vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, zamploutos, Milarepa, Xameno_Skli

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 04, 2012, 10:59 »
μαλλον τα εξυπνα κινεζακια ειδαν να το περνουν και λενε ας αυξησουμε και εμεις !!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 04, 2012, 11:32 »
Συμφέρει ακόμα όμως -έστω και οριακά- εν σχέσει με τα 50 € (65 $) σκέτο σώμα που το πουλάνε στην Ελλάδα...

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 04, 2012, 16:59 »
πολύ καλό φαίνεται.λέω να χτυπήσω ένα.που το πουλάνε ελλάδα ρε παιδιά 50 ευρώ να πάρω ένα?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 04, 2012, 17:17 »
δες εδω.mpixlimpidi.net


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 21:43 »
και απο εδω στα 46 ευρω αλλα και σε Gun Metal  :thumpup:
http://www.madvapes.com/vision-variable-volt-mod-gun-metal.html

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SdJsd-j3soo[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2012, 18:17 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 19:15 »
Καλησπερα παιδες.
Μολις τσιμπησα κι εγω ενα vamo (a la playa) δωρακι.
Βαρουτσικο ειναι, αλλα εμφανισιακα ειναι ωραιο. Καμια σχεση με το πρωτο που ειχα δει με τα κοκκινα κουμπια που ηταν σαν παιχνιδι απο τα τζαμπο. Και με vivi nova ταιριαζει απολυτα!!
Εχω ομως μερικες αποριες μιας και μιλαμε για vw και στο νημα για τη συγκριση παλμικου/σταθερου δεν βρηκα κατι που να μου απανταει.
Αρχικα θελω αν γνωριζετε να μου πειτε αν ισχυει αυτο που διαβασα στις λειτουργιες του, που σε ελευθερη μεταφραση λεει οτι για ακριβεστερο αποτελεσμα αν χρησιμοποιεις 1 μπαταρια ειναι καλυτερα να το δουλευεις παλμικα ενω αν χρησιμοποιεις 2 προτεινεται να το χρησιμοποιεις στην rms λειτουργια. Εγω ειχα την εντυπωση οτι ακριβες αποτελεσμα παιρνεις απο σταθερη ταση και το παλμικο ειναι 3 λαλουν και 2 χορευουν. Αυτο βεβαια αν εισαι με vv, αν εισαι με vw μηπως ειναι καλυτερο?
Επισης, απο θεμα εξοικονομησης μπαταριας, συνισταται η παλμικη η η σταθερη λειτουργια?
Μιλαω παντα για μια μπαταρια step-up και οχι για δυο.
Θενκ γιου!!!

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 20:28 »
Εγω το τσιμπησα απο εδω.
Σε black chrome :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 00:12 »
Καλησπερα παιδες.
Μολις τσιμπησα κι εγω ενα vamo (a la playa) δωρακι.
Βαρουτσικο ειναι, αλλα εμφανισιακα ειναι ωραιο. Καμια σχεση με το πρωτο που ειχα δει με τα κοκκινα κουμπια που ηταν σαν παιχνιδι απο τα τζαμπο. Και με vivi nova ταιριαζει απολυτα!!
Εχω ομως μερικες αποριες μιας και μιλαμε για vw και στο νημα για τη συγκριση παλμικου/σταθερου δεν βρηκα κατι που να μου απανταει.
Αρχικα θελω αν γνωριζετε να μου πειτε αν ισχυει αυτο που διαβασα στις λειτουργιες του, που σε ελευθερη μεταφραση λεει οτι για ακριβεστερο αποτελεσμα αν χρησιμοποιεις 1 μπαταρια ειναι καλυτερα να το δουλευεις παλμικα ενω αν χρησιμοποιεις 2 προτεινεται να το χρησιμοποιεις στην rms λειτουργια. Εγω ειχα την εντυπωση οτι ακριβες αποτελεσμα παιρνεις απο σταθερη ταση και το παλμικο ειναι 3 λαλουν και 2 χορευουν. Αυτο βεβαια αν εισαι με vv, αν εισαι με vw μηπως ειναι καλυτερο?
Επισης, απο θεμα εξοικονομησης μπαταριας, συνισταται η παλμικη η η σταθερη λειτουργια?
Μιλαω παντα για μια μπαταρια step-up και οχι για δυο.
Θενκ γιου!!!
To μοντακι δεν αλλαζει στην ουσια λειτουργια με το να αναφερεται στην μεση ή ενεργο τιμη της τασης.
Παραμενει παλμικο. Αυτο που αλλαζει ειναι ο τροπος που ρυθμιζουμε την παλμικη αυτη ταση.
Με την μεση τιμη της (mean ή average στην ΝΟ1 λειτουργια) ή με την ενεργο τιμη της (rms στην ΝΟ2 λειτουργια).
Η ενεργος τιμη μιας εναλλασσομενης/παλμικης τασης ειναι και αυτη που θα συγκρινουμε/αντιστοιχισουμε με μια συνεχη.
Η μεση τιμη ειναι μικροτερη (3 λαλουν και 2 χορευουν  ;D ) και δεν μπορουμε να κανουμε ευκολα υπολογισμους για να την αντιστοιχισουμε με μια συνεχη.
Αν θες να συγκρινεις ενα παλμικο μοντ με ενα που εχει συνεχη ταση, θα κοιτας για την rms του παλμικου.
Δεν μπορω να καταλαβω πως εξασφαλιζει μεγαλυτερη ακριβεια με τον ενα ή τον αλλο τροπο λειτουργιας.  :dontknow:
Και σε κατι μετρησεις που καναμε σε ενα Vamo ενος συναδελφου δεν ειδα κατι τρελλα ανακριβες. Ισα ισα.

Τωρα για το αν ειναι καλυτερα vv ή vw, περι ορεξεως... Στην ουσια ο τροπος που "παιζεις" με τις ρυθμισεις αλλαζει.



Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 00:59 »
Ξέρεις πόσα ηλεκτρικά mods το έχουν στόχο ? σχεδόν όσα κυκλοφορούν και θα κυκλοφορούν
Ξέρεις πόσα το έχουν πετύχει ? κανένα Δεν έχουν κόψει τα μεταφορικά των 40 $ και ούτε πρόκειται.

- Τιμή ανταγωνιστική και καλή ποιότητα κάνει έναν υποψήφιο αγοραστή να το επιλέξει σαν κυρίως mod.
Όμως με τόσα μοντέλα που υπάρχουν σήμερα θα πρέπει να δίνει το κάτι παραπάνω και να μην είναι μόνο το κίνητρο το οικονομικό. Θα κριθεί σε βάθος χρόνου για την αξιοπιστία του.

 Εύχομαι να μην είναι άλλο ένα mod συρταριού  :yes:

 
 Tο παρόν mod ασφαλώς και δεν μπορεί να συναγωνιστεί το  provari  .
Freeshipping με αγορές άνω των 100ευρώ έχει η provari τον προηγούμενο μήνα. Τον Σεπτέμβριο το provari είχε προσφορά 120usd,τώρα απλά μείωσε τις τιμές.Με τα z- vmax οι πωλήσεις της είναι 60% κάτω,έτσι λένε οι(το δημοσιευσαν  οι ίδιοι).
Εγώ ότι βλέπω λέω.Στα 120 usd είναι καλό.Και ασφαλέστατη αγορά!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2012, 01:35 από Δημήτρης Νίκη »

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 04:03 »
μεχρι 10/12/12 στις 12:00 το βραδυ στο http://e-cigshop.eu/Variable-Volt-Electronic-Cigarette/Vamo-VV-VW-V2-Body το Vamo VV/VW Mod Body V2 στα 32.47€ μαζι με μεταφορικα με coupon 1YEAR για οποιον ενδοιαφερεται.

το ειδα τωρα και ειπα να ενημερωσω για αυτους που ενδοιαφερονται.

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 09:44 »
Tο παρόν mod ασφαλώς και δεν μπορεί να συναγωνιστεί το  provari  .
Freeshipping με αγορές άνω των 100ευρώ έχει η provari τον προηγούμενο μήνα. Τον Σεπτέμβριο το provari είχε προσφορά 120usd,τώρα απλά μείωσε τις τιμές.Με τα z- vmax οι πωλήσεις της είναι 60% κάτω,έτσι λένε οι(το δημοσιευσαν  οι ίδιοι).
Εγώ ότι βλέπω λέω.Στα 120 usd είναι καλό.Και ασφαλέστατη αγορά!!!

120 $ το provari δεν είχε ΠΟΤΕ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ εκτός και αν εννοείς τα γρατσουνισμένα και τα ελαττωματικά που ήταν περιορισμένα και σε μαύρο χρώμα !! και αυτά είχαν 160 $ όχι 120 $
Επίσης επειδή κάνεις λάθος τα μεταφορικά δεν ήταν ΠΟΤΕ δωρεάν από την Provape
Κάπου έχεις μπερδευτεί με κάτι άλλο  :yes: :yes: μήπως εννοείς το ProVape1 ? που δεν είναι VV ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 11:29 »
To Vamo V2 περνει μπαταριες AW IMR 18650??? Η θα εχει κενο και θα κουδουνιζει???

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 19:37 »
Με μπαταρία 18350 ή με το ανάλογο extension παίρνει 18650 ή και 2 μπαταρίες 18350  :)

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 20:53 »
το 1YEAR  δεν ισχυει
δυστυχως
μαλλον πεσαν με τα μουτρα .. :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BD PRO XT35 [Μπαταρίες για mod] 0 11 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:40
από memostrikas
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1010 149178 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:03
από ipomonias
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 12345 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7862 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 602565 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 633 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 648 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191888 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153725 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346980 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 9114 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog