vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Tazz, Ποντικός

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #570 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 12:18 »
Εεεε .... μάλλον αποζητά την προσοχή σου και κάνει "νάζια" ... να του φέρεσαι με στοργή και να το κρατάς αγκαλιά οσο περισσότερο μπορείς  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #571 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 12:20 »
τι μπαταριες ειναι αυτες ? efest ?
Απλα,ενημερωτικα .


samsung apo evic..

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #572 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 13:10 »
...Όσο και αν δεν το πιστεύετε τη στιγμή που μιλάμε και ενώ το είχα παρατημένο στην άκρη ξαφνικά αναβόσβησε η οθόνη και τώρα παίζει κανονικά...

Αντικατέστησε το ελατήριο του Vamo με ένα πιό ισχυρό π.χ: http://www.vapeescape.co.uk/vamo-replacement-spring~487 και όποτε μπορέσεις τις μπαταρίες σου με μπαταρίες Panasonic π.χ: http://www.akkuteile.de/lithium-ionen-akkus/18650/panasonic/ που έχουν διάμετρο λίγο μεγαλύτερη (18.2mm ~18.6mm) από την normal διάμετρο (18mm) των 18650 μπαταριών...

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #573 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 14:13 »
κι εμενα ο ιδιο μου εκανε με μια μπαταρια φλατ,μια ανοιγε ,μια εκλεινε. μετα εβαλα το χρυσο σκληρο ελατηριο και τωρα ειναι μπομπα....δεν κουνιεται φυλλο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #574 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 01:28 »
Nα γραψω και γω λιγο την αποψη μου σχετικα με τα mod Wildfire και Vamo για οσους ενδιαφερουν αυτα τα δυο.
Το Vamo για μενα κερδιζει στα εξης σημεια.
-Εχει καλυτερα σπειρωματα στο καπακι, στο extension και στο 510.
-Ευκολια 3ον κουμπιων.
-Μετραει τα volt της μπαταριας. To wild εχει μονο ενδειξη σταθμης.
-Προστασια της οθονης απο ενα πολυ χοντρο πλαστικο τζαμακι. Του wildfire την προστατευει μια ζελατινα.
-Προσωπικη αποψη... Καλυτερο κουμπι λογο μεγεθους για τα δικα μου δαχτυλα.. Και το κλικ που κανει...
-Η οθονη δεν αναβει με καθε πατημα του κουμπιου στο ατμισμα σε σχεση με το wild
-Το vamo που μου εστειλε η atmomixani δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ss... Δεν ξερω να ξεχωριζω μεταλλα...δεν ρωτησα κι ολας  :eyesplash:  .. αλλα σε σύγκριση με το wild ειναι σιγουρα πιο βαρυ, το παχος του μεταλλου φαινετε πιο χοντρο, αυτα μπορει για καποιους να ειναι και μειονέκτημα.. Αμα τρελαθω καποια στιγμη παντως θα προτημουσα να κραταω αυτο στα χερια μου.

Τωρα απο αποψη δυναμης δεν ξερω κατα ποσο ειμαι ικανος να τα συγκρινω με τις γνωσεις που εχω, γιατι το ενα ειναι παλμικο και το αλλο οχι.
Το Vamo σιγουρα το αισθανομαι πιο δυνατο και αγριο με τους ατμο που βαζω σε καθε σκαλα , ειδικα με δυο μπαταριες. Αλλα παραδειγμα τους crystal που εχω τωρα στα 1,8 ohm η αληθεια ειναι οτι δεν ατμιζονται ουτε καν στα 3 volt.. αλοιωση γευσης και αρκετα συχνα καμμενο... και τα εχω στο wild που ειναι πιο απαλο μαζι τους. Τo carto tank απο την αλλη απογειωνετε στο vamo. Δυστηχως δεν εχω μεγαλη γκαμα ατμοποιητων να κανω πιο λεπτομερεις συγκρηση.
Ισως καποιοι που εχουν μεγαλυτερη εμπειρια με παλμικα και μη να εχουν να πουν κατι περισσοτερο στο θεμα αυτο. Στο πως αισθανονται τον ατμο, με ιδιους ατμοποιητες, με τους δυο αυτους διαφορετικους τροπους λειτουργιας τον mod.


 :eyesplash: :eyesplash:  Ειμαι toy τελικα!
Δεν το δοκιμασα ποτε στα watt τον crystal.... Στα 3watt ατμιζετε καλυτερα.. παλι λιγο αλλοιωση γευσης αλλα αρκετα πιο ήπιο απο τα 3volt... Μια αντισταση 2,4 θα ναι οκ πιστευω :hmmm: ...
Vamo παιδια vamo.. ;D

Ρε παιδια! Εχει παρατηρησει κανεις στο vamo του αποτομη εκτόνωση ρευματος στον ατμο του? Περισσοτερο απο οσο το ρυθμιζει? Της τελευταιες φορες οποτε εβαζα 2 φρεσκοφορτισμενες μπαταριες στην συσκευη αφου το ανοιγα με το πρωτο πατημα του κουμπιου για να παρω τζουρα τον αισθανομουν πολυ πιο εντονο τον ατμο του carto... σχεδον στα ορια καμενου. Σαν για κλασματα του δευτερολεπτου να εδινε υπερβολικα πολλα volt. Αφου ακουγοταν αρχικα και ενα εντονο τσφφφ. Μετα στα επομενα πατηματα ηταν ενταξυ...
Και πριν απο λιγο επιβεβαιώθηκα. Κουμπωνω εναν crystal 1,8 πανω και μην γελασετε, ημουν μπροστα στον καθρεφτη για να δω ποσο ατμο βγαζω για δοκιμες... Στο θεμα.. Η μπαταριες που ειχα τελειωναν, βαζω 2 φρεσκοφορτισμενες. Τον ανοιγω και το βαζω στα 3watt. Παταω να τραβηξω τζουρα.. καμμενη φουλ εδω η πρωτη τζουρα.., αλλα εκει που σοκαριστικα ειναι οτι ειδα ταυτοχρονα απ'τον καθρεπτη την αντισταση δηλαδη το σιλικονακι να λαμπυρίζει απο το φως της αντίστασης...! Φυσιολογικο??


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:01 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #575 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 02:49 »
NewHolborn κράτα φίλε μου 10 sec πατημένο η το + η το - να σου γυρίσει σε mod2 (απλό τροφοδοτικό) το Vamo και θα ανακαλύψεις ότι έχεις δυο mod σε ένα , απλά δεν παίζετε για τα λεφτά του το εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #576 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 02:54 »
Ναι το ηξερα το κολπο...
Αλλα μου φαινετε δεν εχω καταλαβει ακομα σε βαθος της δυνατοτητες του... :))
O crystal στα 1,8 ατμιζει μια χαρα στο mod 2! :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:01 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #577 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:37 »
Με 2 μπαταριες πραγματι στη λειτουργια 1 σκοτωνει.Ταυτοχρονα με το βαμο πηρα και ενα vision eternity και ενα aga-w (πρωτη φορα με επισκευασιμους)και δεν μπορω να καπνισω τα υγρα μου(18-24).

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #578 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 14:29 »
Ρε παιδια! Εχει παρατηρησει κανεις στο vamo του αποτομη εκτόνωση ρευματος στον ατμο του? Περισσοτερο απο οσο το ρυθμιζει? Της τελευταιες φορες οποτε εβαζα 2 φρεσκοφορτισμενες μπαταριες στην συσκευη αφου το ανοιγα με το πρωτο πατημα του κουμπιου για να παρω τζουρα τον αισθανομουν πολυ πιο εντονο τον ατμο του carto... σχεδον στα ορια καμενου. Σαν για κλασματα του δευτερολεπτου να εδινε υπερβολικα πολλα volt. Αφου ακουγοταν αρχικα και ενα εντονο τσφφφ. Μετα στα επομενα πατηματα ηταν ενταξει...
Και πριν απο λιγο επιβεβαιώθηκα. Κουμπωνω εναν crystal 1,8 πανω και μην γελασετε, ημουν μπροστα στον καθρεφτη για να δω ποσο ατμο βγαζω για δοκιμες... Στο θεμα.. Η μπαταριες που ειχα τελειωναν, βαζω 2 φρεσκοφορτισμενες. Τον ανοιγω και το βαζω στα 3watt. Παταω να τραβηξω τζουρα.. καμμενη φουλ εδω η πρωτη τζουρα.., αλλα εκει που σοκαριστικα ειναι οτι ειδα ταυτοχρονα απ'τον καθρεπτη την αντισταση δηλαδη το σιλικονακι να λαμπυρίζει απο το φως της αντίστασης...! Φυσιολογικο??
Παλι τα ιδια με εκανε πριν λιγο.. Νoμιζω μου εκαψε το carto γιατι εχω καπως αλλοιωμενη γευση.. Και αυτην την φορα το ειχα στο mod 2.. και η μπαταριες δεν ηταν φρεσκοφορτισμενες.. απλα το ειχα πριν με μια 18650 και το αλλαξα εβαλα 2χ18350 που τις δουλευα χτες.. Αρκετες φορες οποτε του αλλαζω μπαταρια αυτο κανει στο πρωτο πατημα...  τι γινετε ρε παιδια  :'( ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 16:14 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #579 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 15:03 »
Παράθεση
Αρκετες φορες οποτε του αλλαζω μπαταρια και αυτο κανει στο πρωτο πατημα...

σκοτωνει το εργαλειο !  :)) Αν και κατι μηνες ανεργος,το παρηγγειλλα και γω !
Αν σου κανει αυτο συνεχεια,τοτε το πρωτο πατημα να το κανεις στιγμιαιο.
Δηλ, πατας -αφηνεις αμεσως και απο το δευτερο πατημα και μετα ,ατμιζε κανονικα.Εγω αυτο θα εκανα.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #580 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 22:55 »
Λοιπόν, το μηχανημα δουλευει μια χαρα με τις μπαταρίες απο το "Full Pack" (2 X 18350 ICR 900mah "no name").
Έχω πάρει επιπλεον 2 Χ 18350 IMR 800mah μάρκας "ΕΗ".
Με αυτές μόνο έχω το εξής πρόβλημα: Είτε το δουλέυω με μία είτε με δύο, αρκετές φορές μου σβήνει μόνο του.Ακόμα και πάνω στο άτμισμα....
Και τις πιο πολλές φορές πριν σβήσει βγάζει στην οθόνη του "02".
Μήπως είναι ελλατωματικές οι μπαταρίες ??? ??? ??? ???
Έχω αριθμησει τις μπαταρίες μου για να τις ξεχωρίζω και συμπέρανα ότι όταν το δουλεύω με μια συγκεκριμενη 18350 βγάζει σχεδόν συνέχεια σφάλμα.
Όχι ότι με την άλλη δεν βγάζει αλλά το φαινόμενο στη συγκεκριμένη είναι ποιο συχνό.....
Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ??? ?

Επίσης να αναφέρω ότι δεν παίζει να είναι πρόβλημα κακής επαφής μπαταριών-ελατηρίου διότι έχω τεντώσει αρκετά το ελατήριο και επίσης το έχω κολλήσει με κολλητήρι στην βάση του καπακιού  :)) :)) :)) :))
Ακόμα έχω μετρήσει και την αντίσταση του με πολύμετρο και είναι περίπου 0,4 Ohm ......

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #581 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:03 »
Το ίδιο πρόβλημα παρέθεσαν και οι sponch (Απάντηση 551) & Tosman12 (Απάντηση 555) ...Δες τις απαντήσεις με τις πιθανές αιτίες και λύσεις...

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #582 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:09 »
Τα έχω διαβάσει τα προβλήματα τους.....
Παρόμοια έχω κι εγω όπως ανέφερα, αλλά λύση δεν έχει δοθεί ακόμη.....
Επίσης όσο κι αν έχω ψάξει στο internet, δεν έχω βρει τι σημαίνει ο κωδικός "02".......  :(

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #583 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 02:34 »
Από την στιγμή που έβαλα καινούριο ατμοποιητή δεν ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα με το σβήσιμο και το "02".
Το πρόβλημα με τις μπαταρίες το είχα κι εγώ. Το χρησιμοποιούσα πάντα με μία 16350 μπαταρία κι ενώ με την μία δούλευε άψογα, με την άλλη δεν είχε την ίδια δύναμη και ας ήταν μετρημένες-φορτισμένες 4.2 βολτ. Με μία τρίτη που δοκίμασα από φίλο πάλι δούλευε άψογα. Έτσι πιστεύω ότι εξαρτάται σε τι μπαταρία θα πέσεις.
Το είχα, το vamo, για δύο εβδομάδες και ήταν το πρώτο μοντ που δοκίμασα και ήταν "εξαιρετικά" καλή η εμπειρία μου στο άτμισμα μαζί του. Λόγω μεγέθους και βάρους όμως ξαναγύρισα στις "φτωχές" ego ελπίζοντας κάτι να κάνει η τεχνολογία για να μικρύνουν τα μοντ.
 

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #584 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 08:08 »
επειδη το εχω ψαξει και γω λιγο γι αυτο το σφαλμα,μαλλον παιζει ρολο ο ατμοποιητης (σε λειτουργια με καποιες  μπαταριες).
Δηλαδη,καποιες μπαταριες,διαβασα,οτι ισως δεν μπορουν να "σηκωσουν" ατμοποιητες τυπου genesis.Αν ο ατμοποιητης που χρησιμοποιειτε ειναι επισκευασιμος,παιξτε λιγο με την αντισταση.Ανεβαστε λιγο τα Ohm.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1005 148505 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:30
από ipomonias
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 12022 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7633 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 602000 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 454 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 462 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191620 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153353 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346676 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8885 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr