vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, Buliwyf, bloodlessz, Giannis.B, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Υγρά από Funstore

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 31, 2011, 13:08 »
Aν ξαναπαρεις βαση απο funstore,
κανε και μια δοκιμη με velvet cloud xx high 40 mg και αραιωσε με VG,
αλλα μια σκετη ανευ γευσης  :yes:
Επισης την traditional κανε αραιωση μονο με VG.......(pg εχει οποτε μη βαλεις)
..........μιλαμε για ντουμανια τα τσιγαρισια !!!! ;D
Εγω αφησα φρου - φρου και γευσεις και ειναι πολυ πιο τσιγαρισιο κατα τη γνωμη μου και τα γουστα μου.....μονο μην αραιωσεις ολες τις βασεις μεχρι να βρεις τη δυναμη νικοτινης που σου ταιριαζει   ;)


[spoiler]Δηλαδή για μια δοκιμή στα 3ml ας πούμε με 16mg νικοτινη, πόσο traditional...πόσο vg θα χρειαστεί?[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #181 στις: Αυγούστου 31, 2011, 13:13 »
Ακριβως nikpoth  :yes:
Κανε δοκιμες και μη βαλεις pg στην βαση αλλα vg..... :angel: :angel:
Δοκιμασε απο αραια μιγματα....χαμηλη νικοτινη προς τα πανω και θα βρεις τι σε καλυπτει !!!
Για αρχη μη διστασεις να ανεβεις αρκετα σε νικοτινη,
μιας και οι βασεις απο fun store ειναι ελαφριες σε σχεση με αλλες που δοκιμασα.....αγαπημενη απο funstore η velvetcloud γιατι ειναι βαση μονο με vg και ειναι ατμοπαραδεισος για μενα που δινω αξια μεγαλη στον πυκνο ατμο  :idiot1:   :dontknow:   :laugh1:

Συμφωνώ και εγώ με την βάση velvetcloud :thumpup:
Παίρνω ένα μπουκάλι βάση 36αρα και ένα αντίστοιχο μπουκάλι αραιωτικό και φτιάχνω 2 μπουκάλια βάση στα 18(μου έρχεται και πιο οικονομικά) ;) Μετά παίζω με τις γεύσεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #182 στις: Αυγούστου 31, 2011, 13:15 »
[spoiler]Δηλαδή για μια δοκιμή στα 3ml ας πούμε με 16mg νικοτινη, πόσο traditional...πόσο vg θα χρειαστεί?[/spoiler]
λογικά
Βάση Νικοτίνης 1.3ml
Βάση σκέτη vg 1.7ml

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #183 στις: Αυγούστου 31, 2011, 13:15 »
Με έναν γρήγορο υπολογισμό και αν όντως κατάλαβα σωστά οτι έχεις 40αρα βάση...στα 3 ml βάζεις 24 σταγόνες βάση και το υπόλοιπο μέχρι τις 60 σταγόνες = 3 ml το συμπληρώνεις με vg ή pg...

Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 11:11 »
καλημερα
ηθελα να μου πει καποιος περι τινος προκειται το cuban supreme.
εχει καμμια σχεση με τσιγαρο η τελος παντων τι θυμιζει.
καλη γευση ? θελω να το παρω σε ετοιμο απο funstore.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 11:22 »
καλημερα
ηθελα να μου πει καποιος περι τινος προκειται το cuban supreme.
εχει καμμια σχεση με τσιγαρο η τελος παντων τι θυμιζει.
καλη γευση ? θελω να το παρω σε ετοιμο απο funstore.

ευχαριστω
Είναι τελειως υποκειμενικό φίλε μου με τις γεύσεις.την συγκεκριμένη την κάνει μια συνάδελφος μου και της αρέσει πολύ,ενώ εγώ δεν τρελαίνομαι,πάνω απο δέκα τζουρες δεν μπορώ να κάνω.

Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 11:58 »
τωρα που εχει περασει αρκετος καιρος και εχουν βγει τοσες γευσεις ποια θα λεγατε οτι ειναι πιο κοντα στο τσιγαρο και ποια εχει το καλυτερο χτυπημα στο λαιμο ? (σε ετοιμο- οχι με σταγονες)

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 12:06 »
Oι γευσεις παραμενουν γευσεις !!!
Το τσιγαρο δεν εχει κατα τη γνωμη μου γευση....στιφοτητα και δυναμη εισπνοης εχει !
Μοιαζει να αποδιδεται αυτη η αισθηση πιο πετυχημενα,
αν ατμισεις βαση νικοτινης χωρις προσθηκη αρωματος.... :yes: ;)

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 13:25 »
Μηπως μπορει καπιος συνατμιστης να μου απαντηση τι περιεκτικοτιτα σε νικοτινη εχουν τα υγρα της Funstore
NO: 
 .LOW: 
 .MEDIUM: 
 .X-HIGH: 
 .HIGH:
εκτος το NO βεβαια που μαλλον ξερω ::)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 13:27 »
Μηπως μπορει καπιος συνατμιστης να μου απαντηση τι περιεκτικοτιτα σε νικοτινη εχουν τα υγρα της Funstore
NO: 
 .LOW: 
 .MEDIUM: 
 .X-HIGH: 
 .HIGH:
εκτος το NO βεβαια που μαλλον ξερω ::)
Ξεκινήστε την κατασκευή του δικού σας υγρού με την ατμιστική βάση.
Επιλέξτε από περιεκτικότητες Νone (0mg) ,Low (9mg) ,Medium(18mg) , High (24mg), x-high (36mg), xx-high (40mg).
Είναι εντελώς άγευστη και θα πρέπει ακολούθως να επιλέξετε και κάποιο ατμιστικό άρωμα με το οποίο θα την αναμίξετε.
Η ποσότητα των μπουκαλιών ανέρχεται στο 11.5ml.
funstore

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 13:43 »
Ξεκινήστε την κατασκευή του δικού σας υγρού με την ατμιστική βάση.
Επιλέξτε από περιεκτικότητες Νone (0mg) ,Low (9mg) ,Medium(18mg) , High (24mg), x-high (36mg), xx-high (40mg).
Είναι εντελώς άγευστη και θα πρέπει ακολούθως να επιλέξετε και κάποιο ατμιστικό άρωμα με το οποίο θα την αναμίξετε.
Η ποσότητα των μπουκαλιών ανέρχεται στο 11.5ml.
funstore
Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 13:45 »
Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση
Tίποτα. :).Ετσι είναι εδώ το μαγαζί. :D

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 16:04 »
Δοκίμασα σήμερα το King Charles άπο funstore και χωρίς πολλά λόγια απλά...........   :dance2: :dance2: :yahoo: :yahoo: :thumbup_move_3: :dance: :victory: :laugh_wave: :respect_hat: :happy_roll_01: :laugh_wave:
και γω τα ιδια >:( την πατησα με την γευση πιπας :wall: καμια σχεση χαλια γευση :eyesplash:(δικη μου αποψη παντα)!!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 19:32 »
ωρε ,εχετε παρατηρησει καθυστερησει στην παραλαβη απο φανστορ.μεχρι την προ τελευταια παραγγελια ηθελε 2 εργασιμες.τωρα απο της 1 του μηνα που εδωσα παραγγελια και ακομα μηνυμα απο acs δεν μου εχει ερθει  :hmmm:
και εχω ξεμεινη με απλη πιγκι  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 19:35 »
ωρε ,εχετε παρατηρησει καθυστερησει στην παραλαβη απο φανστορ.μεχρι την προ τελευταια παραγγελια ηθελε 2 εργασιμες.τωρα απο της 1 του μηνα που εδωσα παραγγελια και ακομα μηνυμα απο acs δεν μου εχει ερθει  :hmmm:
και εχω ξεμεινη με απλη πιγκι  :wall: :wall: :wall:

Μια από τα ίδια και εδώ. Παράγγειλα 1/9 15.40 και εβλεπα status σε επεξεργασια....τους πείρα τηλ. σήμερα και μου είπαν αυριο παραλαμβάνεις...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498978 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 91 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy