vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Milarepa

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 17:59 »
Το μόνο που πραγματικά γονατίζει τις αντιστάσεις είναι το Primo Verde το οποίο έχει συστατικά και από φυσικό καπνό για όσους δεν το ξέρουν.
Το συγκεκριμένο άρωμα δεν είναι με τίποτα για πάνω από 10μλ άτμισμα...

Οχι απλά τις γονατίζει, τις διαλύει. Σετάρω mc με βαμβάκι σε Kayfun και στο δεύτερο γέμισμα (σε λιγότερα απο 10 ml δηλαδή) η αντίσταση πάει για πέταμα. Μια φορά που έκανα το λάθος και γέμισα 3η φορά. Αυτό που αντίκρισα οταν έλυσα τον ατμο, δεν το έχω ξαναδεί οσο καιρό ατμίζω: τα πάντα μαύρα. Ισως το καλύτερο καπνικό που έχω δοκιμάσει, αλλά δεν συμφέρει.

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 18:15 »
Ισως το καλύτερο καπνικό που έχω δοκιμάσει, αλλά δεν συμφέρει.
Συμφωνώ απόλυτα, θα δοκιμάσω στο μέλλον καπνικό T-Juice χωρίς στοιχεία από φύλλα καπνού.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 22:07 »
Καλως η' κακως για πραγματικα καπνικες γευσεις και οχι "σαν" καπνικες, εγω μετα απο παααρα πολλες δοκιμες (τωρα βεβαια εχω ξεφυγει απο αυτο το σταδιο)  πιστευω οτι τα υγρα απο εκχυλισματα καπνου ειναι μονοδρομος.
Και για οσους κανουν diy, τα T-juice ειναι επισης μονοδρομομος για αρωματα απο εκχυλισμα, αφου δεν υπαρχουν αλλα (απο οσο ξερω)..
 Οποτε ενας εργοστασιακος αφιερωνεται σε cubana η' primo (microcoil, με συχνη αλλαγη βαμβακιου), και παραλληλα αλλος ενας η' δυο ατμο με πιο coil friendly υγρα, μεχρι να ξεκολλησεις απο τον ερωτα για full καπνικα...   :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2014, 09:44 από DIMTH »

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 23:30 »
Γι αυτό με το Vamp Vape και το Red Astaire έχω μετατραπεί σε ...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 23:53 »
Το Red Astaire δε μου αρεσει καθολου. Εκανα λιγες τζουρες για να μην το απορριψω μονο απο τη μυρωδια και τελος.
Το Vamp Vape απο την αλλη, ερωτας.. :_love_heart: Το βασικο μου υγρο εδω και 3 μηνες.

Ηρθαν σημερα κι αλλα 7 αρωματα T-Juice που περιμενα. Με βλεπω με νικοτινιαση το σκ απο τις δοκιμες. :))

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:02 »
Και εγώ έχω μόνιμα στο "μπαρ"  7 αρώματα τα οποία τα αναπληρώνω άμεσα  μόλις καταναλωθούν. Τα μόνα που θα αντικατασταθούν με άλλες γεύσεις είναι το Primo Verde λόγω κακής συμπεριφοράς στις αντιστάσεις και το Cherry Choc  που με αφήνει αδιάφορο...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:15 »
Εμενα η πρωτη 6αδα αρωματων που πηρα δεν πηγε και πολυ καλα. Μονο το Vamp καταφερε να κερδισει θεση στο "μπαρ" και μαλιστα την πρωτη και καλη.
Η δευτερη 7αδα φαινεται πολυ πιο υποσχομενη. Καταλαβα οτι τα γλυκα ειναι το δυνατο σημειο της εταιρειας και φαινεται οτι δικαιωνομαι, για τα γουστα μου τουλαχιστον.
Τωρα οι δοκιμες θα δειξουν μολις "δεσουν" τα πρωτα υγρα. :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:16 »
Θα συμφωνήσω με τον nemesis για το Red Astaire.
Προφανώς αρέσει σε πολλούς, αλλά...
Το cubana, από την άλλη, ατμίζεται ευχάριστα σαν σοκολάτα με λίγη ιδέα καπνικού, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογεί τις προσδοκίες του ονόματός του.
Αναμένω να δοκιμάσω το Vamp Vape.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:19 »
Το Cubana, Μιχαλη, ηταν στα πλαισια του ανεκτου για τα γουστα μου, αλλα μεχρι εκει. Δε θα το ξαναγοραζα.
Το Primo Verde απο την αλλη, που ειχα υψηλες προσδοκιες με ολα αυτα που διαβαζα, ουτε να το μυρισω.
Απαισια οσμη, η ιδια και χειροτερη γευση κατα το ατμισμα.
Αλλα μαλλον αυτου του ειδους τα υγρα δεν ειναι για τα γουστα μου, μιας και για τα ΕL Toro την ιδια ακριβως αποψη εχω. :yes:

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:23 »
εχει δοκιμασει κανεις το primo verde με μικρη αναλογια π.χ 4 σταγονες στα 10 ml ?? μηπως οι αντιστασεις κρατανε περισσοτερο και η γευση ειναι εξισου καλη ??

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 00:33 »
Εγώ σε όλα της T-juice χρησιμοποιώ 10% άρωμα. Πιθανόν να ισχύει αυτό που λες γιατί το Primo verde είναι αρκετά δυνατό σαν γεύση. Θα το δοκιμάσω στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 01:48 »
Όλη η σειρά ειναι πολυ καλή, κάποια θέλουν πολυ steeping όπως το vamp vape και μερικά καθολου όπως το Red Astaire.
Αυτο που περίμενα να μου αρεσει πολυ και αποδέχτηκε το αντίθετο ειναι  το Green Steam, έφτιαξα 30ml και μυρίζει σαν ασετον.  :)
Μαλλον έτυχε η παρτίδα δεν ξερω το μονο που μου βγαζει ειναι τσίχλα με ασετον, ίσως να φτιάξει αργότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2014, 02:03 από TheGodfather »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 09:50 »
Μεχρι τωρα εχω διαπιστωσει πως λογω του υποκειμενικου της γευσης τα γουστα στα υγρα διαφερουν πααααρα πολυ.
 Αλλα ειμαι περιεργος. Υπαρχει καποιος που να δοκιμασε Vamp vape, και να μην του αρεσε?? Μηπως τελικα αυτο ειναι το Marlboro των υγρων?????

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 00:47 »
Πείτε κάνα σχόλιο για το vamp vape. Τι θυμίζει πιο υγρο μοιάζει αν υπάρχει βέβαια κάποιο που να του μοιάζει. Σας ρωταω γιατί δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμασω πριν αγοράσω. Πείτε και κάποιο άλλο υγρό που να είναι ήπιο καπνικο ελάχιστο όμως γλυκό

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 02:29 »
Εχω δοκιμάσει το  usa reds και το hermano rubio. Καπνικές γεύσεις, όχι τσιγαρίσιες. Kατά τη γνώμη μου καλύτερο το usa reds,  εκτός από τις δύο ποικιλίες καπνού που έχει με τα υπόλοιπα συστατικά του, γίνεται ένα ποιο ήπιο καπνικά και πολύπλοκο γευστικά άρωμα. Το hermano rubio είναι ποιο “virginia”.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825154 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155177 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4154 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem