vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 7 χρήστες
GeorgeGTS, treloneritis, webtool, Milarepa, antiklitos140, camber, Doubt

Twitter

Υγρά από Funstore

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 19:15 »
Εγω πήρα δυο μπουκαλάκια traditional 40mg, και ΔΕΝ προκειται να ξαναπάρω.
Σκέτη είχε χτύπημα λιγότερο απο τη 12ρα που ατμίζω τώρα. Και ακουσα οτι εχει ξανααναφερθει προβλημα με τις 40ρες τους. Λυπάμαι, αλλα εγω δεν τους εχω καμμια εμπιστοσύνη πλεον! Για αρώματα ίσως, γιατι ειμαι ευχαριστημενος!

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 10:23 »
funstore.gr

ολα τα μαγαζια εχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εχω ψωνισει δυο φορες απο το μαγαζι.
την πρωτη φορα πηρα 5 γευσεις ,50ml VG , 4 βασεις 40mg(XXX) , και 5 μπουκαλάκια των 10ml αδεια.
την δευτερη φορα πηρα λιγη VG και 50μλ PG, καθώς και καποιες συμβουλές απο εναν ατμιστη που ηταν εκει. (δεν ξερω αν ηταν το αφεντικό).
Γρηγοροι, ευγενικοί, με την εκπτωσή μου. Ολα ωραία.

ΑΛΛΑ........

Πιστευω πρωτα απ'όλα στην υγιεινή ενος καταστήματος, οταν αυτο εχει να κανει με φαγητό, ή με αυτο που θα ατμίσω.
Το μαγαζι απο υγειονομικής αποψης ,το θεωρώ "για λουκέτο" . Αν κάποιος το εχει επισκεφθεί, θα εχει δει τις 50 γατες που ειναι λιγα μετρα μακριά (στον σιδερά απο πανω)........ απο το σημείο που τα παιδιά ανοιγοκλείνουν μπουκαλάκια φτιάχνοντας τις παραγγελίες μας. Θα ηταν καλό, ή να φυγουν οι γατες, ή να γινει το δωματιάκι με τα υγρα, κατι σαν "αποστειρωμένο εργαστήριο" . (ή να αλλάξει διεύθυνση ,σε μεγαλυτερο χωρο) :hmmm:
Θα ελεγα οτι η καλυτερη λυση, θα ηταν να διωχθούν οι γατες.............γιατι ειναι ΠΟΛΛΛΛΕΣ και ΒΡΩΜΙΚΕΣ!
Ωραια τα ζώα............αλλα οχι τοσο κοντα στα μπουκαλακια μου.

- Ειμαι κατα των αποδείξεων................οταν ο πελάτης γλυτώνει το ΦΠΑ.
Αν ειναι να εχω εκπτωση απο το φορουμ  και το μαγαζι δεν κόβει απόδειξη..........
ποιον νομιζει οτι κοροϊδεύει ? εμένα που διάλεξα να παω στο μαγαζι του να ψωνίσω ?
Άκρως αντιεπαγγελματική συμπεριφορά.
Οταν μιλάς για εκπτώσεις.............. μη κανεις τον πονηρό.
Γλυτώνεις απόδοση ΦΠΑ 23%.............κανε ακομα -15% έκπτωση στον πελάτη σου, για να αποκτήσεις εμπιστοσύνη. ΜΠΟΡΕΙΣ.
Δεν μπορω εγω να σε "καλύψω" αν δεν μου κοβεις απόδειξη...........και να με περνάς για "χαπατο"........
ΟΜΕΡΤΑ .

μη ξεχνας ποτέ, οτι μπορει να υπάρχει κι'άλλος ποιο πονηρός απο σένα.....

Φιλικά,
και ελπιζοντας την επομενη φορα που θα επισκεφτώ το μαγαζι, να εχουν φυγει τουλαχιστον οι γατες.
Τα υπόλοιπα τα ξεπερνάω.  ;D :)) ;D   (αν και μετα απο αυτο το ποστ,την επομενη φορά θα παω οπλισμένος)  8)  ,

Ιωσηφ .

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 11:02 »
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o καλημερα καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ποποο κ ελεγα να παραγγείλω απο εκει 

αλα αν λες για τετοια μπιχλααα  :wall: :idiot1: :eyesplash:δεν προκειτε ποτε ευχαριστω ΙΩΣΗΦ για την καλη πληροφορία  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2011, 11:05 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 11:04 »
4 βασεις 40mg(XXX) ,

Καλημέρα και χρόνια πολλά.
Τα λοιπά τα έχω ξανακούσει από άλλους ατμιστές. Αυτές οι ρημάδες οι βάσεις ΧΧΧ τί είναι;
Σεξουαλικές;

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 11:28 »
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o καλημερα καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ποποο κ ελεγα να παραγγείλω απο εκει 

αλα αν λες για τετοια μπιχλααα  :wall: :idiot1: :eyesplash:δεν προκειτε ποτε ευχαριστω ΙΩΣΗΦ για την καλη πληροφορία  :)
 
Εχει και Everest παρα διπλα............. στα 50 μετρα. :tongue_smilie:

δεν ειναι "μπιχλα". Και αγαπαω τις γατες σαν ζωα. Αλλα ειναι ,φαντάσου στο ισόγειο ο Σιδερας με τις 50 γατες και στο υπογειο πισω απο το ιδιο κτίριο  το μαγαζι .  :hmmm:


Καλημέρα και χρόνια πολλά.
Τα λοιπά τα έχω ξανακούσει από άλλους ατμιστές. Αυτές οι ρημάδες οι βάσεις ΧΧΧ τί είναι;
Σεξουαλικές;
Πελατάκι εισαι σε γνωστή αλυσιδα Motel ?    :)) :)) :))    Δοκιμασε στην Γλυφαδα , στην παραλιακη, στο φαναρι του γκολφ.............. ζήτησε και στρωμα νερου !   :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 12:33 »
Περιμένω να δω απάντηση από το κατάστημα... (άντε να το σοβαρεύουμε πάλι...γιατί λόγω της ημέρας και των ΧΧΧ....)  :angel:

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 15:20 »
Σοβαρό ειναι αλλα είμαστε αγοράκια!!!!! Ακουμε ΧΧΧ και τσιμπάμε με τη μια!!!!
Παντως η βάση η 40ρα, είναι ΧΧΧ, αλλα με κακη εννοια!
Αλεξ, ατμιζω 40αρα ΧΧΧ τωρα που "μιλάμε".

εφτιαξα ενα ωραιότατο μείγμα απο αυτα τα υγρα.

παρε και συνταγή να γουστάρουμε XMASS    XOXOXO  :))

είμαι ολιγον κρυωμένος ,οποτε απο γευση δεν νιωθω και πολλα........ παντως ειναι ευκολόπιωτο και κανει ωραιότατο ντουμάνι με το DCT Nobacco το μεγάλο που εχω τώρα............

30ml μπουκαλακι αδειο, με κατι υπολείμματα Hallo Tριμπεκation :respect:
και θελω να βγαλω 12-14 mg/ml  (το νιωθω 13αρι).......

9,2 ml 40ΧΧ HIGH  τραντίtional ατμιστική βαση :))
0,8ml tobacco 7 (1η γευση)
0,8ml arctik μεντα (2η γευση)
13,8 ml VG 
5,4 ml PG

νερό δεν θα χρειαστεί. ειναι διάφανο και με πολυ ωραια ρευστότητα. (μη σου πω οτι χρειαζόταν και λιγότερη PG για να ειναι πιο πηχτό).....

το άφησα και 24 ώρες να "ξεκουραστεί"............... και τωρα ετοιμάζομαι για αλλα.... !   


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:46 »
Εχω ψωνίσει 4-5 φορές από το funstore. Carto και flavourart βάσεις κι αρώματα.
Εντυπώσεις:
Αμεση παραλαβή πάντα. 2 εργάσιμες ημέρες, εκτός από μια παραγγελία κάρτο, που τους παραπονέθηκα ότι στην προηγούμενη 5δα υπήρχαν 2 σκάρτοι και μου τα έστειλαν αυθημερόν, παρέλαβα την επόμενη.
Ποιότητα υγρών: η σκέτη βάση pg πολύ καλή. Οι νικοτινούχες λίγο πιο αδύναμες από όσο υπόσχονταν, όχι όμως στο 1/3. Υπολογίζω η 40ρα να ήταν 30 ή λίγο παραπάνω.
Η απλή μηδενική vg έρχεται πάντα αραιωμένη. Βέβαια, επειδή ούτε το ενέσιμο νερό είναι φθηνότερο, δε με ενόχλησε.
Τα αρώματα σε σχέση με άλλου προμηθευτή θα έλεγα ότι είναι ίδια.
Τα ημιδιαφανή πλαστικά μπουκαλάκια δε με ενόχλησαν, μια και αγόραζα πάντα προμήθειες ενός μήνα, Εξάλλου, είναι μικρά. Το ανοιχτο΄μπουκαλάκι το είχα πάντα εύκαιρο, τα άλλα σε ντουλάπι μέσα σε σακούλα.
Το σάιτ δε δεχόταν την έκπτωση, οπότε έκανα την παραγγελία ζητώντας πληρωμή σε τράπεζα και στο λογαριασμό τους έβαζα το ποσό μείον την έκπτωση, επιβεβαίωνα μετά τηλεφωνικά την παραγγελία.
Οι τιμές τους είναι καλές για Ελλάδα, είναι ένα από τα ελάχιστα μαγαζιά που σου δίνουν τη δυνατότητα να ψωνίζεις από εδώ DIY, γι΄αυτό και να μην πληρώνεις τον κούκο αηδόνι.
Εκανα δοκιμή με e-cig και inawera βάσεις, καθώς και inawera αρώματα. Τα αρώματα της ιναβέρα τα πέταξα όλα! Τις βάσεις τις χρησιμοποιώ, αλλά είναι κατώτερης ποιότητας από του funstore. Οταν τελειώσουν θα επανέλθω σε flavourart. Bέβαια, θα προτιμήσω μαγαζί της Θεσσαλονίκης, λόγω εντοπιότητας, αλλά αν δε βρω Θεσσαλονίκη, θα ξαναγοράσω από funstore.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:54 »
Τα αρώματα της ιναβέρα τα πέταξα όλα! Τις βάσεις τις χρησιμοποιώ, αλλά είναι κατώτερης ποιότητας από του funstore.
Εδώ διαφωνούμε καρντασίνα  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:56 »
Εχουμε πει, θεμα γουστου καθαρα  8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #250 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:58 »
Η διαφωνία προσομοιάζει στο στυλ δεν μ αρέσει η μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα αλλά η καρμπονάρα...
Περί ορέξεως...ατμιστική βάση... ;)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #251 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 20:10 »
Δεν αναφέρθηκα σε γεύσεις και αρώματα αλλά στο θέμα ''ποιότητα'' το οποίο δεν είναι υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #252 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 20:13 »
Εδώ διαφωνούμε καρντασίνα  :nope:

ακριβως οπως λεει ο γαβριηλ, ειναι θεμα γουστου. Γι αυτο απεφυγα να πω οτι τα αρώματα δεν ειναι καλα, αλλα περιοριστηκα στο οτι δε μου αρεσαν. Τώρα, για τις βάσεις, έχεις δίκιο. Κι εκεί έπρεπε να πω ότι προσωπικά τις θεωρώ κατώτερης ποιότητας. Ακριβώς επειδή είναι θέμα γούστου. Αν λοιπόν, εσένα σου αρέσουν, θεώρησε τον εαυτό σου πολύ τυχερό! Εχεις κάτι που σου αρέσει σε πολύ χαμηλό κοστολόγιο!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #253 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 20:16 »
εμενα τα αρωματα ολα το ιδιο μου μυριζουν ρε παιδια και σε καπνικο δεν εχει τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #254 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 20:19 »
Τότε Petra το έθεσες λάθος, θα μπορούσες να πεις απλά ότι δεν σε αρέσουν γευστικά, αναφέροντας ότι είναι κατώτερα ποιοτικά πάει αλλού  :bye:
Οσο για FA μπορεί να σε φέρει ο Σάββας όση θέλεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505889 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios