vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, 2Fdeal, John K, manoslykos, maraki1308

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 14:40 »
εδω σας εχω το ετοιμο σχεδιο σε pdf για να ντυσετε το vamo σας! δεν το εχω κανει ακομα εγω γιατι περιμενω να μου ερθει το αυτοκολλητο και επισης κατι εχει παθει και ο εκτυπωτης μου >:( . καλο θα ηταν πριν τυπωσετε το σχεδιο πανω στο αυτοκολλητο,στον εκτυπωτη σας ,να το εκτυπωσετε πρωτα σε απλο Α4 χαρτι να το κοψετε για να δειτε αν ειναι οντως το σωστο μεγεθος για το vamo. επειτα αν ταιριαζει βαζετε το αυτοκολλητο και τυπωνετε το σχεδιακι! βασικα πιο πολυ μας νοιαζει το κομματι με τα κουμπια,γιατι το υπολοιπο ειναι ευκολο :thumpup:

https://dl.dropbox.com/u/75402473/Vamo%20Schablone.pdf


Μια αρκετά ακριβότερη λύση :
http://www.vaporskinz.com/collections/vamo-vapor-skinz


αν και τα περισσότερα δεν τα λές & όμορφα  :))

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 14:54 »
μονο το ασπρο και το μαυρο μου αρεσε αλλα οχι δα να δωσω και τοσα για ενα κομματακι ,ειναι ληστεια! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 18:54 »
Μετά απο πολύ διάβασμα των συζητήσεων για mods, πριν από λίγο παρήγγειλα απο zainy.net το Vamo vivi nova VV/VW starter kit μαζί με 2 "mini VV USB passthrough". Σύνολο 74.97$ μαζί με την έκπτωση απο το "zainykit" κουπόνι. Ελπίζω να έρθει σχετικά σύντομα και να μπω στο club των mods :D .

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 19:14 »
Καλοάτμιστο dimitra78!  :thumpup:


Μια παρατήρηση γιατί εγώ μόλις την πάτησα...

Από την δεύτερη - τρίτη μέρα το αριστερό κουμπί του ήταν λίγο τεμπέλικο... συνήθως έκανε επαφή, αλλά συχνά ήθελε δύο ή τρία πατήματα για να ανταποκριθεί. Επειδή με πάτημα αυτού του κουμπιού βλέπουμε πόση μπαταρία (πόσα Volt) μένουν, κάτι που κοιτάω συχνά, μου την έδινε...

Σήμερα το απόγευμα έριξα στα κουμπιά ένα ειδικό σπρέι επαφών (Contact Degreaser Cleaner Spray) που χρησιμοποιώ κατά κόρον σε διάφορα ηλεκτρονικά - ηλεκτρολογικά πράγματά μου με επιτυχία. Αποτέλεσμα, το κουμπί έστρωσε και δουλεύει άψογα, όπως περίμενα εξάλλου. Αυτό που δεν περίμενα, όμως, ήταν ότι το πλαστικό κάλυμμα, "τζαμάκι", της οθόνης καταστράφηκε... Έγινε άσπρο και θαμπό και πλέον μόνο ο ξανθός μάγος μπορεί να διαβάσει την οθόνη...  :wall:

Σαν χαζός την πάτησα (ήξερα ότι αυτό το σπρέι χαλάει μερικά πλαστικά, αλλά δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω λίγο πριν του κάνω μπάνιο...)... Συνεπώς προσοχή! Όχι σπρέι επαφών στο Βάμο (ή τουλάχιστον στο πλαστικό κάλυμμα της οθόνης του)...

Τώρα θα πρέπει να πάω να πάρω πολύ ψιλό γυαλόχαρτο νερού, να το ανοίξω και να προσπαθήσω να επαναφέρω το πλαστικό τζαμάκι, όπως κάνουμε με τα θαμπά φανάρια αυτοκινήτων.... Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες για να δείτε τα κατορθώματά μου...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 19:23 »
δοκιμασε να το τριψεις με καποια αλοιφη,που γυαλιζουν τα μεταλλα

Αποσυνδεδεμένος galaxias22

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 19:33 »
νομιζω οτι γινεται δουλεια και με οδοντοβουρτσα-οδοντοκρεμα και τριψιμο....

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 19:42 »
Φαίνεται να είναι επιφανειακά λιωμένο αλλά αρκετά (κάνει νερά).
Η οδοντόκρεμα κάνει δουλειά (δοκιμασμένο) αλλά σε απλή επιφανειακή θαμπάδα. Εδώ πρέπει να αφαιρέσω εντελώς τη λιωμένη επιφάνεια σε όλο το πάχος της για να βγει στη φόρα υγιές πλαστικό (ελπίζω να υπάρχει υγιές πλαστικό από κάτω :hmmm: )...

Συνεπώς θεωρώ ότι θέλει κάτι πιο παρεμβατικό όπως η αλοιφή για μέταλλα ή το ψιλό γυαλόχαρτο. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να πάω σε μαστορο-μαγαζί για προμήθειες από αύριο γιατί το "οπλοστάσιο" (εργαλειοθήκη) είναι άδειο από τέτοια πράγματα... Μέχρι τότε συνεχίζω να ατμίζω και νομίζω (& ελπίζω) ότι είμαι στα watt που είχα αρχικά επιλέξει!...  :))

Το πολύ πολύ να καταλήξω να έχω το πρώτο Βάμο χωρίς πλαστικό κάλυμμα στην οθόνη του...  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 20:15 »
Καλοάτμιστο dimitra78!  :thumpup:


Μια παρατήρηση γιατί εγώ μόλις την πάτησα...

Από την δεύτερη - τρίτη μέρα το αριστερό κουμπί του ήταν λίγο τεμπέλικο... συνήθως έκανε επαφή, αλλά συχνά ήθελε δύο ή τρία πατήματα για να ανταποκριθεί. Επειδή με πάτημα αυτού του κουμπιού βλέπουμε πόση μπαταρία (πόσα Volt) μένουν, κάτι που κοιτάω συχνά, μου την έδινε...

Σήμερα το απόγευμα έριξα στα κουμπιά ένα ειδικό σπρέι επαφών (Contact Degreaser Cleaner Spray) που χρησιμοποιώ κατά κόρον σε διάφορα ηλεκτρονικά - ηλεκτρολογικά πράγματά μου με επιτυχία. Αποτέλεσμα, το κουμπί έστρωσε και δουλεύει άψογα, όπως περίμενα εξάλλου. Αυτό που δεν περίμενα, όμως, ήταν ότι το πλαστικό κάλυμμα, "τζαμάκι", της οθόνης καταστράφηκε... Έγινε άσπρο και θαμπό και πλέον μόνο ο ξανθός μάγος μπορεί να διαβάσει την οθόνη...  :wall:

Σαν χαζός την πάτησα (ήξερα ότι αυτό το σπρέι χαλάει μερικά πλαστικά, αλλά δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω λίγο πριν του κάνω μπάνιο...)... Συνεπώς προσοχή! Όχι σπρέι επαφών στο Βάμο (ή τουλάχιστον στο πλαστικό κάλυμμα της οθόνης του)...

Τώρα θα πρέπει να πάω να πάρω πολύ ψιλό γυαλόχαρτο νερού, να το ανοίξω και να προσπαθήσω να επαναφέρω το πλαστικό τζαμάκι, όπως κάνουμε με τα θαμπά φανάρια αυτοκινήτων.... Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες για να δείτε τα κατορθώματά μου...  :wall:
σε τετοιες συσκευες δεν δουλευουμε τετοια σπρευ με ΄΄λαδι'' και καυστικα συστατικα.
υπαρχει contact cleaner χωρις ''λαδι'' για ηλεκτρονικες εφαρμογες και οχι για ηλεκτρολογικες .
οπου εκει που πεφτει κανει μια σταμπα η οποια εξαφανιζετε οσο παραμενει στον ατμοσφαιρικο αερα αφηνοντας ενα ''φιλμ'' προστασιας. επισης αυτα τα διακοπτακια ειναι τοσο ΄΄κλειστα'' που πρεπει να τα κανεις μπανιο.στην δικη σου περιπτωση προφανος το λαδακι εκανε την δουλεια του στον διακοπτη αλλα τα καυστικα-καθαριστικα συστατικα εκαναν ζημια στο πλαστικο .
ο συγκεκριμενος τυπος σπρευ που αναφερεις ειναι για ΄΄βαρειες΄΄ ηλεκτρικες εφαρμογες .

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 21:12 »
Δεν τον ήξερα τον διαχωρισμό, νόμιζα ότι είναι ένα σπρέι για όλα... Άρα μέχρι τώρα στάθηκα τυχερός γιατί το έχω χρησιμοποιήσει σε διάφορα ηλεκτρονικά (κυρίως παιχνίδια των παιδιών) χωρίς πρόβλημα.

Χωρίς "λάδι" λοιπόν.... Ωραίος! Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 11:41 »
Vamo σε Stainless Steel σύντομα διαθέσιμο στο www.mpixlimpidi.net (http://www.mpixlimpidi.net/mods.html)...
Πολύ ενδιαφέρον!
Ελπίζω και η τιμή του να είναι το ίδιο ενδιαφέρουσα!

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 14:52 »
Αρκετά ενδιαφέρον αρκεί να είναι και σε καλη τιμούλα.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 15:45 »
... το πλαστικό κάλυμμα, "τζαμάκι", της οθόνης καταστράφηκε... Έγινε άσπρο και θαμπό...
Προσπάθησε να το επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση με την κρέμα καθαρισμού Displex για οθόνες κινητών ακολουθόντας πιστά τις οδηγίες χρήσης της γιατί είναι μόνο για τζαμάκια...

http://www.skroutz.gr/c/599/analosima-katharismou.html?keyphrase=displex
 

... το αριστερό κουμπί του...συχνά ήθελε δύο ή τρία πατήματα για να ανταποκριθεί...

Σ΄ αυτές τις περιπτώσεις χρησιμοποιύμε αποκλειστικά Contact Cleaner χωρίς λάδι π.χ:


http://www.acdcshop.gr/contactcleanerspray220ml-p-339.html

http://www.cosmo-market.gr/productone.php?item_id=CMT-3713&cat_id=00461015

http://www.emark.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=2&page=shop.product_details&flypage=vmj_hunk_img1.tpl&product_id=4407&category_id=420&ref=bestprice.gr

Στη συσκευασία έχει ένα μακρύ σωληνάκι που είναι γι' αυτές τις δουλειές...
H πλακέτα και τα πλαστικά μέρη δεν παθαίνουν τίποτα γιατί το υπόλειμμα εξατμίζεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2013, 16:41 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 16:34 »
Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το σπρέι που χρησιμοποίησα είναι σαν αυτό του τελευταίου link που έβαλες αλλά με γαλάζια γράμματα κι ένα μικρό σωληνάκι πιασμένο στο καπάκι... Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι με ή χωρίς λάδι...

Τέλος πάντων, το Βάμο μου είναι πλέον μοναδικό! Βάζω και φωτογραφίες από τα κατορθώματά μου...

Η οθόνη του από το σπρέι έγινε έτσι:





Είδα αυτό το βίντεο που δείχνει πώς μπορούμε να το αποσυναρμολογήσουμε (από το 1:40 και μετά):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vgr9k4j6CnQ&feature=player_embedded[/youtube]

Εύκολο μου φάνηκε, πήρα τα εργαλεία και δοκίμασα.... Δεν άνοιγε με τίποτε! Αντίθετα, παρά την μπλούζα που είχα βάλει ανάμεσα σε αυτό και το εργαλείο, το γέμισα και γρατζουνιές!!!... :eyesplash:



Τελικά, αφού δεν μπόρεσα να το ανοίξω (αφού το πλαστικό έπρεπε να τριφτεί και από μέσα) απλά το έκοψα και πλέον έχω το πρώτο Βάμο χωρίς πλαστικάκι οθόνης! Πού να το ήξερα να μην έκανα προσπάθεια να το ανοίξω... απλά θα έκοβα το τζαμάκι και θα γλίτωνα και τις γρατζουνιές...  :wall:



Παρήγγειλα ήδη αυτοκόλλητο Carbon για να κρύψω τη ντροπή μου!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 16:42 »
ειδες τι λεει το σπρευ που σου εβαλε ο φιλος σε λινκ στην περιγραφη?
 
 Περιγραφή Σελίδας Προϊόντος ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΛΑΔΙ. ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΤΥΠΩΜΕΝΕΣ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΛΑΔΙΑ, ΛΙΠΑΝΣΕΙΣ, ΓΡΑΣΑ, ΥΓΡΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΒΡΩΜΙΕΣ. ΕΞΑΕΡΩΝΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΣΤΕΓΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ.    ;) ;)
 
 

οποτε τωρα ξερεις........
για ηλεκτρονικα παιρνεις τον τυπο σπρευ που ειδες....
αυτο που εχεις ειναι για αλλες δουλειες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 17:31 »
Αν το έκαιγες με έναν αναπτήρα ίσως να έστρωνε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1009 148971 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:30
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 12207 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7779 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 602396 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 568 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 585 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191788 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153606 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346863 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 9010 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr