vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 3 χρήστες
npaolo, tibolaso, manoslykos

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1260 στις: Ιουνίου 22, 2015, 18:19 »
Το βιδάκι μια χαρά είναι και δεν θέλει και πολύ συχνά ρύθμιση
Εχουν αρχίσει να βάζουν ρυθμιζομιζόμενο πόλο και σε πολυβολτικές τυπου ego μπαταρίες.

Μηπως είναι καλύτερα τα μοντ να έχουν ρυθμιζόμενο πολο?

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1261 στις: Ιουνίου 22, 2015, 20:08 »
θεωρω οτι αν ολα τα mod ειχαν πολο με ελατήριο ετσι δεν θα χρειάζονταν ρυθμιζομενοι πολοι στους ατμο.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1262 στις: Ιουνίου 22, 2015, 21:10 »
Αν ο αυτορυθμιζομενος ειναι καλος, ειναι αξιοπιστος και βολικος. Και τοτε ειναι προτιμητεος.
Σε κινεζικα μοντ ομως, που το κοστος συμπιεζεται προτιμω την σιγουρη αξιοπιστια του ρυθμιζομενου με βιδακι.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1263 στις: Ιουνίου 23, 2015, 00:58 »
http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/2015/06/22/this-just-in-from-kanger/


Ο Pbusardo λέει ότι επικοινώνησε με την Kanger και η επόμενη φουρνιά Kbox mini θα έχουν πόλο με ελατήριο.

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1264 στις: Ιουνίου 23, 2015, 01:09 »
ξερουμε ποτε θα ειναι η επομενη φουρνια???  ;D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1265 στις: Ιουνίου 23, 2015, 01:32 »
Black ,
αφου εισαι της παλιας φουρνιας και μαλιστα με ενα ατμ/τη που η γευση ειναι σε κορυφαια επιπεδα , το Sigelei το βλεπω σαν καλυτερη λυση.
Τα Ωμ που φτιαχνεις τις αντ/σεις σου ειναι ιδανικα για VV/VW μοντακι και δεν χρειαζεται να κανεις κατι διαφορετικο ειτε με συρματα , ειτε με αλλαγη στο set up που κανεις .
Απλα ανεβαζεις στα 20 Watts και ατμιζεις ανετα , ομορφα και χωρις κανενα προβλημα. Ουτε σαν διαρκεια θα δεις διαφορα μεγαλη στα Ωμ αυτα κι ας ανέβεις στα 15-20 Watts .  Φυσικα θα εχεις διαφορα απο τα 10 Watts αλλα μη νομιζεις οτι θα σου αδειασει αμεσως τις μπαταριες σου. 


Ομως δε νομιζω να αντεξεις και πολυ στα 20 Watts με Σοφια.......... ;D        Ουτε στα 15 δεν θα την αντεχεις...... ;D


Ειναι τοσο καλο το περασμα του ρευματος στους ατμ/τες τυπου carto και ο θαλαμος ατμοποιησης τοσο μικρος , που τα 15 Watts ειναι σα να ατμιζεις με 20 Watts σε καποιον ατμ/τη με ενα μονο συρμα .......... 8)


Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1266 στις: Ιουνίου 23, 2015, 07:49 »
το κακο ειναι ειναι οτι απο 11w κ πανω παιρνεις ευκολα καμενο σε απανωτές τζούρες με το στησιμο που εγραψα και βαμβακι. εχει ελαχιστο χωρο μεσα στο σωληνα + το κεραμικο που δεν μπορεις να παιξεις. γι αυτο το ψαχνω πολύ, για μια αλλαγη mod και ατμοποιητη ωστε να μου ειναι ακομη πιο ικανοποιητικο απο αυτο που εχω. αρα λες για sigelei. με τι ατμοποιητη θα γινει καλος συνδυασμός?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1267 στις: Ιουνίου 23, 2015, 12:04 »
Δεν συμφωνω φιλε μου.
Εχοντας στην κατοχη μου DIVER V1 + Diver V2 και δοκιμαζοντας ότι μπορει να βαλει το μυαλο σου σε set up και  Watts , μπορω να πω οτι αν ειναι σωστο το στησιμο δεν εχει αναγκη απο τιποτα.
Δοκιμαζοντας και τη Σοφια φιλου για αρκετο καιρο , ειδα και 'δω αυτα που ειδα και στους Diver V1/2.


Στους ατμ/τες αυτους που ειναι τοσο ευκολο το περασμα του ρευματος και  τοσο μικρος ο χωρος ατμ/σης , το αποτελεσμα απο 15 αντε 20 Watts ειναι τετοιο που δεν το αντεχεις ανετα.
Η οφελιμη ισχυς του ρευματος ειναι τοσο επικεντρωμενη στο κυριο σημειο του set up που τα Watts νομιζεις οτι ειναι πολυ παραπανω.
Οποτε γιατι να ψαχνεις και να χαλας τη ζαχαρενια σου με το τι ειναι το ενα και τι το αλλο ;;;   Ο ατμ/της σου ειναι ικανος να κανει πολλα ψευτομοντακια να δειχνουν τερατα......
Το Sigelei για 'μενα ειναι πολυ καλη λυση.Το εχω δουλεψει με τον Diver στα 2.5Ωμ με 20αρι συρμα  και προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ φιλε.


Ειναι τοσο δυνατη η αισθηση ατμισματος στους carto ατμ/τες , τοσο δυνατη η γευση που βγαζουν που δεν χρειαζεσαι τα τερατοWattικα μοντακια φιλε μου.


Για 'μενα παρε το Sigelei και μη ψαχνεις για ατμ/τη.  Δυσκολο να βρεις ατμ/τη ανωτερο σε γευση και ενταση ατμισματος απο τους τυπου carto.
Εχω και ατμ/τες που δουλευουν μονο με ενα συρμα , genesis , dripping , αλλα σαν τους Diver φιλε μου γευση δεν ειναι ευκολο να βρεις.
Τους εχω δοκιμασει ακομα και στα 0.5Ωμ (και μαλιστα με μαρτυρες... ;D :)) ) σε μηχανικο και σε VV/VW και σου λεω αληθεια δεν ειχαν καμια σχεση με τις αντ/σεις των 2+ Ωμ.
Τρομερα πιο απολαυστικοι στα μεγαλα Ωμ και με το μοντακι να ξεχναει τι παει να πει αλλαγη μπαταριας.
Ειναι που ειναι οικονομικοι σε ρευμα οι ατμ/τες αυτοι , ειχα και καλες μπαταριες , οποτε το μοντακι εδειχνε υπεροχο.


Ο SEB που το δουλευει το Sigelei και φτιαχνει και ο ιδιος μοντακια
(αυτο βεβαια το ξερεις και μαλιστα απο την καλη.. 8) ) ,
ειναι πολυ ευχαριστημενος.
Τον Diver ουτε αυτος τον αφηνει σε ησυχια και παντα σε VV/VW βεβαιως βεβαιως.


Με μεγαλυτερο συρμα , απλα θα κανεις τη ζωη σου πιο δυσκολη. Αν πας πανω απο 0.25mm , υποχρεωτικα θελεις και τσαφ , γιατι ειναι δυσκολο να ενωσεις τα συρματα με τα χερια σου μόνο.
Τα καταφερα να τον στησω με 32αρι ....................αλλα δεν προκειτε να το ξανακανω αδερφε.......... :eyesplash: :nope:
Δεν πηρα κατι καλυτερο , απλα κατέβηκα παρα πολυ σε Ωμ και η αποδοση του προσωπικα δεν μου αρεσε , σε οτι Watts και αν τον ατμισα.
Οποτε για 'μενα το Sigelei και η Σοφια ειναι πολυ καλος συνδιασμος.Ιδιαιτερα με τις αντ/σεις  και με το συρμα που δουλευεις , το μοντακι θα ειναι υπεροχο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 18:09 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος lkk

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1268 στις: Ιουνίου 23, 2015, 12:23 »
 Για το Sigelei 75W έχει καμία άποψη κάποιος ποιο έμπυρος? Ξέρω δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και είναι σχεδόν αδύνατο να το αξιολογήσει κάποιος. Όμως ρε παιδιά εμένα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρων mod και η τιμή τις προ αγοράς του είναι χώμα. αξίζει να το πάρουμε η θα βαράμε τα κεφάλια μας  :wall: :wall:  ?

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1269 στις: Ιουνίου 23, 2015, 18:00 »
shadockan φιλε σε ευχαριστω πολυ για όλη αυτην την ανάλυση. ησουν πολυ αναλυτικος. απλα εγω φαντασου απο τη μερα που βγηκε η σοφια δεν εχω δοκιμάσει τιποτα αλλο ουτε απο ατμοποιητη ουτε απο mod απο τοτε που βγηκε το zmax v3. κι έτσι σιγουρα θα παρω το modaki κι ετσι οπως μου τα λες μαλλον το sigelei κι ας μην μου αρεσει τοσο οσο τα αλλα 2. τωρα για ατμο σκεφτόμουν να κανω κ μια δοκιμη με κάτι καινουργιο σε επισκευασιμο παντα για βαμβακι. σκέφτομαι μεταξυ subtank mini γνησιο η erl κλωνο. γιατι η σοφια ειναι τελεια αλλα για βαμβακι σε περιοριζει και θα ηθελα να δοκιμασω να δω τις διαφορες. στην τελική θα μου μείνει ενας επισκευασιμος ακομη κ η σοφια δεν θα παει χαμενη :-)

ποιος ατμο θα κολαγε καλα λες απο οσους εχεις δοκιμάσει με box sigelei mini η (με cloupor αν αλλαξω γνωμη) εκτος απο σοφια και diver για στησιμο με βαμβακι?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1270 στις: Ιουνίου 23, 2015, 21:34 »
Κι εγω στη ιδια φαση ειμαι εδω και λιγο καιρο και σκεφτομαι με ποιον επισκευασιμο θα κανω την αρχη  σε συνδυασμο με το sigelei mini...με βλεπω για kayfun

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1271 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:03 »
απ οτι ειδα φαινεται καλος αλλα μπελαλιδικος. εγω κοιταω subtank και αυτον εδω https://www.fasttech.com/products/3028/10010306/1996900 αλλα δεν ξερω που μπορω να τον βρω.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1272 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:06 »
Εγω ειμαι αναμεσα σε kf και erlprinz (εχει ευκολο γεμισμα ο δευτερος) καλος ο kanger sub αλλα μου αρεσουν οι τσιγαρισιες τζουρες

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1273 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:19 »
Αν από τη Σοφία πας σε subtank πάντως, θα ξενερώσεις άσχημα, μην πεις ότι δεν στο είπα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1274 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:31 »
χαχαχα ... οκ. κατι θα ξερεις. αρα να παω για erl style η προτεινεις κατι αλλο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem