vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 8 χρήστες
dimitrisd, Sergios, SEB, ahill2, lagoudakis, fds12, Jorge, ZoeM

Twitter

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3210 στις: Ιουλίου 10, 2015, 11:17 »
Πάντως όσο κι αν είναι "ξεπερασμένα" πλέον τα vamo, μέχρι πριν 1 1/2 χρόνο ήταν η συνηθισμένη επιλογή για μοντάκι και τα καλά κομμάτια έπαιζαν με αξιοπιστία και αντοχή σε καταπονήσεις.
Τώρα είναι της μόδας τα κουτιά και οι σωλήνες έχουν πάρει φθίνουσα πορεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2015, 00:08 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3211 στις: Ιουλίου 10, 2015, 12:41 »
Εγώ λόγω οικονομικής στενότητας, συνεχίζω να τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά. Είναι ο δεύτερος, και τον έχω ενάμιση χρόνο. Την δουλειά του την κάνει άριστα. Τώρα αν κάποιο πρωί την δει στραβα δεν κάνει κιχ, την βάψαμε.

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3212 στις: Ιουλίου 10, 2015, 13:10 »
Παιδια χρησιμοποιω  το Vamo 2, τουλάχιστον 6 ωρες την ημερα επι 2 χρονια + !
Πριν 6-7 μηνες του εκανα μια εγχειρηση στο κουμπι και πετυχε.
Ειχα παρει και ένα εφεδρικο αλλα  δεν χρειαστηκε να το χρησιμοποιησω ως τωρα.
Είναι βεβαια βαρυ,αλλα επειδή εχω και πολλες μπαταριες, δεν το αλλαζω,ακομα.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3213 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:31 »
βραβειο πρεπει να παρεις.που αντεξες με το βαμο τοσο καιρο.ειχα στην αρχη την 5 εκδοση ,2 μηνες και μετα δε μπορουσα αλλο ολο εκλεινε μονο του, δεν εδινε ρευμα στον ατμο με την πρωτη, ο αντιστασεις επρεπε παντα να ειναι πανω απο 1,5 ωμ,εγραφε 15 watt αλλα με το ζορι εβγαζε τα 8, μεγαλο μεγεθος δε χωρουσε πουθενα,  με κοιτουσαν παραξενα που κρατουσα ενα σωληνα και εβγαζα ατμο. ταλαιπωρια σκετη το μοντ

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3214 στις: Ιουλίου 16, 2015, 02:49 »
Ταλαιπωρία δε λέω, όλο και κάτι θα βγάλει μετά από μερικούς μήνες/χρόνια.
Αλλά...Αλλά!
25€ μοντ στα 15 βατ μιας εποχής που οι αντίπαλοι ήταν ένα provari 2-2.5 και ένα dna20 που κόστιζαν όσο 7-8 βαμο..!
Εγώ όπως και πολλοί αν όχι οι περισσότεροι, αγοράζαμε τα βαμο με σκεπτικό να βγάλουμε όσους μήνες βγάλει και απλά να το πετάξουμε όταν αχρηστευθεί χωρίς να κλαίμε τα λεφτά μας :D

Το παρόν κείμενο γράφεται ατμιζοντας με βαμο 5 και καιφουν 3.1 αναπολώντας το 13 που με βάλανε στο τρυπακι των μοντ και των επισκευασιμων :laugh1:

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3215 στις: Αυγούστου 17, 2015, 12:09 »
Πάνω που ξανάρχισα να χρησιμοποιώ το vamo μετά από μήνες αχρησίας μου έπεσε κάτω.. Σαν σκυλί που είναι δεν έπαθε τίποτα στο ηλεκτρονικό κομμάτι, αλλά χαλάρωσε υπερβολικά το πάνω κομμάτι με το κάτω που μπαίνουν "χωνευτά".. Τόσο χαλαρά που κάποια φάση μου κόπηκε στα 2.. Έχει κανείς ιδέα πως θα ξανακουμπώσει? Μηχανουργείο θα καταφέρει τίποτα?

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3216 στις: Αυγούστου 17, 2015, 12:39 »
Εγώ ακόμα προσπαθώ να βγάλω το πάνω κομμάτι. Πράγματι σκυλιά. Μετά από δύο χρόνια ακόμα, εμένα, είναι τέλειο. Ακούμπησε το πάνω στο κάτω και χτύπα το απαλά γύρω γύρω. Θα μπει και θα σφηνώσει. Το ίδιο είχε γίνει σε μένα στο δεύτερο κομμάτι. Με προσοχή μη σου κοπεί το καλώδιο

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3217 στις: Αυγούστου 17, 2015, 16:19 »
βραβειο πρεπει να παρεις.που αντεξες με το βαμο τοσο καιρο.ειχα στην αρχη την 5 εκδοση ,2 μηνες και μετα δε μπορουσα αλλο ολο εκλεινε μονο του, δεν εδινε ρευμα στον ατμο με την πρωτη, ο αντιστασεις επρεπε παντα να ειναι πανω απο 1,5 ωμ,εγραφε 15 watt αλλα με το ζορι εβγαζε τα 8, μεγαλο μεγεθος δε χωρουσε πουθενα,  με κοιτουσαν παραξενα που κρατουσα ενα σωληνα και εβγαζα ατμο. ταλαιπωρια σκετη το μοντ


Kαι γιατι δεν ανεβαζε πανω απο 8 Watts ????


Μηπως ηταν χαμηλες οι αντ/σεις με αποτελεσμα η πλακετα να μην επιτρεπει να περασει η αναλογη ποσοτητα ρευματος ωστε να εχεις τα Watts που ηθελες ;;;


Σε πλακετες οπως του Vamo , για να παρεις 15 Watts , θα πρεπει να εχεις καπου 2.8 με 3.0 Ωμ αντ/ση.
Τα ιδια αποτελεσματα σχεδον , θα δουμε ακομα και σημερα σε μοντακια οπως το iStick 20.


Δοκιμασε να κανεις με 20 - 25αρι συρμα αντ/σεις των 2.3 - 2.5 Ωμ και δωσε οσα Watts θελεις .
Θα δεις οτι θα εχει πολυ καλυτερη λειτουργια.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3218 στις: Αυγούστου 17, 2015, 20:53 »
Και ακόμα χαμηλότερο Βασίλη..!
Με 0.17 δουλεύει α ψ ο γ α ακόμα και σήμερα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3219 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 16:29 »
παιδια καλησπερα και απο μενα, θελω να αγορασω ενα Βαμο, ειναι πανεμορφα σαν μοντακια(γουστο μου) μου αρεσουν τα κυλινδρικα... απλα επειδη ακουω οτι ειναι λιγο προβληματικα, θα ηθελα να μου προτεινετε εσεις ενα της σειρας V που εχει βγει πιο ανθεκτικο...
8α ηθελα να βγαζει ομως 30-40w και πανω, η αλη8εια ειναι οτι το V8 μου αρεσει πιο πολυ απο ολα.

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3220 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 16:44 »
παιδια θελω να κοψω το καπνισμα και θελω να παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο. ( δεν εχω καμια ιδεα απο ηλεκτρονικο τσιγαρο ). ειδα το vamo v5 και μου αρεσε σαν εξωτερικη εμφανιση. Μπορειτε να με βοηθησετε στο τι να παρω και αν παρω το vamo V5 τι θα πρεπει να προσεξω γιατι εχω διεβαση διαφορα γιαυτο. ( vamo ss , αντιστασεις to mode που δουλευει και δεν καταλαμβαινω τπτ)
Ευχατιστω εκ των προτερων

Διόρθωση μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 14:13 από Cruiser79 »

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3221 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 16:46 »
Καλως ηρθες φιλε μου.οτι και ηλεκτρονικη συσκευη να διαλεξεις το ζητουνενο ειναι να σε ξαλυπτει αρχικα σε τζουρες κλπ και μετα οπτικα


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3222 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 14:21 »
παιδια θελω να κοψω το καπνισμα και θελω να παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο. ( δεν εχω καμια ιδεα απο ηλεκτρονικο τσιγαρο ). ειδα το vamo v5 και μου αρεσε σαν εξωτερικη εμφανιση. Μπορειτε να με βοηθησετε στο τι να παρω και αν παρω το vamo V5 τι θα πρεπει να προσεξω γιατι εχω διεβαση διαφορα γιαυτο. ( vamo ss , αντιστασεις to mode που δουλευει και δεν καταλαμβαινω τπτ)
Ευχατιστω εκ των προτερων

Διόρθωση μορφοποίησης

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Όσον αφορά το ερώτημά σου.
Σου συστήνω ειλικρινά να ξοδέψεις αρκετό χρόνο να διαβάσεις κάποια θέματα, ιδιαίτερα στον πίνακα νέων μελών. Υπάρχουν αρκετές ορολογίες που μπορεί να σε ξενίσουν στην αρχή αλλά όλα λύνονται με κάμποσο διάβασμα. Ξερω, ο όγκος των πληροφοριών είναι μπόλικος, αλλά μόνο καλό θα σου κάνει το διάβασμα. Αν και μετά από αυτό έχεις απορίες, μπορείς να υποβάλλεις το ερώτημά σου στις ερωτήσεις νέων μελών.

Καλή αρχή και καλό διάβασμα.


Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3223 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 12:26 »
Καλημέρα στους συνατμιστές
Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Ένα vamo που έχω ακόμα, έχει διαρροή ρεύματος από τη μπαταρία. Κάποιες φορές το αισθάνομαι σαφέστατα στο χέρι μου. Προφανώς έχει περάσει υγρό μέσα και βραχυκυκλώνει. Το ίδιο μου έκανε κι ένα μηχανικό μοντάκι το οποίο έλυσα-καθάρισα και  όλα καλά. Στο vamo μπορώ να κάνω τίποτα; Το σπρέι για ηλεκτρονικά δεν του κάνει κάτι, μάλλον δεν εισχωρεί όσο πρέπει.
ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #3224 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 12:32 »
Τράβα με προσοχή τον πόλο και δες το άσπρο καλώδιο σε τι κατάσταση είναι. Αν το καλώδιο έχει φθαρεί δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά. Εκτός και αν πιάνουν τα χέρια σου, ανοίξεις με προσοχή (είναι λίγο δύσκολο την πρώτη φορά) το πάνω μέρος και δες το καλώδιο. Αν μπορείς να το αλλάξεις. Άλλαξε ορίνγκ αν είναι φθαρμένο. Αν έχουν περάσει υγρά, βάλτο λίγες ώρες σε ισοπροπυλική αλκοόλη, αφού βγάλεις το τζαμάκι από μπροστά. Φύσηξέ το καλά, κλείστο και ο Θεός βοηθός.Μάλλον το πιο πιθανό είναι να έχει φθαρεί το ορίνγκ. Αυτό αλλάζει σχετικά εύκολα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571325 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios