vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 4 χρήστες
grag, camber, takoulas, pngtszs1976

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #660 στις: Ιουλίου 13, 2014, 10:42 »
εγω εβαλα δυο του 1.5Ω και χωρανε μια χαρα
και του 1Ω δυο χαρες
και ατμιζουν σαν μικροκοιλ
μη πω και καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #661 στις: Ιουλίου 13, 2014, 11:46 »
συνεχεια

Όταν λέμε η αντίσταση έξω και πάνω από το κεραμικό το εννοούμε!! :)

Πολύ χαμηλά και μέσα την τοποθέτησες.

Το σύρμα που βγαίνει από το κεραμικό ενδεχομένως (δεν μπορώ να διακρίνω καλά) να κλέβει χώρο από το φυτίλι και να στραγγαλίζει.

Γιατί δεν δοκιμάζεις να στρίψεις με βελόνα περασμένη μέσα από το φυτίλι?
Στρίβεις ελάχιστα πιο πολύ το σύρμα και όλα καλά.
Άσε που η βελόνα αφήνει ένα τούνελ μέσα στο φυτίλι, την χρησιμότητα του οποίου θα σου την εξηγήσω άλλη φορά. (Έχω δουλειά τώρα) :tongue_smilie: :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2014, 11:53 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #662 στις: Ιουλίου 13, 2014, 14:15 »
περνα τα συρματα μεσα απο το κεραμικο να ξεμπερδευςις με αυτο
ουτε τραβηγματα ουτε τπτ
την βαζεις εκει που θες
τοποθετεις κεραμικο τελιωσες
και δεν εμποδιζουν τα συρματα το φυτιλη

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #663 στις: Ιουλίου 13, 2014, 16:20 »
σωστος ο κρητικος...θυμαμε τον πρωτο μηνα που περναγα τα συρματα απο εξω με ειχε μουρλανει στο καψουλι,ειδικα το κατω πλαστικο επρεπε να εισαι φακιρης για να μην σου τεντωσει το συρμα

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #664 στις: Ιουλίου 13, 2014, 17:04 »
αν το συρμα το κατεβασεις  απο το κατω πλαστικο, το περασεις γυρω του και το ξανα ανεβασεις οπως στην φωτο και στην συνεχεια, κατα το βιδωμα στην βαση,το κρατησεις με το χερι στα σημεια που δειχνουν τα κιτρινα βελακια  δεν παει πουθενα ;)

βεβαια η φωτο ειναι απο το mule αλλα κατι αναλογο κανω και στο ιαττυ...

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #665 στις: Ιουλίου 18, 2014, 16:11 »
μετά από αρκετό καιρό που έχω να τον χρησιμοποιήσω, αποφάσισα να τον βγάλω από το συρτάρι και να τον στήσω με αυτό.
http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=413&controller=product
 :thumpup: :yes:
έκανα πολύ καλά! για όσους δεν έμειναν ικανοποιημένοι από το στήσιμο με το βαμβάκι δοκιμάστε το και θα εκπλαγείτε.
κι επειδή δεν πήρα το φυτίλι μόνη μου, παρά μου το έφεραν (ευχαριστώ χιροχίτο  :-* ) έβαλα αυτό που έχει ελαστικότητα. (μου έφεραν δύο είδη, το ένα πιο σκούρο και πιο ελαστικό από το άλλο, έχω την εντύπωση συγκρίνοντάς τα πως είναι και τα δύο 3mm, χωρίς να είμαι βέβαιη. ίσως αυτό που έχω χρησιμοποιήσει να είναι το δυάρι, γιατί καθώς τεντώνει λεπταίνει). πριν το χρησιμοποιήσω το έβρασα και πραγματικά η γεύση που παίρνω είναι πεντακάθαρη. υπόψη πως πριν το περάσω στα αυλάκια του πλαστικού, το τέντωσα, προφανώς έχει και καλύτερη τροφοδοσία έτσι, καθώς αν δεν το τέντωνα μου φαινόταν λίγο σαν ΄μπουκωμένη΄η αντίσταση. (αντίσταση 1.8).

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #666 στις: Ιουλίου 18, 2014, 16:36 »
(αντίσταση 1. 8) .

=αντίσταση 1.8


 ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #667 στις: Ιουλίου 18, 2014, 16:46 »
Εγω ρε παιδια ακομα δε τα εχω καταφερει  :confused1:  εχω δοκιμασει καθε πιθανο συνδιασμο, απο 0.15 res μεχρι 0.20, απο 1oh μεχρι 2oh, ολα αυτα σε συνδιασμο με 2αρι, 3αρι, 1.5αρι φυτιλι διπλα και μονα, με βελονες μεσα στο φυτιλι χωρις βελονα, πολυ σφιχτα, πολυ απαλα, στιμεροπλαστικο και το μαμα με ανοιγμενα κιολας αυλακια στο κεραμικο. Εχω εξαντληθει αλλα δε το βαζω κατω, θα το βρω, δεν ειναι οτι δε δουλευει απο την αρχη, δουλευει αλλα για λιγο, και εχω συμβιβαστει προς το παρον να ανοιγοκλεινω το καπακι και παιζει για καμια δεκαρια τζουρες  :-\  αυτο κανω συνεχεια
Τοσο αχρηστος ειμαι, δε το πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #668 στις: Ιουλίου 18, 2014, 17:09 »
=αντίσταση 1.8


 ;D 8)
άτιμα εμότικονς!  :laugh1:

Εγω ρε παιδια ακομα δε τα εχω καταφερει  :confused1:  εχω δοκιμασει καθε πιθανο συνδιασμο, απο 0.15 res μεχρι 0.20, απο 1oh μεχρι 2oh, ολα αυτα σε συνδιασμο με 2αρι, 3αρι, 1.5αρι φυτιλι διπλα και μονα, με βελονες μεσα στο φυτιλι χωρις βελονα, πολυ σφιχτα, πολυ απαλα, στιμεροπλαστικο και το μαμα με ανοιγμενα κιολας αυλακια στο κεραμικο. Εχω εξαντληθει αλλα δε το βαζω κατω, θα το βρω, δεν ειναι οτι δε δουλευει απο την αρχη, δουλευει αλλα για λιγο, και εχω συμβιβαστει προς το παρον να ανοιγοκλεινω το καπακι και παιζει για καμια δεκαρια τζουρες  :-\  αυτο κανω συνεχεια
Τοσο αχρηστος ειμαι, δε το πιστευω.
δεν είσαι εσύ άχρηστος ο ιάττυ είναι πεισματάρης. πολλές φορές είμαστε στο άνοιξε-κλείσε, γι αυτό έχει καθιερωθεί να λέγεται πως είναι δύσκολος ατμοποιητής...  ;)

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #669 στις: Ιουλίου 18, 2014, 17:22 »
Παντως σε ολα τα setup τον ανοιγω μετα που τρωω τα καμμενα βγαζω τη καμπανα παταω και παρατηρω πως καιει, δεν εχω προβληματα απο hot spot ουτε πνιγμενα φυτιλια πουθενα, βλεπω και με ανοιχτη καμπανα οτι την ωρα που παταω ασπριζει δεν ενυδατωνεται αμεσα το φυτιλι. Το braided μηπως παιζει καλυτερα, ειναι πιο γρηγορο στο να ποτιζει?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #670 στις: Ιουλίου 18, 2014, 18:10 »
Καλησπερα igatos κοίταξε ειναι φυσικο να ασπριζει και να μην τροφοδοτειται καλά το φυτίλι οταν εχεις εξω την καμπάνα γιατί ο iatty λειτουργει με υποπιεση δηλαδη οταν ρουφάς την στιγμή εκείνη στελνει το υγρό που χρειαζεται!! Τωρα για τα καμμενα που λες πρεπει να βρεις τη χρυση τομη στο φυτίλι να αφαιρεσεις δηλαδη καποιους κλωνους απο το φυτιλι μεχρι να δεις οτι δεν κανει υποτροφοδοσια.Το προβλημα αυτο το ειχα και γω στην αρχη και κατεληξα οτι με το 2αρι που επερνα επρεπε να αφαιρεσω και δύο κλωνους για να δουλευει σώστα παιζει φυσικά φυτίλι με φυτιλι!! Αυτα παντως να εισαι σιγουρος οτι θα το κανεις απλα θελει υπομονη μεχρι να το βρεις...αυτα!! ;) 

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #671 στις: Ιουλίου 18, 2014, 18:25 »
Σ ευχαριστω, θα επιχειρησω ακριβως τωρα κιολας για να δουμε, δε το χα σκεφτει απολυτα αυτο με την υποπιεση, μαλιστα ειχα σα δεδομενο τερμα ανοιχτη να ειναι η καμπανα

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #672 στις: Ιουλίου 18, 2014, 21:55 »
Η καμπανα δεν υπαρχει προβλημα να ειναι ανοιχτη ίσα ίσα τροφοδοτει καλυτερα εγω στο είπα αυτο με την καμπανα επειδη είπες οτι ασπριζε το φυτίλι και είναι φυσικο αυτο γιατι το καταλληλο υγρό το στελνει μόνο οταν ρουφας,αλλα την καμπανα δεν πειραζει που την έχεις ανοιχτή αν νιώσεις λιγο στεγνο φυτιλι την ανοιγεις και έρχεται στα ίσια του!!!Ελπίζω να σε κάλυψα  :)

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #673 στις: Ιουλίου 18, 2014, 23:54 »
θα το ξαναπω
3αρι φυτιλη
στριβουμε την αντισταση ΧΩΡΙΣ βελονα
περναμε τα νον μεσα απο τις δυο μικρες τρυπες του κεραμικου
η αντισταση ΕΞΩ απο το κεραμικο
μετα την τοποθετηση , λιγο πριν βαλουμε την καμπανα,αφαιρουμε ενα κλωνο απο το 3αρι
καμπανα περιπου στη μεση

απολαμβανουμε


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #674 στις: Ιουλίου 19, 2014, 14:03 »
Αυτό που λέει ο μάστορας από πάνω, είναι το πιο σίγουρο σετάπ για να παίξει. :yes:

Igatos, μήπως το υγρό σου είναι πολύ πηχτό?(η μόνη αμφιβολία για να έχεις τα συμπτώματα που έχεις)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246302 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios