vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, Tem, webtool, paiktaras

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:03 »
Με δικια μου φ/α ειμαι απο σημερα κ οντως υπηρχε βελτιωση.... Το γεμιζω με μπουκαλακια απο νομπακο, χτες που εβαζα 20 σταγονες ειχα μπουρμπουληθες.... απο σημερα με 15 το πολυ. Τωρα μπουρμπουληθες δεν εχω αλλα διαροες στον πολο εστω κ λιγες εχει... πιστευω να στρωσει κ αυτος κ εγω...  :))

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:10 »
Αν κανεις δικες σου αντιστασεις φροντιζε να μην σφιγγεις πολυ το συρμα επανω στο φιτιλι.Η καρφιτσα η οτι αλλο χρησιμοποιείς για να στριβεις την αντισταση φροντισε να βγαινει ευκολα χωρις πολυ δυναμη.
Με εναν αναπτηρα προτου βαλεις την αντισταση κανε για μερικα δευτερα μερικες φορες (3-4) καψιματα και μετα τοποθετησε την.Ριξε σταγονες και ασε λιγα λεπτα να μουσκεψει καλα ολο το φιτιλι.
Μπουκαλακια με μπουκαλακια εχουν διαφορα στο μεγεθος της σταγονας.Αυτο θα το ανακαλυψεις μονος σου

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:45 »
Πειρα δεν εχω απο φ/α αλλα πανω σε αυτον θα μαθω σιγα σιγα... Η καρφιτσα μου φαινεται πολυ λεπτη κ αυτην που εφτιαξα την εκανα με το πιο μικρο κατσαβιδακι απο αυτα του ορολογοποιου... τωρα αν την εκανα σφηχτη δεν ξερω, παντως ευκολα βγηκε  :)) Εκαψα κ το φυτιλι κ το σιρμα πριν την φτιαξω, δεν ξερω αν ειναι περιτο αυτο... Την εκαψα κ οταν την εβαλα επανω κανονικα. Πιστευω οτι η διαροη προερχεται απο το επανω φιτιλακι παντως.... με τον καιρο ισως το αφαιρεσω τελειως... 

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:53 »
Aν το αφαιρέσεις τελείως θα έχεις πιθανότατα μεγαλύτερες διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 01:53 »
Οι νεες παραλαβες εχουν καλυμενο το κεντρικο σωληνακι του αερα με ενα πλαστικο σαν καποτακι, δεν μπορω να καταλαβω γιατι...
Για προστασία από βραχυκύκλωμα... Αν κάποιο στήριγμα ξεσφίξει, το πλαστικό δεν το αφήνει να ακουμπήσει το κεντρικό σωληνάκι... Το κεντρικό σωληνάκι έχει το δυναμικό του αρνητικού πόλου ενω ένα από τα δύο στηρίγματα το δυναμικό του θετικού.
Δεν έχει να κάνει με διαρροές καθώς βρίσκεται στο εξωτερικό μέρος, ούτε φτάνει μεχρι το πάνω μέρος και δεν επιρρεάζει την ροή. Είναι απλά μόνωση...

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 02:07 »
Aν το αφαιρέσεις τελείως θα έχεις πιθανότατα μεγαλύτερες διαρροές.
ΟΥΠΣ....λες; Ακομα κι αν τον γέρνω οταν γεμιζω ;

Για προστασία από βραχυκύκλωμα... Αν κάποιο στήριγμα ξεσφίξει, το πλαστικό δεν το αφήνει να ακουμπήσει το κεντρικό σωληνάκι... Το κεντρικό σωληνάκι έχει το δυναμικό του αρνητικού πόλου ενω ένα από τα δύο στηρίγματα το δυναμικό του θετικού.
Δεν έχει να κάνει με διαρροές καθώς βρίσκεται στο εξωτερικό μέρος, ούτε φτάνει μεχρι το πάνω μέρος και δεν επιρρεάζει την ροή. Είναι απλά μόνωση...
Κατι τετοιο φανταζομουν κ γω.... Για το πανω φιτιλι ομως, αυτο δεν σταζει οταν το γεμιζεις, ακριβως πανω στην αντισταση; αν σταξει πολυ, το παραπανω υγρο δεν θα παει μεσα στο σωληνακι του αερα;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 02:18 »
Θα πάει... γι αυτό όταν στάζουμε, τον γέρνουμε λίγο... ::)

Αποσυνδεδεμένος necronius

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 22:39 »
αυτό που έχω παρατηρήσει στο γέμισμα είναι πως δεν κατεβαίνει κατευθείαν το υγρό (σε μένα τουλάχιστον) αλλά μένει λίγο μέσα στον κώνο και μετά σιγά σιγά κατεβαίνει. Οπότε ή πρέπει να τον γεμίζω αργά αργά η σε δυο δόσεις για να πάρει τις 25-30 σταγόνες αλλά επειδή όλο και κάτι έχει μείνει μέσα πάντα βάζω λιγότερες... συνήθως 20 κι αυτές σε 2 δόσεις  με κανα δυο τζούρες ενδιάμεσα για να κατέβει η πρώτη δόση σιγουρα. Πάντως κι εγώ ακόμα σωστή φ/α δεν έχω κάνει αλλά σιγά σιγά διαβάζω κ μαθαίνω  :)

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 00:54 »
Κι εγω ετσι τον γεμιζω απο σημερα,με δοσεις. Με το ιδιο μπουκαλακι χτες στις 20 σταγονες ειχα μπουρμπουληθρες κ τωρα το παω στις 30 ανετα χωρις... Εφτιαξα κ φ/α με 2πλο 2αρι(μαλλον) 20αρι συρμα 4 σπειρες. Εφτιαξε λιγο η γευση, χτυπημα κ ατμος δεν ειδα διαφορά αλλα ισως παιζει ρολο στο οτι δεν εχω καθολου διαροες στον πολο σημερα, ισως απο την αλλη το εφτιαξα καλυτερα... Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον ατμοποιητη... απο τις πρωτες κιολας δοκιμες πλησιαζει πολυ τον ατμοποιητη εμποριου που χρησιμοποιουσα μεχρι προχτες..... ΧαΧαΧα

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:31 »
απο χτες το μεσημερι τον εχω και εγω.με τανκ.δεν με ενθουσιασε σε χτυπημα γευση.ειναι και λιγο αερατος.Φαγανος σε ml και mah.Απο τις 3-4 το μεσημερι στις 3-4 το πρωι σταματησε να δουλευει.Αλλαξα φ/α και ολα οκ.Μεχρι και σαυτο φαγανος :p . Τις ετοιμες αντιστασεις εχω.ακομα δεν εκανα δικια μου.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:42 »
πως την έφαγε την φ/α? Εγω τη κρατάω αρκετες ημέρες....
Όταν μαυρίσει πολύ και αλλιώνει τη γεύση (μετά από 3-4 ημέρες) απλά βγάζεις τα φυτίλια από το "λούκι" και ενω είναι στον αέρα, κάνεις ένα γερό dry-burn και γίνεται ολόλευκη....

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:52 »
Δεν εχω ιδεα.Πρεπει να καηκε η αντισταση.Ισως που το ειχα πιπιλα?Πανω απο 4βολτ δεν το ειχα.Σταματησε να δουλευει απλα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:06 »
πως την έφαγε την φ/α? Εγω τη κρατάω αρκετες ημέρες....
Όταν μαυρίσει πολύ και αλλιώνει τη γεύση (μετά από 3-4 ημέρες) απλά βγάζεις τα φυτίλια από το "λούκι" και ενω είναι στον αέρα, κάνεις ένα γερό dry-burn και γίνεται ολόλευκη....


απλα την κανεις ενα καλο dry burn η τη σκουπιζεις με καμια χαρτοπετσετα,νερο η οτιδηποτε?


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:10 »
κανε dry burn φυσωντας προς την αντισταση...
ενα πλυσιματακι, βεβαια, και για το φυτιλι δεν ειναι κακο ;)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:12 »
Η αντισταση καθαριζει και με μπατονετα.Δεν χρειαζεται απαραιτητα dry burn.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207065 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542309 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios