι από τους κατόχους έχουν μπει στη διαδικασία της αναβάθμισης σε 1.2 όπως εγώ αλλά εγώ τουλάχιστον που το έκανα αντιμετώπισα και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα. Πρώτον και κυριότερο είναι ότι κλείνει όποτε θέλει στα καλά καθούμενα.
Εν συνεχεία αν ρυθμιστεί το system στο never  δεν μπαίνει σε sleep. Τρίτον κλειστό καταναλώνει 20 με 25% της μπαταρίας με ή χωρίς ατμοποιητή. Τέλος, δεν μπορεί πλέον να το αναγνωρίσει το πρόγραμμα του υπολογιστή.
Είμαι βέβαιος ότι δεν συμβαίνουν όλα αυτά μόνο σε μένα.....
Ξέρει μήπως κάποιος πως μπορεί να διορθωθεί η κατάσταση;;;;; Αν μπορεί;
Νομίζω πως το never αυτή τη δουλειά κάνει,,,, να μη το αφήνει να μπαίνει σε κατάσταση sleep. Έπειτα για να το δει ο υπολογιστής (αυτό μου το είχε κάνει και μένα) έμπα σαν διαχειριστής  (όπως είπε και κάποιος πιο πάνω).

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #717 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 18:38 »
παραθετω και εγω τα bugs που συμβαινουν στο δικο μου.

  • Κλεινει μονο του (power off), και με την μαμα μπαταρια18650 και με μια imr 18350
    (με το 1.2 δεν ειχα ΠΟΤΕ αυτο το προβλημα, με το που αρχιζα να αλλαζω μπαταριες 18650/18350 εμφανιστηκε)

  • Πανω σε αλλαγη μπαταριας, εχασε ολες τις ρυθμισεις (ημ/νια, στοιχεια κατοχου, puffs κτλπ)
    (δεν ειχα κανει power off πριν την αλλαγη - βλακεια μου. στις αρχες εκανα αλλά μετα βαρεθηκα)
  • Ανεβοκαταιβαινει σε καθε puff η χωρητηκοτητα της μπαταριας, εκει που βλεπεις οτι εχει
    πχ 80% αρχιζει και πεφτει στο 1% σταδιακα, και μετα ανεβαινει ξανα εκει που ητανε πριν (80%),
    (αυτο το εκανε και ΠΡΙΝ το 1.2)
το βλεπω συντομα να καταληγει χαλκομανια σε κανα τοιχο....

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #718 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 18:58 »


Δε νομίζω να ήταν βλακεία σου, αλλά μάλλον πέφτει το φταίξιμο κάπου αλλού. Επανηλειμμένως αλλάζω μπαταρία χωρίς να κάνω power off και δε μου συνέβει ποτέ τίποτα. Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει, γιατί και αλλαγή μπαταρίας σε 18350 κάνω πολλές φορες (και όχι imr, αλλά icr) και δεν έχει τύχει τίποτα από όλα αυτά.
Μήπως να του έκανες και συ επαναφορά στις εργοστασιακές; δε χρειάζεται να του κάνεις ολόκληρη την διαδικασία που έχω διαβάσει μερικές φορές εδώ μέσα, απλά του πετάς ένα αρχείο code.bin στο φάκελο που πρέπει, και του ζητάς να σου κάνει upgrade. και επανέρχεται.
Όσο για το αν ανεβοκατεβαινει η μπαταρία, μπορεί να φτάσει π.χ. στο 30%, και αν το αφήσεις για κάνα εικοσάλεπτο και το ξαναχρησιμοποιήσεις να το δεις (αυτό εμένα μου συμβαίνει στη μπαταρία 18350 ) να έχει ανέβει στο 40% ας πούμε. Αλλά όχι να πέσει με τη μια από το 100% στο 40%. Σταδιακά, αλλά με τη μικρή μπαταρία (900 mah) σχετικά γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #719 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 19:09 »
χμμ ημουν σχεδον σιγουρος οτι εφταιγε οτι δεν του εκανα power off.
ναι το σκεφτομαι για το h/w reset.
εμενα κανει παντα βουτια στο 1% και μετα ανεβαινει παλι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios