vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, Doubt, mfk, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Υγρά από Funstore

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 18:02 »
Πρέπει , ναι , χωρίς ταψια ασφαλώς αλλα με μπόλικα αστεία και τις νεες συσκευές  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 21:36 »
Γεια χαρά στους χημικούς. Τα φώτα σας παρακαλώ.
Είμαι νέος ατμιστής και έκανα ένα λάθος. Παρέλαβα κατόποιν παραγγελίας μου ένα 20 Ml Ry2 υγρό με 11 mg νικοτίνη
Δεν μπορώ να το καπνίσω με τίποτα και λόγω νικοτίνης (πολύ για μένα, αλλά και λόγω γεύσης). Στο διαταύτα λοιπόν.

Θα κάνω παραγγελία σε Funstore για υλικά ανάμειξης.

Θα παραγγείλω προπυλενική γλυκόλη για αραίωση. Αυτό κατανοητό.
Τα υπόλοιπα όμως, δηλαδή τα traditional,cloud και blade σε τι ακριβώς διαφέρουν? Επίσης αν θέλω None να φτιάξω, χρειάζομαι μόνο γλυκόλη και άρωμα??

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 21:50 »
αν θελεις νονε,παιρνεις μονο προπυλενικη και αρωμα.
Τα αλλα που αναφερεις ειναι με νικοτινη.Αμα διαβασεις στις περιγραφες των προιοντον στο σιτε θα δεις απο τι αποτελουνται (pg ή vg)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 22:02 »
Μάλιστα, κατανοητό. Ωραία.

Τώρα πως θα σπάσω τη γεύση της RY2 σε κάτι πιο Soft?? Τι γεύση να προσθέσω? (εννοείται πως θα αραιωθεί το λιγότερο σε ποσοστό 50% από το υπάρχον).

Υπάρχει καμιά άποψη?


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 22:08 »
Εγω προσωπικα αδερφε μου δεν την εχω ατμισει ποτε αυτη τη γευση.Παντως οταν παρεις προπυλεοκατι αραιωσε το και βλεπεις.
οταν παρεις απο φανστορ μην ξεχασεις τον κωδικο της εκπτωσης.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 18, 2010, 12:56 »
Πριν από μια ώρα περίπου , παρέλαβα το πακετάκι από Funstore. (μέσα σε μια μέρα με ACS) :thumpup:
Εφτιαξα έτσι το πρώτο μου υγρό. Συγκεκριμένα σε υγρό με γεύση RY2 (απαίσιο κατά την προσωπική μου άποψη) με 11 mg/ml νικοτίνη, το αραίωσα σε ποσοστό 50% με PG και στο νεο μείγμα 8 Ml έσταξα 10 σταγόνες άρωμα μήλο και έγινε επιτέλους ανθρώπινο. Έφυγε εκείνη η άθλια αρχική γεύση που έμοιαζε με λαδομένο καπνό. :)

Περισσότερα κοκτέιλ στο μέλλον  ;D

Με την ευκαιρία, παρέλαβα και 6 ατμοποιητές 510LR και δουλεύουν όλοι(ελπίζω βέβαια να συνεχίσουν να δουλεύουν) και βέβαια από ντουμάνι, μια χαρά. 8)


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 01:00 »
Μου ηρθανε σημερα τα υγρα που παρηγγειλα χτες. Μεταξυ αλλων ζητησα κι ενα king charles. Ηξερα οτι εχει ενα κιτρινωπο χρωμα αλλα αυτο που μου ηρθε ηταν σχεδον αχρωμο. Το ανοιξα και το μυρισα, Καμια σχεση με το γνωστο king. Aπο την μυρωδια του μαλλον για latakia μου μοιαζει  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 17:13 »
Πολυ καλο αρωμα ειναι και το cuba supreme. Μαζι με latakia και perique ειναι απο τα αγαπημενα μου. Oπως και το espresso φυσικα. Η μπανανα δεν μου εχει αφησει ακομα καλες εντυπωσεις αν και μυριζει υπεροχα, θελω να την ατμισω λιγο ακομα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη (ατιμισει ε οχι κατι αλλο :) )

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 19:48 »
Πολυ καλο αρωμα ειναι και το cuba supreme. Μαζι με latakia και perique ειναι απο τα αγαπημενα μου. Oπως και το espresso φυσικα. Η μπανανα δεν μου εχει αφησει ακομα καλες εντυπωσεις αν και μυριζει υπεροχα, θελω να την ατμισω λιγο ακομα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη (ατιμισει ε οχι κατι αλλο :) )

Δοκίμασε μπανάνα με σοκολάτα 1:1 αναλογία.
Είναι το στανταρ μου αυτόν τον καιρό

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 21:14 »
Πολυ καλο αρωμα ειναι και το cuba supreme. Μαζι με latakia και perique ειναι απο τα αγαπημενα μου. Oπως και το espresso φυσικα. Η μπανανα δεν μου εχει αφησει ακομα καλες εντυπωσεις αν και μυριζει υπεροχα, θελω να την ατμισω λιγο ακομα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη (ατιμισει ε οχι κατι αλλο :) )
το cuba supreme είναι πραγματικά απο τα καλύτερα αρώματα. Και πολύ καλύτερο απο το έτοιμο  cigar flavour.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 23:48 »
Tο Cuban Supreme είναι το μοναδικό που μου αφήνει γεύση, μυρωδια καπνού και μάλιστα πούρου. :thumpup:
Για κάθε μέρα χρησιμοποιλω τα πολύ καλά perique- latakia άλλα είναι περισσοτερο αρωματικά χωρίς η μια ιδέα  καπνισιας  γεύσης.

Edit
μιλάω για αρώματα

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 10:27 »
Δοκίμασε μπανάνα με σοκολάτα 1:1 αναλογία.
Είναι το στανταρ μου αυτόν τον καιρό

Σοκολατα δεν εχω, αν βαλω κακαο...;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 15:14 »
Παράθεση
Σοκολατα δεν εχω, αν βαλω κακαο...;  (Image removed from quote.)
Απο supermarket ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 15:15 »
εχουνε και τα ψιλικατζιδικα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 15:16 »
Παράθεση
το cuba supreme είναι πραγματικά απο τα καλύτερα αρώματα. Και πολύ καλύτερο απο το έτοιμο  cigar flavour.
Αλλη μια περίπτωση που αποδεικνύει τη ματαιότητα του να υποστηρίζεις μια γεύση. Εχω το cuban εδω και 6 μήνες, εντάξει δεν είναι για πέταμα , αλλά δεν έχω δοκιμάσει πιο αδιάφορη γευση, αμαν να τελειώσει λέω και έχει τον ατέλειωτο !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499012 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy